Skocz do zawartości
Latino89

Kompatybilność wsteczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Meczy mnie jedna rzecz odnosnie grania w gry z PS2 na PS3. Nikt nie potrafi udzielic jednoznacznej odpowiedzi.

1. Czytajac na forum dowiedzialem sie ze niby tylko PS3 60GB posiada kompatybilnosc wsteczna. (Co wydaje mi sie nieco dziwne, Sony sie cofa? juz w 80GB nie ma? To chyba krok do tylu)

2. Czytajac PS3 faq znalazlem: "Czy gry na PS One o PS2 działają na PS3?" odp: "Lista kompatybilnych tytułów zwiększa się z każdym Updatem Firmware"

3. Znalazlem rowniez pewna stronke w internecie pod adresem: http://www.ps3comp.com/ ktora z tego co zrozumialem zawiera liste gier z PS2 ktore dzialaja na PS3 na danym sofcie. Opisane jest na jakim sofcie jak dziala. Moje pytanie brzmi czy chodzi o kazda PS3 bezwzgledu na soft? Tzn czy jesli konsola PS3 80Gb posiada powiedzmy soft 2.6 i konsola PS3 60GB posiada soft 2.6 i na tej stronce pisze ze jakas tam gra dziala "perfect" na tym sofcie to nie ma roznicy czy konsola jest 80GB czy 60GB?? Czy tylko PS3 60GB posiada kompatybilnosc wsteczna i koniec kropka?

Prosze niech ktos odpowie wreszcie jednoznacznie na moje pytanie. Posiadam PS3 80GB i boje sie kupic jakiejs gry z PS2, zeby sie nie zdziwic. Na tej stronce jest calkiem pokazna lista gier z PS2 dzialajacych na PS3. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Kompatybilność wsteczną ma TYLKO konsola 60GB i 80GB PS3 ale wersje amerykańskie (STARE!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli kupiłeś konsole w Europie (80gb) to nie odpalisz gier z PS2. Za to każdy model konsoli odtwarza gry z PSX

Edytowane przez mikro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam,

Meczy mnie jedna rzecz odnosnie grania w gry z PS2 na PS3. Nikt nie potrafi udzielic jednoznacznej odpowiedzi.

1. Czytajac na forum dowiedzialem sie ze niby tylko PS3 60GB posiada kompatybilnosc wsteczna. (Co wydaje mi sie nieco dziwne, Sony sie cofa? juz w 80GB nie ma? To chyba krok do tylu)

2. Czytajac PS3 faq znalazlem: "Czy gry na PS One o PS2 działają na PS3?" odp: "Lista kompatybilnych tytułów zwiększa się z każdym Updatem Firmware"

3. Znalazlem rowniez pewna stronke w internecie pod adresem: http://www.ps3comp.com/ ktora z tego co zrozumialem zawiera liste gier z PS2 ktore dzialaja na PS3 na danym sofcie. Opisane jest na jakim sofcie jak dziala. Moje pytanie brzmi czy chodzi o kazda PS3 bezwzgledu na soft? Tzn czy jesli konsola PS3 80Gb posiada powiedzmy soft 2.6 i konsola PS3 60GB posiada soft 2.6 i na tej stronce pisze ze jakas tam gra dziala "perfect" na tym sofcie to nie ma roznicy czy konsola jest 80GB czy 60GB?? Czy tylko PS3 60GB posiada kompatybilnosc wsteczna i koniec kropka?

Prosze niech ktos odpowie wreszcie jednoznacznie na moje pytanie. Posiadam PS3 80GB i boje sie kupic jakiejs gry z PS2, zeby sie nie zdziwic. Na tej stronce jest calkiem pokazna lista gier z PS2 dzialajacych na PS3. Pozdro!

Najłatwiejszy sposób sprawdzenia czy masz kompatybilność wsteczną, to sprawdź pobór mocy konsoli wszystkie które miały kompatybilność wsteczną pobór maja 380W, bez kompatybilności wszystkie mają 260W, i różnią się wagą.

kompatybilna konsola to waga około 6Kg, bez kompatybilności około 5Kg

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli SONY wydaje "apdejta" to może np w ostatnim ulepszyć działanie czytnika kart mimo, że np: ps3 80 gb go nie posiada. Po prostu nic się nie stanie(to tak jak byś instalował sterowniki do urządzenia, którego nie masz). Z tego co pamiętam to kompatybilność wsteczna była hardwarowa, czyli stare modele miały "zabudowaną"ps2 w środku. Sony może nadal ulepszać tą usługę dla właścicieli 60 gb wersji, ale właściciele 80GB nie odczują różnicy. Teraz jedyną drogą do grania w gry z ps2 na nowszych wersjach konsol to kupienie ich przez PSS mimo, że mamy np: wersję płytową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a patrzeliscie na ta stronke co podalem link? Ogolnie moim zdaniem sony zchrzanilo sprawe z ta kompatybilnoscia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? bo nie ma jej w nowszych wersjach? tutaj przecież chodzi tylko o cenę kosnoli, nie zapominaj, że wersje 60GB kosztowały 2,5k czyli 1k więcej niż teraz inne wersje, większość tej różnicy była spowodowana właśnie wsteczną kompatybilnościa

podsumowując: masz ps3 za 1,5k a ja mam ps3 + ps2 + parę bajerów za 2,5k... coś za coś kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware nie ma nic do rzeczy, co najwyżej może polepszyć działanie niektórych gier PS2 na konsolach ze wsteczną kompatybilnością czyli na 60,20 i starej 80NTSC.

Sony nie chrzaniło tylko obniżyło koszty produkcji by konsola tańsza była, tak to pewnie do teraz by kosztowała ponad 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie jako posiadacz 60-tki, że gry z ps2 na telewizorach LCD wyglądają przepaskudnie jeśli nie nawet przepotwornie :) Więc każdy kto się tak zapala od razu na tą wsteczną kompatybilność i niesie sztandar rewolucjonisty w pierwszym szeregu niech najpierw sprawdzi jak ma okazję jak to wygląda. Uprzedzając pytanie, wbudowane upscalowanie do rozdzielczośc HD nic nie daje. 60-tki chodzą głośniej, bardziej się grzeją i więcej żrą prądu. To tak w skrócie. Mam nadzieję, że pomogłem w ewentualnym zakupie tegoż wspaniałego modelu. Na obronę mogę powiedzieć, że podobno jest to najmniej awaryjny model. Czyli jak cała populacja ma 3% awaryjności, to 60-tki mają 1,5 % <aronia>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

awaryjne czy nie ;) , moze i 60gb jest malo awaryjne a ja mam 40gb i nie mialem nigdy problemu

kolezka ma 80gb i mu sie zawiesila juz pare razy

wiec nie pier.... ze 40gb to lipa bo juz pare takich opinii slyszalem

pozdro

a co do kompatybilnosci to jak zobaczylem mgs1 na moim lcd to sie przerazilem (jest taka niby misja w mgs4) ;)

wolałbym kupic ps2 i pograc na zwyklym crt

sorki za offtop ale ma ktos wu-tang shaolin style na psx-a ??? jak cos to gg 5533607

Edytowane przez lukasz2284

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie są już metody odpalenia gier z ps2 na ps3 ale wersje japońskie. Może zdarzenia mi sie pomieszały albo to jest fake ale na pewno gdzieś to czytałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie są już metody odpalenia gier z ps2 na ps3 ale wersje japońskie. Może zdarzenia mi sie pomieszały albo to jest fake ale na pewno gdzieś to czytałem :P

jest ale tylko na japonskich systemach zreszta za duzo pierd.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
awaryjne czy nie ;) , moze i 60gb jest malo awaryjne a ja mam 40gb i nie mialem nigdy problemu

kolezka ma 80gb i mu sie zawiesila juz pare razy

wiec nie pier.... ze 40gb to lipa bo juz pare takich opinii slyszalem

pozdro

a co do kompatybilnosci to jak zobaczylem mgs1 na moim lcd to sie przerazilem (jest taka niby misja w mgs4) ;)

wolałbym kupic ps2 i pograc na zwyklym crt

sorki za offtop ale ma ktos wu-tang shaolin style na psx-a ??? jak cos to gg 5533607

w mgs to akurat miało tak wyglądać... nie ma co się spodziewać, że będzie to cudna grafika, po to są rimejki hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×