Skocz do zawartości
saverock

Full HD czy nie Full HD oto jest pytanie :D ?

Rekomendowane odpowiedzi

200zł to jest ale przy niższych modelach. Przy modelach z wyższej półki to już koszt rzędu 500 do 1000zł różnicy.

Co do powszechności fullHD to powiedz gdzie ona będzie powszechna? Chyba na blu-ray w media markcie... Telewizja w Polsce nadaje max w 1080i, a 100% filmów w gazetach czy czasopismach nawet tych traktujących typowo o kinematografii dalej leci na DVD. Później przejdą na DVD HD, nie mówiąc o Bluray. Zresztą po co komu tak naprawdę tv większy niż 40" jeżeli nie posiadasz wieeeeelkiej chaty lub całkiem pustego salonu?

W Polsce niewyobrażalnym grzechem jest wprowadzanie formatu mpeg4 do powszechności i zabieranie ludziom kablówek w ciągu najbliższych 3 lat (termin UE to koniec 2011 roku.), a ty mi mówisz o powszechności fullHD za 2 lata :|

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze nikomu poza graczom nie zalezy na FHD. Ludziom nie przeszkadza, ze ogladaja film nakrecony kamera w kinie. A w grach tez lepsze by bylo 720p+AA niz 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technika tak zapieprza, że nie zdziwię się jak za dwa lata to całe full hd będzie przestarzałe. Widzę to po sprzęcie elektronicznym jaki kupiłem w ciągu ostatniego roku. Teraz jest już praktycznie do wywalenia.

Poza tym duże miasta zaczęły udostępniać już sygnał Full HD w poważnych sieciach kablowych. I mówię oczywiście o 1080p. Wystarczy odbiornik, a sygnał leci kablem. Więc nie demonizujcie tak, wszystko u nas idzie wolniej ale jednak do przodu. To, że technologia jest droga, to tylko słynne polskie cwaniactwo i zachłanność, żeby nachapać się póki nowość i bogaty kupi. Ceny blurayów na zachodzie są średnio o połowę mniejsze niż u nas a ceny odtwarzaczy i telewizorów spadły na łeb na szyje w ciągu ostatniego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill nie obraź się, ale nie dzielisz pojęć - powszechność, a dostępność. Bo to, że fullHD może będzie za 2 lata łatwiej dostępne to nie znaczy, że będzie powszechne. Aby coś było powszechne ponad 50% społeczeństwa musi to posiadać, a jak doskonale wszyscy wiedzą graniczy to z cudem.

Poza tym nie zrezygnowałem PC po to, żeby zamiast upgradeować jego bebechy pakować kase w "nowe technologie"... Ale cóż są różni ludzie i nie ganię, ja wolę zainwestować w "nowy gaźnik", albo Thundercata :)

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% filmów w gazetach czy czasopismach nawet tych traktujących typowo o kinematografii dalej leci na DVD. Później przejdą na DVD HD, nie mówiąc o Bluray

Filmy będą wydawane w HD DVD? Skad takie informacje wziąłeś?

Idąc dalej

Czemu grzechem jest wprowadzenie MPEG-4? Bo nie rozumiem co w tym złego.

Co do wyboru to ja wybieram FHD, nie mam zamiaru za trzy lata zmieniać telewizor żeby mieć większą rozdzielczość. Full HD WEJDZIE w niedługim czasie do codziennego użytku i kto tego nie widzi to niech sobie poczyta. Oczywiście można sobie kupić HD Ready, uważam że jak ktoś nie ma pieniędzy to można aktualnie kupić bardzo dobry TV w 720p i powinien być zadowolony. Ale później może żałować, bo to jest oczywiste że FHD będzie standardem prędzej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie HD-DVD... ? Wiesz co to jest DVD HD? Niekiedy filmy na DVD9 są wydawane w rozdziałkach 576p i 720p, bo to mało ich jest? Albo odtwarzaczy DVD HD jest mało?

Czemu wprowadzanie przymusu MPEG-4 jest grzechem? Masz babcie, albo rodzine na wsi? A co oni głównie robią? Oglądają telewizję! A jaką i przez co? Za darmo z abonamentu TVP albo przez najtańszą kablkówkę/"satelitę" i najczęściej na starych TV SD bez jakiegokolwiek dekodera. I co ten dziadek ma teraz powiedzieć? Po wprowadzenie MPEG-4 darmowa telewizja naziemna będzie działała tylko na TV z obsługą MPEG-4 a to są tylko telewizory LCD HD Ready i wiesz co? To nie są te najtańsze z najniższej półki. A co z popularną kablówką lub "satelitą"? Obejrzysz ją na SD albo starym LCD ale pod warunkiem, że masz specjalny dekoder! Nie będą rozdawać dekoderów za darmo! A co jeżeli ktoś "kradnie" sygnał? Unia Europejska wprowadzając ten przymus nie wzieła pod uwagę warunków w Polsce, bo jesteśmy NA DNIE!

LUDZIE! Mieszkamy w Polsce gdzie dominuje bieda! To, że wy (albo w większości przypadków - wasi rodzice) się dorobiliście to nie znaczy, że tak jest z całym krajem! Zrozumcie to!

PS. Panowie zauważcie, że poza graczami i kinomaniakami tak naprawdę ta cała "mania HD" jest w nosie u 90 procent ludności naszego kraju! Większośc kupiła je bo już SD w sklepie nie było, a stary się popsuł!

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z popularną kablówką lub "satelitą"? Obejrzysz ją na SD albo starym LCD ale pod warunkiem, że masz specjalny dekoder! Nie będą rozdawać dekoderów za darmo!

Do satki zawsze był potrzebny tuner, co Cie tu dziwi? Śmiesznie się czyta to Twoje jęczenie. Dekodery do DVB-T będą pewnie kosztowały tyle co dobra flacha więc Ci strasznie biedni ludzie z dna społecznego chyba sobie jakoś poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dante

No cóż świat nie będzie na nas czekał. Albo się dostosujemy albo nie. Idąc Twoim tokiem rozumowania nadal powinniśmy słuchać płyt gramofonowych, bo dziadka nie stać na CD. Who cares?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill ja nie mówię, że nie, mnie po prostu denerwuje gadanie, że "Kupuj FHD bo jak kupisz HDRe to na PEWNO będziesz później żałował" :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem HD ready i jestem zadowolony .... zanim FHD wejdzie na rynek calkowiecie spadna ceny filmow , TV bede wstanie zamienic sobie TV na lepszy.

Moje zdanie jest takie ze jak ktos gra tylko na konsoli i oglada filmy z komputera to HD ready w zupelnosci wystarczy i za te 500-1000zl ktore mialby dolozyc do FHD moze wydac na cos innego :)) Zawsze mozna sprzedac stary TV i dolozyc do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD DVD umiera, toshiba się wycofała z z dawania pieniędzy na ten nośnik i Blu Ray na 99% wygra wojne nośników, więc raczej wątpie żeby wydawali za kilka lat na w/w nośniku płyty tylko na blu rayu będą.

Co do MPEG-4 to każdy operator kablówki będzie dawał tuner, jak ktoś korzysta z kablówki to nie będzie miał problemów. Jak natomiast korzysta z satelity to go to nie obchodzi bo tam ten sposób kodowania nie wchodzi. Nie trzeba mieć telewizora wysokiej rozdzielczości żeby odbierać MPEG-4, więc powiedz mi kogo to dotyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD DVD umiera, toshiba się wycofała z z dawania pieniędzy na ten nośnik i Blu Ray na 99% wygra wojne nośników, więc raczej wątpie żeby wydawali za kilka lat na w/w nośniku płyty tylko na blu rayu będą.

HD-DVD już umarło, wraz z końcem wsparcia przez Toshibę, a Blu Ray wygrał już na 100%. Jakie obecne nowości pojawiają się na HD-DVD ? Żadne, tylko DVD i Blu Ray. Teraz opłaca się kupować odtwarzacze HD-DVD i filmy, bo są (przynajmniej niedawno były, nie wiem jak teraz) za śmieszne pieniądze sprzedawane, a oferują znacznie więcej niż taki sam sprzęt przystosowany tylko do DVD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD DVD umiera, toshiba się wycofała z z dawania pieniędzy na ten nośnik i Blu Ray na 99% wygra wojne nośników, więc raczej wątpie żeby wydawali za kilka lat na w/w nośniku płyty tylko na blu rayu będą.

Co do MPEG-4 to każdy operator kablówki będzie dawał tuner, jak ktoś korzysta z kablówki to nie będzie miał problemów. Jak natomiast korzysta z satelity to go to nie obchodzi bo tam ten sposób kodowania nie wchodzi. Nie trzeba mieć telewizora wysokiej rozdzielczości żeby odbierać MPEG-4, więc powiedz mi kogo to dotyka?

Zaraz pierd.... naprawdę! Po raz kolejny napiszę, że nie rozróżniasz HD-DVD od DVD HD! FAK! HD-DVD to nośnik danych stworzony i wspierany przez Toshibę (tzn. był wspierany), a DVD HD są to filmy w rozdzielczości 576p lub czasem 720p nagrane na płycie DVD9. Widzisz jakiekolwiek podobieństwo między tymi skrótami: HD-DVD, a DVD9 (obydwa to nośniki) poza DVD w nazwie?

Żeby z góry obronić się przed atakiem ze strony wszystkich tych, którzy mnie nie nawidzą za to, że sprzedałem PS3 i kupiłem Xboxa prosze bardzo o to link do odtwarzacza, który odtwarza HD z płyt DVD, ba! ma nawet HDMI (tak kill, ja wiem, że ty o tym wiesz, ale chodzi mi o tego gościa co przez rok bycia na forum napisał 140 beznadziejnych postów)

http://allegro.pl/item567816320_odtwarzacz..._divx_hdmi.html

Co do MPEG-4 Mr. Agent Kornkort czy jak ci tam: Nie mając telewizora z obsługą MPEG-4 LUB Dekodera z obsługą MPEG-4 (o ile się nie mylę są to obecnie tylko najnowszy dekoder Cyfry+ HD i N+, a co będzie za kilka lat i ile operator będzie kazał sobie zapłacić za tą przyjemność cholera wie ) nie zobaczysz na nim żadnego obrazu!

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się tu wymądrzał bo może jestem w tym temacie niedoedukowany, ale osobiście nie słyszałem i nie znam czegoś takiego jak dvd-hd.

A dvix HD, to pewnie nic innego jak avi kodowane dvix 6 z dźwiękiem AAC. Wielkie mi halo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD-HD nie istnieje, ale DVD HD istnieje tak samo jak sławetne "HD Ready" na telewizorach. Na wielu odtwarzaczach DVD pojawił się znaczek DVD HD dlatego też użyłem tego pojęcia tutaj i mimo, że objaśniłem to kilka postów w cześniej Mr Kornkort tego nie załapał uparcie twierdząc, że chodzi mi o HD-DVD :|

Dvix HD to filmy w formacie Dvix w rozdzielczości 720p, dodatkowo odtwarzacze "DVD HD" rozkodowuję też takie kodeki jak H264 które również jest podstawą wyższych rozdzielczości. Wszystkie posiadają też HDMI i odczytują płyty DVD9.

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byś z łaski swojej nie przekręcał mojego nicka, jak nie jesteś w stanie zapamiętać to używaj kopiuj-wklej.

Co do DVD-HD to ok pomyliłem się, myślałem że chodziło o coś innego.

Nie chce mi się dalej gadać o tym bo widzę że nie zrozumiesz a tylko próbujesz mi dowalić. Nie będe się meczył żeby wytłumaczyć komuś coś jak tylko umie odszczekać zamiast normalnie pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do MPEG-4 Mr. Agent Kornkort czy jak ci tam: Nie mając telewizora z obsługą MPEG-4 LUB Dekodera z obsługą MPEG-4 (o ile się nie mylę są to obecnie tylko najnowszy dekoder Cyfry+ HD i N+, a co będzie za kilka lat i ile operator będzie kazał sobie zapłacić za tą przyjemność cholera wie ) nie zobaczysz na nim żadnego obrazu!

Jak troll nie ma argumentów to nicki przekręca :) Dekoder DVB-T w UK kosztuje 17zł, u nas pewnie będzie trochę drożej bo mamy mpeg 4. Telewizja oczywiście będzie za darmo tak jak jest teraz, z tym że będzie więcej programów ogólnie i do tego kanały HD. Rzeczywiście jest co jęczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze polecam przeczytanie netykiety oraz znaczenie tegoż jakże popularnego określenia jakim jest "troll" po drugie powiedz mi, widziałeś kiedykolwiek w polskiej telewizji informację o tym, że zmuszą ludzi do korzystania z takiego a nie innego dekodera? Wiesz jaka była reakcja znajomego starszego człowieka, którego uraczyłem tą wiadomością? "A to darmozjady znowu będą chcieli ode mnie pieniądze wyciągać! Nie dość, że mam mały telewizor to będę musiał postawić jakiś dekoder obok niego i co mi to da?". Poza tym taki, np. dekoder Cyfry + HD z mpeg-4 jest pozbawiony wyjścia antenowego i co teraz gość posiadający takie małe gówno zrobi?

Wniosek? Dla mnie wprowadzenie przymusu mpeg-4 w Polsce, Ukrainie, Białorusi itd. to jest jawny zamach i dyskryminacja niższej warstwy społecznej. Do tego brak jakiejkolwiek propagandy na ten temat w mediach jest totalnym bezsensem kraju w jakim żyjemy.

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizja naziemna ma przestać nadawać w czerwcu 2015 roku, Twój starszy pan już teraz wie że prędzej czy później to nastąpi i ma sześć lat żeby się z tym pogodzić, myślę że te 20zł też da radę w tym czasie odłożyć.

Jeżeli chcesz żeby Polska zatrzymała się w rozwoju to Twoja sprawa. Ja nie chcę! Już teraz się wkurwiam, że nasz durny rząd nie potrafi się tą sprawą należycie zająć i jak zwykle jesteśmy w ciemnej dupie.

Chce żeby ten kraj się rozwijał i mam w dupie takich malkontentów jak Ty, jakby wszyscy szli Twoim tokiem myślenia to pewnie nie siedziałbyś teraz przed kompem i wygłaszał swoje mądrości tylko zapierdalał w polu z pługiem na plecach.

Edytowane przez subek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja zabraniam ci się rozwijać? Czy ja mówię, żeby nie wprowadzać mpeg-4? Tylko niech to do cholery jasnej będzie należycie zrobione! Dekoder do telewizji antenowej "darmowej" powinien być gratis za te wszystkie lata płacenia abonamentu TVP, który jest wydawany na produkcję jakiś zakichanych filmów historycznych typu "Popiełuszko"! Do tego należy się tym ludziom informacja na ten temat. Przecież ten człowiek gdyby nie ja nie wiedziałby o tym kompletnie nic! Jak myślisz ile jest takich osób, które nie mają o tym pojęcia? Bo ja twierdzę że około 3-4mln dorosłych ludzi w całej Polsce, którzy głęboko w nosie mają telewizory HD, jakość HD, mpeg-4, w telewizji oglądają wiadomości, Lost'ów na dwójce i Dzień Dobry TVN w weekend przy śniadaniu, do tego od czasu do czasu obejrzą ściągnięty film na DVD.

Zasada jest prosta, niech ludzi w tym temacie wyedukują!

Ja jestem malkontentem? Ja pracowałem sporo czasu z ludźmi z dna społecznego i wiem, że tak naprawdę wielu z nich stara się poprawić warunki swojego życia i robią wszystko bo to uczynić, ale państwo jak nasza polska "burżuazja" skutecznie im to utrudnia.

A co się mnie tyczy? Mam to głęboko w D czy wejdzie mpeg-4 czy nie. Ja posiadam w salonie telewizor SD Sony Trinitron 32" 16:9 z podłączonym DVD i Cyfrą+ i nie mam zamiaru go zamieniać na żadne zakichane HD tylko dlatego, żeby zobaczyć więcej zmarszczek aktora. U siebie w pokoju mam monitor 22" do którego mam podpięty PC, X360(wcześniej PS3). Mam w pokoju telewizję z Neostrady (tak! dekoder ma mpeg-4! i co kurde z tego?! i tak odpalam go na telewizorku 17" SD), odpalam na nim wyścigi MotoGP, TVN Turbo i tyle mi starczy.

Czy jestem nieszczęśliwy bo nie mam Blu-Ray, wielkiego TV HD i telewizji HD? NIE! Wręcz przeciwnie. Czy więc za rozwój technologiczny narodu uważać mamy to czy posiadają telewizję HD i mpeg-4? NIE! Rozwijajmy się, ale nie wmawiajmy sobie, że każda nowa technologia jest nam niezbędna do życia, albo każdy kto jej nie posiada jej pragnie i żałuje, że jej nie ma!

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie wprowadzenie przymusu mpeg-4 w Polsce, Ukrainie, Białorusi itd. to jest jawny zamach i dyskryminacja niższej warstwy społecznej. Do tego brak jakiejkolwiek propagandy na ten temat w mediach jest totalnym bezsensem kraju w jakim żyjemy.

To walcz. Skonczy sie na tym ze nic nie zdzialasz i nie bedziesz ogladal - taka prawda. uz jedna wymiane odbiornikow przezywalismy - po upadku ZSRR gdy przestawialismy sie z SECAM na PAL. Tez bylo paru pieniaczy, ale w koncu wszyscy sobie grzecznie kupili nowe telewizory. O dekoderach zewnetrznych nikt wtedy nie slyszal i trzeba bylo kupowac CALY NOWY TV. Wiec niech ludzie nie marudza tylko sobie kupia dekoder ktory pewnie mniej niz 100 PLN bedzie kosztowal albo nie ogladaja wcale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał tylko dodać, że nasz kochany rząd ma PODOBNO dofinansowywać w jakiejś tam części zakup dekoderów.

A na Białorusi już się chyba zaczęła cyfrowa rewolucja, ciekawe jak to u nich wygląda. Pewnie tylko Łukaszenka ma dekoder ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia ma Toshibę lub Samsunga 38/40" HD Ready i na gwiazdkę fundnęła mi Samsunga 36" Full HD :o i co?

Widzisz Dante nie wszyscy są zacofani :P

jaka cisza...

Edytowane przez BrianPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wsztstkich wielka prosbe szukam jakiegos LCD jak byscie mi mogli doradzic tak do 4-5 tysiow

Ja mam SONY BRAVIA KDL40W5500 i jest wypasiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×