Skocz do zawartości
Grz3chu

error 8002AD23 & 8002A548

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bawic sie w ustawienia statycznego DHCP na routerze - strata nerwow i czasu. Lepiej ustawic od razu ip na konsoli/komputerze, chyba ze to laptop z ktorym chodzimy po biurach i kafejkach. Sklonowany adres MAC na pewno nie jest przyczyna lagow. Adresacja MAC to prawie janizsza warstwa komunikacji sieciowej, wiec jakby cos bylo nie tak to by pewnie nic nie dzialalo. Poza tym z tego co wiem to adresy MAC musza byc unikalne w jednej domenie kolizyjnej, a obecnie w routerach sa wbudowywane switche, wiec tych doem praktycznie NIE MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć statyczne adresy musisz nadać routerowi adres ip, to że ma on ustawione DHCP do ISP (kilent) to jedno, drugie to DHCP dla sieci (serwer). W Linksysach zazwyczaj obydwie te rzeczy ustawiasz na pierwszej stronie konfiguracyjnej. Najlepiej zrób tak aby mieć włączony DHCP dla sieci i jednocześnie ustawiony adres statyczny (też dla sieci ale w innej adresacji). Poczytaj, pokombinuj, na pewno będzie działać, to nic trudnego :) A jak namieszasz to router ma guzik reset :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do portow...

Odblokowac tylko te co tu sa w FAQ ?  Bo Doczytalem gdzies ze sa jeszcze jakies porty do gier 10800 ? ( pisze z pamieci )

A co do IP statycznego dla PS3 ( by przypisac mu porty ) kumpel mowil bym z automatycznego ,i wpisal recznie IP w domu zobacze czy zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... ja tez mam w multimedii i od jakiegos miesiaca mam to samo co wy tzn. co chwile mnie wywala z psn ale łącze sie nie przez router tylko przez normalny kabel ethernetowy czy moze mi ktos napisac co zrobic aby to moze zaczelo działać?? bo wy tu piszecie caly czas co zrobic jak ktos ma router,a ja go nie posiadam... sorry za chaotyczność posta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez routera to tylko zostaje ci bezposrednie podlaczenie do modemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem przecież kabel ethernetowy idze od modemu do ps3 no i tak mam no i internet dziala ale psn szfankuje mam odblokowac jakies porty czy co bo juz sie nie łapie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porty odblokowujesz przez router...

Jak masz podlaczony kabel z modemu bezposrednio do PS3 powinno wszystko byc OK .

Tylko pamietaj by zrestartowac modem ( wylaczyc z pradu na jakies 15s ) przed zmiana z PC na PS3.

Jezeli jestem w bledzie niech ktos mnie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo że modem resetuje itp... Kurde, zadzownił bym do multimedii, ale nie wiem nawet o co sie zapytac no bo co im powiem '' nie dziala mi psn''??^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to juz jest magia...

Z rana dziala super ... popoludniu rozlacza...

Ale po podlaczeniu bezposrednim do modemu dziala caly czas OK .

Poczekam az mozesz z czasem sie cos poprawi. Grzechu jak bedzie juz wszystko OK albo znajdziesz rozwiazanie wez tu napisz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy operatorzy wprowadzaja rozne parametry lacza w zaleznosci od pory dnia (np aster w nocy zwieksza download). Moze takze Twoj operator cos gmera. Sprobuj ustalic czy codziennie w tych samych godzinach wystepuja problemy. Jezeli sie potwierdzi mozesz przedzwonic do operatora i powiedziec ze cos jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem co chwila wywala mnie z PSN mam router podlaczony do modemu od Multimedii do tego mam rozdzielone lacze na PC, laptopa no i konsole PS3 spisalem adres MAC z PC i skopiowalem do routera to wogle neta nie mialem w PC co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mam 2mb w Multimedii i też zauważyłem że torrenty chodzą woooooooooooolno. Ale ja nie o tym teraz.

Otóż dzwoniłem do Multimedii i spytałem się kolesia czy nie blokują mi portów. On na to, że nie. Powiedziałem że mam problem z PS3. On też miał PS3, ale akurat sam nie miał neta w MM. nic mi nie pomógł.

Internetu nie chcę w sumie zmieniać, bo i mam niewielki wybór. Albo MM albo Netia 2mb (ale o niej są różne opinie) natomiast 89 zł za 2mb Neostrady to za dużo !

Nie wiem, może w którymś z updejtów PS3 to naprawią ?

Podaje stroną na której są wymienione wszystkie porty do odblokowania: http://playstation.custhelp.com/cgi-bin/pl...php?p_faqid=241

I jeszcze jedno. Jak mam sklonować tego MACa i czy będzie w przypadku gdyby po tym net mi się z^^bał to czy będę mógł to jakoś odwrócić ? Nie będzie żadnych niepożądanych konsekwencji ?

Daje konfig MAC Address w moim routerze i napiszcie mi co mam zastąpić ?

schowek01he5.jpg

Edytowane przez Grz3chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisz MAC adres z PC tylko do portu WAN, nie kombinuj nic przy wireless ani jakimkolwiek innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam błąd 8002A548 i mnie wywala z psn a przy logowaniu wyskakuje błąd 8002A401?!? <_<

Mam router Linksys WRT54GL podłączony pod internet z kablówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście w Multimedii podłączać Xboxa 360 do sieci ? też są takie problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje, że jeżeli ktos ma w multimedii to narazie nie ma jak tego naprawić musimy się męczyć.... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam router WRT54GL net z UPC

problem jest taki ze po internecie mogę sobie chodzić a jak próbuje logować się do psn to wyskakuje mi ten błąd co w temacie...

wcześniej przed świętami działo normalnie ściągnąłem wszystkie poprawki pograłem sobie a teraz po zalogowaniu jak chce coś ściągać to zaskoczy 4% 6% i router się wysypuje...

jakieś rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio u kolegi który też ma neta w Multimedii. Zabrałem swoje PS3 i od razu bezprzewodowo mnie połączyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem ostatnio u kolegi który też ma neta w Multimedii. Zabrałem swoje PS3 i od razu bezprzewodowo mnie połączyło...

Moze wez od niego ustawienia routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też z Multimedii i wszystko działa dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też z Multimedii i wszystko działa dobrze

Ale masz przez router ? Czy bezposrednio podlaczone . ?

Jezeli przez router to prosze wyslij mi PM co zmienialem , dopisywales czy tam w ustawieniach routera mieszales.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam połączone przez router. Jak wrócę z pracy to dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatni tydzien tez bylo wszystko ok, ale dziś już jest lipa. czasem tak zaskakuje ze dziala a czasem to w ogole nie idze zagrac przez neta;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×