Skocz do zawartości
Kenet

Głosniki Logitech Z-5500 THX - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :]

Niedawno ktos z forum zakupil te wlasnie glosniki... Jako ze sam sie nad nimi zastanawiam chcial bym uslyszec wasze opinie na ich temat.

Interesuja mnie z 2 powodow:

1. pokoj w ktorym jest konsola jest maly i wstawienie pelnoprawnego amplitunera i kolumn nie jest mozliwe.

2. Cena glosnikow biorac pod uwage funkcje w nich oferowane jest bardzo atrakcjna.

Wiem ze trafila sie jedna wadliwa seria w ktorej przegrzewala sie "skrzyneczka" z elektronika...

poza tym wydaje mi sie ze Logitec Z-5500 THX to calkiem atrakcyjny produkt.

PS. Jesli znacie jakies porownywalne zestawy, to czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam ja posiadam ten zestaw z5500 mam podlaczone pod kompa i ps3 i jestem zadowolony( pokój mam 5x4)sprzet ma niezlego kopa  w grach i filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. moj pokuj jest podobnych rozmiarow...

Mam jeszcze kilka pytan:

Podobno glosniki sa bardzo czule na skoki napiecia w sieci.. Objawia sie to trzeskami np podczas wloczenia pralki czy swiatla.. czy czajnika elektrycznego.

1. Czy masz takie problemy?

2. Jak wyglada sprawa kalibracji zestawu czy wszystko trzeba ustawiac recznie czy jest to jakos inaczej rozwiazane.

3.No i ile zajelo ci skalibrowanie zestawu do twojego pokoju :)

PS. i mam prosbe o skrobniecie ewentualnej mini recenzji w dziale Recenzje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

ja slyszalem ze jak mamy wlaczone glosniki to sluchac takie szelesty czy szumy wiecie o co chodzi. prawda? głośno? ja bym juz kupil ale bezsensu bo wyjezdzam na chwile za granice i bede jakos w czwartek wtedy najwczesniej recenzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mam ten zestaw. Co do recenzji... to moze napisze tylko ze nalezy kupic dobre kable audio (bo te w zestawie sa mizerne). Calosc gra tak, ze sasiad zadzwoni nie raz po niebieskich :-) dalej recenzji nie chce mi sie pisac (przeciez to tylko glosniki). Na pokladzie masz dekoder THX-a (na kilku DVD dziala) oraz DD 5.1 (dziala na wszystkim).

Bardzo dobry stos. jakosc/cena! POLECAM!!!

[POL]Reflect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tam nic nie szlysze jak wlaczam pralke czy swiatlo,problemów z zestawem nie mam zadnych tylko skrzyneczka jest ciepla z tylu  ale nie wplywa to na jakosc dzwieku. a dokladnie to o co chodzi z ta kalibracja  bo nie kumam  za bardzo ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) chodzi mi o wyregulowanie głośności wszystkich głośników w taki sposób żeby uzyskać jak najlepsze efekty 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie nie martw - ustawisz wszystko - najwazniejsze jest ustawienie satelit. Ja mam pod sufitem na wys. ok 3m ustawione pod katem ok. 45st. Srodek na ziemi pod telewizorem i woofer w narozniku.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

ja sobie juz zakupiłem od ziomka znajomka ma wysłać pocztą i dokupiłem takie dziwne uchwyty do regulacji 15zł sztuka myślę że się opłacało bo można będzie bez problemu regulować :D więcej napisze jakoś w  środe jak wrócę z urlopu no i jak poczta nie nawali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sxzkoda ze ten model nie ma bezprzewodowych tylnych glośniczków bo z tego co zerkałem to jeden ze wczesniejszych modeli logitecha mial bezprzewodowe glosniczki Pewno kosztem jakosci skoro nie dali tego w tym modelu Albo jakies zaklucenia byly  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe.... ech... pamietaj ze musisz te glosniki zasilac - wiec bezprzewodowe to one nie byly...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah - bateriami??? Wierz mi nie byly zasilane bateriami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

no i wróciłem z urlopu i głośników jeszcze nie ma ;( może jutro. Te bezprzewodowe tak jak powiedział mój przedmówca nie były do końca bezprzewodowe też chciałem takie kupić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe :) chodzi mi o wyregulowanie głośności wszystkich głośników w taki sposób żeby uzyskać jak najlepsze efekty 5.1

nie ma tam skomplikowanych funkcji kalibracji wszystko jest bardzo uproszczone jest po prostu głośnosć wszystkich 4 satelit nie da sie każdej inaczej ustawić,jest głośnosć centralnego głośnika i suba i tyle są jeszcze jakieś ustawienia ale na moje oko to niewiele one dają.Tak czy inaczej głośniki grają naprawde bardzo ładnie i w grach i w filmach i jeśli nie jesteś jakimś audiofilem i nie masz jakiegoś bzika na punkcie sprzętu audio to bierz śmiało a jeśli masz bzika na tym punkcie to złóż sobie sprzęt grający za jakieś 10 tyś i bedziesz miał wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma tam skomplikowanych funkcji kalibracji wszystko jest bardzo uproszczone jest po prostu głośnosć wszystkich 4 satelit nie da sie każdej inaczej ustawić,jest głośnosć centralnego głośnika i suba i tyle są jeszcze jakieś ustawienia ale na moje oko to niewiele one dają.Tak czy inaczej głośniki grają naprawde bardzo ładnie i w grach i w filmach i jeśli nie jesteś jakimś audiofilem i nie masz jakiegoś bzika na punkcie sprzętu audio to bierz śmiało a jeśli masz bzika na tym punkcie to złóż sobie sprzęt grający za jakieś 10 tyś i bedziesz miał wypas

Nie jestem AudioDebilem :P i nie wydaje 10k na coś ceko ludzki organ słuchu i tak nie wychwyci...

A Z5500 kupuje najpóźniej 15-16 września..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

ja jestem filmo filem i glosniczki mnie nie zawiodly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS... jaki kabelek kupiliście żeby je podpiąć.... czy w zestawie już był Optyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

osobiscie nie miałem kabelka optycznego w zestawie tylko jakieś analogowe. Ale wcześniej kiedyś kupowałem jakiś super kabel do ps2 za 79zł i tam też był dodatkowo dołączany optyczny się skorzystało się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Nie ma kalibracji odległości żeby ustawić przesunięcie w czasie pomiędzy satelitami. Masz natomiast regulację głośności: centralny, przód, tył, woofer. W jednej z opcjo możesz ręcznie regolwać Delay ale jest to tylko przy ProLogicu o ile dobrze pamiętam bo nie pisze z domu i nie mam jak sprawdzić.

Zestaw jest czuły na skoki napięcia o ile zakłócenie występuje w tym samym obwodzie. Objawia się to puknięciem w Woofim (u mnie to występuje jak zgaszę światło w łazience ale jest to do przeżycia).

W zestawie nie ma optyka i są raczej słabiutkie kable połączeniowe.

Wszystkie przewody do głośników wychodzą ze wzmacniacza, który jest w wooferze.

Konsolka jest podłączona do woofera grubym przewodem z końcówką podobną do tej w monitorach analogowych.

Wszystkie sygnały są podawane do konsolki. Mogą Ci się te informacje przydać w rozplanowaniu co ma gdzie stać.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Sorki, źle sprecyzowałem. Chodziło mi o przeciąganie kabelków. Największa wiącha jest przy wooferze i od niego idzie osobny przewód do każdej satelity + gruby do konsolki. Natomiast wszystkie źródła podłączasz do konsolki. O!

do rozstawienia głosników to mam już wzoor  8)

http://www.dolby.com/consumer/home_enterta...oomlayout2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam takie krótkie-szybkie pytanie: Na jakiej wysokości zamontować na ścianie satelitki? Siedzę na kanapie, zaraz za nią jest ściana, a do telewizora mam z półtora metra... . Niestety, narazie mieszkam w kawalerce ze swoją kobietą i nie ma lepszych warunków... Satelitki wiszą pod samym sufitem, ale nie jestem pewien, czy to dobre rozwiązanie.. . Wydaje mi się, że powinny wisieć na wysokości głowy.

Btw: na stos z mózgiem, który zaprojektował obracanie się satelitek tylko w 1 stronę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale dla mnie powinny też być na wysokości głowy. W końcu głośniki stojące też projektuje się tak, aby były na poziomie głowy siedzącej osoby, nie ma żadnych teleskopów pod sufit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co na to reszta użytkowników Z-5500? Jak Wy macie zawieszone grajki? Jakie wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie: wysokosc podwieszenia ok 250cm ustawione "na wprost oka" do widza

Tylnie: wysokosc podwieszenia ok 250 cm ustawione "na wprost ucha" do widza

Central: na ziemi, pod LCD

Woofer: bez znaczenia

Wyglada to mniej wiecej tak:

picture1lh3.png

W tym zestawie wazne jest to by ustalac poziom dzwieku dla konkretnego filmu - gry (czesto sie zdaza ze central gra za glosno). Ja mam wszystkie parametry ustawione na sredek (glosnosc tylu, i woofera), czasem jedynie zmieniam glosnosc przedniego.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×