Skocz do zawartości
Daro

Zakup PS3 czy XBox 360?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, już kilka lat temu zacząłem przygodę z Sony Playstation, playstation kupiłem w 1998 za 599zl nowa ze sklepu, po dluszym czasie sprzedałem i kupiłem PS One, i był czas na PS2 Slim, i teraz niedwano kupiłem PSP Slim jest super (zostaję u mnie), i teraz czas na PS3 lub XBoxa 360? proszę o nie kasowanie mojego pierwszego posta na ty forum ponieważ mam kilka pytań.

1. Co zakupić PS3 czy XBoxa 360?

2. Jak jest z LCD 37 Ready HD Samsung dobrze bedzie widać obraz? a z kineskopowym?

3. W PS3 da się wymienić dysk twardy na większy np. 300GB bo to jest od Laptopa 2,5Cala? A XBoxa nie da się tylko musi być specjalny?

4. Jakie są wady PS3?

5. PS3 ile w końcu ma Rdzeni na procesorze? taktowany 3,2GHz?

Widziałem na wystawie w sklepie PS3 z telewizorem Full HD Gran Turismo 5 Prologue, grafika jest OK, tylko małe nie dopracowania ale i tak jest ładna, wiem że jest w produkjci nowa gra Gran Turismo 5 to ta na pewno bedzie warta kupna.

Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe

Ja się nawet nie zastanawiałem nad kupnem 'next gena'. Prawie 2 lata temu poszedłem do sklepu i wziąłem PS3 oraz jakiś tani LCD (padło na samsunga 23").

Dlaczego wybrałem PS3 ?

-bo mnie na nią stać

-bo nie ma piractwa

-bo nie hałasuje

-bo się tak nie psuje

-bo mogę sobie podpiąć większy (tani) dysk nie tracąc gwarancji na sprzęt

-bo mogę podpiąć każdy headset bluetooth na rynku,

-bo mam wi-fi za friko

-za granie po sieci się nie płaci (a usługa jest dostępna w Polsce oficjalnie)

-bo dostaję więcej niż za x360 elite (który kosztuje tyle samo a nie ma tego o czym pisałem powyżej).

A jakie ona ma wady?

Dla mnie jest to kosmetyka.

-niemożność pogadania z kumplem, który np. gra w inną grę. Albo oboje wyłączymy gry i pogadamy z poziomu XMB, albo oboje włączymy tą samą grę i tam pogadamy (jeśli jest taka opcja)

-niemożność puszczania swojej muzyki w każdej grze.

I to chyba tyle :P

Poza tym na forum o tematyce PlayStation nikt nie będzie Tobie reklamował X360.

Edytowane przez pablohp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehehe

Ja się nawet nie zastanawiałem nad kupnem 'next gena'. Prawie 2 lata temu poszedłem do sklepu i wziąłem PS3 oraz jakiś tani LCD (padło na samsunga 23").

Dlaczego wybrałem PS3 ?

-bo mnie na nią stać

-bo nie ma piractwa

-bo nie hałasuje

-bo się tak nie psuje

-bo mogę sobie podpiąć większy (tani) dysk nie tracąc gwarancji na sprzęt

-bo mogę podpiąć każdy headset bluetooth na rynku,

-bo mam wi-fi za friko

-za granie po sieci się nie płaci (a usługa jest dostępna w Polsce oficjalnie)

-bo dostaję więcej niż za x360 elite (który kosztuje tyle samo a nie ma tego o czym pisałem powyżej).

A jakie ona ma wady?

Dla mnie jest to kosmetyka.

-niemożność pogadania z kumplem, który np. gra w inną grę. Albo oboje wyłączymy gry i pogadamy z poziomu XMB, albo oboje włączymy tą samą grę i tam pogadamy (jeśli jest taka opcja)

-niemożność puszczania swojej muzyki w każdej grze.

I to chyba tyle :P

Poza tym na forum o tematyce PlayStation nikt nie będzie Tobie reklamował X360.

Co za odpowiedź:) i tak zaufałem firmie Sony na początku już, i biorę PS3 a XBoxa 360 zostawię bo szczerze powiem ze mi się nie podoba, a koledzy mówią mi weź XBoxa - już Panom podziękuję, a i zapomniałem o najważniejszym w PS3 Blue-Ray a X360 nie ma hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za odpowiedź :) i tak zaufałem firmie Sony na początku już, i biorę PS3 a XBoxa 360 zostawię bo szczerze powiem ze mi się nie podoba, a koledzy mówią mi weź XBoxa - już Panom podziękuję, a i zapomniałem o najważniejszym w PS3 Blue-Ray a X360 nie ma hehe.

Z blu-ray'a chyba tylko raz korzystałem - jakość powalająca ale nie jestem kinomanem więc mi to zwisa. Dla mnie liczą się gry. A te ryją beret po prostu.

Może kiedyś na 360 były ładniejsze gry (bo wyszedł rok wcześniej). Teraz już nie ma większych różnic.

Tzn jest jedna. Na 360 są 'tanie' gry ściągane z internetu i wypalane na dvd - i pewnie dlatego koledzy namawiali do zakupu tego sprzętu. hehe

/Pytałeś jeszcze o Samsunga 37"

Jeśli chcesz takiego kupić nowy tv to dołóż te 200-300zł i będziesz miał fullHD. A jak już takowy posiadasz w domu - na pewno będziesz zadowolony:)

Ja teraz mam 32" hd ready i nie marudzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Co zakupić PS3 czy XBoxa 360?

2. Jak jest z LCD 37 Ready HD Samsung dobrze bedzie widać obraz? a z kineskopowym?

3. W PS3 da się wymienić dysk twardy na większy np. 300GB bo to jest od Laptopa 2,5Cala? A XBoxa nie da się tylko musi być specjalny?

4. Jakie są wady PS3?

5. PS3 ile w końcu ma Rdzeni na procesorze? taktowany 3,2GHz?

ad1.

Sam miałem ten dylemat, ale zdecydowałem się na PS3 :)

Fakt, że droższa, ale masz darmowe granie przez neta (w X360 płatne), sklepik w którym płacisz w złotówkach (w X360 za punkty i nie zarejestrujesz konsoli legalnie na Polskę), napęd BD (w X360 DVD-DL).

ad2.

Na LCD 37HD Ready jest całkiem przyjemnie.

Sam miałem jeszcze miesiąc temu taki OTV (ale chcialem mieć większy :P ).

Większość gier jest robiona w rozdzielczości 720p więc taki telewizor w zupełności wystarczy do PS3.

Na temat kineskopu się nie wypowiem, bo sprzedałem przez zakupem konsoli.

ad3.

Tak. Do PS3 możesz wsadzić dowolny dysk 2,5" (nawet 500GB pójdzie), natomiast do X360 musi być ten specjalny wynalazek :(

ad4.

Po roku czasu użytkowania raczej nie stwierdzam :)

Wszystko działa idealnie tak samo jak na poczatku. Może troszkę minimalnie akumulator w padzie krócej trzyma, ale to raczej normalne.

ad5.

Są 2 procesory.

RSX - procesor graficzny (porównywalny do 6800Ultra w trybie SLI lub jednego 7900GTX) - niestety nie wiem, czy ma 1 czy 2 rdzenie.

CELL - główny procesor (64-bitowy procesor PowerPC) - posiadający 8 rdzeni.

W praktyce (grach :D ) jest to 6 rdzeni, gdyż 1 jest zabkowany fabrycznie, a 1 odpowiada tylko i wyłącznie za system operacyjny konsoli.

Tak - procesor CELL jest taktowany zegarem 3,2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×