Skocz do zawartości
saverock

Full HD czy nie Full HD oto jest pytanie :D ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jak wszyscy wiemy, kazdy z nas posiadaczy PS3 ("czarnulki" , "chlebaka", "tostownicy" itp.) dąży do tego a żeby nasz cud elektroniki pracował w celu do tego stworzonym, czyli wyświetlał nam obraz i przetwarzał dźwięk w jak najwyższej jakości. :) I tu właśnie zaczynają się schody, jak małe dzieci co szaleja za slodyczami my troche starsi zwani "dorośli" zaczynamy kompletować nasz sprzęt marzeń stosowny co do pojemności naszej kieszeni w stosowną walutę :D HEHE a czasem i przekraczające nasze możliwość za pomocą cudu finansowego zwanego zakupami na raty :/ Po skompletowaniu i połączeniu tego dziadostwa nagle sie okazuje ze dla czesci z nas nasze oczekiwania sie spelnily jestesmy w pelni euforii lub pewnej ekstazy co my to nie mamy i jakie to nie zajebiste, a dla drugiej cześci znas okazuje się że coś jest nie tak, że czegoś nam brakuje i że nas szlag trafia ze wywaliliśmy pare klocków na sprzęt który nie spełnia naszych oczekiwań że nie działa tak jak na reklamach czy w salonach renomowanych producentów. I właśnie należąc do tej drugiej grupy zastanawiam sie czy to co widze to jest to co powinno być czy sobie coś wymyślam i wmawiam że jest nie tak. Po ściągnięciu kilku wersji gier demo i filmów i trailerów HD (1080p,720p) ogladnieciu jednego filmu na blueray-u mam wrazenie ze jest cos nie tak. Na grach albo schodki albo "groszek" widze, filmy niby na full ale jednak brakuje im czegos i groszek :/, w menu XMB wsio pieknie ladnie i plynnie. Zachodze od zmysłów czy to moj schiz i trzeba sie leczyc woda ognista czy wy drodzy formowicze macie podobne spostrzeżenia?? Mam samsunga 40' z seri 5 FullHD i kochana PS3 :) kupilem kabel HDMI w centrum sony ( nie markowy ale daja leb ze jest ok, no i w sumie dziala wiec juz sam nie wiem). Podzielcie się swoimi wrażeniami z posiadania sprzętu Full HD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry większość 720p i to nie raz niestety marnej jakości. Filmy BD to już różnie, taki 300 jest specjalnie tak nakręcony, że można mieć jakieś nie miłe odczucia. Do tego dochodzą marne kopie naszych Polskich wydawców (nowy rambo na BD wydany przez Monolit to nie full hd). Tak więc ogólne odczucia masz prawo mieć mieszane. Grając np w Rachela ToD na ps3, idę o zakład, że pierwsza plansza była zrobiona kiedyś a później dopracowali grafikę. Nie chciało im się tego poprawić i tak zostało. Ta plansza strasznie razie po oczach, zwłaszcza jak się kończy grę i zaczyna od nowa. W moim rankingu tylko odczytywanie plików mkv może jeszcze w moich oczach uratować ogólną ocenę ps3, jako multi maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między Full HD a HD Ready są małe. Zauważalne są dopiero na TV powyżej 40 cali. Ja mam Samsunga LCD 32 cale i jestem bardzo zadowolony z obrazu. Wcześniej miałem klocka i stwierdzam że na PS3 obraz jest ładniejszy. Jeśli masz mały pokój i nie potrzebujesz TV powyżej 40 cali to kupuj LCD HD Ready. Co do jakości obrazu to zdecydowanie potrzebny jest dobry kabel HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly pokuj :D i ogladam oraz gram z 1,5 do 2 m i jest zajebiscie ale jednak jest to cos co pozostawia do życzenia. Jeśli chodzi o technologie to wiem o co kaman w Full i w Ready HD ;) a na dzień dzisiejszy to Full to standard niestety, ready to juz przezytek, mam gre Resistance 2 i w 720p w niektórych momentach szczególnie jeśli chodzi o lokacje z roślinnościa to wygląda hu.....o sorry ale takie jest moje zdanie, kolorki miodzio i takie tam ale jeśli chodzi o krawędzie to woła to o pomste do nieba. A przeszedłem gre na kablu AV dołączonym do konsoli i gdy kasa wpadła kupiłem HDMI jest super ale to nie to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak zrobic zeby te gry wygladaly jak na screenach :P ? (apropo screenow - idzie jakos zrobic screenshoty na ps3? ) Wszystkie PS3 sa takie same wiec nie powinno byc roznicy, chyba. Mam tv Sharp 32" aquos przewod HDMI byl drogi ;p Call OF Duty 5 odpala sie w Full HD ale i tak widze krawedzie i takie tam CoD5 na screenach wyglada o wiele ladniej. Mam tylko jedna gre wiec za bardzo nie mam odniesienia nie wiem jak bedzie w innych. Denerwuje mnie troche "polysk" jest troche za jasny jakby za bialy ;p Moze jak ktos ma coda i tez to zaobserwowal to wie o czym pisze. Kontrast w TV mam ustawiony na ustalony: Dynamiczny inne takie jak GRA, PC, FILM, SPORT itd wydaly mi sie bardzo przytlumione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie obraz w PS3 jest wyświetlany świetnie. Brak AA nie razi, gdy widzi się świetną grafikę wokół :)

Nawet GTA IV na PS3 mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to co napiszę nie spodoba się części z Forumowiczów, ale Twój problem moim zdaniem można określić jednym wyrazem - "Szajsung"

Tzn. takie samo wrażenie mam jak oglądam coś w telewizorze Samsung, lub podłączam do niego PS3 (moi rodzice taki mają - nie pamiętam nazwy). Te telewizory są dobre do oglądania telewizji SD/niby HD, ale jakoś tak sobie kiepsko radzą z materiałem naprawdę HD. Za to dobrze działająjako monitor do PC.

Jak kupowałem swój LCD32 to wszedłem w Soniaka - niestety tylko HDReady (tu wywaliłem ponad 3 paczki za co teraz miałbym co najmiej 40' Full HD). U mnie PS3, filmy Blu, tzw. divixy HD wyglądają o wiele lepiej niż na tym samsungu.

Nie bijcie, ale takie jest moje osobiste odczucie jak patrzę na te telewizory. Informacje w instrukcji, parametry itp. to tylko chwyt marketingowy - trzeba samemu zobaczyc obraz przed zakupem.

Edytowane przez Redundantor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie to co napiszę nie spodoba się części z Forumowiczów, ale Twój problem moim zdaniem można określić jednym wyrazem - "Szajsung"

Tzn. takie samo wrażenie mam jak oglądam coś w telewizorze Samsung, lub podłączam do niego PS3 (moi rodzice taki mają - nie pamiętam nazwy). Te telewizory są dobre do oglądania telewizji SD/niby HD, ale jakoś tak sobie kiepsko radzą z materiałem naprawdę HD. Za to dobrze działająjako monitor do PC.

Jak kupowałem swój LCD32 to wszedłem w Soniaka - niestety tylko HDReady (tu wywaliłem ponad 3 paczki za co teraz miałbym co najmiej 40' Full HD). U mnie PS3, filmy Blu, tzw. divixy HD wyglądają o wiele lepiej niż na tym samsungu.

Nie bijcie, ale takie jest moje osobiste odczucie jak patrzę na te telewizory. Informacje w instrukcji, parametry itp. to tylko chwyt marketingowy - trzeba samemu zobaczyc obraz przed zakupem.

Napisz mi jakie to modele tv bo aż nie chce mi sie wierzyć ...

To mój pierwszy post ; )

Edytowane przez cubusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(Redundantor @ 08 Jan 2009, 15:55)

Pewnie to co napiszę nie spodoba się części z Forumowiczów, ale Twój problem moim zdaniem można określić jednym wyrazem - "Szajsung"

Tzn. takie samo wrażenie mam jak oglądam coś w telewizorze Samsung, lub podłączam do niego PS3 (moi rodzice taki mają - nie pamiętam nazwy). Te telewizory są dobre do oglądania telewizji SD/niby HD, ale jakoś tak sobie kiepsko radzą z materiałem naprawdę HD. Za to dobrze działająjako monitor do PC.

Jak kupowałem swój LCD32 to wszedłem w Soniaka - niestety tylko HDReady (tu wywaliłem ponad 3 paczki za co teraz miałbym co najmiej 40' Full HD). U mnie PS3, filmy Blu, tzw. divixy HD wyglądają o wiele lepiej niż na tym samsungu.

Nie bijcie, ale takie jest moje osobiste odczucie jak patrzę na te telewizory. Informacje w instrukcji, parametry itp. to tylko chwyt marketingowy - trzeba samemu zobaczyc obraz przed zakupem.

No widzisz mam Samsunga 40' FULL HD 100Hz - cud, miód i orzeszki :)

Naprawdę filmy HD i PS3 na nim wyglądają cudownie. Samsung się poprawił, a te droższe TV Samsung to wyższa półka. Mozliwe, że twoi rodzice mają jakiegoś badziewnego Samsunga. Ja jestem zadowolony mam monitor Samsung i TV i polecam każdemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam samsunga i soniacza pod strzecha i tez twierdze ze soniacz ma ladniejszy obraz, mimo ze kupiony rok wczesniej.

Choc... samsung to plasma :P

Edytowane przez Frosty-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odpalilem na moim Samsungu WipeoutHD no teraz to juz jestem szczesliwy miodzio obraz zyleta, teraz tylko czekac na dobrego shootera w 1080p :D A co do Samsungów to teraz ta firma to ma wyrobioną markę coś jak Sony lub Panasonic itp. Wiec masz swoje zdanie, a ja mam swoje i powiem ze wole mojego Samsunga niz Soniaka przereklamowanego, obraz jest miodzio i wsio plynnie chodzi bez smuzen i temu typu podobnych. Tak dla Twojej wiadomości Sony używa matryc od Samsunga do LCD więc to o czymś świadczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony i Samsung w swoich tv lcd wsadzają te same matryce (gdzie sony ma 49% udziałów , a samsung 51% czy jakoś tak) wiec w obrazie nie może być jakaś kolosalna różnica . Jam mam Samsunga 32a656 ,który sprawuje sie bardzo dobrze z moja ps3. Miałem dylemat czy nie wsiąść Sonego 32w4000 ale oprócz bravia engine 2 i mpeg-4 prawie niczym sie nie różnią a soniacz jest droższy o 300 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam awersje to Samsunga. Duzo czytalem zanim kupilem swoj TV (Philips FullHD 42") i brale pod uwage tylko JVC, wlasnie Filipa i Sharpa bo wg mnie w stosunku cena-jakosc po prostu sa najlepsze. Sony ceni sie nie milosiernie. Ale wracajac do Samsunga - jego nowe modele sa na prawde dobre (te z wyzszej polki) maja innowacyjne rozwiazania w wyswietlanym obrazie, ale one kosztuja.

Co do tematu wlasciwego:

FullHD NIE JEST standardem jeszcze. Ja kupilem akurat w zeszlmy roku FullHD bo ten Tv potrzymam dosc dlugo i wtedy moze juz FullHD bedzie standardem.

Moja konsola mimo, ze mam wszystko co najlepsze do odtwarzania obrazu, ktory rzekomo mial wgniatac w fotel, wcale nie wywiera na mnie wrazenia. Gran Turismo 5 Prologue - niby FullHD - bez rewelacji - choc wiadomo, ze gra wyglada bardzo ladnie. tak samo WIpeout HD - nie wiem, moze ktos tam przypadkowo dopisal HD, bo sam obraz jest jak dla mnie "tylko" bardzo ladny. A wystarczy wlaczyc TVP HD czy DiscoveryHD zeby zobaczyc co to znaczy miazdzacy obraz.

Wniosek: w 100% wystarczy kupic teraz HD Ready dobrego producenta, a jesli jeszcze jest 100Hz to juz mega wypas i nie ma sie co zastanawiac, jakby bylo gdybym mial FullHD.

PS. Cubusz, chyba sie mylisz - to tak jak z aparatem fotograficznym. Te z komorek majace 5MPix robia gorsze zdjecia niz aparaty "normalne" z matryca 3MPix - optyka to nie wszystko, tak samo z TV. Co z tego, ze Samsung ma cos tam od Sony. Sony wyraznie lepiej wyswietla obraz niz Samsung, bo Sony jest po prostu lepsze i japonskie. W przeciwnym wypadku, Samsung nie chwalilby sie, ze ma czesci od Sony, tylko odwrotnie;) Dlatego to "prawie takie same" robi taka roznice. No i poza tym juz przerabialismy temat cyferek podawanych przez producentow na swoich TV. Im sie nie wierzy.

Edytowane przez MichuV12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga 36'' FullHD i jest zajebiście + HDMI z pozłacaną końcówka :D (podobno lepszy obraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Cubusz, chyba sie mylisz - to tak jak z aparatem fotograficznym. Te z komorek majace 5MPix robia gorsze zdjecia niz aparaty "normalne" z matryca 3MPix - optyka to nie wszystko, tak samo z TV. Co z tego, ze Samsung ma cos tam od Sony. Sony wyraznie lepiej wyswietla obraz niz Samsung, bo Sony jest po prostu lepsze i japonskie. W przeciwnym wypadku, Samsung nie chwalilby sie, ze ma czesci od Sony, tylko odwrotnie;) Dlatego to "prawie takie same" robi taka roznice. No i poza tym juz przerabialismy temat cyferek podawanych przez producentow na swoich TV. Im sie nie wierzy.

mylisz sie z tymi aparatami bo optyka to raczej 'wszystko' ; ) . Że Sony jest lepsze bo japońskie hmmm... nie obchodzi mnie gdzie są produkowane modele tv ,ale sony ma swoje fabryki nie tylko w Japonii ; P Samsung nie ma co sie chwalić ,ze ma części od Sony ponieważ to są bardziej ich części niż Sony ; ) (razem produkują matryce s-lcd gdzie samsung ma 51% udziałów a sony 49%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze tak;) Chodzilo o matryce. (chyba za duzo przed kompem dzisiaj siedze). Wiem, ze Sony ma fabryki w Chinach, ale to co z Chin jest ZAWSZE GORSZE, przekonalem sie o tym na wlasnej skorze, majac produkt firmy japonskiej czy niemieckiej a wyprodukowanej w Chinach, sa gorsze od tych produkowanych w cywilizowanym swiecie (nie tylko sprzet elektroniczny, ale wszystko). Nie mowie, ze Samsung to bubel, ale niestety, nawet moje oko (zaden specjalista nie jestem) widzialo roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Samsunga 36'' FullHD i jest zajebiście + HDMI z pozłacaną końcówka :D (podobno lepszy obraz)

tak tak. i +2 do lansu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie, ze tak;) Chodzilo o matryce. (chyba za duzo przed kompem dzisiaj siedze). Wiem, ze Sony ma fabryki w Chinach, ale to co z Chin jest ZAWSZE GORSZE, przekonalem sie o tym na wlasnej skorze, majac produkt firmy japonskiej czy niemieckiej a wyprodukowanej w Chinach, sa gorsze od tych produkowanych w cywilizowanym swiecie (nie tylko sprzet elektroniczny, ale wszystko). Nie mowie, ze Samsung to bubel, ale niestety, nawet moje oko (zaden specjalista nie jestem) widzialo roznice.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że większość rzeczy wokół Ciebie pochodzi z Chin, nawet takie pierdoły jak czosnek jest importowany z Chin :)

Co do elektroniki itd. wszystko zależy od kontroli jakości i jeżeli jest na odpowiednim poziomie na takim samym jest też produkt, bez względu na to z jakiego kraju pochodzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis odpalilem na moim Samsungu WipeoutHD no teraz to juz jestem szczesliwy miodzio obraz zyleta, teraz tylko czekac na dobrego shootera w 1080p :D A co do Samsungów to teraz ta firma to ma wyrobioną markę coś jak Sony lub Panasonic itp. Wiec masz swoje zdanie, a ja mam swoje i powiem ze wole mojego Samsunga niz Soniaka przereklamowanego, obraz jest miodzio i wsio plynnie chodzi bez smuzen i temu typu podobnych. Tak dla Twojej wiadomości Sony używa matryc od Samsunga do LCD więc to o czymś świadczy :P
Sony i Samsung w swoich tv lcd wsadzają te same matryce (gdzie sony ma 49% udziałów , a samsung 51% czy jakoś tak) wiec w obrazie nie może być jakaś kolosalna różnica . Jam mam Samsunga 32a656 ,który sprawuje sie bardzo dobrze z moja ps3. Miałem dylemat czy nie wsiąść Sonego 32w4000 ale oprócz bravia engine 2 i mpeg-4 prawie niczym sie nie różnią a soniacz jest droższy o 300 zł .

Zrodla Panowie, zrodla.

Bo wg mnie to jest wielki mit krazacy po necie...

Edytowane przez Frosty-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrodla Panowie, zrodla.

Bo wg mnie jest wielki mit krazacy po necie...

ja bym proponował samemu poszukać .Mi znalezienie tego info zajęło 3 min ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi CI o źródło to o tych matrycach czytałem i słyszałem sporo:

- od wielu sprzedawców ( jeden kolo z salonu Sony nawet mówił o tym nie wnikając w jego wiedze)

- z serwisu rtv

- z netu forum HDTV na przykład

i sporo więcej ile w tym prawdy to wiem tyle co wy ale skoro tyle osob o tym mowi to chyba prawda a przynajmniej cos w tym jest. Jesli chodzi o Samsungi TV to mialem do czynienia z kilkoma modelami ostatnio i bardzo mile mnie ta marka zaskakuje i jak jeden z kolegów wyżej zaznaczył nie ważne gdzie ale ważne jak jest coś robione bo i z Niemiec lub Japoni mozemy dostac Shit i nie raz sie tak zdażyło :/ . Zastanawia mnie równierz fakt czy PS3 rozwinie kiedyś skrzydła i będzie wreszcie jakiś tytuł w super grafice co by wreszcie mogło uciszyć krzyki właścicieli Xklockow poddanych B.G. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to jest mit. Sony zawsze w każdej prezentacji podkreślało, że ich matryce są specjalnie produkowane dla nich innymi (lepszymi) technikami produkcji. O ile matryce w telewizorach S, L i w mniejszych W mają matryce oparte na starszych Bravia Engine (tak dla informacji, Bravia Engine wykorzystuje sterowniki matrycy, czyli Samsung nie może mieć tych samych matryc co Sony) co owocuje bardzo dobrym aczkolwiek nie porażającym obrazem. Co innego przy większych W i serii X, V, Z, ZX itd. które korzystają z najnowszych Bravia Engine i matryc produkowanych na nowych technologiach oferują obraz nieporównywalnie lepszy do konkurencji, nikt nie mówi, że cena jest niska, ale KDL X4500 jest uznawany za najlepszy obecny model telewizora LCD.

Co do produkowania czegoś przez chińczyków to pieprzycie głupoty panowie za przeproszeniem, niemal wszystko wychodzi spod rąk chińczyków. Kwestia w tym, że wszystko co wychodzi spod ich łapek trafia do dłoni, np. Japońskich kontrolerów jakości i to od nich zależy czy ten przedmiot trafi do sprzedaży. Popatrzcie na monitory Gateway. W USA są to najlepsze monitory jakie istnieją, a w Polsce są uznawane za totalny shit. Wiecie czemu? Bo kontrola jakości w USA monitory dobre sprzedaje w USA, a te które nie przejdą rygorystycznej kontroli jakości w Ameryce zostają wysyłane do Europy, gdzie ta kontrola niemal nie istnieje.

PS. Oto moc Sony http://www.sony.pl/product/tvp-32-40-sony-...d/1220875376942

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn sony i szajsung wykupiło firmę/fabrykę s-lcd i każdy produkuje tam swoje matryce, a łączy ich tylko ta firma/fabryka . dobrze zrozumiałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym pracował w takiej fabryce to bym udzielił stanowczej odpowiedzi TAK lub NIE, prawda jest taka że wszelkie informacje pochodzą z źródeł które nie są 100% odpowiedzią na to pytanie, ale gdyby nawet tak było tak jak wnioskujesz to nie było by w tym nic złego, a jeśli chodzi o przykład z tym linkiem to tez slyszalem o tym ze SONY jako pierwsze zrobiło TV bodajże OLED miało 14' albo cos kolo tego i kosztowało majątek. Jednak pomijając producentów i ich znaczki czym jest dla nas to FULL HD co tak sie w marketingu przelewa na wszystkie strony. Bo jakby niebylo mam ten sprzet z tym znaczkiem i to jest nic innego jak duże wyświtlacze z adekwatną rozdzielczością co do wielkości aby to ładnie wyświetlało. Tylko że jesli chodzi o sam materiał który chcemy zobczyć jest go nie wiele, a ten co jest w dużych ilościach jest kiepskiej jakości. Wiem że Polska to zaścianek świata tehnologicznego i że u nas nowości są długo po ich światowych premierach lecz po co zalewać rynek sprzętem dla którego nie ma zastosowania dla mas lecz tylko dla nielicznych. Bo nie oszukujmy się zwykłego Kowalskiego nie stać na multimedialny cud w "pełnej rozdzielczości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×