Skocz do zawartości
patyk

Książka doskonała

Rekomendowane odpowiedzi

Jak według Was powinien wyglądać doskonały tytuł spisany na kartkach papieru? Pomijając to, o czym winien opowiadać (rodzaj beletrystyki), bo jak wiadomo gusta są różne, to jakie cechy powinien zawierać. Co Was intryguje w książkach? Niepewność? Zawiła fabuła? Niecodzienny język? A może coś innego? Trudne pytanie, stąd też liczę na niecodzienne, konkretne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem doskonała książka musi być osadzona w sensownym uniwersum tzn, żeby nie bylo jakiś nielogicznych rozwiązań, bardzo ważnym aspektem jest bohater, z którym można się utożsamić, wręcz czytając powinno czuć, iż dana postać żyje naprawdę a nie tylko jest "kimś" płaskim/płytkim dobrym pomysłem są tutaj rozterki moralne. Bardzo mile do dopełnienia fabuły są retrospekcje, które uzupełniają historię o ciekawe fakty i wydarzenia no i to by było wszystko:) czasem ten komplet warunków idzie znaleść:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najważniejszy jest klimat i dobra fabuła. Postać bohatera, w którego musimy się wczuć? Niekoniecznie. Książki Agathy Christie w więksozści takie nie były, a przecież są powszechnie uznawane za dobre. Wyszukany język- absolutnie nie. Książka ma służyć przede wszystkim rozrywce.

W życiu przeczytałem około 50 książek. Najlepszy jak na razie jest w moim rankingu Ojciec Chrzestny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojciec Chrzestny zdecydowanie najlepszy.

nie o to było pytanie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś znał przepis na idealną książkę, to byłaby to pierwsza i ostatnia książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś znał przepis na idealną książkę, to byłaby to pierwsza i ostatnia książka.

Przeczytać książkę dla Ciebie idealną nie znaczy umieć ją napisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje subiektywne zdanie to: fabuła, sukcesywnie wzrastajace napiecie, odzwierciedlona właściwie psychika bohaterów zgodna z prawdziwym, faktycznym życiem, dreszczyk emocji ....i tak mógłbym wymieniać pewnie w nieskończoność, hihibiggrin.gif , trudne pytanie, każda książka ma to coś innnego co nas do niej przyciąga i chcemy do niej wracać, u mnie np sa pozycje które czytałem juz kilkakrotnie i mnie nadal nie nudzą, a są tak rózne od siebie. Tak więc reasumując w odpowiedzi napiszę że ksiązka dla mnie doskonala to ta do której będę wracał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietnik narkomanki :( -> dzieci z dworca zoo

nie da sie podwazyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biblia. Bestseller wszechczasów.

Gdzie usłyszałeś ten tekst?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czutał może ktos PAKTOFONIKE??

Ponad 300stron przeczytane w jedno popołudnie :)

to chyba mój rekord i najlepsza ksiązka. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się trzymanie w niepewności do ostatniej chwili, ciekawi bohaterowie oraz dobra fabuła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×