Skocz do zawartości
hajpek

Wspomnienia po psx

Rekomendowane odpowiedzi

No więc zakładam temat poświęcony naszej pamięci po konsoli psx bo chyba nie było takowego tematu ;) tu będziemy mogli się dzielić tym co przeżywaliśmy grając na niej :)

ja tylko tak dla przypomnienia dam parę video ze słynnego demo one ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=4GeXB46yr7M&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=D1PEmlDfCSc

http://pl.youtube.com/watch?v=uQ5FEWJtwfk&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=NkEVKzZNQDY&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=jlJBv-hBuUg z początku troszkę się przycina ale chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowita rzecz jak na te 10 lat wstecz, pamiętam jak dostałem konsole razem z  medievilem i nagano winter olympics - ogień z dupy. po dwóch latach odwidziało jej sie działanie w normalnej pozie i musiała stać lewym bokiem na rolce papieru toaletowego :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niesamowita rzecz jak na te 10 lat wstecz, pamiętam jak dostałem konsole razem z  medievilem i nagano winter olympics - ogień z dupy. po dwóch latach odwidziało jej sie działanie w normalnej pozie i musiała stać lewym bokiem na rolce papieru toaletowego :|

:D ja też podkładałem pudełka po kasetach żeby laser dobrze czytał :D to były czasy ;) konsolę dostałem bez gier z demem ale na drugi dzień od razu pojechałem zaopatrzyć się w tekkena 1 i 2 :) do szkoły nie chodziłem przez tydzień tylko grałem bo taki byłem zachwycony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byly czasy.. ja swoja dostalem z Die Hard Trylogy, Wipeoutem i ISS, ostatni tytul po japonsku, siedzialem z PSX bodajze i rozkminialem menusy ;) Pozniej przyszlo GT i Tekken - koledzy z podworka prawie zapomnieli jak wygladam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chodzilem na wagary i wbijalismy cala ekipa czyt. 10-12 osob do mnie na chate i gralismy na kase w tekkena :) 50gr od kazdej wygranej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie wspominam tylko nadal gram! Persona 2, Medievil 2 i MGS (po raz 20ty) same się nie przejdą.

Mniej rozrzewnienia a więcej akcji ludzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hheh, ja swoją kupiłem za tysiaka razem z Die Hardem. MOC. Po pół roku trzeba było ją stawiać do góry nogami (na klapce). I tak chodzi do dzisiaj! Nie zapomnę jak graliśmy w trójkę w Residenta. Żona ja i kumpel. Wszyscy maksymalnie zesrani, a z joypada leciał strumień potu XD. Do dzisiaj pamiętam. Niemiecka wersja. Laliśmy ze Schrotflinty i Kreuterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tam nie wspominam tylko nadal gram! Persona 2, Medievil 2 i MGS (po raz 20ty) same się nie przejdą.

Mniej rozrzewnienia a więcej akcji ludzie!

Widzisz, ja skonczylem wszystko, co mnie interesowalo... teraz tylko wspominac i zajezdzic mlodsza siostre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój PSX z 97r. jeszcze z padami bez analogów działa do tej pory i to w normalnej pozie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezapomniane tech demo z t-rexem i mantą. Rany jakie to wrażenie robiło. A jeszcze ja, dziecko, które chciało zostać archeologiem i Park Jurajski oglądałem kilkadziesiąt razy.

Ja miałem PSX z płytką demo. A na niej taki hit jak Loaded(znałem to na pamięć :D). Później pierwszy zakup Destruction Derby :D I pierwsze zawieszki konsoli... Ale z pomocą przyszedł bodaj PSXExtreme i informacja, że pomaga odwrócenie konsoli do góry nogami. Od tamtej pory ani jednej zawiesinki. A FFVII męczyłem po kilkanaście h dziennie kiedy byłem chory.

Kurcze teraz jest inaczej :(

P.S.

Miał ktoś japońskie demko MGS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez chodzilem na wagary i wbijalismy cala ekipa czyt. 10-12 osob do mnie na chate i gralismy na kase w tekkena :) 50gr od kazdej wygranej :)

heheh ja grałem z kumplami w iss'a na kasę 5 zł za wygraną :D pamiętam zawsze całe moje osiedle się zbierało i graliśmy :D a ile nerwów było przez przegrane :) pamiętam też taką akcję przegrywałem 1:0 a kasy nie miałem a założyłem się o  10zł i w ostatnich sekundach strzeliłem bramkę :) ale w karnych przegrałem :D ile to było emocji wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach kochane PSX...

Na szczęście moje jeszcze żyje:P(Przysięgam) normalnie antyk... ale jak sobie przypominam Tekken, MGS, Crash Bandicot... tego nie można zapomnieć... Do tej konsoli sie ma sentyment... teraz używam Już Ps3 albo emulatorów PSX bo nie chce mojego antyka Uśmiercać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz używam Już Ps3 albo emulatorów PSX bo nie chce mojego antyka Uśmiercać:)

Byś się zdziwił ile dobry Szarak potrafi przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byś się zdziwił ile dobry Szarak potrafi przeżyć.

ja gdzieś mam jeszcze model scph1002 ten z osobnymi wyjściami chinch :D ale nie wiem czy chodzi :P muszę go odszukać bo gdzieś na pewno leży wraz z saturnem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze gry na psx:

Tekken2

Resident Evil

Tomb Raider

Jak odpalilem pierwszy raz Tekkena to szczeka na ziemi, w sumie do dzis pamieta sie tamte wrazenia. Na tamten czas, grafa autentycznie porafila powalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max, a później ten skok jakościowy T1 -> T3, RR -> RR4. I wszystko na jednej maszynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz zobaczylem PSX to szczeka mi opadla. Mialem wtedy 6 lat i bylo to w sumie moje pierwsze spotkanie z rozrywka elektroniczna w ogole. Miesiac po takim spotkaniu mama kupila mi jakis stary model ( te pierwsze sie nie psuly, nie mialem problemow z obracaniem ich na bok itp) z okolo 150 grami, a wszystkie piraty... lol. Ale wtedy nie wiedzialem, ze to pirat, bylem swiecie przekonany, ze to jednak oryginaly :P Piekne wspomnienia, sam nie wiem ile setek godzin spedzilem przed ta konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najstarszym modelem jest scph1002 który miał laser ułożony u góry a nie jak w każdej z prawej strony, a przez to że był u góry to był blisko ciepła wytwarzanego prze nagrzewanie się zasilacza, który powodował szybszy zgon laseru ale później to zmienili na szczęście :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam tez,ze byl taki knif z zapalka i otwarta klapka coby to pirackie gry chodzily :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw do action replay ;) też taki bajer miałem :D albo gameshark :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy pierwszy raz zobaczylem PSX to szczeka mi opadla. Mialem wtedy 6 lat i bylo to w sumie moje pierwsze spotkanie z rozrywka elektroniczna w ogole. Miesiac po takim spotkaniu mama kupila mi jakis stary model ( te pierwsze sie nie psuly, nie mialem problemow z obracaniem ich na bok itp) z okolo 150 grami, a wszystkie piraty... lol. Ale wtedy nie wiedzialem, ze to pirat, bylem swiecie przekonany, ze to jednak oryginaly :P Piekne wspomnienia, sam nie wiem ile setek godzin spedzilem przed ta konsola.

Wstyd sie przyznac ale tez troche piratow sie mialo w tamtym czasie. Kumpel na gieldzie tym handlowal, to byl dostep praktycznie do wszystkiego. Jak sprzedawalem PSX to poszla konsola+700 plyt. I tu ciekawostka, kupilo ja dwoch policjantow na spolke :D

Pierwsza PSX mi padla bo dlugi czas wogole nie wylaczalem, gralem w Tomb Raidera(org), a ze memory karta jeszcze nie mialem.... to trzeba bylo za kazdy blad powtarzac wszystko od nowa... pozniej jak przeszedlem i wylaczylem, to juz nie chciala czytac plyt :)Pierwsze gry byly oczywiscie oryginalne.

Poszla do serwisu, i wymienili na nowa, ale przyznam ze doszlo juz do tego ze powiedzialem ze spotkamy sie w sadzie (dopiero wtedy znalazla sie nowka prosto z lady), bo sprzedawaca wyraznie krecil i migal sie od wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja swoj pierwszy model musialem po 2tyg wymienic bo przestal czytac plyty-kupilem model tzw wystawowy (ostatni),ktory byl zalączony na sklepie i pokazywal jakzesz wspaniale mozliwosci :) A co do piratow i kolegow z gieldy to mialem to samo:) robilem tylko zamowienie na gry a potme schodzilem 2 pietra nizej po odbior :P

BTW mecze WHD i Beat Zico i za cholere nie umiem wykrecic tych wszystkich barrelow ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.vidgame.net/SONY/peripherals.htm

tu macie trochę osprzętu do konsolki jaki wyszedł a w śród tego jest słynny pad namco neGcon Analog Controller ten który się "przekręcał" ;)

Ha! Ale nie ma pierwszego oryginalnego Analoga Sony. Pamiętacie? Miał dłuższe rączki i wklęsłe analogi, wtedy jeszcze nie gumowane. W swoim czasie jedna gra obsługiwała to cudo. Nie pamiętam tytułu. Jakaś kosmiczna strzelanko/symulacja. Niezła była, chyba nawet doczekała się kontynuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×