Skocz do zawartości
The.YaaHoo

Jak Wyciągnąć Płyte?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, niestety wczoraj moją konsolkę (60GB) trafił YLOD ;/ a płyta została w środku. Czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie jej z napędu? Czy istnieje coś takiego, jak w komputerowych stacjach dyslów, że wkłada się jakiś drucik i napęd się otwiera?

Dzięki z góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, niestety wczoraj moją konsolkę (60GB) trafił YLOD ;/ a płyta została w środku. Czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie jej z napędu? Czy istnieje coś takiego, jak w komputerowych stacjach dyslów, że wkłada się jakiś drucik i napęd się otwiera?

Dzięki z góry...

Raczej nie. Chyba trzeba rozebrać konsolę. nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A standby działa? Tzn. czy pali się czerwona dioda?

Nie może migać, tylko normalnie/stale świecić.

Edytowane przez Kiziek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A standby działa? Tzn. czy pali się czerwona dioda?

Nie może migać, tylko normalnie/stale świecić.

nie za bardzo rozumiem? kiedy konsola stoi nie włączona, pali się tylko czerwona dioda (cały czas) w momencie kiedy naduszę przycisk od włączenie albo od wysunięcia dysku, konsola włącza się na 2 sekundy, zółta dioda, i teraz miga cały czas czerwona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przytrzymaj przycisk eject przez 15 sekund, lub do kiedy płyta się nie wysunie

-parę razy wyłącz i włącz PS3 z tyłu i wtedy spróbuj (może przez sekund parę konsola dłużej działać będzie i wysunie się płyta)

- odłącz wszystkie inne kable, zostaw tylko ten od prądu, i wtedy próbuj wysunąć (eject)

-wyłącz kompletnie konsolę, wyciągnij kabel od prądu, zostaw na dzień i wtedy spróbuj (eject)

- spróbuj odpalić z wyciągniętym dyskiem twardym i wtedy wyciągnąć płytę

To wyczytałem na jakimś zagranicznym forum, może coś pomoże.

Edytowane przez Kiziek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przytrzymaj przycisk eject przez 15 sekund, lub do kiedy płyta się nie wysunie

-parę razy wyłącz i włącz PS3 z tyłu i wtedy spróbuj (może przez sekund parę konsola dłużej działać będzie i wysunie się płyta)

- odłącz wszystkie inne kable, zostaw tylko ten od prądu, i wtedy próbuj wysunąć (eject)

-wyłącz kompletnie konsolę, wyciągnij kabel od prądu, zostaw na dzień i wtedy spróbuj (eject)

- spróbuj odpalić z wyciągniętym dyskiem twardym i wtedy wyciągnąć płytę

To wyczytałem na jakimś zagranicznym forum, może coś pomoże.

już wczoraj próbowałem podobnie ale niestety nic nie pomogło ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do sony co w takiej sytuacji zrobić, oni powinni pomóc. Zapewne odeślą płytę, spytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do sony co w takiej sytuacji zrobić, oni powinni pomóc. Zapewne odeślą płytę, spytaj.

to było pierwsze co zrobiłem... w odpowiedzi od jakiejś baby (która założe się, że nie miała pojęcia jak wygląda ps3) kazała mi włączyć konsole, poczekać aż załaduję się menu (pomimo tego, że mam YLOD) i nacisnąć przycisk... przez 5 minut jej chyba tłumaczyłem, że konsola się nie włącza, na to ona, że mogę spróbować wysłać konsole do warszawy, do serwisu ale nie daję mi gwarancji, że coś z tym zrobią... po prostu żal ;/

to teraz inne pytanie, czy ktoś oddawał konsolę z YLOD'em do serwisu PRAM? ile się czeka na naprawę, oraz jaka jest tego cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to było pierwsze co zrobiłem... w odpowiedzi od jakiejś baby (która założe się, że nie miała pojęcia jak wygląda ps3) kazała mi włączyć konsole, poczekać aż załaduję się menu (pomimo tego, że mam YLOD) i nacisnąć przycisk... przez 5 minut jej chyba tłumaczyłem, że konsola się nie włącza, na to ona, że mogę spróbować wysłać konsole do warszawy, do serwisu ale nie daję mi gwarancji, że coś z tym zrobią... po prostu żal ;/

to teraz inne pytanie, czy ktoś oddawał konsolę z YLOD'em do serwisu PRAM? ile się czeka na naprawę, oraz jaka jest tego cena?

Ja oddawalem z YLOD'em, z tym ze do sprzedawcy i do razu na podstawie niezgodnosci towaru z umowa, (dodam ze to juz byla 3-cia 80-tka i wszystkie reklamowalem w ten sam sposob).

Plyta tez byla w napedzie, ale w pismie ktore napisalem, oprocz zadania wymiany sprzetu na nowy, zaznaczylem, ze w napedzie jest plyta (dokladny tytul gry).

Konsole w koncu kolejny raz wymienili na nowa, tyle ze juz tym razem na 80tke, (od tego czasu, nie ma problemow) a gre odeslali poczta.

Konsola byla serwisowana w czechach albo slowacji, nie wnikalem, ale widac po wypelnionym druczku, ktory byl przyklejony do plytki.

edit: zalacznik

serwissony.th.jpg

Edytowane przez Max Shadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz YLOD spróbuj odpalić fan test (co on ma do tego ? że kilka razu już odpalałem go z płytą w środku która automatycznie się wysunęła po kilku sekundach.) Chyba wiesz jak odpalić Fan test ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×