Skocz do zawartości
hajpek

Wspomnienia po psx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już naszło na 'wspominki' to ja w 2006r w grudniu na aukcji Allegro WOŚP kupiłem za 43zł 3 konsole PSX. Dwie były modelami z wyjściem chinche z tyłu (W,R,Y) a jedna normalnym modelem na wtyczkę 'SONY' i o dziwo działały ;)

Niestety nie były kompletne, jedna nie miała 'wianka' w trzymaku CD, druga wyrwane porty Memory Card, trzecia odpalała się i zatrzymywała na białym ekranie z napisem 'SONY Computer Entertainment' i znanym logiem.

Po wygrzebaniu w necie informacji o numerze SCPH, dowiedziałem się, że dwie konsole (działające ale z uszkodzeniami) są pierwszymi modelami PSX jakie wyszły z taśmy. Niestety w niedługim czasie z powodu zaniedbania sprzetu przez poprzedniego właściciela konsole się spaliły :( Dwa modele które były tymi dziewiczymi ;) rozebrałem i złożyłem w jeden pełny i działający, zmieniając bebechy, trzecia która na biosie sie zatrzymywała poszła do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gry na PSX'a, bardzo ciepło wspominam takie gry jak:

- Syphon Filter 1,2,3

- Dino Crysis! Świetna gra! Do dziś pamiętam jak fajnie były zrobione walki z dinozaurami :D .

- Crash (każda część :) )

- MGS

- Command & Conquer

- GTA :D

- FIFA 2000 - tworzenie własnej drużyny :)

- Spyro (też mogło być ;) )

Konsoli nie mam, jednak wspomnienia zostają na zawsze... i są bezcenne :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grywałem w gry:

- Formula 1 97

- Fifa 98, nba 9x

- Warhammer: Dark Omen

- Destuction Derby

- Driver

- C&C: Tiberian Sun (wersja niemiecka :P jawol!)

- Resident Evil

Ah dużo się wtedy grało ze znajomymi. Konsolki już nie mam, ale jeszcze z 5 gier oryginalnych jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byly Klasyki teraz juz nie robia takich gier ;)  :'(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wam pokażę tylko to:

http://pl.youtube.com/watch?v=eds1ivwq1oc

Gra która stała się kultem i religią dla wielu :)

The fear of blood tends to create fear for the flesh.

toż to pierwszy i jedyny sajlent na szaraka :) gra kultowa ale żałuję że seria się zakończyła na drugiej części bo inne to już nie to co dwie pierwsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem wspomnieć o super platformówce jaką było Pandemonium ( chyba tak się nazywała) :) Zakończenie gdy grało się błaznem (?) było dosyć komiczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było było  grało sie troche graliscie w gre "Legend" ?? :D dobra byla a Pandemonium byly 2 czesci z tego co pamietam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zapomniałem wspomnieć o super platformówce jaką było Pandemonium ( chyba tak się nazywała) :) Zakończenie gdy grało się błaznem (?) było dosyć komiczne :)

Grało się błaznem i laską ;) W zależności od tego kim się zaczęło grać, postać miała inne możliwości w walce (skakanie itp)... Pamiętam Pandemonium, kolorowa i skoczna gra ;)

A ja w swojej kolekcji posiadam:

- Tomb Raider 1*

- Tomb Raider 2*

- Tomb Raider 3*

- Tomb Raider TLR*

- Resident Evil 1*

- Resident Evil 2*

- Resident Evil 2 DS

- Formula1'97*

- Formula1'00*

- Metal Gear Solid*

- Jersey Devil

- Vergessene Welt Jurssic Park

- Abe's Oddysey*

- Rage Racer*

- Ridge Racer*

- Crash Bandicoot 2

- Final Fantasy 7*

- Final Fantasy 8*

- Tekken 1

- Tekken 2*

- Medal Of Honor*

(* - znaczy że gra jest w stanie idealnym! książeczka, CD, opakowanie, okładka)

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
do usuniecia
za przeproszeniem to rzygać mi się chce jak widzę twoje wypowiedzi!nie podoba się to wyjazd z tematu! Qwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za przeproszeniem to rzygać mi się chce jak widzę twoje wypowiedzi!nie podoba się to wyjazd z tematu! Qwa

pewnie chodziło o nabicie posta więcej... co do usunięcia to można jego ale z forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grało się błaznem i laską ;) W zależności od tego kim się zaczęło grać, postać miała inne możliwości w walce (skakanie itp)... Pamiętam Pandemonium, kolorowa i skoczna gra ;)

Może i kolorowa ale z tego co pamiętam w którejś z części występowała scena gwałtu (chyba że mi się gry pomyliły).

A ja w swojej kolekcji posiadam:

Niezła lista. Ja mam obecnie tylko MGS, FFVII i... FFVII (drugi egzemplarz tyle że po francusku ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za przeproszeniem to rzygać mi się chce jak widzę twoje wypowiedzi!nie podoba się to wyjazd z tematu! Qwa

za przeproszeniem rzygać mi się chce jak widzę twoją głupote, nie chcący wysłałem tamtego posta i napisałem do usunięcia żeby ktoś go usunał właśnie żeby nie zalegał kolejny bezsensowny post jakich coraz wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i kolorowa ale z tego co pamiętam w którejś z części występowała scena gwałtu (chyba że mi się gry pomyliły).

Hmm Allu, jakoś nie kojarzę ;) Albo mi nie wpadło w oko że ktos kogos gwałcił w Pandemonium ;)

Niezła lista. Ja mam obecnie tylko MGS, FFVII i... FFVII (drugi egzemplarz tyle że po francusku ;) ).

A po co Ci po francusku FF7 jak masz wersję (zakładam) że UK? ;) Ja swoją kolekcję gier na PSX zbierałem kilka lat, część z nich to moje pierwsze gry, część kupiona w Allegro za grosze (okazja) a stan tytułów nieziemski! Np za Formula1'97 dałem 20zł a CD nie ma ani jednej ryski... A i Driver jest jeszcze, ale nie dodałem ;)

Medal Of Honor bym opchnął, bo jakoś nie krecił mnie tytuł a go dostałem z 3 konsolami o których pisałem wyżej...

----------------

Panowie @lesin i @oczus... dajcie se na PW po razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm Allu, jakoś nie kojarzę ;) Albo mi nie wpadło w oko że ktos kogos gwałcił w Pandemonium ;)

Może mi się pomyliło... Kurcze teraz mi to spokoju nie da...

A po co Ci po francusku FF7 jak masz wersję (zakładam) że UK? ;)

Wygrana na konwencie (konkurs o jRPG). Trzymam ją z powodów sentymentalnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygrana na konwencie (konkurs o jRPG). Trzymam ją z powodów sentymentalnych :)

To tak jak i ja trzymam z powodów sentymentalnych Jurassic Park z PSX (pierwsza pełna gra na PSX) ... a gra to kicha że hej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy któryś z was pamięta taką wersję psx- SONY NET YAROUZE - SCPH-3001? 8) można na niej było programować i tworzyć gry Yaroze ;) poniżej macie kilka fotek tego modelu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh, psx :) Pamiętam jak go dostałem. Tata przyjechał z  pracy pod wieczór (właściwie w nocy :D), obudził mnie i pokazał konsole :D Miałem wtedy jakieś...No nie wiem, 10 lat? Do psx'a kupił mi 3 gry. Fear effect, Tomb raider 3 i gran turismo 2, jeśli się nie mylę :D Od konsoli mnie odciągnąć nie mogli xD Grałem do rana  ;D

Później Final Fantasy VIII, Harvest moon: Back to nature, Theme park world, FF VII, Grandia i MASA innych jrpg :D

Pamiętam jeszcze taką grę... To był jrpg. W mieście głównego bohatera stało jakieś wielkie, magiczne drzewo. I cały świat był we mgle czy coś? Coś z zabójczą mgłą było xD Ktoś może pamięta co to mogła być za gra? Od dawna się nad tym zastanawiam i nie mogę sobie przypomnieć  :- Nie daje mi to spokoju  ;)

A do dzisiaj po psx'ie została mi tylko jedna gra. Final Fantasy VIII :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi ci o to drzewo i tą kultową grę jrpg?  ;)

Preview-22.png

Legend_Of_Mana_ntsc-front.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie LoM  ;) O ile się nie mylę walka była turowa... Ataki wybierało się tak, że nad głową postaci pojawiało się takie kółko. Trójkąt to były itemki, kwadrat to obrona, X to ataki itd. Jak w Grandii na psx'a :) No i pamiętam tę mgłę xD Chodziłem od miasta do miasta, coś tam robiłem i mgła znikała xD Grafika była chyba 2,5 D...

Może to była Grandia? xD Ale tam nie było nic z mgłą chyba  :- No nie wiem...

Ale dzięki za pomoc  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy któryś z was pamięta taką wersję psx- SONY NET YAROUZE - SCPH-3001?  8) można na niej było programować i tworzyć gry Yaroze ;) poniżej macie kilka fotek tego modelu :P

Jasne że pamiętam! Polują na nią od pewnego czasu ale jakoś szczęścia (lub pieniędzy) mam zawsze za mało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to była Grandia? xD Ale tam nie było nic z mgłą chyba  :- No nie wiem...

W Grandi (BTW: Świetna gra!!!) nie było mgły.

Za to był: Dragon King Slash! :D

------------------------

Sorry wysłało mi się dwa razy  :-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×