Skocz do zawartości
bany®

Platinum na pudełku gry - co oznacza?

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy jest różnica miedzy wersją gry platinum a nie platinum? co to znaczy, że gra jest platinum? może chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy jak w przypadku muzyki?

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między platinum a "nie platinum" są nijakie (oczywiście pudełko jest inne). A jeżeli chodzi dlaczego jest akurat platinum, to ja też czekam na odpowiedź, bo nie wiem <_<

Edytowane przez kontrolall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnice między platinum a "nie platinum" są nijakie (oczywiście pudełko jest inne). A jeżeli chodzi dlaczego jest akurat platinum, to ja też czekam na odpowiedź, bo nie wiem <_<

Platinum jest dlatego, ponieważ trafiają do tej serii tylko najlepsze gry, czyli wszystkie na PS3. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do serii Platinum wchodzą gry po określonym czasie (zazwyczaj po roku/dwóch)

I które sprzedały się ponad ilość wyznaczoną przez Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem, że lepiej poszukać na allegro, niż kupować w empikach czy MM platyny - ładniejsze pudełka są edycji premierowych, a cenę często można znaleźć taką samą, albo niższą za nową grę niż za ten sam tytuł tylko w platynie w MM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, czyli chodziło o ilość.

Platinum jest dlatego, ponieważ trafiają do tej serii tylko najlepsze gry, czyli wszystkie na PS3.

Hehe, święta prawda.

Edytowane przez kontrolall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powiem, że lepiej poszukać na allegro, niż kupować w empikach czy MM platyny - ładniejsze pudełka są edycji premierowych, a cenę często można znaleźć taką samą, albo niższą za nową grę niż za ten sam tytuł tylko w platynie w MM...

a platyna na allegro to dopiero taniocha :thumbsup: ,ponizej 50zl za grę na ps3 :woot: czy może być lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a platyna na allegro to dopiero taniocha :thumbsup: ,ponizej 50zl za grę na ps3 :woot: czy może być lepiej?

nowych nie spotkałem nigdy w takich cenach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powiem, że lepiej poszukać na allegro, niż kupować w empikach czy MM platyny - ładniejsze pudełka są edycji premierowych, a cenę często można znaleźć taką samą, albo niższą za nową grę niż za ten sam tytuł tylko w platynie w MM...

Czasem w MM empikach saturnach można znaleźć platynę w cenie platyny i w normalnym opakowaniu tylko naklejka na foli jest ze to jest platyna. Co nie zmienia faktu że na allegro lub sklepach on line można znaleźć często taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logiczne ze nowych platyn nie znajdziesz w takich cenach .. o ile dobrze mowie to zadna gra ktora jest w platynie "nie zyje" krócej niz rok :P a co do allegro to nawet nie trzeba szukac platyn jest jeszcze aukcja gdzie typek po 41 zl 20 sztuk "oryginalnych" fif 08 sprzedaje tyle ze kupowanie gier za 50zl to raczej kupowanie na sile lepiej sie poczaic na promocje prawdziwych sztuk mies w cenach 100-130 zl :] np lbp za 129 tutaj widze dead speace za 129 , far cry 2 za 119 itd moim zdaniem lepiej inwestowac w takie oferty wiadomo mozna sie poczaic na uzywaki na aukcjach ale ja biore pod uwage tylko nowki w foli od super sprzedawcow :] i nawet tak idzie znalesc duzo okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M0rgi a ja często kupuje gry na giełdzie komputerowej :) Ostatnio za MGS4 (używana ideał) dałem 100zł :) Muszę jeszcze kupić PoP i NFSa :) i pewnie rownież będzie taniej niż na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M0rgi a ja często kupuje gry na giełdzie komputerowej :) Ostatnio za MGS4 (używana ideał) dałem 100zł :) Muszę jeszcze kupić PoP i NFSa :) i pewnie rownież będzie taniej niż na allegro.

no to ja w szczecinie mogę wyrwać już gry za 80zł (użwane ideał) np DMC4- 70

Uncharted 50, FIfa 08 -50

GT5 Prologue za 50, LBP - 120 ( bez przesylki oczywiscie ;P bardziej sie oplaca niz na allegro jak dla mnie)

i oczywiście tam kupię też swoją kopię KZ2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tez zwrócić uwage na gry w empikach czasem dodaja film albo ja kupiłem ostatnio NFSU za 168 i jeszcze słuchawki Logiteha dostałem gratis.No i naprzykład ostatnio zauważyłem że gra Haze w Saturnie była za 229zł :fool: a 50 metrów dalej w empiku za 99 :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fuviks LBP - 99 na allegro a jak byś był sprytny to z uk z przesyłką za 85zł. Podziwiam ludzi którzy kupują gry w Polskich sklepach za cenę powyżej 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denver666 co tu do podziwiania jak kogoś stac na gry za 200 zeta albo więcej to sobie kupuje i tragedji nie robi Po co mam kombinowac z angli i wogule jak moge poprostu isc i kupic.Przemyśl :whistling:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, każdy ma wybór. Jeden lubi jak go dymają w dupę a drugi się nie da. Gdyby nie było ludzi którzy kupują w takich cenach to ceny i u nas były by inne. A tak, po co się wysilać. Jeżeli problemem dla Ciebie jest wstukanie adresu z końcówką uk i zrobienie prostego zakupy przez neta to Polska jest dla Ciebie idealnym miejscem. Moją uwaga, zamiast następnej gry słownik albo (tu darmowa rada) ff+słownik języka Polskiego. W ogóle ja tragedii nie robię. Jak pisałem na początku, każdy ma wolny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, każdy ma wybór. Jeden lubi jak go dymają w dupę a drugi się nie da.

albo ma tyle kasy, że leje na to, czy zapłaci 120zł, czy 220zł...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo ma tyle kasy, że leje na to, czy zapłaci 120zł, czy 220zł...

Każdy nazwie to po swojemu. Na szczęście nie każdy tak patrzy co zmusiło zmianę na Polskim rynku BD. Ludzie woleli kupić filmy z Włoch czy z krainy Kangurków z Polskimi napisami, niż płacić w Polsce. Ja za cenę 220zł wolę kupić sobie przynajmniej dwie gry (za 255 zł kupiłem trzy gry lego, nowe w foli). Mimo, że stać mnie i na te 220zł. Każdy robi co chcę. Ja tylko sygnalizuję, że można inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Moją uwaga, zamiast następnej gry słownik albo (tu darmowa rada) ff+słownik języka Polskiego. W ogóle ja tragedii nie robię. Jak pisałem na początku, każdy ma wolny wybór.

Jak już jestes takim polonistą drogi kolego, to 'polskiego' piszemy z małej litery. Może sam w słownik zainwestuj zamiast się tak unosić?

Co do gier - każdy kupuje tam gdzie chce i za tyle ile widzi - jeśli komuś naprawdę nie robi różnicy, czy zapłaci 100 czy 200zł, a chce mieć od ręki, to dlaczego nie?

Argument, że przez to, że ludzie drogo kupują, mamy takie ceny a nie inne jest śmieszny i nie będę się tutaj na ten temat rozwodził, bo musiałbym trochę o ekonomii wyłożyć.

M.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy woli iść do sklepu, wziąć z półki i grać zamiast czekać na przesyłki. Że większość jednak liczy się z pieniędzmi i woli poczekać parę dni zamiast przepłacać świadczy o tym, że nie za dużo zarabiamy. Jak mam stać w kolejce żeby kupić masło 30gr taniej, to wolę iść do drugiego sklepu i dać więcej. Dla innych 50 czy 150zł przepłaconych na grze, to tyle co dla innych 50gr, więc nie ma się co dziwić, że kupują w MM czy Empiku. Ty, nawet jak cię stać na grę za 250zł, wolisz nie przepłacać, inni pewno nawet nigdy nie zastanawiali się nad tym, że gra może być tańsza, bo po co mają sobie głowę takimi rzeczami zawracać. Idą do sklepu i kupują po prostu, jak bułki czy masło :biggrin:

Po co uszczęśliwiać i uświadamiać na siłę. Jak chcę niech kupują w Empiku.

A propos cen gier w MM, to w dniach premier mają czasami przyzwoite ceny.

PS3 mam od niedawna, ale też kupione w MM. 250GB za 1150zł, więc cena ok.

Ostatnio kupiłem Dantes inferno za 169zł, czyli tyle co najtańsze oferty na allegro z wysyłką.

Dziś kupiłem Bioshock 2 za 179zł i Eye Pet za 159zł, dostałem kartę upominkową na 15% wartości paragonu czyli ostatecznie gry kosztowały mnie kolejno 152,15 oraz 135,15, czyli taniej niż na allegro. Co prawda pieniądze z karty upominkowej trzeba wydać ww MM, ale prędzej czy później pewno będę tam coś kupował.

Czyli czasami można coś trafić z dobrą ceną nawet w MM.

Dzisiaj widziałem również FIFA 10 za 110zł czy NFS Shift za 119zł. Jakby odjąć jeszcze te 15% to ceny naprawdę ok.

Niestety reszta gier już dużo mniej atrakcyjna cenowo :biggrin:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy woli iść do sklepu, wziąć z półki i grać zamiast czekać na przesyłki. Że większość jednak liczy się z pieniędzmi i woli poczekać parę dni zamiast przepłacać świadczy o tym, że nie za dużo zarabiamy. Jak mam stać w kolejce żeby kupić masło 30gr taniej, to wolę iść do drugiego sklepu i dać więcej. Dla innych 50 czy 150zł przepłaconych na grze, to tyle co dla innych 50gr, więc nie ma się co dziwić, że kupują w MM czy Empiku. Ty, nawet jak cię stać na grę za 250zł, wolisz nie przepłacać, inni pewno nawet nigdy nie zastanawiali się nad tym, że gra może być tańsza, bo po co mają sobie głowę takimi rzeczami zawracać. Idą do sklepu i kupują po prostu, jak bułki czy masło :biggrin:

Po co uszczęśliwiać i uświadamiać na siłę. Jak chcę niech kupują w Empiku.

A propos cen gier w MM, to w dniach premier mają czasami przyzwoite ceny.

PS3 mam od niedawna, ale też kupione w MM. 250GB za 1150zł, więc cena ok.

Ostatnio kupiłem Dantes inferno za 169zł, czyli tyle co najtańsze oferty na allegro z wysyłką.

Dziś kupiłem Bioshock 2 za 179zł i Eye Pet za 159zł, dostałem kartę upominkową na 15% wartości paragonu czyli ostatecznie gry kosztowały mnie kolejno 152,15 oraz 135,15, czyli taniej niż na allegro. Co prawda pieniądze z karty upominkowej trzeba wydać ww MM, ale prędzej czy później pewno będę tam coś kupował.

Czyli czasami można coś trafić z dobrą ceną nawet w MM.

Dzisiaj widziałem również FIFA 10 za 110zł czy NFS Shift za 119zł. Jakby odjąć jeszcze te 15% to ceny naprawdę ok.

Niestety reszta gier już dużo mniej atrakcyjna cenowo :biggrin:

Nie wiem w jakim empiku kupujesz ale za każdym razem jak ide do MM czy empik to gry sa po 200zl po rocznej premierze, dopiero naprawdę stare tytuły jak Medal of honor Airborne są w cenie 89zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każdy woli iść do sklepu, wziąć z półki i grać zamiast czekać na przesyłki. Że większość jednak liczy się z pieniędzmi i woli poczekać parę dni zamiast przepłacać świadczy o tym, że nie za dużo zarabiamy. Jak mam stać w kolejce żeby kupić masło 30gr taniej, to wolę iść do drugiego sklepu i dać więcej. Dla innych 50 czy 150zł przepłaconych na grze, to tyle co dla innych 50gr, więc nie ma się co dziwić, że kupują w MM czy Empiku. Ty, nawet jak cię stać na grę za 250zł, wolisz nie przepłacać, inni pewno nawet nigdy nie zastanawiali się nad tym, że gra może być tańsza, bo po co mają sobie głowę takimi rzeczami zawracać. Idą do sklepu i kupują po prostu, jak bułki czy masło :biggrin:

Po co uszczęśliwiać i uświadamiać na siłę. Jak chcę niech kupują w Empiku.

A propos cen gier w MM, to w dniach premier mają czasami przyzwoite ceny.

PS3 mam od niedawna, ale też kupione w MM. 250GB za 1150zł, więc cena ok.

Ostatnio kupiłem Dantes inferno za 169zł, czyli tyle co najtańsze oferty na allegro z wysyłką.

Dziś kupiłem Bioshock 2 za 179zł i Eye Pet za 159zł, dostałem kartę upominkową na 15% wartości paragonu czyli ostatecznie gry kosztowały mnie kolejno 152,15 oraz 135,15, czyli taniej niż na allegro. Co prawda pieniądze z karty upominkowej trzeba wydać ww MM, ale prędzej czy później pewno będę tam coś kupował.

Czyli czasami można coś trafić z dobrą ceną nawet w MM.

Dzisiaj widziałem również FIFA 10 za 110zł czy NFS Shift za 119zł. Jakby odjąć jeszcze te 15% to ceny naprawdę ok.

Niestety reszta gier już dużo mniej atrakcyjna cenowo :biggrin:

Częstochowa MM Batman Arkham Asylum - 279 zł ;O

Opole w Solarisie Bejing 2008 219 zł...

MM Bielany Wrocławskie kiera Logitecha DFGT 600 zł... ( a myślałem że 500 zł w vobisie to szczyt )

Generalnie nigdy w mm w cenie < 100 zł nie widzialem nic poza platynami ew fifa 2009 nfs undercover itp

Edytowane przez Nathim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy jest różnica miedzy wersją gry platinum a nie platinum? co to znaczy, że gra jest platinum? może chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy jak w przypadku muzyki?

Uśmiech politowania i szybka strzałka do moda - Kill this TOPIC!

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

Zawsze kupowałem all w empiku , aż nadszedł dzień gdy obok otworzyli saturna i wszystkie tytuły były o 20 zł tańsze niż w Empiku. Wkurzyłem się bo kurde no robia nas w ... PS3 mam od niedawna ale na pc mass effect 2 nadal jest w empiku za 149 a w MM 119. Dla mnie robi to różnice. Więc zbuntowałem się olałem Empik. Teraz jednak Saturn też się zdziadział. Jak zobaczyłem , że przekreślają promocyjne ceny nadrukowane przez dystrybutora i zmieniaja na swoje większe to od razu zaleciało mi Kerfurem. Ceny dość wysokie. MM który miał raczej wysokie ceny teraz nagle wyszedł na prowadzenie. Ceny "normalne". Nie bardzo wysokie i nie promocyjne.

Tak czy siak jak mam zaoszczędzić kilkadziesiąt zł to to robie. Darksiders nadal kosztuje w sklepach od 180-239, a na allegro kupujecie za 130-135 i gites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstochowa MM Batman Arkham Asylum - 279 zł ;O

Opole w Solarisie Bejing 2008 219 zł...

MM Bielany Wrocławskie kiera Logitecha DFGT 600 zł... ( a myślałem że 500 zł w vobisie to szczyt )

Generalnie nigdy w mm w cenie < 100 zł nie widzialem nic poza platynami ew fifa 2009 nfs undercover itp

Witam,

Rzeczywiscie ze np. w Czestochowskim MM ceny sa z kosmosu i kazde MM ma indywidualnie kalkulowane ceny, ale przeciez nawet w Cz-wie sa sklepy, gdzie te samy gry mozna kupic za "normalne" ceny takie same jak na allegro ;) + przesylka

Co do zakupow w internecie to na szczescie nie mam zlych doswiadczen. A co do terminow, to w dzisiejszych czasach sa juz firmy, gdzie kupic gre mmozesz nawet o 17:00 i miec jak w domu o 10:00 rano ;) Dodajac koszty przesylki naprawde czasem wychodzi znacznie taniej niz w marketach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×