Skocz do zawartości
adrianek274

Co sądzicie o laptopach Sony czyli VAIO

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem laptopa VAIO serii FW, i chciałem rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego sprzętu, a naczytałem się ich dużo. Wspaniały notebook, wszystko chodzi pięknie, szybko, stabilnie, Vista działa jak należy bez zwiech ani wirusów. Komputer ma niesamowitą matrycę, dla kogoś komu laptop częściowo zastępuje PeCeta jest idealny. Design tego laptopa to chyba szczyt notebookowego piękna :)

Polecam serdecznie wszystkim, niesamowity komputer. Wybrałem go w konfrontacji z Macbookiem, który też mi się podobał, ale doszedłem do wniosku że do moich zastosowań szkoda przepłacać za jabłko na obudowie, a niechęć wzbudził we mnie fakt posiadania iPoda, który uważam za najgorszy odtwarzacz jaki miałem.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales tylko dodac ze te samem bebchy ktore Sony pakuje do swoich bookow mozna miec 1/3 taniej kupujac cos solidniejszego. Dla mnie synonimy notebookow to ASUS i MSI, bo od lat robia plyty glowne i zdobyta na tym polu wiedze wykorzystuja w swoich przenosnych platformach. A caly ten wysyp notebookow w ostatnich latach - Toshiba, Samsung, Sony i cala reszta... Oni tylko skladaja i bija na to swoje logo. A ja nie mam zaufania do takich sprzetow.

IMO nie warto wiec przeplacac za VAIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio siorze doradzałem laptopa był sony około 4 tys i inne Wybraliśmy HP który miał podobne bebechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz ja osobiście wybrałbym Sony xD

Design jest niesamowity, inne laptopy się do nich nie umywają...

A co do ceny... Sony, jak to Sony, liczy sobie metkę ;)

PS. Mam laptopa firmy Toshiba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coby nie powiedzieć MacBooki i VAIO miażdzą designem :) Sam posiadam HP dv7 i zadowolony jestem, do niedawna miałem Tośkę P200 - oprócz tego, że dwa razy padł dysk to problemów nie miałem. Chyba nie byłem zbyt delikatny, na szczęście w HPku mam system, który wstrzymuje dyski przy wstrząsie. Ojciec ma Acera - nie polecam :/ przy delikatnym, biurkowym używaniu (laptop służy tylko do obsługi jednej maszyny) pękły zawiasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że rozpocząłem wątek nt. komputerów VAIO, zapraszam na oficjalne forum SONY, gdzie opisałem wrażenia z użytkowania mojego laptopa Sony.

Pozdrawiam i zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acery to szajs straszny - wiem bo to serwisowalem... Skladane ze smieci i to bardzo niedokladnie... Co do Macow - tez je uwielbiam, ale nie ze wzgledu na design, a ze wzgledu na niesamowite intuicyjnosc, predkosc dzialania i mozliwosc wykonania praktycznie kazdego zadania dzieki... MacOS X. Ludzie czesto mowia ze jest niewygodny, bo przesiadaja sie po kilku latach pracy z Windows. Ale siadajac "na swiezo" latwiej poznac wszystkie tajniki MacOS niz Windows. Bo Windows to niestety zabawka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acery to szajs straszny - wiem bo to serwisowalem... Skladane ze smieci i to bardzo niedokladnie... Co do Macow - tez je uwielbiam, ale nie ze wzgledu na design, a ze wzgledu na niesamowite intuicyjnosc, predkosc dzialania i mozliwosc wykonania praktycznie kazdego zadania dzieki... MacOS X. Ludzie czesto mowia ze jest niewygodny, bo przesiadaja sie po kilku latach pracy z Windows. Ale siadajac "na swiezo" latwiej poznac wszystkie tajniki MacOS niz Windows. Bo Windows to niestety zabawka...

Co do Maców i Windowsa, to słyszałem, że Winda działa pięknie na Macach, ze względu na to, że ich konfig jest bardzo dopracowany, że nie są to "przypadkowe" części, ale ile w tym prawdy to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, odkad Maci maja w sobie CPU Intela, to kladziesz BootCamp i instalujesz Windows ot tak. Pytanie... po co? Z przyzwyczajenia? Poswiec troche czasu na poznanie MacOS a zobaczysz ze nie bedziesz chcial nigdy wrocic do Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo można powiedzieć o Linuxie :) Ostatnio zainstalowałem Ubuntu na laptopie bo Vista na starcie wciągała mi ponad giga ramu i ładowała się jakieś 10 minut.

Jedyne co mogę powiedzieć to to, że ten system po prostu ośmiesza Viste. Szybka instalacja, najmniejszych problemów ze sterownikami wszystko śmiga z kosmiczną prędkością w porównaniu do systemu MS. Zaraz po instalacji chodzą DivX'y, mam Open Offica, i wszystkie programy potrzebne do bez stresowej pracy na kompie. Sieciowe drukarki wykrywa i instaluje moment (w viście pół godziny szukania sterowników do wszystkiego z osobna). No i mam 90% wolnej mocy komputera, a nie kiepskie 50 :)

Winde niestety musiałem zostawić na CAD'y i inne rzeczy potrzebne do pracy ale mam nadzieje, że i to z czasem się ogarnie i pożegnam się z systemem MS na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux pozostaje w tyle z MacOS chociazby pod jednym wzgledem - w Macu nie istnieje cos takiego jak "konsola polecen". W Linuxie nadal sa rzeczy ktorych nie wykonasz bez jej uzycia. A w MacOS wszystko mozesz "wyklikac" ;-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, znam obydwa systemy. Z tym, że na zwykłym PC MacOS nie odpalisz ;)

W jakiejś przyjaznej dla człowieka dystrybucji przeciętny użytkownik chyba tylko na upartego musiałby zaglądać do konsoli. Wszystko jest na prawdę łatwe i proste dużo prostsze niż w windowsie. To już nie to co 11 lat temu kiedy miałem ostatnio styczność z linuxem konkretnie ze Slackwarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wynikneła tutaj trochę kulturalniejsza dyskusja na temat systemów niż na innych forach.

Co do Linux vs Windows vs cała reszta- Ja jestem z Visty na moim lapku baaardzo zadowolony. Używam komputera do internetu, muzyki, GG, nagrywanie filmów, czasem jakiś delikatny retusz zdjęć, i Vista działa dla mnie perfekcyjnie pod prawie każdym względem (bo niema systemu idealnego) i czuję, że dobrze wybrałem że kupiłem normalny PC zamiast Maka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, Linux niestety nadal nie jest 100% user-friendly ;-(. A MacOS mozna psotawic na PC. Niestety, nie bez kombinacji, podczas gdy w druga strone jest to basolutnei bezbolesne. Ale jestem konsolowcem - wlaczam, ma dzialac. Kombinowanie mnie bardzo ale to bardzo irytuje ;-).

@adrianek - dyskusja jak dyskusja... Forum trzyma poziom ze wzgledu na cene PS3 - fanbojskich dzieciakow ktorym rodzice kupil PS3 pod choinke jest tu naprawde malo ;-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Visty - też używam i jestem zadowolony. Szczególnie od SP1. Taka nagonka na szybkość Visty wynika też z tego,że większość ludzi dostała ją na siłę w laptopach, gdzie producent wgrywa full oprogramowania do obsługi wodotrysków w postaci multimedialnych klawiszy itp. (a Windows sam z siebie je obsłuży) co zwalnia system, a usunąć się tego często nie da, a jak się da to o i tak zostaje rysa w rejestrze. A wszystko zostało zwalone na system a nie dziadowski soft producenta. Na początku też Vista była instalowana na kompach w ogóle dla niej nie stworzonych - 1GB ramu nie da rady temu systemowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Vista jest świetnym systemem przy 3GB RAMu i dobrym procku, czyli w sumie przy większości nowych sprzedawanych laptopach obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dostałem Viste z laptopem, czyli wepchnęli mi ją na siłę, sprzęt w sumie nie najgorszy i z początku sobie dobrze radził ale po jakimś czasie system zaczął się rozrastać i spowalniać jak każdy win zresztą. Teraz mam Ubuntu i jestem strasznie zadowolony bo czuje się jakbym kupił kilka razy szybszy komputer, wszystko śmiga jak złe, a ja tylko zmieniłem system i nadal korzystam z tych samych aplikacji co na na poprzednim OSie.

Edytowane przez subek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko bylo by cycuś glancuś gdyby to inne systemy miały tak bogate oprogramowanie jakie ma Windows. Mam nadzieję że to kiedyś nastąpi, bo jak narazie jestem skazany na MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zainstaluj wine ............

mam Ubuntu wszystko mogę wyklikać Konsola polecen to coś nie tak jak w MS co nic nie robić cmd

W necie jest jakiś opis how to w Windows Klik klik aż wyjdzie tego klikania dużo i nic a w ubuntu kopiujesz polecenia i już sprawa sama zrobiona

I masz sterowniki odrazu można nieźle odpicować pulpit

Mi ubuntu nawalił żadna aplikacja nie łączy się z netem tylko Firefox format nie pomaga więc dupa kiedyś działało czekam na nową wersie.

Mam windows 7 żeby pograć itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Albo zainstaluj wine ............

mam Ubuntu wszystko mogę wyklikać Konsola polecen to coś nie tak jak w MS co nic nie robić cmd

W necie jest jakiś opis how to w Windows Klik klik aż wyjdzie tego klikania dużo i nic a w ubuntu kopiujesz polecenia i już sprawa sama zrobiona

I masz sterowniki odrazu można nieźle odpicować pulpit

Mi ubuntu nawalił żadna aplikacja nie łączy się z netem tylko Firefox format nie pomaga więc dupa kiedyś działało czekam na nową wersie.

Mam windows 7 żeby pograć itd

Masz juz windows 7? Jest to jakis stabilny relase? Mialem Mandrivie, ale musialem przeinstalowac na widows, jak pojawily sie problemy z konfigracja mojej karty wifi, nie bylo sterownikow pod nia na linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz juz windows 7? Jest to jakis stabilny relase? Mialem Mandrivie, ale musialem przeinstalowac na widows, jak pojawily sie problemy z konfigracja mojej karty wifi, nie bylo sterownikow pod nia na linuxa.

O ile dobrze wiem, można odpowiedzieć na parę pytań na stronie Ma, podobno łatwych. Wypełniasz, wpisujesz swój adres, a oni wysyłają ci bete. Chyba bez dodatkowych kosztów, ale pewien nie jestem. W każdym razie 2 płytki, podobno.

Z tym stabilnym release to hmm... 7-ka kiedyś będzie stabilna ? ; )

Podobno RC1 jest stabilny, ale tak jak mówię, podobno ;p

Hmm troche offtop się robi, nie uważacie ? ^^

Więc może dodam, że lepiej kupić Sony, niż jakiegoś chińskiego tańszego badziewia ^_^

A składak i laptop to hmm dziwnie brzmi w każdym razie xD W praktyce też... No chyba że jesteście pr0 i potraficie samemu zrobić lapopa z paru części xd W każdym razie, nie znam się zbytnio na laptopach, więc nie bijcie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta publiczna beta W7 jest bardzo stabilna. Działa wszystko co na Viste, sterowniki instaluje automatycznie. Do pobrania jest za darmo.

Polecam wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jutro wywalą bete z serwerów więc dziś możecie zacząć pobierać do 12 lutego musicię skończyć pobierać

U mnie nie ma problemów z sterownikami pod Ubuntu :P

Lepiej nisz na windows

I counter strike działa xD

Niedługo będe miał tak że dysk zajęty albo poczta przyszła przychodzi sms do mnie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×