Skocz do zawartości
dls

Przegrzewanie się konsoli - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie jestem może elektronikiem, ale dorzucę trzy grosze od siebie.

Z postów wynika, że najprawdopodobniej jest kłopot z przenoszeniem ciepła z układów scalonych (GPU, CPU, może pamięci). Wysoce prawdopodobnym jest fakt, iż jest to błąd produkcyjny, może użyto złej pasty termoprzewodzącej lub źle ją zaaplikowano. Świadczy o tym to, że mimo iż wiatrak pracował na full, nie zmniejsza sie temperatura chłodzonego układu. Tak więc czujnik wysyła informację o wzroście temperatury, wiatrak wchodzi na coraz to wyższe obroty, jednak temperatura dalej rośnie, przekracza bezpieczną granicę i się wyłącza. Wydaje mi się, że jesli się uruchamia to nie doszło raczej do uszkodzenia, również i czujnik powinien być dobry, skoro wentylator wchodzi na obroty, a to że wyłącza się prawdopodobnie będzie wynikiem tego co napisałem na wstępie. To, że wiele osób zauważa błedy po aktualizacjach softu, może być wynikiem samego procesu aktualizacji, a nie jego wyniku, czyli zaktualizowanego softu. Może jest tak, że jeden z rdzeni, ten odpowiedzialny za obsługę XMB czyli system operacyjny, podczas samego procesu aktualizacji przegrzewa się, lub też, w wyniku włączenia, uruchomienia, może nie uruchomienia jakiejś opcji, zadania, powstaje błąd powodujący uszkodzenia czytnika Blu-Ray(co najczęściej sygnalizują użytkownicy) no i niestety może tak jak pisałem przegrzewa się procesor lu jeden z rdzeni. Niestety nie wiem czy rdzenie CPU i GPU są odkryte, czy też mają czapę. Jeśli mają czapę to może jakaś partia mieć źle założone i to powodować brak przepływu energii cieplnej na radiator i w konsekwecji przegrzewanie.

Mam nadzieję, że jeśli coś napisałem źle, to potraktujecie mnie konstruktywną krytyką, gdyż moim celem jest pomoc, a nie przechwalanie się wiedzą lub brakiem takowej.

Jeśli mnie dotyczyłby ten probelm i nie miałbym szansy na darmowy serwis (brak gwarancji lub szans na uznanie rękojmi), spróbowałbym sprawdzić stan past przewodzących i przesmarował od nowa czymś dobrym.

Pozdrawiam.

RedAxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wreszcie jakaś większa odpowiedz:) Nie jestem elektronikiem, ale wydaje mi sie ze masz racje. Jakies dwa miesiace temu mialem klopoty z pc. Również się wyłączał. Problem zniknął po wyssaniu kurzu z radiatora. Niestety krótko po tym padł mi zasilacz:/ Po wymianie zasilacza komputer chodził po czym wczoraj (wraz z playką) postanowił odmówić posłuszeństwa. Mam w domu bunt maszyn! ..i tak, dziś PS3 w ogóle się nie włącza...wczoraj jeszcze działała ze 2 min dziś po odpaleniu od razu się wyłącza. Znalazłem paragon ze sklepu - w listopadzie dopiero miną dwa lata..a wiec prawdopodobnie mam jeszcze gwarancje. Niestety nie moge znalezc karty gwarancyjnej..i tu pytanie czy takowe byly?? Nie pamietam...a znalazlem w jednej z ksiazeczek dzial "gwarancja" i tam nie ma mowy o jako takiej karcie gwarancyjnej...

..a może przyczyna oprocz kurzu lezy gdzies dalej? Moze cosinus mojego pradu nie jest taki jak powinien i moje urzadzenia w domu wariuja...hmm

...właśnie sprawdziłem stronę sony - udzielają tylko rok gwarancji..tiaa

Najbardziej spodobało mi się to zdanie na oficjalnej stronie:

cyt: "Swoim zakresem Gwarancja Extra obejmuje usuwanie wszelkiego rodzaju usterek technicznych produktu, jakie są wynikiem jego normalnej eksploatacji i ujawnią się w okresie jej obowiązywania. "

..gwarancję extra można sobie wykupić w sony :) na okres od 3 do 5 lat wydłużając bezpłatną obsługę serwisową.

Edytowane przez templariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli będziesz korzystał z prawa konsumenckiego, a dokładniej z przepisu o niezgodności towaru z umową, to karta gwarancyjna nie ma tu nic do rzeczy. Nie oddajesz na reklamację z uwagi na gwarancję producenta, ale z uwagi na niezgodność towaru z umową. Jeśli masz paragon, to powinno wystarczyć, musisz przecież przede wszystkim udowodnić, że zawarłeś umowę kupna z tym podmiotem, od którego żądasz usunięcia wady towaru, przez którą jest on niezgodny z zawartą umową, no i oczywiście, że nie minęło od zawarcia tej umowy ponad 2 lata.

Życzę powodzenia, na pewno będzie Ci potrzebne duże samozaparcie i cierpliwość.

Pozdrawiam.

RedAxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co odpowiedzą dls-owi..

Szukałem w sieci i rzeczywiście jest coś takiego jak niezgodnośc z umową. Niestety nie mogę znaleźć jasno o tym mówiącego przepisu, który to podobno żądają sprzedawcy w sklepach. Dla nich rok gwarancji jest jak święte słowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem, na który szukam wyjaśnienia. Moja konsola ostatnio poleciała do serwisu Sony (PRAM) z powodu głośnej pracy chłodzenia. Wróciła z serwisu, widać lekką poprawę, pracuje wyraźnie ciszej, lecz nadal występuje ten sam problem - po upływie określonego czasu konsola zaczyna bardzo głośno pracować (niemalże jak suszarka). I tu moje nasuwa się moje pytanie - czy to jest normalne zachowanie konsoli? Czy mam zacząć się martwić? Sprzęt stoi w (moim zdaniem) dobrym miejscu, nie jest niczym ograniczony, ma dużo miejsca. Proszę, pomóżcie mi, ponieważ nie wiem co już mam myśleć... :(

Playstation ver. 40gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...właśnie sprawdziłem stronę sony - udzielają tylko rok gwarancji..tiaa

Najbardziej spodobało mi się to zdanie na oficjalnej stronie:

cyt: "Swoim zakresem Gwarancja Extra obejmuje usuwanie wszelkiego rodzaju usterek technicznych produktu, jakie są wynikiem jego normalnej eksploatacji i ujawnią się w okresie jej obowiązywania. "

..gwarancję extra można sobie wykupić w sony :) na okres od 3 do 5 lat wydłużając bezpłatną obsługę serwisową.

Tylko ze Gwarancja Extra nie obejmuje konsol (np.PS3).

Sony wie co robi. :thumbsup:

--wadliwy towar, reklamacja--

--ustawa z 27 lipca 2002r.--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi mimo, iż stoi w szafce, a nad nią wieża, a nad nią telewizor CRT, jeszcze nigdy nie działała tak żeby zagłuszyła działanie czytnika. Wydaje mi się, że chodzi bezgłośnie. Moja propozycja, przenieś sprzęt i niestety jakiś odbiornik obrazu w miejsce przewiewne i zimne, a wtedy zobaczysz jak działa. Czy powietrze jakie wydmuchuje jest gorące? No i oczywiście jak to dźwiękowo wygląda, a raczej jak głośno jest w porównaniu do Fan Testu.

Pozdrawiam

RedAxe

Edytowane przez RedAxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk jest "andrzej001". Właśnie zgłębiam tajniki ustawy z 27.07.2002 :D

Wykonam parę telefonów i pytań, możę też wycieczkę do powiatowego rzecznika konsumenta. Przed ostatecznym natarciem chciałbym być bogaty w wiedzę która na pewno się przyda. Oczywiście będę informował na bierząco jak się sprawy mają...

..a może to nie ten temat? W każdym razie napiszę coś o usterce..bo w końcu ona najbardziej mi przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×