Skocz do zawartości
bany®

niemiecka cenzura!

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w Berlinie, napisalem wczoraj posta na niemieckim forum ps3 w dziele sprzedam/kupie/zamienie, ze zamienie lbp na ktoras z 3 gier, ktore wymienilem. Skasowali mojego posta i dostalem ostrzezenie bo 2 gry ktore wymienilem byly dozwolone od 18 lat. O tym, że na ebay'u nie kupi sie na przyklad resident evil 5 i innych "brutalnych" gier to juz nie wspomne. ja$%#erd*e paranoja. Wychodzi na to, że jestem skazany na kupowanie w sklepach gdzie ceny sa zazwyczaj wygorowane lub sprowadzanie gier z zzagranicy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziwna sprawa. Czytałeś regulamin tamtego forum ? Coś mi się obiło o uszy, że po tej słynnej strzelaninie niemieccy politycy postanowili wprowadzić zakaz sprzedaży brutalnych gier.

Moja rada: spróbuj na innym niemieckim forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG  :shok:  Co za paranoYa. Zielona krew, a teraz jeszcze to. Kretyni.....

Spróbuj na jakimś "podziemnym" niemieckim forum ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu chore....przecież ktoś kto zagra w tą "brutalną grę" nie kupi od razu ak47 i nie będzie nap........ w kogo popadnie na ulicy :/

Zrób tak jak napisał EndarSeth (spróbuj na jakimś podziemnym niemieckim forum ) :)

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem poczatkowo regulaminu, bo sie nie spodziewalem, że moge go zlamac. Rzeczywiscie w regulaminie jest o tym mowa,(zakaz handlu grami +18) a dodatkowo przy kazdym tytule trzeba pisac od jakiego wieku jest dozwolona np. 16+. Jutro popróbuje na innych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem poczatkowo regulaminu, bo sie nie spodziewalem, że moge go zlamac. Rzeczywiscie w regulaminie jest o tym mowa,(zakaz handlu grami +18) a dodatkowo przy kazdym tytule trzeba pisac od jakiego wieku jest dozwolona np. 16+. Jutro popróbuje na innych forach.

jak się uda, daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Berlinie, napisalem wczoraj posta na niemieckim forum ps3 w dziele sprzedam/kupie/zamienie, ze zamienie lbp na ktoras z 3 gier, ktore wymienilem. Skasowali mojego posta i dostalem ostrzezenie bo 2 gry ktore wymienilem byly dozwolone od 18 lat. O tym, że na ebay'u nie kupi sie na przyklad resident evil 5 i innych "brutalnych" gier to juz nie wspomne. ja$%#erd*e paranoja. Wychodzi na to, że jestem skazany na kupowanie w sklepach gdzie ceny sa zazwyczaj wygorowane lub sprowadzanie gier z zzagranicy.

A ja myślałem, że to w Polsce się dzieją dziwne rzeczy :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcom odjeba** po tamtej strzelaninie w szkole. Nawet jak kupisz gre +18 w sklepie będzie ona ocenzurowana (brak krwi itp.), a jeszcze Niemcy całkowicie chcą wprowadzić zakaz sprzedaży brutalnych gier (przecież każdy wie, że gry źle odziaływują na ludzi chorych psychicznie, dlatego trzeba je zakazać dla wszystkich) :confused: Na twoim miejscu kupowałbym gry na ebayu. Imo w Polsce też kiedyś będą chcieli wprowadzić taki zakaz :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcom odjeba** po tamtej strzelaninie w szkole. Nawet jak kupisz gre +18 w sklepie będzie ona ocenzurowana (brak krwi itp.)

Skad wiesz o tym cenzurowaniu gier? Jest może jakaś lista gier ocenzurowanych przez Niemców? Wiedzialbym czego nie kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że to w Polsce się dzieją dziwne rzeczy :shok:

Dokładnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz o tym cenzurowaniu gier? Jest może jakaś lista gier ocenzurowanych przez Niemców? Wiedzialbym czego nie kupowac.

Nie moge znaleźć dokładnej listy, ale chyba wszystkie krwawe gry +18 i część +16. Poprostu w niemieckich wersjach krwi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że w Polsce źle się żyje :rolleyes: To zamiast grać, wsiadaj w samochód i jeździj po Autobahnach. Gdybym mieszkał w Niemczech to kupiłbym sobie jakieś stare BMW z dużym silnikiem i zamiast czekać na GT5 to śmigał ile fabryka dała (a raczej ile z tego jeszcze zostało ;) ) :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że w Polsce źle się żyje :rolleyes: To zamiast grać, wsiadaj w samochód i jeździj po Autobahnach. Gdybym mieszkał w Niemczech to kupiłbym sobie jakieś stare BMW z dużym silnikiem i zamiast czekać na GT5 to śmigał ile fabryka dała (a raczej ile z tego jeszcze zostało ;) ) :ok:

Michal, ty jesteś w Polsce. Ty marzysz o autostadach i dobrych furach, których u nas nie znajdziesz, a Niemiec o brutalnych grach,k którch przyszło mu ze świecą szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że Polak furkę jak ma kasę to może sobie sprowadzić, Niemiec jak ma kasę to gierki może sobie sprowadzić, ale niestety dróg nie sprowadzimy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no paranoja, niedługo pewnie zaczną apelować żeby wprowadzić takie zasady w całej unii europedalskiej. Ale mi to wisi, będę sobie sprowadzał gry z Rosji nie dość że w lepszych cenach to jeszcze do tego w normalnym języku, a nie tym ****** angielskim.

Ale ciekawi mnie jedna rzecz. Mianowicie jak to jest ze co trzeci gracz w CoD4 na PC to Niemiec skoro u nich nie wolno sprzedawać takich gier ^^?

Edytowane przez TimanTi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że Polak furkę jak ma kasę to może sobie sprowadzić, Niemiec jak ma kasę to gierki może sobie sprowadzić, ale niestety dróg nie sprowadzimy :D

Zawsze można granice przesunąć xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal, ty jesteś w Polsce. Ty marzysz o autostadach i dobrych furach, których u nas nie znajdziesz, a Niemiec o brutalnych grach,k którch przyszło mu ze świecą szukać...

dobrą furę pewnie znajdę jak będę harował i się dorobię. Ale prywatnej sieci autostrad się raczej nie dorobię i w tym jest problem. Bo co mi po Audi A6 S-line, jak mi będą zęby wypadać z jego sportowym zawieszeniem jeżdżąc po Warszawie, a nie daj Boże po innych miastach - np. Wałbrzych to jest zabójstwo dla amortyzatorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie np: na x360 nie mozna pobrać map do "COD" czy też gry "Duke Nukem 3D" właśnie przez niemiecką cenzurę. Nie ważne czy konto masz na USA czy GB. Jeżeli mieszkasz w Polsce to "Live"masz przyporządkowane do tego regionu

Oczywiście sa sposoby na obejście tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwie, że tej cenzury jeszcze nie ma w polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwie, że tej cenzury jeszcze nie ma w polsce...

Oby nigdy nie było;/ To co Oni robią to 'lekka' paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne może za chwile jeszcze będziemy w grach strzelać pistoletami na wodę i rzucać ziemniakami zamiast granatami :/ No ja tego osobiście nie rozumiem! Gra ma oznaczenie +18 czyli jest dla dorosłych odbiorców a cenzury tyle jak by to był hit w przedszkolu. Ciekawe jak w Niemczech wygląda God Of War i czy w ogóle tam o takim czymś słyszeli :P Ja ja się cieszę, że tego nie ma u nas bo chyba bym się rozpłakał. Mogę mieć z 30 lat ale i tak muszę oglądać zieloną krew :( A wiecie jak sprawa wygląda w innych krajach?

Edytowane przez EvilGucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cos takiego było to od razu bym jechał do Warszawy na protest! Bez gier bym umarł, ale moim zdaniem taka cenzura jest nie zgodna z konstytucją!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez gier bym umarł

To niezły no life z ciebie xD Ale macie problemy... W Polsce tego nie ma to się cieszmy tongue.gif A w niemczech muszą sprowadzać gry z innych krajów. Oczywiście zgadzam się, że to popaprane. Lepiej żeby sprzedawali gry za okazaniem dowodu i już.

Edytowane przez CritiCalz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby sprzedawali gry za okazaniem dowodu i już.

No, ale są jeszcze sklepy internetowe i ta długo zapowiadana cyfrowa dystrybucja. W tych przypadkach ciężko będzie wymagać od kupującego okazania dowodu osobistego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne może za chwile jeszcze będziemy w grach strzelać pistoletami na wodę i rzucać ziemniakami zamiast granatami :/

A ja bym to kupil hehe... ZlyGuciu nie myslales o karierze developera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×