Skocz do zawartości
Ghost

PS3 i...zestawik głośników...

Rekomendowane odpowiedzi

...otóż większość osób pyta o dobór TV pod ps3, a ja mam zgoła inne pytanie, otóż jakie głośniki/zestawy polecacie lub używacie? jak dla mnie bardzo przyjemne są te z poniższego linka, znacznie rozszerzają możliwości zestawu z ps3 :) ale niestety cena dość duża...

http://www.allegro.pl/item198787676_super_...xq100_hit_.html

Czekam na sugestie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Sam szukam głośników do grania i filmów i chodzi mi o cena/jakość i wyszukałem logitechy Z-5500 cena 1 100 w sklepie. Trochę szukałem i doradzano mi własnie te głośniczki moze za miesiac kupie bo ostatnio ciezko z kaska... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Też je polecam. Potężny subwoofer robi wrażenie w najniższym paśmie. Satelitki też sobie radzą. Całkiem nieźle brzmią jak na swoje rozmiary. Prównywałem zestaw przed kupieniem z najlepszymi zestawami Creative i zdecydowałem się jednak na Logitecha. Brzmiał zdecydowanie mniej plastikowo.

Nie ma to jednal jak normalny zestaw kolumn ale do grania i oglądania filmów Z-5500 wystarczy.

Sam szukam głośników do grania i filmów i chodzi mi o cena/jakość i wyszukałem logitechy Z-5500 cena 1 100 w sklepie. Trochę szukałem i doradzano mi własnie te głośniczki moze za miesiac kupie bo ostatnio ciezko z kaska... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten logitech tez jest super, ale jakby nie patrzec odpada pare mozliwosci, chyba ze znow cos do niego dokupic.

Chodzi mi o to ze na samsungu bede mial mozliwosc odtworzenia wszystkich formatow filmow, do tego radio i takie tam pierdolki.

Odtwarza: DVD/DVD-Audio/DVD-R/DVD-RW/CD/CD-R/CD-RW/VCD

Wireless Ready - możliwość podpięcia tylnych głośników w systemie Wireless

Wejście USB - odtwarzanie DivX, XviD, MP3, WMA, JPEG

Moze ma ktos podobny zestaw samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam podlaczony do ps3  ten zestaw logitech z 5500 i jestem zadowolony  moge polecic ten zestawik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Ghost jesli nie chcesz do grania i filmow dvd.blu-ray tyllko divixy itd. to zacznij zbierac porzadne kino kup DVD, amplituner i uuu to juz z 2k jest ;p + kolumny. Sam musisz wiedzieć czego chcesz jak chce dvd z wypozyczalni i gry na ps3 i do takiego czegos szukam glosnikow i wyszlo na logitech z5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak! Te Logitechy z-5500 sa bardzo dobre! Posiadam i jestem bardzo zadowolony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

podlaczona masz kabelkiem optycznym? w ogole jaki kabelek optyczny kupic? tani drogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam jeszcze glosniczkow ale bede kupowal Logitechy z-5500 ma wejscie optyczne i ma niezle opinie uzytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

ja pewnie we wrzesniu kupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
podlaczona masz kabelkiem optycznym? w ogole jaki kabelek optyczny kupic? tani drogi?

jakikolwiek a najlepiej najtańszy.. no chyba ze masz obawy z prekosc swiatla w ktoryms spadnie z 300 do 200 000 km/sek i beda lagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88
jakikolwiek a najlepiej najtańszy.. no chyba ze masz obawy z prekosc swiatla w ktoryms spadnie z 300 do 200 000 km/sek i beda lagi :)
no co ty nie smiej sie ;p nie znam sie wiec dziwi mnie ze cyfrowo a ceny sa rozne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wyciagnac z gier oraz filmow 5.1 - czyli cyfrowy dzwiek - nalezy uzyc wlasnie swiatlowod - moze byc nawet bardzo tani, lub kabel HDMI (ale ta droga w przypadku gdy macie nowy wzmacniacz w kinie domowym, to znaczy taki ktory posiada wejscie HDMI)

[POL]Reflect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do kompa Logitechy Z-2300 , są super =] . Przymierzam się do Z-5500 dla Ps3 . Powiedzcie coś o nich , zwłaszcza o Bassie...(jak ja to lubie :] ) , wiem jak chodzi subwoofer z Z-2300 , Z-5500 widziałem tylko w sklepach niestety , a jak je podłączacie do Ps3 ? Optycznym ? Jak jakość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ładować 1100 zł za te głośniczki komputerowe Logitecha z-5500, to już lepiej dodać 400 zł i zbudować z amplitunera A/V i jakiś używanych kolumn swój pierwszy zestaw HiFi. Coś tak małego i lekkiego nie może dać dobrego dźwięku. Do tego ten niepoważny wygląd. Moje kolumny frontowe ważą po ok. 15 kg i mają ponad 1 metr wysokości, a prądnica amplitunera pompuje w każdą z nich ponad 100 watów. Za całość zaplaciłem 2000 zł. Moim zdaniem wydanie na to gówienko 1100 zł jest niepoważne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast ładować 1100 zł za te głośniczki komputerowe Logitecha z-5500, to już lepiej dodać 400 zł i zbudować z amplitunera A/V i jakiś używanych kolumn swój pierwszy zestaw HiFi. Coś tak małego i lekkiego nie może dać dobrego dźwięku. Do tego ten niepoważny wygląd. Moje kolumny frontowe ważą po ok. 15 kg i mają ponad 1 metr wysokości, a prądnica amplitunera pompuje w każdą z nich ponad 100 watów. Za całość zaplaciłem 2000 zł. Moim zdaniem wydanie na to gówienko 1100 zł jest niepoważne!

I uważasz , że jak ważą 15 kg , mają metr wysokości i 100 watt mocy to są wspaniałe , piękne i cudowne ? Ja myślę zupełnie na odwrót , żal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I uważasz , że jak ważą 15 kg , mają metr wysokości i 100 watt mocy to są wspaniałe , piękne i cudowne ? Ja myślę zupełnie na odwrót , żal...

Po prostu jest pewną różnica pomiędzy głośnikami komputerowymi a zestawem kolmn HiFi + amplituner A/V...mniej więcej tak jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym.

Jeżeli kogoś nie stać na HiFi za 1500-2000 zł to OK, ale wydawać 1100 na aktywne głośniczki komputerowe, to dopiero żal...

Polecam spacer do najbliższego MediaMarkt i posłuchanie muzyki na stoisku z kolumnami i potem na stoisku z komputerami.

Nie mam nic przeciwko głośnikom Logitecha towarzyszącym komputerowi domowemu dla dziecka, ale żeby sparować je z PS3 która ma odtwarzacz Bluray i kompletną specyfikację HiFi?!?! Za 1100zł!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu jest pewną różnica pomiędzy głośnikami komputerowymi a zestawem kolmn HiFi + amplituner A/V...mniej więcej tak jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym.

Jeżeli kogoś nie stać na HiFi za 1500-2000 zł to OK, ale wydawać 1100 na aktywne głośniczki komputerowe, to dopiero żal...

Polecam spacer do najbliższego MediaMarkt i posłuchanie muzyki na stoisku z kolumnami i potem na stoisku z komputerami.

Nie mam nic przeciwko głośnikom Logitecha towarzyszącym komputerowi domowemu dla dziecka, ale żeby sparować je z PS3 która ma odtwarzacz Bluray i kompletną specyfikację HiFi?!?! Za 1100zł!?!?

Obawiam się, że masz rację. To jak kupic BMW serii 7 i zamontowac instalację gazową. (ble..)

Żadne głośniki komputerowe i satelitarne kina domowe nie dadzą takiego efektu jak HiFi, a jeśli ktoś twierdzi, że jak ma na Logitechach lepszy dźwięk to polecam szybko udac się do laryngologa. I nawet certyfikat THX tego nie zmieni.

Jednak Logitech zdaje się byc dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto mieszka w pokoju wielkości przedziału kolejowego i nie ma w nim miejsca na normalny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stać Cię na zakup sprzętu HiFi to nawet bym się nie zastanawiał. Wrażenia podczas grania niesamowite. Sam kilka miesięcy temu zakupiłem zestaw kolumn Kody 702v2 (w miarę tanie a naprawdę porządne i świetnie grają) wraz z Subwooferem SW1000v2,

103_20070702111430_a.jpg

dokładnie taki zestaw jak na zdjęciu powyżej. A wszystko to podłączone do amplitunera również nie kosztującego w porównaniu z innymi jakiś kokosów: Onkyo SR505E

505b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ALE: niektorzy naprawde nie maja tyle miejsca w pokoju, nawet jesli metraz jest wiekszy niz przedzial pociagu osobowego. Z-5500 sa male, dyskretne, mozna je podwiesic na scianie albo zwyklych stojakach i nie rzucaja sie w oczy. a takie 15kg kloce - sa starsznie niepraktyczne.. stac mnie na to zeby zainwestowac w high-endowe naglosnienie, ale przez mysl mi to nawet nie przeszlo. sam jestem szczescliwym posiadaczem zestawu Z-5400 i na nic bym go nie zamienil.

poza tym, jesli ktos zaznacza, ze ma do wydania 1K zl ani grosza wiecej, to strasznie wkurza mnie namolne namawianie do wyrzucenia w bloto kolejnego tysiaca, bo "skoro juz kupowac to ... cos tam" sranie w banie..

produkty Logitecha (mogly by byc nieco tansze, ale) sa naprawde swietne w swoim przedziale cenowym. jak dla mnie bomba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambolo82, Borys85 nie macie pojecia o czym piszecie. Zacznijmy od tego ze uzywacie zwrotu HiFi nie majac pojecia co oznacza (uzywacie go w znaczeniu jakie sobie wymyslili producenci zeby markowac sprzet kalsy srednio-niskiej).

Zaczne tym ze smiem twierdzic ze Z5500 zagraja lepiej niz amplituner za 400pln czy inne kino domowe z plastikowymi glosnikami za 1000pln - wiem bo sprawdzalem. Wasz sprzet ktory okreslacie HiFi zagra na poziomie Z5500 ale napewno nie znacznie lepiej - skad te wnioski? Z5500 uzywa lepszych DAC i Wzmacniaczy niz ten sprzet z niskiej polki.

Dobry przyklad podal natomiast sunnyluk - zestaw za 2500-3000 ktory zagra naprawde fajnie. Ja w domu mam w jednym pokoju amplituner Yamahy z zestawem recznie robionych glownikow natomiast u siebie w pokoju posiadam Z5500 taki zestaw jak podal sunnyluk zawalil by mi jakies 70% pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ładować 1100 zł w głośniczki komputerowe, lepiej kupić:

- amplituner A/V np. Pioneer vsx-417 nowiutki za 600 zł,

- używane kolumny 5.1 lub 5.0 (ja mam używane 5.0 z dużymi frontami trójdrożnymi i dwudrożnym centralem i surround'ami, wszystko ciężkie i z drewna za 400 zł na gwarancji!!! - warto pokręcić się po forach HiFi i popytać, kto chce tanio sprzedać!).

ClassicGod, czy ty widziałeś jak wygląda instalacja amplituner + 5/6 kolumn??? Wcale nie trzeba mieć dużego pokoju. Ja mam raptem 12 m kw., i wszystko ma łsadnie spięte i przymocowane do ścian, tylko fromty stoją w kątach na podlodze. Nie ma szans żeby głośniczki z plastiku wielkości puszki do piwa dały dobre średnie i wysokie tony.

Poza tym podstawową rolą amplitunera jest spięcie całego A/V i właśnie oszczędność miejsca. U mnie przybyło sprzętu ale ubyło kabli od momentu zakupu amplitunera.

Nie mam nic przeciwko Logitechowi za 200-300 zł dla kogoś kto nie ma 1000 zł i więcej do wydania. Ale 1100 zł?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picld - skoro autor ma do wydania ok.1000zł to rozumiem, możliwe, że bez sensu jest namawiać go do kupna zestawu za 3000. Ale zauważ, że autor napisał również, aby podać mu na czym my słuchamy dźwięku z naszych PS3... a być może nasze opinie przekonają go do uzbierania na coś lepszego...

Wiem, bo sam pare miesięcy temu zauważyłem w gazetce MM jakąś promocję na zestaw KD (jakiś plastikowy za ok.1000zł). Ale gdy to zobaczyłem od razu zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej poczekać, dozbierać i później cieszyć się naprawdę świetną jakością dźwięku bez prawie żadnych ograniczeń.

Żona to mnie powiesić za jajca chciał jak powiedziałem, że chcę za sam amplituner dać ok. 1200zł. A kolumny wtedy mnie wyniosły 1950zł z allegro.

Ale teraz oboje nie żałujemy

Mówicie, że dużo miejsca takie kolosy zajmują... na razie mam je w pokoju ok 15mkw a jest tam jeszcze biurko z kompem, stół, coś do siedzenia, barek i półka RTV z TV LCD 37" i... wolnego miejsca jeszcze by się znalazło nie mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żona to mnie powiesić za jajca chciał jak powiedziałem...

To dobrą żonę masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×