Skocz do zawartości
Gość

Ciekawostka dotycząca Sixaxis'a - tego jeszcze nie wiedzieliście !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nie wiem czy wiecie ale nasze przyciski w Sixaxisie chodzi mi o te OX/.... mają czujnik siły naciśnięcia. Da się to zaje*cie zauważyć w Formula One Champion.... czy jakoś tak, na wskaźniku Trothle im bardziej przyciśniecie tym więcej gazu dajecie. (nie chodzi mi o L2 i R2)

Przekonajcie się sami :)

Normalnie jestem odkrywczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, już Dual Shock 2 to miał, na Gran turismo HD też działa. Jedynymi przyciskami cyfrowymi są r3,l3 krzyżak start i select  (no i w sixaxis psbuton) reszta jest analogowa czyli zależy od siły/wychylenia stopień wartości. Nihil Novi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie wiem czy wiecie ale nasze przyciski w Sixaxisie chodzi mi o te OX/.... mają czujnik siły naciśnięcia. Da się to zaje*cie zauważyć w Formula One Champion.... czy jakoś tak, na wskaźniku Trothle im bardziej przyciśniecie tym więcej gazu dajecie. (nie chodzi mi o L2 i R2)

Hmm no juz dawno to widzialem wlasnie na F1 jak mi gaz inaczej chodzi na galce a inaczej na buttonie, ale pomyslalem ze to oczywista znana prawda i kazdy o tym wie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a macie jakis sposob na zacinajace sie przyciski?? bo juz w obu padach X juz mi tak dziwnie chodzi.. tak jakby sie zacina czy cos.. strasznie mnie wk*rwia to badziewie, takiego szajsu jeszcze nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba rozkrecic i wyczyscic :) ja tez tak mialem z dualshockiem2 a to o czym piszesz

Nie wiem czy wiecie ale nasze przyciski w Sixaxisie chodzi mi o te OX/.... mają czujnik siły naciśnięcia. Da się to zaje*cie zauważyć w Formula One Champion.... czy jakoś tak, na wskaźniku Trothle im bardziej przyciśniecie tym więcej gazu dajecie. (nie chodzi mi o L2 i R2)

Przekonajcie się sami :)

Normalnie jestem odkrywczy :)

to juz dawno zauwazylem :P  =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

A to z PSone nawet bylo xD ze jak lekko nacisnąłeś x to tony robil male ollie a jak mocno to wysokie ;) Szkoda ze tego nei wykorzystuja w grach :( np lekko nacisniesz w resie powoli strzela mocno t szybko bylo by fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to znałem, odkąd w TRD za lekko wcisnąłem przycisk i zaczęli mnie wyprzedzać na prostej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra to jak wszyscy wiedzieli to można zamknąć ten wątek. Miałem nadzieje że przekaże wam jakaś nowość.

Gdybym miał może jakieś poprzednie konsole niż PS3 to bym może widział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a macie jakis sposob na zacinajace sie przyciski?? bo juz w obu padach X juz mi tak dziwnie chodzi.. tak jakby sie zacina czy cos.. strasznie mnie wk*rwia to badziewie, takiego szajsu jeszcze nie widzialem

Mam to samo ze swoim X ale podejrzewam tu działanie siły wyższej w postaci mojego syna i jego soków owocowych  ;D Trzeba chyba spróbować czyszczenia a na przyszłość że trzeba myć ręce przed graniem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to wiedziałem ;)

Mam to samo ze swoim X ale podejrzewam tu działanie siły wyższej w postaci mojego syna i jego soków owocowych  ;D Trzeba chyba spróbować czyszczenia a na przyszłość że trzeba myć ręce przed graniem  ;)
Przed graniem zawsze trzeba myc ręce przecież sixaxis to cos jak berło królewskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

A six bardzo szybko sie brudzi zwlaszcza dookola Strzalek i przyciskow ox..

i w szczelinach po pewnym czasie zbiera sie kurz ja t zawsze czyszcze igla ;)

Szkoda ze XMB nie wykorzystuje Sensora albo przegladarka :)

Jak by bylo fajnie czujnikiem przewijac piosenke albo zmieniac i powiekszac fotki :)

A w przegladarce sterowac Kursorem :D do tego leciutka ribra podczas zmiany zdjecia i dzwiec przekladania kartek w gazecie :D marzenia xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy wiecie ale nasze przyciski w Sixaxisie chodzi mi o te OX/.... mają czujnik siły naciśnięcia. Da się to zaje*cie zauważyć w Formula One Champion.... czy jakoś tak, na wskaźniku Trothle im bardziej przyciśniecie tym więcej gazu dajecie. (nie chodzi mi o L2 i R2)

Przekonajcie się sami :)

Normalnie jestem odkrywczy :)

ja to odkrylem ja gralem w F1 demo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol system przycisków analogowych był już w pierwszym Dual Shocku.... Zawsze to wykorzystywałem na PSX, PS2, baa nawet PSP to ma. Działa w niemal każdej grze. GTA (szybkość jazdy samochodem), śgigałkach, kopankach, Metal Gear Solid, Devil May Cry i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i był w pierwszym DS ale w DS2 miał już 256 poziomów nacisku. Z tego co wiem gry wykorzystywały to już na starcie np. w RR5  8)

PS. Podczas wyścigu wystarczyło przełączyć się na kamerę zza samochodu. Potem wcisnąć i przytrzymać "SELECT" by sprawdzić poziomu nacisku na analogowe przyciski  8)

PS2. W GT4 bodajże już na dole, wyświetlał się taki specjalny wykresik  =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myhyhy ten wykresik to ilość gazu wciśniętego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daczek84

W Dual Shocku 1 analogowe były tylko gałki-nie miał analogowych żadnych przycisków.Dopiero w Dual Shocku 2 Sony wprowadziło analogowe przyciski o czym często mówiło jeszcze przed premierą konsoli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bonzaj

SIXAXIS ma wszystkie przyciski z 256 stopniowym naciskiem (tyczy sie tez strzalek), jedyny wyjatek to SELECT i START.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SIXAXIS ma wszystkie przyciski z 256 stopniowym naciskiem (tyczy sie tez strzalek), jedyny wyjatek to SELECT i START.

Zaponiałeś o PS button.. też nie jest analogowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS button jest cyfrowy i ma zbyt mały opór - ledwo dotkniesz i już włącza się konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×