Skocz do zawartości
Frosty-PL

Pogromca konsol?

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym jak znam życie to w ofercie będą same stare kapcie, których nikt już nie kupuje.

Obejrzyj najpierw filmik (albo obejrzyj drugi raz, bo najwyraźniej czegoś nie dosłyszałeś).

Ja się obawiam czego innego - tak jak ze sklepami online z filmami i serialami (z których bym korzystał, gdyby tylko dali mi szansę sobie zapłacić) pewnie nie będzie to u nas dostępne.

Generalnie pomysł jest dobry..ALE:

136zł za net w tepsie + do tego (pewnie comiesięczna) opłata za ten 'pierdół'...Albo jakaś opłata za grę 100-200zł? I wychodzi ile? 200? 250zł?

Ja tam wolę kupić konsolę co 5-6 lat. I grę co miesiąc - dwa.

:biggrin:

Spójrzmy prawdzie w oczy. Za internet i tak będziesz płacił niezależnie, czy będziesz się w to bawił, czy nie, więc nie wiem, dlaczego doliczasz to do kosztów usługi.

Edytowane przez pickles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obejrzyj najpierw filmik (albo obejrzyj drugi raz, bo najwyraźniej czegoś nie dosłyszałeś).

Ja się obawiam czego innego - tak jak ze sklepami online z filmami i serialami (z których bym korzystał, gdyby tylko dali mi szansę sobie zapłacić) pewnie nie będzie to u nas dostępne.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Za internet i tak będziesz płacił niezależnie, czy będziesz się w to bawił, czy nie, więc nie wiem, dlaczego doliczasz to do kosztów usługi.

No trzeba płacić za neta ale nie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie pomysł jest dobry..ALE:

136zł za net w tepsie + do tego (pewnie comiesięczna) opłata za ten 'pierdół'...Albo jakaś opłata za grę 100-200zł? I wychodzi ile? 200? 250zł?

Ja tam wolę kupić konsolę co 5-6 lat. I grę co miesiąc - dwa.

:biggrin:

Neta i tak mam 6mb

A gier nie trzeba kupowac, mozna wypozyczac.

Malo tego, nie placisz za hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby to nie wypaliło bo jak ktoś już wczesniej wspomniał KONTROLA nad graczem . a pozatym wole poczuć że mam takie cudenko jak ps3 a nie jakąś wirtualna konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to możne powiem tak w UE jest takie prawo że ,jeżeli na terenie UE sprzedajesz dany produkt to musisz w każdym państwie UE inaczej wypierd... Dlatego UE obiecało Polsce że załatwią Xbox Live inaczej wywalą Microsoft z EU :D i PSN będzie niepodzielnie panować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok to możne powiem tak w UE jest takie prawo że ,jeżeli na terenie UE sprzedajesz dany produkt to musisz w każdym państwie UE inaczej wypierd... Dlatego UE obiecało Polsce że załatwią Xbox Live inaczej wywalą Microsoft z EU :D i PSN będzie niepodzielnie panować.

Prawo prawem, a rzeczywistość rzeczywistością. Nawet w Gazecie Wyborczej ostatnio pojawił się cykl artykułów o tym, jak to polscy klienci są dyskryminowani przez zagraniczne sklepy (główny nacisk na amazon, ale nie tylko) - nie wysyłanie do Polski, wysyłanie tylko części produktów, jakieś dziwne ograniczenia, czy w końcu dużo wyższe ceny za wysyłkę - popatrzcie sobie, ile w amazon.co.uk zapłacicie za wysyłkę do Polski, a ile za wysyłkę do np. Grecji, a potem spójrzcie na mapę i stwierdźcie, kto jest bliżej Wielkiej Brytanii. O iTunes w ogóle nie wspominam. Mogę się też już teraz założyć, że gdy do Europy trafi sklep Video z PSN, to będzie on blokowany dla użytkowników z polskimi ip. Takie niestety są realia i obawiam się, że podobnie może być z OnLive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podajmy wszystkie te firmy do sadu ^^

Chyba by nam zycia braklo zeby sie wyprocesowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę- jedna konsola, jedna firma która ma monopol i która może dyktować warunki innym i do tego niby "tanio". Na pewno byłby abonament (pewnie miesięczny), który pokrywałby koszta takich serwerów. Rozproszona czy nie, to prąd żre, a podzespoły się zużywają (nie licząc ludzi, którzy będą to obsługiwać).Skończy jak Phantom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów tak mi ten pomysł strasznie się podoba. :P

Ps. iTunes ma też być załatwione dla PL do końca tego roku razem z XBL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już to widzę- jedna konsola, jedna firma która ma monopol i która może dyktować warunki innym i do tego niby "tanio". Na pewno byłby abonament (pewnie miesięczny), który pokrywałby koszta takich serwerów. Rozproszona czy nie, to prąd żre, a podzespoły się zużywają (nie licząc ludzi, którzy będą to obsługiwać).Skończy jak Phantom...

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. iTunes ma też być załatwione dla PL do końca tego roku razem z XBL.

Wiesz, już od dawna obiecują i nic z tego nie wynika. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. Monopol na cały rynek konsol?? Jakoś tego nie widzę. Do tego dochodzi pewnie abonament miesięczny, opłata za grę. Konsola nawet na 4-5 lat to wydatek 300 zł rocznie ( PS3 powiedzmy 2000 / 4 = 500 ), a tam i tak gry pewnie w takiej samej cenie, czy nie lepiej mieć ją w domu ?? Ja tam wolę mieć konsolę w domu :D czy z netem czy bez zawsze mogę zagrać :P do tego zawsze mogę na nią popatrzeć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam tez możesz popatrzeć na OnLive i na pada :) A najlepsze w tym wszystkim że np. Włączamy Kz2 oglądamy jakiegoś wyjadacza jak gra znajdziemy jego kampy i ponim ;D Podoba mi sie ten tryp "Spectacor" czy jakoś tak. (w cs'ie jes) :bunny:

Edytowane przez BrianPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dawna ;p Od stycznia :D tego roku

http://www.pardon.pl/artykul/1284/itunes_blizej_polski - proszę bardzo, już na początku 2007 KE groziła, co to ona nie zrobi, jeśli iTunes się nie pojawi w Polsce. Muszę przypominać, że to było prawie dwa lata temu?

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=46803 - czerwiec 2008, to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: powiedzmy, że to badziewie ( jak dla mnie ) wyjdzie i wyprze konsole. 0 rywalizacji, 0 "walki" o gracza, nic. Gry będą wydawane bo będą i tak każdy kupi bo na niczym innym prócz PC nie zagra. Niech każdy o tym zapomni najlepiej i będzie git :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5h.30min będzie mozna zobaczyć OnLive w akcji na GDC tak wydedukowałem ze strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obejrzyj najpierw filmik (albo obejrzyj drugi raz, bo najwyraźniej czegoś nie dosłyszałeś).

No i po co ta złośliwość? Ulżyło?

To, że jakiś pan mówi nam , że będzie fajnie i wszystko razem z premierami półkowymi, to jeszcze nic nie znaczy. To tylko słowa. Pracowali nad technologią wstecznego przesyłu danych 7 lat. Okej. Pracowali na swoich zachodnich fajnych światłowodowych kablach. O czym my tu w ogóle mówimy, skoro codziennie jest kilka postów na temat - "pomocy nie mogę się zalogować do PSN, DNS error mi wyskakuje help, plzzzz". A co dopiero to... Multimedia i UPC dostałoby białej gorączki, bo im się kable grzeją...

Pomysł fajny, super wręcz rewolucyjny. Ale jak to wyjdzie w praktyce? Nie ogarniam tego, za dużo naobiecywane, za bardzo do przodu. To się po prostu nie może udać. Cross game chat razem z cross spectatorem i nagrywaniem własnych filmików? Nie. Nie wierze, zwyczajnie nie wierze.

Natomiast, jeśli coś takiego faktycznie opracowano i w dodatku za niewysokie opłaty dla abonentów... No to będziemy mieli koniec świata gier jaki znamy. Być może nawet koniec sprzedaży pudełkowej dla PC, i koniec konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh dla większości osób na świecie słowo Lag nabierze nowego wymiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie sądzę, żeby obecne korporacje władające rynkiem konsol (i nie tylko bo przecież gry na pc też w tym przypadku umierają) pozwoliły na wyparcie się rynku. DO tego dochodzą producenci płyt, pudełek, folii na te pudełka itd :) to tak jak z benzyną, wymyślono już samochody na wodę ale nikt nie pozwoli na to żebyśmy nie płacili za beznynę.

Co do samej realizacji to oczywiście dochodzi to o czym była mowa w poprzednich postach, samo ps store czy Xlive działają na chwilę obecną tak a nie inaczej.. wyobrazacie sobie ściągąc MGS4 w pełnej wersji lub granie przez streaming? Pomimo 6mg neta jakie płynie do mnie kablem ja tych serwów nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie jak może to wszystko dziać się na ekranie telewizora bez jakiegokolwiek opóźnienia. Koleś mówi że opóźnienie będzie tak niewielkie że nasze oko nie będzie w stanie tego zaobserwować. To w ogóle możliwe? Wystarczyło opóźnienie 3 klatek na sekundę w Killzone 2 i się nie dało grać i pół świata graczy rozpętało wojnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spójrzmy prawdzie w oczy. Za internet i tak będziesz płacił niezależnie, czy będziesz się w to bawił, czy nie, więc nie wiem, dlaczego doliczasz to do kosztów usługi.
Neta i tak mam 6mb

A gier nie trzeba kupowac, mozna wypozyczac.

Malo tego, nie placisz za hardware.

No ok zostawmy internet (tak na marginesie też mam 6mb).

Ale ja nadal wolę zapłacić za hardware. Spójrzcie:

Nowe konsole wychodzą co 5 lat i kosztują powiedzmy te 400$.

5* 12mcy = 60

400$ / 60 = 6.67$ za miesiąc użytkowania konsoli.

No ja nie wiem czy oni to 'serwerowe miasto' utrzymają za moje 6.67$ miesięcznie.

/Ogólnie idea bardzo fajna:) Chętnie bym pokazał kumplowi jak na moim laptoku działa Crysis w full detalach. hehehe

Pożyjemy - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie promocyjny filmik i można zapisać się na bete ale to chyba tylko dla ludzi z USA. Tylko dlaczego mam mieć pc. Niech mi dadzą urządzonko bezpośrednio do tv :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że z powodu takich ograniczeń, ludzi, którzy będą z tego korzystać, będzie niewielu. Pozatym- co się stanie z kolekcjonerami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×