Skocz do zawartości
Gość

Problem z miejscem na dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Minowicie mam taki problem. Miałem zainstalowanego Linux ubuntu, postanowiłem się go pozbyć więc zrobiłem full format i cały dysk przydzieliłem dla PS3. Po 4 godzinach formatu mam 47/55 Gb miejsca na dysku. Gdzie podziało sie te 8 GB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Minowicie mam taki problem. Miałem zainstalowanego Linux ubuntu, postanowiłem się go pozbyć więc zrobiłem full format i cały dysk przydzieliłem dla PS3. Po 4 godzinach formatu mam 47/55 Gb miejsca na dysku. Gdzie podziało sie te 8 GB :/

JA mam tyle miejsca bez instalowania ubuntu, też się dziwie gdzie te 8 giga :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie mnie to ciekawi na dysku nie ma nic Linux tez sie usunął i nie nic. I dlatego dziwi mnie gdzie podziało się te 8 Giga. Nie zwróciłem uwagi jak kupiłem PS3 ile miejsca na dysku jest od nowości ale jeśli jest 47 Giga wolnego miejsca to jakieś dziwne jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbuje jak to nie pomoże to nie mam pojęcia co sie stało z tym 8 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja linuxa wogóle nie instalowałem i mam 46GB wolnego  :o

Tak jak ja :|

Czyżby okazało się że większość ma coś takiego ?  >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy to nie wydaje się dziwne, kupujemy konsole z dyskiem 60GB a okazuje się że na dysku mamy 47GB wolnego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest z dyskami twardymi (zreszta nie tylko, jak kupisz np pendrive'a 4GB tez nie bedziesz mial rownych 4 tylko mniej), w przypadku konsoli - przechowywane sa tam caly soft (preloaded), stery itd - zebys po formacie nie mial tam pustki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zawsze tak jest z dyskami twardymi (zresztą nie tylko, jak kupisz np pendrive'a 4GB tez nie będziesz miał równych 4 tylko mniej), w przypadku konsoli - przechowywane są tam cały soft (preloaded), stery itd - żebyś po formacie nie miał tam pustki.
No tak , dysk w PS3 nie ma równo 60GB tylko 55GB a ja mam 47GB wolnego z 55GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak wroce z pracy pod wieczor to zobacze ile dokladnie ja mam,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
No tak , dysk w PS3 nie ma równo 60GB tylko 55GB a ja mam 47GB wolnego z 55GB

Oczywiście, że mamy 60 gb od nowości, te 5 zajmuje soft konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Soft nie jest na jakiejś pamięci flash ? Pozatym - żeby XMB zajmował 14GB ?

Nie 14 a 5 =] Mateeematyyyka ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk 60GB, wolnego mam 46GB (a nie mam żadnych trailerów, demko tylko GT HD i patch do Motorstorma) więc z obliczeń wychodzi jakieś 13-14GB zajętego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Mam dysk 60GB, wolnego mam 46GB (a nie mam żadnych trailerów, demko tylko GT HD i patch do Motorstorma) więc z obliczeń wychodzi jakieś 13-14GB zajętego miejsca.

Widzisz, że ja mówię o nowym PS3, bez niczego... a ty zrób jeszcze ze 2 formaty, jeśli nie podziała, sprawdź czy nie masz tego miejsca zarezerwowanego dla innego OS'a, jak nie to wio do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie panowie... producenci dysków już od jakiegoś czasu zrezygnowali z podawania pojemności dysków w systemie szesnastkowym a podają w systemie metrycznym, czyli 60GB = 60 * 1000 * 1000 * 1000

Po policzeniu, że 1GB to jest 1024 * 1024 * 1024 pojemność dysku przed formatowaniem wynosi 55GB z jakimiś groszami. A przecież po formatowaniu system plików (file system) też parę procent sobie rezerwuje miejsca na dysku - przy 5% zarezerwowanych po formacie dysk maleje do 53GB.

Po formacie parwdopodobnie z pamięci flash są wypakowywane pliki systemowe na dysk twardy (pewnie są nieźle zarchiwizowane) to i niedaleko do zajęcia 6GB na dysku (jeśli są to małe pliki a filesystem ma duże bloki danych to dużo miejsca się po prostu marnuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×