Skocz do zawartości
Grz3chu

error 8002AD23 & 8002A548

Rekomendowane odpowiedzi

PSN wykopuje mnie w czasie od 15-45 minut z podanymi w temacie błędami. Nie wiem co może być przyczyną, ale na wszelki wypadek zostawiam konfigurację mojego routera:

general - http://img.photobucket.com/albums/v477/Gre...ne/overview.jpg

Static DHCP - http://img.photobucket.com/albums/v477/Gre.../StaticDHCP.jpg

DHCP and DNS - http://img.photobucket.com/albums/v477/Grek/inne/DHCPDNS.jpg

Wireless filter - http://img.photobucket.com/albums/v477/Gre...elessfilter.jpg

Firewall - http://img.photobucket.com/albums/v477/Gre...ne/firewall.jpg

Ports - http://img.photobucket.com/albums/v477/Grek/inne/ports.jpg

Nie wiem czyja to wina routera, ISP ? Może mam coś nie tak z firewallem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać w necie dość powszechny błąd i raczej spowodowany problemami z siecią. Mam w domu dwa kompy i wszystko co na routerze było ustawione było robione pod nie, jak przyniosłem PS3 do domu to podłączyłem do sieci i tyle, wszystko działało (kompy mają statyczne adresy a PS3 wali po dhcp). Nie używam WIFI, nie otwierałem dla PS3 żadnych portów, używam dwóch media serwerów...

Proponuję prosty test, PS3 do plecaka i podłącz ją u kumpla (przez wifi lub nie swoim kablem sieciowym). Bez żadnej magii na dowolnym ruterze PS3 powinna się zarejestrować w PSN. Jak u kumpla zadziała to zrób proste eliminacje, wymień kabel, postaw router bliżej, ustaw adresy statyczne, zmień DNS'y na inne niż Twojego ISP (widziałem na forach że to działa).

Najczęściej przyczyna jest dość prosta, np. lipne DNS'y ISP, ja np. mam na routerze mnóstwo komunikatów 'dns response timeout', musiałem postawić dns cache na komputerze (nie szło przeglądać stron) ale o dziwo PS3 to nie przeszkadza...

Jeśli zrobisz wszystko i nie pomoże to oddaj do serwisu, możesz mieć uszkodzoną kartę sieciową/port etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale te DNSy np. te z OpenDNS mam zmienić i w routerze i w PS3 na jednakowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kompy mają statyczne adresy a PS3 wali po dhcp

jeszcze to mi wytłumacz jak zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sony pisze:

Make sure to enable these TCP/UDP ports in BOTH directions and are entered into the TCP and UDP port fields in your router / modem.

czyli, że zamiast zaznaczać dla danego portu TCP albo UDP mam przy każdym zaznaczyć BOTH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. to znaczy ze masz zapewnic przesylanie danych po tym porcie w OBA (ang BOTH) kierunki od i do konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak net chodzi mi świetnie w PC, PSP, laptopie i w PS3 (za wyjątkiem PSN) to to nie jest wina routera, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wtykasz kabel sieciowy do konsoli odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze wtykasz kabel sieciowy do konsoli odwrotnie?

mam połączenie wireless

Jeszcze takie pytanko mam.

w routzerze ustawiłem IP Address Range od 192.168.1.2 do 192.168.1.50

Ip PS3 ma się znaleźć w tym przedziale (np. z końcówką 10) czy poza nim (końcówka np. 60) Niektórzy mówią tak inni inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu tylko opendns pomoze nic nie mieszaj zadne ip tylko wpisz te dnsy w konsoli i bedzie chulać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka. Mnie co jakiś czas też wywala z PSN i też korzystam z routera. Czasami jest dobrze i mogę grać godzinami,a raz na kilka dni potrafi mnie wywalić, potem znowu się loguję, czasem udaje się połączyć i potem  znowu wawala mnie w środku gry. internet w kosoli śmiga (przeglądarka działa).Może ktos opisac step by step co i JAK trzeba zrobić. Gdzie się przestawia te porty itp. O troszkę łopatologii proszę :-)

Ja po prostu podłączyłem router do net'a i kompa i sam się skonfigurował przez sieć. Ps3 wykryła wszystko i działa ale czasem strasznie denerwujące są te wywalenia. Czy one sa normalne czy może są ludzi, którym psn nigdy bądź baardzo żadko siada?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furio, ja mam to samo co ty. Mam kablówkę z multimedii i też wywala mnie podczas grania z psn. przerywam grę uruchamiam sign in i znów śmiga. Może to polskie psn coś nawala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To się podepnę pod ten problem też mi często wywala z psn (connection lost w bf bc o home nie wspominając) wszystko podpięte kablem przez D-LINK DIR-100 w kompie raczej wszystko śmiga dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam to samo . Powiem wam ta Multimedia to SHIT jakich malo

Kupilem sobie router WWRT54GL ( kumpel byl u mnie wczesnij z takim samym i dzialalo wszystko OK )

Dzis kupilem sobie ten sam i dupa wywala / nie laczy z PSN .

Mowie zobacze znowu bezposrednio do modemu... i dalej nic czyli cos MM robi albo znowu im sie cos wali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez amm multimedię tylko jak to się dzieje, że nest działa, a Psn się sypie? nie kumam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Net dziala na Polske wzorowo.

PSN masz zapewne servery zagraniczne... wyjscie po za PL z MM to juz inna bajka. Raz dziala a raz nie.

Widzisz kupilem sobie nowy router bo myslalem ze pomoze a tu dupa.

Wczoraj na 10 prób logowania moze 1 mi sie zalogowalo...

Zmienil bym sobie na neo ale mam umowe do czerwca :(

BTW. Jakie macie lacze w Multimedi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1Mb w MM i net śmiga, ścigąnie z pss idzie rewelacyjne (konta POL, UK, US) ale psn to porażka.

jedyne co teraz mi przychodzi do głowy to:

-mm blokuje jakieś porty

-mm ogranicza ruch na jakiś portach

wiem, że vectra i mm czasami blokuje port 25 żeby ograniczyć ruch spamu. ograniczają tez ruch na portach używanych przez sieci p2p(dlatego niektórzy marudzą że maja 1Mb a idzie im z torrentów 2kB przy 2000 seedersów)

dziś jak wrócę z pracy zobaczę czy można gdzieś w PS3 zmienić używany port - może to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak cos odkryjesz. Wyglada to na wine multimedii i niczego więcej. Masz rację, że P2P tez mi dziwnie wolno zasysa jak na 1 mb.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj(środa)śmigało mi elegancko - nawet konto Hong Kong

niestety nie odkryłem w PS3 ustawień portu  :(

można jeszcze spróbować klonowania MAC'a na routerze. Może mają listę MAC'ów zarezerwowanych dla routerów?

Dziś sklonuję MAC'a z kompa na router i zobaczę czy będzie inaczej

Daj znac jak cos odkryjesz. Wyglada to na wine multimedii i niczego więcej. Masz rację, że P2P tez mi dziwnie wolno zasysa jak na 1 mb.pozdro

W P2P najlepiej ustawić jakiś nietypowy port i włączyć w kliencie torrenta w opcjach szyfrowanie RC4 wtedy ani mm ani vectra nie będzie wiedziała co się ściąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim router musi mieć taką funkcję, jak ma to:

W cmd wpisujecie ipconfig /all (na komputerze który jest bezpośrednio podłączony do modemu) i spisujecie adres fizyczny:

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-14-4F-F3-D8-D3 (przykład)

Następnie wpisujecie ten adres w konfiguracji routera i robicie restart. Jako że pewnie każdy tu ma inny router to odsyłam do instrukcji obsługi... ;)

Jeśli router jest podpięty do modemu MM i ustawiony na DHCP (a komputer i PS3 będziemy podłączać przez router) to od tej pory powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , u mnie chyba zadzialalo....

Proponujesz wlaczyc uPnP ??

Niby mnie teraz nie rozlacza tylko troche  wydaje mi sie ze mam lagi.

Z portami to tylko odblokowac te co podane tu jest w FAQ czy jeszcze jakies ?

I wiem ze mam Dynamic IP a chcial bym zrobic Static dla PC i PS3 tylko niewiem jak :(

Mam teraz router WRT54GL i troche w tych opcjach niewiem.

Reasymujac narazie MAC mi pomogl tylko jak  w tym moidemi ustawiac Static IP ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ściągnij instrukcję obsługi, tam jest krok po kroku wszystko opisane. Jak dałeś radę sklonować MAC to z resztą poradzisz sobie bez problemu. Proponuję abyś na routerze poustawiał wszystko zgodnie z tym co mówi instrukcja PS3 (porty etc) i dodatkowo zmienił MAC adres komputera który klonowałeś (tak aby w sieci nie było dwóch takich samych). Można to zrobić programem SMAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcje i wlasnie nie moge tego znalesc by ustawiac Statyczne IP , chyba ze bezposrednia w PS3 nie brac auto tylko wpisac IP jakies i bedzie takie wykrywalo ?

Co do tego SMAC... przed klonem MAC kompa przeciesz router mial swoj MAC.

Wiec w sieci byly 3 tak ? Teraz jak mam ten sam MAC na routerze i PC to moze cos zle chodzic ? Bo narazie mi wszystko dziala OK tylko jakies lagi mam w Army of Two i PES09 .

Dzis zobacze po pracy czy jak podlacze bezposrednio do modemu czy tez beda jakies lagi .

2.Co do Portow wpisywac je w ustawieniach np. UDP xxxx  czy te cyfry co mam dawac wszystko na BOTH ? Bo gdzies na zagranicznym forum koles pisal by pozbyc sie tych bledow dawac na BOTH

Pozdrawiam . I dziex wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×