Skocz do zawartości
Gość

NEOSTRADA w PS3 przez Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Czy komuś się udało połączyć PS3 z netem przez kabel dołączony  w zestawie z PS3, przez karte sieciową w kompie?

Jezeli tak, to bardzo prosze o jakiś mały tutorial...  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bibibibin

Jeśli Twoja karta sieciowa nie ma autocorring to musisz zainwestować w kabel z przeplotem lub samemu scrossuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK ;D Tylko jakbym jeszce mogl dostac dokladne instrukcje postepowania z kablem, komputerem i ps3 to bylbym wdzieczny <uklon>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bibibibin

Krosowanie kabla masz tu opisane.

http://www.i-lo.tarnow.pl/edu/inf/inet/lan/pages/15.htm

Jak już skrosujesz kabel i podłączysz to na komputerze wchodzisz w właściwości połączenia sieciowego (tego z neostaradą) i wchodzisz w zakładkę 'Zaawansowane' gdzie klikasz w pole 'Zezwalaj innym użytkownikom(...)' i wciskasz OK. On chwile będzie przetwarzał informacje. Następnie wchodzisz w ustawienia połączenia internetowego na PS3 i wpisujesz adresy.

IP: 192.168.0.2

Mask: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.0.1

DNS: musisz przepisać te, które masz w komputerze w połączeniu z NEO.

Myślę, że dasz radę. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrobilem wszystko (chyba)... dostaje adres IP i przy łączeniu z netem wystepuje błąd 807110102 (z tego co widze w necie to popularny błąd) :( Nie wiem co zrobic... DNS wziąłem uniwersalne dla TPsa z wikipedii :P Nie wiem gdzie je znaleźć w komputerze... POMoCY <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bibibibin

Na początek zmień wpis w pliku  /etc/analog/adiusbadsl.conf z VPI=00000008 na VPI=00000000 , wiąże się to ze standardami stosowanymi w naszym kraju przez TPSA.

Aby ustawić prawidłowe rozpoznawanie adresów DNS w pliku /etc/resolc.conf dodaj następujące wpisy:

nameserver 194.204.159.1

nameserver 194.204.152.34

                          ^^

Sprawdź to. A te DNS wpisz w PS3.

Jak dalej nie będzie działało to dalej będziemy główkować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie rozumiem tego :( Nie wiem gdzie sa te pliki... nie moge ich znalezc :(  Musze isc do pracy... bede po północy... Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daczek84

Nie wiem dokładnie jaką masz kartę sieciową w kompie ale u mnie wystarczyło udostępnić połączenie dla karty,podłączyć konsole do kompa kablem z zestawu i konsola sama sobie wszystko wykryla.Nic nie trzeba było konfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam laptopa Asusa A6000 series entertainment notebook - nie znam się, ale karty Asus chyba montuje wszedzie takie same. A co do zmiany plików to nie chodzi o Linuxa? Ja niestety mam Windowsa XP u siebie. Nie wiem juz co robic. A najbardziej boję sie, ze jak kupie router to dalej nie pojdzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

NIkt nie jest w stanie pomóc? Szukalem w innych postach... wpisuje DNSy... ciagle ten sam blad <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś napisać na GG, pomoc wymaga interakcji większej niż to forum.

update:

Problem rozwiązany, zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×