Skocz do zawartości
kijopek

Podłączenie PS3 do TV

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopot z podłączeniem PS3 do telewizora, mianowicie kupiłem kabel który potrzebowałem (RGB/AV Cable) z jednej strony wtyczka AV którą podpinam do PS3 a z drugiej strony wtyczka EURO którą podpinam do telewizora, niestety nie pomaga mi to, PS3 po włączeniu automatycznie przełącza mi się w telewizorze na tryb AV ale mam czarny obraz. Na tym kablu jest jeszcze przełącznik GAME/DVD ale jedyna różnica to taka że kiedy przełączę na GAME to mam jakieś nikłe zielone usterki. A więc ani obrazu, ani dźwięku.

post-14644-12502852765084_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z podłączeniem PS3 do telewizora, mianowicie kupiłem kabel który potrzebowałem (RGB/AV Cable) z jednej strony wtyczka AV którą podpinam do PS3 a z drugiej strony wtyczka EURO którą podpinam do telewizora, niestety nie pomaga mi to, PS3 po włączeniu automatycznie przełącza mi się w telewizorze na tryb AV ale mam czarny obraz. Na tym kablu jest jeszcze przełącznik GAME/DVD ale jedyna różnica to taka że kiedy przełączę na GAME to mam jakieś nikłe zielone usterki. A więc ani obrazu, ani dźwięku.

kupiłem ten sam kabel, g.... wart. moim zdaniem musi być podpięte S-Video (3*chinch + czarny gruby kabrl jak od myszki), i to musisz podpiąć pod przejściówkę s-video - Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie użyjesz oryginalnego kabla w zestawie? Pytanie jeszcze czy przy odpaleniu konsoli resetujesz ustawienia obrazu?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przełączyłeś PS3 z composite na RGB (w ustawieniach wyświetlania) ??

2. Czy podłączyłeś kabel do wejścia w TV, które obsługuje sygnał RGB (często, tylko jedno wejście na to pozwala)

A dlaczego nie użyjesz oryginalnego kabla w zestawie? Pytanie jeszcze czy przy odpaleniu konsoli resetujesz ustawienia obrazu?.

Oryginalny kabel to composite, a na RGB jakość jest znacznie lepsza

Edytowane przez irvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irvin ale z drugiej mańki jest zwykłe euro. Jak dla mnie, mija się to z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla Ciebie tak. Ale inni moga uzyc kabla SCART RGB, ktory mimo ze tez ma wtyczke euro, to przesyla obraz w formacie RGB, czyli za pomoca trzech kabli, a nie jak composite - tylko jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla Ciebie tak. Ale inni moga uzyc kabla SCART RGB, ktory mimo ze tez ma wtyczke euro, to przesyla obraz w formacie RGB, czyli za pomoca trzech kabli, a nie jak composite - tylko jednego.

No dobrze ale obraz będzie faktycznie lepszy przy tym kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale obraz będzie faktycznie lepszy przy tym kablu?

Oczywiście, sygnał RGB znacznie poprawia obraz. Moja rada: nieważne jaki macie telewizor, kabel wyjęty z pudła z PS3 od razu wywalcie do śmieci :rolleyes:  Podpinajcie tylko HDMI, a do telewizora CRT kablem RGB!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że component. Pytanie tylko czy taki kabel z końcówką euro jest faktycznie coś wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może przesyłać ale najwidoczniej błędnie zakładałem końcówkę euro jak najgorsze. Uważałem, że lepszy już był kabel obustronnie zakończony wtykami component.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest kabel obustronnie zakonczony wtykami component? Component to rodzaj kabla, a jego wtyki na koncach to zazwyczaj cinche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najłatwiej jak sie da, zadam pytanie :). Czy obraz na tv będzie taki sam przy użyciu tego kabla http://www.allegro.pl/item707429093_kabel_3xrca_component_video_680141_tech_link_1_5m.html i kabla w pierwszym poście. Bo może cały czas mam błędne spojrzenie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na componencie obraz jest lepszy ale...

Musiałbyś mieć w tv wejście component, 3 wejścia czerwony, niebieski, zielony, takie http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video (zapewne brak) i taki kabel http://pl.playstation.com/ps3/hardware/accessories/detail/item113283/Kabel-Component-AV/

Nie myl componenta z composit (chinch) wyglądaja podobnie ale to coś zupełnie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×