Skocz do zawartości
Użytkownik

Aktualnie najnowszy model konsoli PS3 - jaki jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i potrzebuję waszej pomocy. W najbliższym czasie planuję zakup konsoli PlayStation 3, ale nie wiem jaki jest jej aktualnie najnowszy model i z tym pytaniem zwracam się do Was. Na aukcjach internetowych jest ich dużo, a w sklepach też nie mało, a ja jestem laikiem w tych sprawach. Interesuje mnie tylko i wyłącznie najnowszy model PS3, bo taki zamierzam kupić. Proszę też o podanie numeru seryjnego konsoli.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy model to o ile się nie mylę z dyskiem 160 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co mi wiadomo, pod wzgledem technologicznym niczym nie rozni sie od 80GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z tego co mi wiadomo, pod wzgledem technologicznym niczym nie rozni sie od 80GB.

Dokładnie 40-80 i 160 GB to to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 z większymi dyskami czyli te nowsze mniej prądu pobierają. Tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nowsza wersja konsoli 80GB pobiera o 100W prądu więcej niż 40GB. Zapewne wersja 160GB pobiera jeszcze więcej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To ja słyszałem, że właśnie te nowsze mniej pobierają. Ktoś gdzieś o tym pisał. No ale nie będę się kłócił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowsze pobierają mniej prądu.

Z racji tego że chipy maja wykonane w technologi 64nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie myliłem się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy to chyba z "3" po "Playstation".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej 40 80 160 GB to to samo :thumbsup:

Jednak najlepsza wersja to chyba 60GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full wypas ale podobno awaryjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widze że niektóre stare 80 gb mają GPU jeszcze w 90 nm.

Czy zestawy sprzedawane w Polsce z Killzone2 to modele w pełni 65 nm?

zv3go4.jpg

Edytowane przez bid32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie taki model posiadam jak wyżej na obrazku

Edytowane przez Qekon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak koledzy wyżej 40 80 160 GB to to samo :thumbsup:

Jednak najlepsza wersja to chyba 60GB.

No 60GB akurat nie polecam tak jak kolega wspomnial sa najbardziej awaryjne:) sa zarazem najbardziej bogate w srodku ale to jest takim kosztem. Co do versji konsol 40, 60, 80 i 160 to tak:

Kazda z nich rozni sie typem blu-ray ( aktualnie w europie jest 7 roznych typow napedow), plyta glowna, karta wireless.

Najleprze (niekoniecznie najnowsze) napedy znajduja sie w wersjach 40GB i 60GB, tzw 2G ale to jest informacja tylko teoretyczna bo w praktyce stosuje sie jeszcze 2 inne typy napedow, biada tym ktorzy maja 1,5G. 90% ze zawitaja w servisie :) . konsole 80 i 160 maja opcje montowania 3 typow najnowszych napedow ale to juz niekoniecznie sa one najleprze, tzn wiekrzy procent ze moze cos pasc samo z siebie albo przy odpalaniu jakis gier lub filmow.

Plyty glowne, moge sie wypowiadac dokladniej tylko na temat 40 i 60 pozostale mam okazje czasem dogladac tylko okiem ;) Dla wymagajacych 60gb jest idealna, ma uklad do kart pamieci i jest znacznie bardziej rozbudowana (zajmuje miejsce od prawej do lewej scianki obudowy, przy czym 40 od lewej siega do okolic miedzy przyciskiem eject a power. Ale kij ma 2 konce i plyty 60 z racji wiekrzej ilosci czesci padaja najczesciej. Ja osobiscie mam 40:)

konsole 80 i 160 chyba jedyne w czym najlepiej sie sprawdzaja to karta sieci bezprzewodowej no i oczywiscie pojemnosc magazynowa, ale ta mozna sobie samemu z czasem zwiekrzyc.

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No 60GB akurat nie polecam tak jak kolega wspomnial sa najbardziej awaryjne:) sa zarazem najbardziej bogate w srodku ale to jest takim kosztem. Co do versji konsol 40, 60, 80 i 160 to tak:

Kazda z nich rozni sie typem blu-ray ( aktualnie w europie jest 7 roznych typow napedow), plyta glowna, karta wireless.

Najleprze (niekoniecznie najnowsze) napedy znajduja sie w wersjach 40GB i 60GB, tzw 2G ale to jest informacja tylko teoretyczna bo w praktyce stosuje sie jeszcze 2 inne typy napedow, biada tym ktorzy maja 1,5G. 90% ze zawitaja w servisie :). konsole 80 i 160 maja opcje montowania 3 typow najnowszych napedow ale to juz niekoniecznie sa one najleprze, tzn wiekrzy procent ze moze cos pasc samo z siebie albo przy odpalaniu jakis gier lub filmow.

Plyty glowne, moge sie wypowiadac dokladniej tylko na temat 40 i 60 pozostale mam okazje czasem dogladac tylko okiem ;) Dla wymagajacych 60gb jest idealna, ma uklad do kart pamieci i jest znacznie bardziej rozbudowana (zajmuje miejsce od prawej do lewej scianki obudowy, przy czym 40 od lewej siega do okolic miedzy przyciskiem eject a power. Ale kij ma 2 konce i plyty 60 z racji wiekrzej ilosci czesci padaja najczesciej. Ja osobiscie mam 40:)

konsole 80 i 160 chyba jedyne w czym najlepiej sie sprawdzaja to karta sieci bezprzewodowej no i oczywiscie pojemnosc magazynowa, ale ta mozna sobie samemu z czasem zwiekrzyc.

Ja mam 60gb od Premiery i do tej pory nie miałem z nią ani jednego problemu ;) albo mam farta albo to plotki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 80 gb i nic się nie psuje śmiga aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najnowszymi modelami są 80GB i 160GB, a 40GB to przeżytek z 90nm Cellem i RSX'em.

Bierz bundle pack z Killzone 2 i PS3 80GB - najnowsza i chyba najlepsza wersja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam, na jakiej podstawie kolega Gregor wysnuł wnioski, że 60GB jest najbardziej awaryjne. Z tego co pamiętam, to narzekania na padające konsole zaczęły się pojawiać częściej dopiero po pojawieniu się wersji 40GB.

Ja mam 60gb od Premiery i do tej pory nie miałem z nią ani jednego problemu ;) albo mam farta albo to plotki ;p

Ja też mam 60GB od premiery, więc może kupiliśmy za te 2399zł dodatkowo dużą porcję farta :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja stane murem za wersja 60gb. Kupiona w dniu premiery ciagle ostra jak brzytwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt to bez awaryjna konsola obojętnie czy 40,60,80,160 gb ważne zęby chodziła :) spawanie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też się zastanawiam, na jakiej podstawie kolega Gregor wysnuł wnioski, że 60GB jest najbardziej awaryjne. Z tego co pamiętam, to narzekania na padające konsole zaczęły się pojawiać częściej dopiero po pojawieniu się wersji 40GB.

Ja też mam 60GB od premiery, więc może kupiliśmy za te 2399zł dodatkowo dużą porcję farta :tongue:

na podstawie doswiadczenia. widze ile mi w pracy przychodzi konsol na serwis z calej europy :) to co pisalem to jest skala europejska. Nie mowie przeciez ze kazda 60 sie popsuje bo musi. ale 12% konsol co trafiaja na kpitalny remont i spowrotem na sprzedasz, wiekrzoszc to 60.

Edytowane przez Gregor___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 60gb od Premiery i do tej pory nie miałem z nią ani jednego problemu ;) albo mam farta albo to plotki ;p

U mnie to samo, a gram co najmniej 5-6 godz/dobe, dodatkowo ogladam filmy i korzystam z internetu.

Awaryjnosc 60GB to nie plotka tylko zwykla zazdrosc "ubogich" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo, a gram co najmniej 5-6 godz/dobe, dodatkowo ogladam filmy i korzystam z internetu.

Awaryjnosc 60GB to nie plotka tylko zwykla zazdrosc "ubogich" ;)

Dokładnie. Również posiadam 60gb i zero problemów konsolka ma już ponad rok i spisuje się świetnie. Nawet GTA IV na które tak wszyscy narzekali, że się wiesza na sześćdziesiątce śmiga jak ta lala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×