Skocz do zawartości
Gość tyson1986

wirus w ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tyson1986

mam pytanko jeżeli strony są zarażone wirusem i przez przypadek wejde na taką stronke to

wirus moze zarazić moja ps3

odp: :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielok

bardzo dobre pytanie... przylaczam sie do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stealth

wirus musi być napisany na jakiś system operacyjny, wirus na kompa nie zadziała na ps3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie można spać spokojnie, ponieważ większość wirusów i innych tego typu programów bazujących na ActiveX jest pisana pod kątem luk w przeglądarkach - szczególnie dziurawy jest IE i w zdecydowanie mniejszym stopniu Firefox czy Opera. Jak wiemy przeglądarka w naszej PS3 bazuje właśnie na Operze (jest to jedna z wersji "NetFront browsera", w naszym przypadku mamy więc coś pomiędzy przeglądarką na urządzenia mobilne a desktopy). Jeśli jednak jakiś wirus zapisze się nam na dysku to tak na prawdę nic innego już nie zrobi, ponieważ większość z nich pisana jest na środowisko Windows a my mamy przecież system zbliżony do Linuxa (jest może kilka wirusów na Linuxa to wszystko). Być może znajdzie się jakiś zapaleniec co stworzy coś na PS3 (w końcu kto pierwszy - będzie o nim głośno) ale jak na razie nie dają rady ze złamaniem konsoli.

Oczywiście powinniśmy zachować odrobinę rozsądku i unikać niebezpiecznych stron oraz nie ściągać na dysk konsoli materiałów z niewiadomego źródła i dla konsoli nie przeznaczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×