Skocz do zawartości
Frog__PL

Czy oplaca wymienic sie na TEN model...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2 tyg. jestem swiezym posiadaczem PS3 modelu CECHL04 80GB. Ale mam taka sytuacje ze moge ten model sprzedac i kupic 160GB model CECHJ04 za doplata 100zl. I teraz moje pytanie. Czy roznie sie te modele od siebie czyms oprocz wielkoscia dysku ? Z tego co zdazylem znalesc na necie to model CECHL czyli ten ktory mam ma juz wykonany zarowno CPU jak i GPU w technologi 65nm. Ale nie moge uzyskac info o tym modelu CECHJ... Niby 160tki sa najnowsze i wykonane juz chyba tez w tej technologi albo i nowszej. Ale dziwi mnie jedna rzecz ze szukajac na necie info o CECHJ natrafiam na modele 40GB ps3. Ngidzie ze 160GB. I druga dziwna sprawa ze z ta 160tka dodany jest pad SIXAXIS a nie dualshock 3. To dziwne bo myslalem ze wszystkie nowe modele juz maja dualshocki.. Taki mi z tego wszystkiego wychodzi jakby ta 160tka to byl stary model CECHJ i tylko z zamienionym dyskiem na wiekszy. Jest dostepna w sklepie netowym pewnym. Pytalem sprzedawce powiedzial ze konsole sa fabrycznie nowe nic zadnych przekladanek. Co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się w to nie chce wierzyć, bo najnowsze konsole (czyt. 80 i 160 mają DS3). 80 od 160 różni się tylko dyskiem, obie konsole wykonane są w 65nm technologii. Nie warto dopłacać do 160GB, bo i tak zapewne nie wykorzystasz miejsca na HDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli konsola ma 4 porty USB to ja bym sie pokusil o zamiane :D jezeli ciagle 2 to odpuscilbym sobie. No i wazna jest tez kwestia gwarancji - jaka masz teraz, a jaka bedziesz mial po zamianie, zbys sobie krzywdy nie zrobil tracac ja calkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB nie ma znaczenia, bynajmniej dla mnie, mam kilka hub'ów :P A ja bym zostawił 80 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się, to jakiś przekręt. Poza tym gdybyś sprzedał stary dysk 80Gb i dołożył niecałe 100zł to byś miał nowiutki 160-200GB.

http://www.agito.pl/dyski-twarde/wd-scorpio-blue-wd1600bevt-25160gb-8mb-sata300.0.342649.html?attr=4268:433191|175:20383

Z tymi USB to chodzi o to nie chodzi tylko o ilość. 4 porty były montowane w konsolach ze wsteczną kompatybilnością gier (PS2, PSX), a obecne konsole z 2 portami za pomocą emulacja odpalają tylko gry z PSX.

Edytowane przez TimanTi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar, ale jakby miała 4 porty to była by to 60GB z wsteczną kompatybilnością ze zmienionym dyskiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja wlasnie do tego pije :D jak ma 4 porty, to powinna byc wsteczna kompatybilnosc. Jak nie ma 4 portow usb to szkoda zachodu w zamiane dyskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 160 od 80 różnią się tylko dyskiem, wyszły w podobnym czasie więc bebechy te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli konsola ma 4 porty USB to ja bym sie pokusil o zamiane :D jezeli ciagle 2 to odpuscilbym sobie. No i wazna jest tez kwestia gwarancji - jaka masz teraz, a jaka bedziesz mial po zamianie, zbys sobie krzywdy nie zrobil tracac ja calkowicie.

Porty USB 2. Ta obecna mam kupiona w MediaMarkt 3tygnie temu. Ta by byla nowa ze sklepu z netu. Co do miejsca to moze mi sie przydac duzo bo zamierzam sobie miec na konsolce troche filmow w mkv HD takze troche zajmuja....

No ale jak mowicie ze nie warta zachodu roszada to chyba sobie odpuszcze. Tez mnie wlasnie dizwilo czemu 160tka ma SIXAXISa a nie duala.. Myslalem ze to jeszcze nowszy model ktore mialy wyjsc podobno w tej jeszcze mniejszej technologi 45nm bodajrze. Co za tym idzie jeszcze mniejsze grzanie i pobor pradu... No ale nie umie znalesc 100% info o tej CECHJ04 wiec chyba sobie odpuszcze. A dysk moze uda sie sprzedac na allegro i tak jak kolega napisal dodac ze 100ke i kupic wiekszy. Dzieki chlopaki za info/.

P.S. Ktos chetny na 80tke z PS3 prawie nowka ? ;)

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×