Skocz do zawartości
Gość Devom

Wielkość TV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Devom

No wlasnie... Czy lepiej miec maly tv (ok. 20"-35") sredni (ok. 35"-45") czy taki duzy (ok. 45"-70") czy nie robi to roznicy ??  :)

Wiem ze troche dziwna skala ale za niedlugo kupuje nowego TV i chcialem kupic jakiegos 50-60 cali fullHD najlepiej sony bravie i wlasnie nie wiem czy nie bedzie to czasem rozmyte czy cos :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie :D. Jeśli tylko możesz sobie na takie cacko pozwolić (i masz odpowiednie warunki mieszkaniowe) to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez obraz musi byc ostry jak zyleta w szczegolnosci na full hd bo od tego jest full hd a co do wielkosci to zalezy gdzie chcesz tv postawic bo jak masz siedziec blisko tv to lepiej mniejszy a jak masz troche przestrzeni (tak z 2-3metry od tv) to lepiej wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom

Kurde ale wszyscy szybko odp. :):) 8) 8)

Wszystko co potrzebne mam tylko sie pytam :) Bo kolega mi mowli ze powyzej 45 cali to za duzo jest :X

A bede sobie siedzial elegancko na kanapie ok 4 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile ta tabelka jest Ok, ale z tego co pamiętam to ktoś ją polecał do dobrania odpowiedniej odległości i na forum hdtv i na tym forum.

http://hdtv.patrz.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak... chcesz siedziec 4 metry od ekranu??? Eeee.... to lepiej od razu kup projektor. Przy takiej odleglosci to na 45 calach - go.. zobaczysz - szkoda kasy na full hd - odleglosc od ekranu zniszczy detale.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam pytanie z innej beczki, dlaczego sony bravia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak... chcesz siedziec 4 metry od ekranu??? Eeee.... to lepiej od razu kup projektor. Przy takiej odleglosci to na 45 calach - go.. zobaczysz - szkoda kasy na full hd - odleglosc od ekranu zniszczy detale.

pozdro

No wlasnie jak chcesz siedziec 4 metry od tv to kup ten http://www.luxlux.pl/zdjecie/0/543/2394 tyle ze cena tp okolo 200tys zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom
No wlasnie jak chcesz siedziec 4 metry od tv to kup ten http://www.luxlux.pl/zdjecie/0/543/2394 tyle ze cena tp okolo 200tys zl ;)

Spoko tylko powiedz gdzie go kupic  ;)

Jezu to 4 metry to okolo jeszcze nie wiem dokladnie bo mi sie wlasnie 3 dom konczy budowac i 4 metry to jest srodek pokoju od telewizora  :)

A czemu bravia? Nie wiem jakos tak wypadlo :) chyba ze podacie jakies linki do bardzo dobrych TV ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravia jest ok tyle ze 4 metry to troche zd duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom
Bravia jest ok tyle ze 4 metry to troche zd duzo

No spoko to troche blizej bedzie kanapa czy cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wybrałem Sony Bravia kdl40w2000 i tobie też polecę, albo kdl46w2000 ale to już powyżej 10k.. powinien mi przyjść w środę czyli jutro to zrobię recke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Wszystko, zależy ile siedzisz ja siedze 3,5 metra i gówno widać na 42 calach hdready zeby zobaczyc detale musze blizej usiasc wiec potrzebujesz 60 cali zeby sie zadowolic :D mam też projektor i polecam do wyścigów jest super taka wczówka... i od filmów lepiej niż w kinie :D Widziałem etraz fullHD za 14 tysięcy więc wcale nie tak dużo. Ale jeśli ogląda ktoś u Ciebie w domu jakieś popierdółki programy to tv też się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4 metrach odległości potrezbujesz minimum z 70", (do 2,5 metra zalecane jest 40"), bo nie ma sensu kupowania fullhd nie uświadczysz wszystkich tych szczegółów, poważnie zastanów sie nad projektorem cena od 12-15 tys zl, kupisz raz a porządnie, zastanów się nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom

wlasnie nie moze byc juz to projektor bo bede mial mase rzeczy do tego podlaczonych wiec wole tv :)

I kierujac sie

http://hdtv.patrz.pl/

bede siedzial 2-3m od tv czyli ok 65 cali potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nie moze byc juz to projektor bo bede mial mase rzeczy do tego podlaczonych wiec wole tv :)

I kierujac sie

http://hdtv.patrz.pl/

bede siedzial 2-3m od tv czyli ok 65 cali potrzeba

Wrzucam do watku coby nie zginelo. Autora ponizszego obrazka prosimy o kontakt, w przypadku, gdyby naruszal prawa wlasnosci. Material zostal znaleziony w sieci bez opisu licencji, na ktorej mozna go wykorzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom

W sesie ze nie ma certyfikatu waznosci?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta tabela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wlasnie nie moze byc juz to projektor bo bede mial mase rzeczy do tego podlaczonych wiec wole tv :)

I kierujac sie

http://hdtv.patrz.pl/

bede siedzial 2-3m od tv czyli ok 65 cali potrzeba

Zauwaz ze to tylko w przypadku ogladania materialu 1080p. Gier na PS3 w 1080p nie ma zbyt wiele i chyba zbyt wiele sie nie zapowiada (czyzby jednak cell nie dawal rady?), a i filmow na BD/HD-DVD co kot naplakal.

Przez najblizszy rok albo i dluzej z pewnoscia bedziesz glownie ogladal material w 720p lub DVD i jesli ogladac to bedziesz na 65" z 3m to ci oczy wypadna i potocza po podlodze, a juz nie dajbozia puscic cos ze zwyklej anteny czy dekodera.

Ale skoro pokój duzy a i kasy w brod to kup 70"KDS'a i kanape na koleczkach i przesuwaj w miare potrzeb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×