Skocz do zawartości
Aptekarz10

PLAYSTATION 3 A FRAMERATE

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Was, ale mnie spadki płynności w prawie wszystkich grach na "trójkę" rozbrajają!!!Co to ma być??PC??Nie po to kupiłem konsolę za 2,5 kafla, żeby grać w 'chrupiące" gry. Od tego jest komputer, w którego ładuję szmal co pół roku, żeby gry w miarę płynnie chodziły.Co Wy sądzicie o tym?Z tego co wiem ten problem dotyka też posiadaczy innych konsol, ale w PSce jest najpoważniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Spadki płynosci  naprawdę mnie wkurzają. Albo programiści olewaję ten fakt albo testerzy są do du... lub maja brak czasu aby to naprawdę przetestowac i wyciągnąc odpowiednie wnioski. Coraz bardziej mi się to nie podoba  >:( >:( >:(  :( miałem nadzieję że więcej nie będę musial ogląda gier które gubią Fps tak jak w przypadku PC a tu się okazało że to nie jest wyjątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to denerwuje, kupilem PS3 po to zebym mogl w koncu normalnie pograc, mam jednak nadzieje ze programisci sie za to wezma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety...ale jest to cholernie nurtujacy problem

Pamietam ze z ps2 bylo tak samo...gdy na xbox'sie wszystko chodzilo plynnie na ps2 przycinallo

Teraz odbywa sie to podobnie

Xbox360 staly frame  na ps3 sa juz wahania....

Co smieszne nawet w exclusivach...

Mam nadzieje ze w koncu cos z tym zrobia bo to naprawde potrafic wkurzac....wszystko fajnie sliczna grafa obracasz kamere i "slow-mo" ehhh

Darkness tez piekielnie cielo...choc na xbox360 ani troche

BTW mam 4 gry na ps3 i wszystkie maja spadki frame'a...smieszne i smutne 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sigma trzyma stale 60 FPSow (spadki sa naprawde sporadyczne)

Niby graficznie nie wymiata ale obsluguje full hd.

Jak sie chce to sie da ;p

A co do wszystkich gier to przypuszczam ze tak sie dzieje przy kiepskich konwersjach (Cod 3, THPS P8 itd.)

Ja spadkow przy Resistancie czy motorstormie nie uswiadczylem a jesli juz to naprawde rzadko.

Przy the darkness zdarzają sie czesciej ale mi to nie przeszkadzalo ;p (nieski spadki albo moze to moje przyzwyczajenie z pc ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Was, ale mnie spadki płynności w prawie wszystkich grach na "trójkę" rozbrajają!!!Co to ma być??PC??Nie po to kupiłem konsolę za 2,5 kafla, żeby grać w 'chrupiące" gry. Od tego jest komputer, w którego ładuję szmal co pół roku, żeby gry w miarę płynnie chodziły.Co Wy sądzicie o tym?Z tego co wiem ten problem dotyka też posiadaczy innych konsol, ale w PSce jest najpoważniejszy.

dokładnie kolego, masz rację! Mnie też to strasznie wpienia.

Domeną PC jest to że wydajesz 3k na kartę graficzną a za rok najnowsze tytuły tną ci się jak cholera. Mi się wydaje, że trzeba niestety poczekać na więcej dobrych gier na ps3, mam na myśli gry na wyłączność. Jak ps3 będzie się lepiej sprzedawać to takie Ubi napisze grę pod ps3 a konwersję zrobi na xa. Do tego czasu jesteśmy zmuszeni grać jak byśmy mieli pc z hipermarketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja spadkow przy Resistancie czy motorstormie nie uswiadczylem a jesli juz to naprawde rzadko.

To fakt.Jedynie te gry trzymają mnie na duchu ,że PS3 nie jest jednak niewypałem hardware'owym i moim jedynym marzeniem jest, aby GT5 nie miało spadków animacji, bo tam ma być ponoć 16 aut na trasie i przy takiej grafice jak na filmikach szczerze wątpię, że uda im się utrzymać stały framerating :( Dla tej gry właściwie kupiłem PS3 i Logitech G25 racing wheel i jak się okaże ,że będzie chrupał to postawię krzyżyk na Sony i (wybaczcie mi drodzy koledzy) idę po Xpudło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Resistancie rowniez nie zauwazylem spadkow. Natomiast spadki plynnosci jak narazie najbardziej zauwazylem przy grach Ubisoft'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O spadek frameratu możesz oskarżyć producentów gier które "spadkuja". Res, Motorstorm takioe tytuły pokazują że jak się chce to można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Resistance jest OK (Antyaliasing :P i zero przecięć), ale np w Tony'm Hawk'u P8 nie dość, że brak AA to przycina!!! Jeśli tego nie naprawią to chyba przesiadam się na X360. Moim zdaniem to chamstwo i niedbalstwo (głównie programistów). Jak możne zacinać gra która jest droższa od wersji na X na droższym sprzęcie!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Resistance jest OK (Antyaliasing :P i zero przecięć), ale np w Tony'm Hawk'u P8 nie dość, że brak AA to przycina!!!

To samo tyczy się The Darkness......Brak AA a przy jakiejś grubszej akcji tak tnie, że odechciewa się grać.Albo stańcie koło samochodu, wywalcie w niego z 3 magazynki i jak będzie cały dziurawy to też zaczyna klatkować.....żenada :/ :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że to tylko niedoświadczenie programistów, a nie słaba wydajność PS3 <tak> Jak GTA IV będzie przycinać i nie będzie mieć AA (chociaż brak AA jeszcze jakoś przeboleje) to chyba decyduje się na X360. Miejmy nadzieję, ze do kwietnia 2008 Rockstar dopracuje nowe GTA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O spadek frameratu możesz oskarżyć producentów gier które "spadkuja". Res, Motorstorm takioe tytuły pokazują że jak się chce to można :)

Dołączam się do klubu, również po to kupiłem konsolę, że chciałem mieć gwarancję płynnej animacji a tu kicha, ale jestem dobrej myśli i jak poczekamy to problem sam zniknie.

Może złóżmy zbiorowy pozew do producentów lub programistów (tylko w trzeba to w USA zrobić, podobno tam się wszyscy pozywają  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Zgadzam się, Nie będą mi pluli w twarz a ja że tak powiem będę mówił że to deszcz pada  <foch>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Problem to firmy pecetowe, które mają w dupie optymalizacje bo po co? Przecież i tak się sprzeda bo na PS3 póki co nie ma w co grać! Ale PS3 kupiłem nie dla gniotów z peceta tylko dla nowych gier od sony. A tutaj Sony stawia wysoko poprzeczkę. Jak tylko zrobi się ruch w interesie to i zewnętrzne firmy mogą trochę przycisnąć. No cóż. Zobaczymy za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że nie tylko ja jestem zdesperowany.Ja jestem ciekaw kto zna odpowiedź na to pytanie.Sony???Developerzy??? Nie mam pojęcia, ale chciałbym znać prawdę o mojej konsoli.Naprawdę ja nie kupię więcej żadnej gry na PS3 zanim nie będę miał 1000% pewności ,że chodzi tak jak powinna chodzić na konsoli i ogólnie rzecz biorąc chciaem wychwalać ponad niebiosa Czarnulkę i gnoić Xboxa za to ,że się psuje i jest do dupy, ale nie jestem Fanboyem, tylko REALISTĄ i ze smutkiem muszę przyznać, że nasza konsola Panowie chyba nie daje rady  :( :( :( :( Zobaczcie. Sony zawsze znajduję jakąś wymówkę.Przecież Kutargi nie powie na konferencji prasowej "SORRY ALE WASZ PLAYSTATION NIE NADAJE SIĘ DO GIER< TYLKO DO FILMÓW" To oczywiste, że zawsze znajdzie się jakiś winny, bo przecież nie Sony.To oni nie umieją programować gier.MY RĘCE OD TEGO UMYWAMY>Miejcie pretensje do developerów >:( >:(

Mam nadzieję ,że jestem w grubym błędzie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten proces bardzo niepokoi... :-( Zaczynam sie zastanawiac, czy faktycznie PS3 jest tak wydajna jak trabia panowie z marketingu Sony.... A wiadomosc, ze GTA jest opoznione ze wzgledu na rwanie i koniecznosc przeprogramowania silnika mowi samo za siebie.... Gdyby nasze PS3 mialo tyle mocy ile mialo miec - zadna gra by nie rwala niezaleznie od silnika!!! (nie mowiac o tym, ze to co widze, wcale nie jest jakies och i ach....) Nie chce zapeszac... ale cos mi sie wydaje (i to coraz czesciej) ze zostalismy nabici w butelke..... :-( I niech mi nikt nie pisze, ze trzeba czekac... bo konsola juz jest rok na rynku !!!!!

zly jestem.... nie mam w co grac... a procz R6V (ktore ma tyle bledow, ze ohoho) to moge jedynie muzyke lub blu-ray odpalic...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie przeszkadza , że 3-4 razy na całą gre fps`y spadną ze 120 do 20 , bo to jest zazwyczaj wina przegrzania sprzętu.

Ale jeśli widze trailer GTA 4  , która ma średnio 15-25 fps , to normalnie coś mi każe kupić Xgó*no.

Przy karcie graficznej , która ma wydajność większą niż 8800 ULTRA gry wyglądają gorzej , niż na konsoli , która ma GF FX 5200(Xbox 360  =] ;D <tak>).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a ja mam pytanie, która gra pisana pod ps3 się tnie?

I nie mówię tu o przycinkach typu: NGS przez 10 sekund na całą grę, MS (na 2 mapkach ale to też pryszcz), Resistance raz jak z bliska z laczkiem załatwiłem pająka.

Mówię tu o przycinkach typu COD3, R6 czy niesławne demo GRAW2! Nie przesadzajcie i nie skreślajcie czarnuli. Ona daje radę! Tylko programiści dają ciała!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra a ja mam pytanie, która gra pisana pod ps3 się tnie?

Otóż to.Gran Turismo 5 będzie pisane bezpośrednio pod PS3 i jak będzie chodzić płynnie i poprawią framerate w powtókach(patrz GT HD :/) to będę cały Happy ;D ;D a inne gry mogą się zacinać heheh(żart :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry pisane bezposrednio na PS3 raczej nie bede sie zacinac, przynajmniej mam taka nadzieje  :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieję, że to tylko niedoświadczenie programistów, a nie słaba wydajność PS3 <tak>

To ze spadki swiadcza o niedoswiadczeniu programistow to jest pewne.

Z tego co pamietam to Lair ma chodzić w 60klatkach w 1080p.

A taki Tony Hawk graficznie to moze naskoczyc Lair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam sie do zakupu PS3 w tym miesiącu i mam nadzieje ze nie będzie problemu z nowymi grami wydanymi na ta konsole.

Własnie dla tego postanowiłem ja kupic poniewaz mam dosyc wymiany karty graficznej w PC co rok dla płynnej animacji w grach  ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Oj to kolego możesz się rozczarować. Na iksa jak i na PS3 są gry, które się tną.

Wracając do tematu to chylę czoła przed japońskimi programistami. Oni czynią cuda. Zresztą elektronika to ich chleb powszedni. A reszta świata to niestety ale do pięt im nie dorasta. Niestety. Dlatego liczę na japońców!!! ;)

PS. Lair w 1080p i 60FPS? Ke? Ta gra również ma problemy z płynnością. Niestety ale 1080p to za dużo na tak rozbudowaną grę (przynajmniej na początek). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojak, ale grałeś już w Lair, prawda? Czy też takie herezje wypisujesz, bo gdzie indziej przeczytałeś recenzję wczesnej bety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×