Skocz do zawartości
Franiu91

Granie z dysku HDD na ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie czy istnieje możliwość zgrania całej gry z płyty na dysk konsoli i grac bezpośrednio z dysku twardego konsoli. np RESISTANCE 2 , FIFA 09.

Drugie pytanie.

Mam jedna plyte resistanse 2 a chcial bym grac na dwóch konsolach jednoczesnie z tej samej kopi gry.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, to by było piractwo.

Jak grać z HDD to tylko w gry pobrane z PSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Żeby tak można było to bym ludzie już dawno zamiast kupować pożyczali i kopiowali se gry na dysk. Jak chcesz piracić to zmień sprzęt na zieloną kupę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znający się na piractwie/prawie, dla waszej informacji, sporządzenie kopii zapasowej jest dozwolone (art. 75. ust. 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucenie całej gry na twardziela nie równa sie zaraz z piractwem

Taka opcja jest na x360 tylko orginalna kopia musi być w napedzie w celu potwierdzenia autentyczności gry

Gra sie z dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ;)

Mi raczej chodziło o to, że gdyby dało się skopiować zawartość płyty na HDD, wtedy możnaby było piracić, a nie o to, że kiedy kopiujemy płytę na HDD to piracimy.

Mam nadzieję, że teraz jasno napisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na prawie ale kolega chce grać w grę na dwóch konsolach na raz... nie ważne jakby tego dokonał to chyba jednak to piractwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku tak, można mieć kopię lecz nie można jej używać równocześnie z oryginałem, prawo autorskie jest strasznie kulawe.

Przepisy szczególne dotyczące programów komputerowych

Art. 74. [Zakres ochrony] 1. Programy komputerowe podlegają ochronie jak utwory literackie, o ile przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.

2. Ochrona przyznana programowi komputerowemu obejmuje wszystkie formy jego wyrażenia. Idee i zasady będące podstawą jakiegokolwiek elementu programu komputerowego, w tym podstawą łączy, nie podlegają ochronie.

3. Prawa majątkowe do programu komputerowego stworzonego przez pracownika w wyniku wykonywania obowiązków ze stosunku pracy przysługują pracodawcy, o ile umowa nie stanowi inaczej.

4. Autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, z zastrzeżeniem przepisów art. 75 ust. 2 i 3, obejmują prawo do:

1) trwałego lub czasowego zwielokrotnienia programu komputerowego w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; w zakresie, w którym dla wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania programu komputerowego niezbędne jest jego zwielokrotnienie, czynności te wymagają zgody uprawnionego;

2) tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian w programie komputerowym, z zachowaniem praw osoby, która tych zmian dokonała;

3) rozpowszechniania, w tym użyczenia lub najmu, programu komputerowego lub jego kopii.

Art. 75. [Ograniczenia] 1. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, czynności wymienione w art. 74 ust. 4 pkt 1 i 2 nie wymagają zgody uprawnionego, jeżeli są niezbędne do korzystania z programu komputerowego zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym do poprawiania błędów przez osobę, która legalnie weszła w jego posiadanie.

2. Nie wymaga zezwolenia uprawnionego:

1) sporządzenie kopii zapasowej, jeżeli jest to niezbędne do korzystania z programu komputerowego. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, kopia ta nie może być używana równocześnie z programem komputerowym;

2) obserwowanie, badanie i testowanie funkcjonowania programu komputerowego w celu poznania jego idei i zasad przez osobę posiadającą prawo korzystania z egzemplarza programu komputerowego, jeżeli, będąc do tych czynności upoważniona, dokonuje ona tego w trakcie wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania lub przechowywania programu komputerowego;

3) zwielokrotnianie kodu lub tłumaczenie jego formy w rozumieniu art. 74 ust. 4 pkt 1 i 2, jeżeli jest to niezbędne do uzyskania informacji koniecznych do osiągnięcia współdziałania niezależnie stworzonego programu komputerowego z innymi programami komputerowymi, o ile zostaną spełnione następujące warunki:

a) czynności te dokonywane są przez licencjobiorcę lub inną osobę uprawnioną do korzystania z egzemplarza programu komputerowego bądź przez inną osobę działającą na ich rzecz,

B) informacje niezbędne do osiągnięcia współdziałania nie były uprzednio łatwo dostępne dla osób, o których mowa pod lit. a,

c) czynności te odnoszą się do tych części oryginalnego programu komputerowego, które są niezbędne do osiągnięcia współdziałania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franiu opcja grania z 1 płyty na paru konsolach jest znana z PSP, tam taka opcja jest w wielu grach. Wsadzamy płytkę, kopiują się dane do grania w multi i wsadzamy płytkę do drugiej konsolki, jest też opcja wysłania tych danych do innej konsolki przez wi-fi. W PS3 chyba jednak żadna gra nie ma tej opcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie znający się na piractwie/prawie, dla waszej informacji, sporządzenie kopii zapasowej jest dozwolone (art. 75. ust. 2)
Franiu opcja grania z 1 płyty na paru konsolach jest znana z PSP, tam taka opcja jest w wielu grach. Wsadzamy płytkę, kopiują się dane do grania w multi i wsadzamy płytkę do drugiej konsolki, jest też opcja wysłania tych danych do innej konsolki przez wi-fi. W PS3 chyba jednak żadna gra nie ma tej opcji ;)

widac kto pierwszy przerobilby konsole jakby to bylo mozliwe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to już drugie pytanie odpada. A co do pierwszego to jeszcze dokładnej odpowiedzi nie uzyskałem;/ Bo właśnie chodzi mi o to żeby grac z HDD konsoli żeby nie rysować płyty czyli jak to powiedział DaraS sporzadzic dla SIEBIE kopie zapasowa gry i grac z kopi a orginal zostawic w bezpiecznym miejscu. I nadal nie wiem czy to jest mozliwe;/

Pozdrawiam i Dziekuje za zainteresowanie tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widac kto pierwszy przerobilby konsole jakby to bylo mozliwe..

Nie twierdzę że nie :)

froniu jedynym wyjściem są gry ze sklepu PSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ehh szkoda;/ może kiedyś to nastąpi że będzie można tak robić;/

Edytowane przez Franiu91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
ehh szkoda;/ może kiedyś to nastąpi że będzie można tak robić;/

a ja mam wielka nadzieje ze nie, takie sranie w banie ze nie chce sie rysowac plyt to mozna przedszkolance opowiadac,

ja mam np uncharted od ponad roku i plyta nie posiada zadnej ryski a gralem w nia juz tyle razy ze nie potrafilbym tego zliczyc na palcach 50 osob....

Wiadomo o co chodzi tym osobom, ktore gadaja o "kopiach zapasowych aby oryginaly sie ne niszczyly " ?

jak kupujesz samochod to nakladasz na jego lakier folię ochronna ? Nowe meble w mieszkaniu wkladasz w worki aby sie nie kurzyly i nie brudzily ? No bez jaj....

Dla kogo niby mialbys trzymac gre w stanie idealnym ? nikt po smierci nie bedzie cie rozliczal z tego czy gta 4 mialo jedna ryske czy nie.

A uruchamianie gier z hdd to bylby wielki krok ku szerzeniu piractwa na ps3, co przy slabej sprzedazy pograzyloby ja tak samo jak w 1996 sprzedaz pograzyla sege saturn, ktora jak wiadomo byla mocniejsza konsola niz pierwsza plejka ( taka sama sytuacja jak teraz pomiedzy ps3 a xbox.

Nie wierze w to, ze jakby osoba ktora traktuje piractwo jak cos normalego poszla do sklepu po killzone 2 jesli kolega mialby ja juz na chacie i wystarczyloby porzyczyc plytke na 2 godziny.

Ja osobiscie ciesze sie ze nie jest to mozliwe, nie wierze w sciemy typu kopia zapasowa itp....

Edytowane przez sauce001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale wypraszam sobie żebyś tak do mnie mówił nie jestem żadnym twoim kolegom!!

Wiadomo o co chodzi tym osobom, ktore gadaja o "kopiach zapasowych aby oryginaly sie ne niszczyly " ?

jak kupujesz samochod to nakladasz na jego lakier folię ochronna ? Nowe meble w mieszkaniu wkladasz w worki aby sie nie kurzyly i nie brudzily ? No bez jaj....

Tak jak Ty to napisałeś o Meblach i Samochodzie to idzie je naprawić a płyty z gra nie naprawisz.

Powiem Ci ze nie wszystkim chodzi o piractwo!! Ja naprzykrza wole grac z HDD ponieważ gra jest płynniejsza i nie ma zaciec 1-2 sek na ładowanie poziomu tak jak to czasem ma miejsce w Killzone 2.

Powiem Ci tak ze jak kupuje grę to chce ja mieć cały czas w stanie " nowym " żeby wytrzymała jak najdłużej ! Bo nie po to wydaje kilka setek zł na grę która potem możne z kilka , kilkanaście lat przestać działać.

Gdyby Sony dawało na gry dożywotnia gwarancje tak jak np Cd-projek to by było bez problemu bo za jakaś oplata można by było sobie wymienić zniszczona płytę(grę) na nowa i by było bez krzyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sauce powstrzymaj nerwy, z oceniania kopii zapasowych bardzo łatwo przeskoczyłeś na ocenę autora tematu

po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory ale wypraszam sobie żebyś tak do mnie mówił nie jestem żadnym twoim kolegom!!

Tak jak Ty to napisałeś o Meblach i Samochodzie to idzie je naprawić a płyty z gra nie naprawisz.

Powiem Ci ze nie wszystkim chodzi o piractwo!! Ja naprzykrza wole grac z HDD ponieważ gra jest płynniejsza i nie ma zaciec 1-2 sek na ładowanie poziomu tak jak to czasem ma miejsce w Killzone 2.

Powiem Ci tak ze jak kupuje grę to chce ja mieć cały czas w stanie " nowym " żeby wytrzymała jak najdłużej ! Bo nie po to wydaje kilka setek zł na grę która potem możne z kilka , kilkanaście lat przestać działać.

Gdyby Sony dawało na gry dożywotnia gwarancje tak jak np Cd-projek to by było bez problemu bo za jakaś oplata można by było sobie wymienić zniszczona płytę(grę) na nowa i by było bez krzyku.

Cd-projekt już nie praktykuje czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka mój błąd. Kiedyś takie coś było możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory ale wypraszam sobie żebyś tak do mnie mówił nie jestem żadnym twoim kolegom!!

Powiem Ci tak ze jak kupuje grę to chce ja mieć cały czas w stanie " nowym " żeby wytrzymała jak najdłużej ! Bo nie po to wydaje kilka setek zł na grę która potem możne z kilka , kilkanaście lat przestać działać.

sauce powstrzymaj nerwy, z oceniania kopii zapasowych bardzo łatwo przeskoczyłeś na ocenę autora tematu

po co?

oj, przeciez ja pisałem w osobie trzeciej, nie pisałem do konkretnej osoby a skoro, jedna z osób w tym temacie poczula sie dotknieta to może cos w tym jest.

Cytat, który wziałem mial wyłacznie na celu, pokazanie takiej wypowiedzi a nie mialem zamiaru oceniac jej autora, to nie moja działka. Nie znam go i nie bede ocenial, ale zdanie ktore wypowiedzial, uzywa 50 % piratów na tym swiecie stad ten cytat. Wcale nie stwierdzilem ze on piraci...

A co do stanu nowego to tak samo jest z samochodem, jego lakier, czesci i wszystko tez sie zuzywaja ? kto przemalowuje samochod ktorego lakier sie zniszczyl, porysowal czy postarzał, nikt nie wymienia mebli jak mu zawias sie urwie.

Plyty cd - dvd - blu ray - da sie zregenerować, ja osobiscie regenerowalem dvd ( kupno - sprzedaz allegro ), ktore wygladały jakby ich uzytkwnicy specjalnie strona zapisu jezdzili po piasku wysypanym na podlodze, kolega niechcaco powysował blu ray i tez udalo mu sie ja wypolerowac ( wprawdzie juz nie da sie tak jak dvd - mozna usunac tylko najdrobniejsze ryski ale zawsze istnieje taka mozliwosc) .

Uzywam plyt od ponad 18 lat i jeszcze zadnej nie porysowalem tak abym nie mogl jej uzywac, czy to czarna plyta metallici czy najnowszy killzone 2, wszystko dziala jak nalezy. wiec z tymi kopiami zapasowymi to bajki, bo kto chce uzyc kopii zapasowych jest osoba ktora dba o swoje rzeczy, a jak dba o swoje rzeczy to tak naprawde nie potrzebuje kopii zapasowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym oczywiscie się zgodzę, do tego bluray nie rysują się w ogóle w normalnych warunkach czyt. włóż/wyjmij z konsoli i schowaj do pudełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez się z wami zgodzę ale niektórzy maja małe dzieci lub rodzeństwo młodsze które nie umie szanować rzeczy wiec tutaj jest problem.

sauce001 wybaczam Tobie

Dostałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania wiec Temat do zamknięcia przez Moda lub Admina

Pozdrawiam i dziękuje za udzielanie się w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×