Skocz do zawartości
saverock

Full HD czy nie Full HD oto jest pytanie :D ?

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie zgadzam sie ze lepiej kupic 40HDReady sony niz rzeczony Grundig (to tylko przyklad) FullHD. to jasne. moj blad nei pomyslalem o tych pwoiedzmy sobei firmach troche gorszych (znow nei mowie o grundigu, zeby nie bylo). Spojz na to z innej strony jesli kupujesz np tv 46 cali to raczej juz kupujesz go na lata a nie zeby wymienic za rok, dwa czy nawet 4... (chyba zepare tysi w te czy we wte nie robi ci roznicy) Dlatego warto dolozyc troche kasy, i wziasc naprawde dobry sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie mam taki telewizor plazmę http://www.allegro.pl/item521219954_panaso...zestochowa.html i do tego podłonczone za pomocą kabla HDMI ps3 (kabel raczej może być pozłacane końcówki itd) ale jak gram w GT5 prologue to na autach mam nierówne krawędzie co bardzo razi gadałme z kolegą i on mówi że ma wszystkie krawędzie ładnie wygładzone i że to coś od kabla i mam pytanie czy to na prawdę od kabla czy po porstu GT5 ma tak słabe wygładzanie krawędzi albo może trzeba coś w konsoli ustawic (ps3 mam od 4 dni :D) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego wlasnie napisalem :

Prawda jest taka, jezeli chcesz kupic duzy telewizor , czyli o przekatnej powyzej 42" to wtedy jak najbardziej mozesz myslec o full hd , ale w innych przypadkach o wiele lepiej kupic solidne hdready.

Tylko na dobra sprawe ,jaki jest procent osob kupujacy TV o przekatnej >46 ? Wiekszosc z nas wybierze telewizor w przedziale 32-42,a tutaj moim zdaniem sa wazniejsze paramatry niz rozdzielczosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Stałem w Media Expercie u mnie i rozmawiałem ze znajomym sprzedawcą. Zaprezentował mi na tym samym TV ale w różnych rozmiarach (jakaś Sony Bravia, bodajże serii V), bo 32" i 47" chyba czy jakoś tak na PS3 2 gry i 2 filmy na BD (obydwa 1080p). O ile w grach różnicy na 32" przy ustawieniu 720p i 1080p (a były to GT5:Prologue i Resistance 2, który bagatela nie obsługuje 1080p) nie było o tyle przy >46" w GT5 różnica była porażająca. Wyjątkiem były filmy (nowy Bond i nowy Batman), na obydwu TV obraz był duuuużo lepszy przy 1080p na >46", ale na 32" różnica była mikroskopijna, trzeba było się mocno przyjrzeć.

Dodam, że Res2 dużo ładniej wyglądał na 32" niż na większym TV, bo 720p nie było rozciągane do tylu cali.

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"djkraszinio17"

Zmień kabel nie na HDMI a poszarpanych krwawędzie nie będziesz miał

Przy HDMI obraz sie szybciej ładuje ale widac błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"djkraszinio17"

Zmień kabel nie na HDMI a poszarpanych krwawędzie nie będziesz miał

Przy HDMI obraz sie szybciej ładuje ale widac błędy

skad takie info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy ładują się szybciej LOL :D to przez co ma być puszczony sygnał??? moze przez koncetryk, skrętkę lub najlepiej rynnę więkzej głupoty nie słyszałem. Jeśli w grze jest słaba grafa to nic tego niezmieni, a napewno nie zmiana kabla HDMI no chyba ze zmiana LCD na zwykly TV kineskopowy (pomijajac parametry TV i zaawansowane opcje typu jak jakies filtry grzebieniowe lub 3D ....) konsola przetwarza obraz jednakowo wszystkim różnicą może być tylko urządzenie wyświetlające obraz w tym przypadku TV ( no i po niekąd kabel ale to dotyczy jaką rozdziałke max możemy osiągnąc obsługiwaną przez nasze pochłaniacze prądu idące w wielu calach) :D . A jeśli chodzi o to ze ladniej jest na ready HD to hmmm kwestia dyskusyjna jaki material ogladasz (znaczy sie w jakiej jakosci) bo nie mow mi ze cos co smiga po 720p jak poscisz na 1080p jest ladniejsze i odwrotnie ( jesli to wogole mozliwe "down scaling" jeszcze o tym nie slyszalem). Moge powiedziec jedno ze rozdzielczosc ogladanego materialu jest wprost proporcjonalna co do wielkosci TV :D A jesli chodzi o to czy FullHD jest standardem to juz mowilem ze moze mnie ponioslo i jeszcze zaznaczam jeszcze nie jest, lecz rynek jest nieublagany ceny leca w dol coraz wiecej TV w FULL, to jest rzeczywistosc tak jak kiedys lcd weszlo na rynek i tak jak dzis tv kineskop to legenda. ;)

Edytowane przez saverock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"saverock "

Nie loluj mi tu jak nie masz pojecia o czym napisałem

Szybkośc reakcji na światło,ostrośc itp.. Kabel HDMI pokaże ci błędy których przy innym połaczeniu nie bedzie widac.

Nie mam tu na myśli jakiegoś prymitywnego połączenia tylko np: VGA HD

Gra musi byc robiona pod HDMI a nie jest i dlatego te połaczenie pokazuje nam to co twórcy nie brali pod uwage

Sprawdz dokładnie jak chodzi gra na dwóch kablach a później loluj

Jeszcze jedno zastanawiałeś sie dlaczego jak kupujesz konsole to w zestawie nie masz kabla HDMI ?

Cena nie ma tu zadnego znaczenia.Tylko producent ci tego kabla nie poleca właśnie z przyczyn które

ci wymieniłem.

Rasumująć gra na kablu HDMI może sie różnie zachowywać i trzeba to sprawdzać w praktyce

dla kazdej gry z osobna

PS

"AdamRA"

Skąd takie info ?

Z doświadczenia nie musze szukać w googlach

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROT = ale herezje głosisz, aż oczy szczypią.

1. hdmi jest obecnie jedynym sposobem przesłania obrazu i dźwięku naraz w odpowiedniej jakości - zresztą ps3 nie ma 20 wejść i wyjść, a więc skutecznie sugerują, żeby podłączyć przez HDMI;

2. Producent nie załącza kabla żeby na nim dodatkowo zarobić (firmowe w salonach kosztuja krocie);

3. VGA HD :) - tzn, takim kablem jak podłączałem np. moje 386sx 15 lat temu do monitora crt? bo nie za bardzo rozumiem

Pozdrawiam

r

Edytowane przez Redundantor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Redundantor"

Dam przykład to moze zrozumiecie o co mi chodzi:

Macie kabel RGB i Component który jest lepszy ? wiadomo Component bo potrafi wyświetlać w HD

Odpalamy grę zrobioną w 480p i na kablu RGB jakośc będzie lepsza bo Component jest przystosowany do przesyłania wyższych rozdzielczości i mamy pikseloze. Więć jak to jest lepszy kabel i gorsza jakość ? a no właśnie, wszystko zależy od gry w jaki sposób została zrobiona

Obecne gry (wiekszośc) to 720p ale jeżeli to nie jest pełne 720p dla przykładu "Halo 3" to na kablu HDMI zobaczymy więcej błędów graficznych niz na kablu VGA HD. HDMI daje nam za to np: szybszy czas reakcji na światło w tej grze. Coś za coś.

Masz jakąś grę z PSX-a to podłącz ją przez HDMI.

Według ciebie bedzie lepiej wyglądać, bo lepszy kabel ? To chyba ty głosisz herezje a nie ja.

Założę się, że na zwykłym przewodzie antenowym gra będzie prezentować się lepiej

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje słowa świętej dziewicy: można jeszcze raz?moim zdaniem współczynnik kontrastu jest najważniejszy czym wyższy tym lepszy efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacytuje słowa świętej dziewicy: można jeszcze raz?moim zdaniem współczynnik kontrastu jest najważniejszy czym wyższy tym lepszy efekt

No w pewnym sensie z tym sie zgodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odświeżę temat, ponieważ mam dylemat jak w tytule. Po spędzeniu kilkudziesięciu godzin na przemierzaniu zakątków internetu, w celu odnalezienia jednej. jedynej odpowiedzi na to pytanie doszedłem do pewnych wniosków. Musimy sobie odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań, za nim odpowiemy na to właściwe

Czy warto kupić TV z FullHD ?

1 Jak daleko siedzimy od ekranu?

Odległość nie powinna być mniejsza niż 2krotna szerokość ekranu. Tak będziemy widzieć wszystkie szczegóły jak również nie nabawimy się kontuzji szyi. Adekwatnie dla 2 m odpowiada mniej więcej 40". Różnicę między HD Ready a full HD widzimy na telewizorach o przekątnej większej niż 40".

Czyli jeżeli siedzisz w odległości od telewizora co najmniej 2 m, możesz śmiało kupić TV 40" a co za tym idzie full HD.

2 Co chcemy podłączyć do telewizora?

Jeżeli mamy zamiar kupić telewizor do oglądania telewizji, filmów DivX czy DVD, a nawet grania na konsoli to wystarczy nam TV HD Ready. Full HD przyda nam się jeżeli chcemy oglądac filmy Blu-Ray lub podłączyć komputer obsługujący ta rozdzielczość.

3. Czy kupujemy Telewizor "na lata" czy na teraz ?

Nie przewidzimy co będzie za kilka lat. Ja jednak wróże że za około 5 lat (znaczy się "za te lata") w Polsce telewizji nie będzie w full HD, filmy Blue- ray spowrzechnieją i praktycznie zastapią DVD. Do PC powędruje naped Blue-ray który stanie się standardem. Również pirackie filmy w rozdzielczości ful HD będa na porządku dziennym. Co z grami? Uważam że z pośród 3 głównych platworm ( PC X360 i PS3) gry w full HD bedą tylko na PC . Mówie o zaawansowanych technologicznie grach a nie popierdółkach typu sudoku czy reamaków starych hitów. Konsole PS3 i Xbox będą goniły za detalami, szczegółowością, różnorodnością i realistycznością a nie za wyświetlaniem obrazu w większej rozdzielczości (Czyli tak jak teraz). Nawiasem mówiąc do tego czasu może wyjść już inna konsola (stawiam na nowego X lub nieoczekiwane uderzenie Nintendo) która będzie wyświetlała gry w pełnym full HD.

4 A więc ?

Jeśli jesteś koneserem kina i kupujesz/ będziesz kupował lub wypożyczasz/ będziesz wypożyczał filmy na blue-ray to kup ten TV full HD.

Jesli kupujesz TV zamiast monitora do komputera to kup ten TV full HD.

Jeśli twój sąsiad ma HD Ready a ty musisz być "lepszy" od tego wieśniaka to kup ten TV w full HD.

Jeśli chcesz czerpać radość z gier na PS3 to nie kupuj TV w full HD.

To mój pierszy post na tym forum, tym nie mniej chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Za ponad tydzień jadę na praktyki do fabryki telewizorów LG, jeśli się dowiem czegoś nowego/ciekawego w tym temacie, dam znać.

Pozdrawiam wszystkich "ekspertów" którzy ubolewają nad poziomem mojej wypowiedzi. Powyzszy tekst jest kierowany do zielonych w temacie.

Edytowane przez arab
Byki, byki i jeszcze raz byki /admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak na chłopski rozum nie, znam się na telewizorach ale uważam, że jak kupuje się dziś telewizor to jednak warto się zastanowić nad Full HD. Dlatego, że technologia ciągle idzie do przodu i w końcu te HDready będzie rzadziej używane niż Full HD. Ale wiecie ja się nie znam ;)

Edytowane przez Swider112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2,4k można kupić Samsunga 37' 100Hz FULL HD - właśnie na niego się zdecydowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A HD Ready za 1,7k. różnica 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telewizor LCD SONY 40Z4500 podłączony do chlebaka za pomocą kabla HDMI z miedzi beztlenowej złote końcówki i takie tam nieznam sie dokładnie ale gram w MGS4 i powiem że obraz jest KAPA przez duże "K" ... normalnie widze snejka każdy włosek na głowie hehehe i tu jestem zaskoczony bo na pudełku z gry pisze 720p a mi obraz wyświetla na 1080p nierozumie tego dlaczego? i niewiem czy to full hd czy nie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

To na pewno przez ten kabel hdmi :P Heh , a ja sie dziwilem ,ze producenci oferuja jeszcze drogie kable hdmi , ja widac , ludzie jeszcze daja sie zlapac na taki "bajer" :D

Edytowane przez Cube82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem LG5000 32 cale. Ma matrycę w HD Ready, ale oczywiście "łapie też Full HD". Powiem wam, że gdy włączyłem na nim film w 1080p to jest widoczna różnica w porównaniu do 720p mimo, że obraz jest oczywiście przystosowywany do 720p. Kupiłem go dość drogo, ale moim zdaniem nie opłaca się kupować TV Full HD w Polsce, bo programy nadawane w Polsce w HD nie wykorzystają tego. Oczywiście jeśli chodzi o filmy w 1080p to wtedy się opłaca, ale i tak pewnie DVD w Polsce jeszcze dość długo będzie dominować (przynajmniej tak mi się wydaje). Ja jestem może staroświecki, ale wolę Divxy w SD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy głupoty piszecie... :mellow: Pisać to se może, że wyświetla w w 1080... Ja mam tv FULL HD i gdy włącze FIFE 09 to też mi wyświetla w 1080, a przecież ta gra nie obsługuje tego... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z praktyk. Dowiedziałem się dużo. Jednak nie będę prawił bajek o mechatronice i przejdę do informacji która na pewno was zainteresuje. Widziałem jak w LG składają Telewizory SONY. I to tyle, oczywiście nie ubliżam tym nikomu, pozdrawiam i mam nadzieję że w końcu doczekam się PS3 i będę częstym gościem tego forum. Elo!

PS: TV chyba kupie LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w domu dwa TV u siebie w pokoju mam 42" HD Ready Philips na dole w salonie mam 50" Full HD Samsung.

Przedtem mialem u siebie w pokoju 50" dostalem ja na swieta jako prezent wiec 42 stara oddalem na dol.

Gram na konsoli ogladam czasami dvd/divix z laptopa przez HDMI bo tylko do tego uzywam TV. Jakie roznice zaobserwowalem to roznica kolorow 50" samsunga ma lepszy kontrast i obraz sie wydawal troche lepszy wszystko jakby bylo ostrzejsze ale roznica nie byla az taka kolosalna. Dobrowolnie oddalem wiekszy TV w Full hd do salonu bo nie byl mi on do niczego potrzebny, w grach nie widac zadnej roznicy (pewnie sa gry pod Full HD ale ja takowych nie mam) .....doslownie jedyna roznica ktora mialem to 8" na ekranie mi przybylo ale pokoj mam zbyt maly TV mi zajmowal pol pokoju a lozko mam 1,5m od TV wiec wzrokiem tego nie obejmowalem.

Brat od czasu do czasu wyporzycza fimy Blu-ray to mu sie przyda:D

Wedlug mnie jezeli masz ograniczone fundusze to lepiej kupic lepszy i wiekszy TV HD ready niz jakis badziew w Full HD, oczywiscie jezeli bedziecie grac tylko w PS ogladac dvd itp...

Kazdy musi sie zastanowaci do czego bedzie uzywal TV .... i czy warto pakowac ekstra kase niz kupic sobie cos innego za te pieniadze .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jadę na plazmie LG 50" i o maksymalnej rozdziałce 720p i do gier to wystarczające. Jedynie niedosyt odczuwa się przy oglądaniu filmów na BD, choć i w 720p wyglądają obłędnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD to naprawdę zbędny bajer. Oglądając filmy 1080p na 32" nie widziałem kompletnie żadnej różnicy w porównaniu z ich 720p odpowiednikami. Może na >50" różnica jest spora, ale:

- telewizja w Polsce nie ma 1080p

- większość gier na PS3 i X360 jest w 720p

- filmy DVD wyglądają na tym koszmarnie

- jedyny rozsądny nośnik to blu-ray, którego płyty swoje kosztują, a i tak nie dostaniemy każdego filmu jaki chcemy lub często późno po premierze go na DVD/kino

- cena cena cena

Sumując, wolę kupić 720p a lepszych parametrach vide kontrast, czas reakcji itd. za tą samą cenę co 1080p z mniejszymi parametrami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FullHD to naprawdę zbędny bajer.

Teraz.

Ale telewizor kupuje się zazwyczaj na 10 lat. Już za rok, dwa technologia full hd będzie powszechna i wtedy można żałować, że nie dołożyło się tych 200 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×