Skocz do zawartości
Radzy

LGE 32LG5600 + Samsung HT-TZ215R

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym w kilku słowach zaprezentować zestaw PS3 + telewizor LGE 32LG5600 + kino domowe Samsung HT-TZ215R. Całość podłączona wg standardu, czyt. kabel optyczny PS3-->KD oraz HDMI PS3--> TV.

Wszystko ulokowane w dość niewielkim pomieszczeniu, tj. ~15m. Odległość TV --> miejsce spoczynku ok. 3m. Na wstępie jeszcze uwaga, że nie jestem jakimś strasznym melomanem, a raczej osobą, której słoń na ucho nadepnął... Wracając do tematu... (specyfikacje sprzętu dostępne po kliknięciu linku pod jego nazwą).

LGE 32LG5600

* Dodatkowa informacja do specyfikacji (bowiem trudno ją znaleźć): telewizor jest na matrycy S-IPS.

Sam telewizor prezentuje się bardzo dobrze, tzw. design przyzwoity. Odzwierciedlenie kolorów i ruchu bardzo dobre, choć (co ponoć jest standardem S-IPS) czerń jest nieco granatowa, dodatkowo jak dla mnie matryca jest ciut za ciemna (ale może to być wina specyficznego, w moim przypadku, ustawienia sprzętów w pokoju i samego pokoju). Dzięki dobrej matrycy w grach oraz filmach BD nie widać praktycznie żadnych drgań czy smużeń, natomiast porównując obrazy divx (lub matroska) z telewizorami 100Hz widać jednak różnicę. Obraz potrafi zadrżeć, szczególnie przy dynamicznych scenach.Nie jest to jakimś strasznym dyskomfortem ale jest odczuwalne wizualnie :) . W samym graniu tego się jednak już nie zauważa, co więcej nie trzeba za bardzo kombinować z ustawieniami obrazu, wystarczy użyć domyślnych opcji KINO lub GRA i już. Menu przejrzyste i dobrze ułożone.

Podsumowując:

+ Odzwierciedlenie kolorów i ruchu;

+ Dobre, przejrzyste menu;

+ Dobre zestrojenie domyślnych presetów;

- Drżenie przy divx'ach;

- Niewygodny pilot (duży i dość kłopotliwe ustawienie klawiszy, z których najczęściej korzystamy).

Samsung HT-TZ215R

(w opisie jest błąd, całkowita moc zestawu to 800W).

Obraz DVD

Całość wykonana solidnie i prezentuje się całkiem ok.Nie jest to co prawda nowa "opływowa" linia, ale przynajmniej jest bardziej ustawna :) ). Jedyne, nad czym można by poprawcować to szerokość podstawek do głośników (tallboye) - utrudniają czasem wepchnięcie w ciaśniejszy kąt, ale przynajmniej mają opcję powieszenia ich na ścianie. Plusem jest też relatywnie łatwy montaż (czas od wyjęcia z kartonu do uruchomienia zestawu to ok. 45 min z układaniem kabli tak, żeby nikomu nie przeszkadzały). Co do prezentowania obrazów DVD, bardzo ładnie się wszystko prezentuje nawet korzystając ze skalowania do HD. Mała uwaga, przełączyć w tryby od 720p w górę można tylko z menu głównego odtwarzacza. Nie jest to możliwe w trakcie wyświetlania filmu. Jedyną wadą jaką zauważyłem był fakt, że przy skalowaniu do 720p lub 1080p w górnej części ekranu mrygały niesfornie białe plamki oraz na lewym boku pojawiały się dziwne (jakby skompresowane) linie. Natomiast po włączeniu trybu 1080i jakość obrazu DVD (choć wydawałoby się to niemożliwe) naprawdę wzrosła i nawet starsze produkcje wydawały się bardzo dobre jakościowo. Brakuje nieco możliwości bezprzewodowego podłączenia tylnych kolumn, przez co kable muszą się tarzać gdzieś po pokoju :).

Dźwięk

Jakość dźwięku jest całkowicie satysfakcjonująca. Nawet przy dość niefortunnych ustawieniach głośników (tylne satelity stoją niemalże w linii "siedzenia"), wyraźnie słychać to co trzeba z przodu, a to co trzeba z tyłu, zarówno w grach jak i w filmach. Subwoofer miło dodaje basu, a głośniki nie zniekształcają dźwięku, nie rzężą, nawet przy większym natężeniu dźwięku. Co prawda w moich warunkach nawet nie próbowałem ustawiać potencjometru na więcej niż ~3/5 poziomu głośności (szkoda mi szyb i akwarium :D ). Dodam jeszcze, że moim rozdeptanym przez słonia uszom "barwa" dźwięku wydała się całkiem miła, zresztą zdanie to podzieliło kilku większych ode mnie "melomanów" :).

+ Łatwość obrazu;

+ Skalowanie obrazu DVD do 1080i;

+ Jakość dźwięku;

+ Miłe zabarwianie subwoofera :) .

- Skalowanie obrazu DVD do formatów p;

- Brak możliwości bezprzewodowego ustawienia tylnych kolumn.

Testowane na:

- Pozycje BD: Matrix, ACDC No Bull;

- Gry: Midnight Club: LA, Viking Battle of Asgard, GTA IV, Skate;

- Pozycje DVD: Star Wars: Zemsta Sithów, Pluton, Seks w wielkim mieście, ACDC Family Jewels;

- Pozycje divx: Star Wars: Zemsta Sithów (full HD), Seks w wielkim mieście;

- Muzyka: various ACDC tracks (zarówno CD jak i MP3).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z posiadanego zestawu. Nie dość, że prezentowane dźwięk i obraz, są wyśmienite, to jeszcze stosunek tejże jakości do ceny idzie z tą jakością w parze :) .

Pozdrawiam,

Radzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twój TV ma czas reakcji matrycy 6ms nie przeszkadza to ?

Nie zauważyłem jakiegoś wielkiego dyskomfortu :) . Zarówno w tych "spokojniejszych", jak i bardziej dynamicznych grach nie odnotowałem ani smużenia ani żadnych artefaktów (jedynie demko Blazing Angels II wyglądało fatalnie, ale z racji swojej "jedyności" zwaliłem to na karb wykończenia gry, a nie wady sprzętu).

Fakt faktem, że mogę mieć nieco spaczony pogląd na to ze tego względu, że posiadam monitor do komputera o podobnych parametrach (a nawet "wolniejszy"), a oczy mają przecież tendencję do przyzwyczajania się...

Edytowane przez Radzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te dvd z tymi głośnikami

jak oglądałem ghost rider normalnie ciary po plecach (głośność ok 30)

super grają

subwoofer jak da się na power bass to fajny basior leci

ogólnie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×