Skocz do zawartości
aftea

Chwilowe Rozłączanie Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc , konsola podpięta kablem rj45 , bez rutera , do netu Upc 15 mb. Podłączenie netu w konsoli "automatic" . Żadnych problemów.

Podczas grania po sieci ( np. grid , lba ) dość często zrywa mi połączenie ( w gridzie - nie dojechalem nigdy do mety). Zerwanie jest chwilowe , ale od razu wyrzuca mnie ze wspólnego grania.

Ratujcie , co robic ?

Wina UPC ? konsoli ? konfiguracji ?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina UPC. Ten dostawca to same problemy.

ja smigam na upc 5 mb i zero jakichkolwiek problemow z polaczeniem, najpierw bylem podlaczony bezposrednio z modemu upc, od niedawna puscielm przez router i rowniez dziala bez problemowo.

szukalbym problemu gdzie indziej ale oczywiscie skontaktowalbym sie z dzialem techniczym upc.

Edytowane przez FauPeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc , konsola podpięta kablem rj45 , bez rutera , do netu Upc 15 mb. Podłączenie netu w konsoli "automatic" . Żadnych problemów.

Podczas grania po sieci ( np. grid , lba ) dość często zrywa mi połączenie ( w gridzie - nie dojechalem nigdy do mety). Zerwanie jest chwilowe , ale od razu wyrzuca mnie ze wspólnego grania.

Ratujcie , co robic ?

Wina UPC ? konsoli ? konfiguracji ?

dzieki

Wina UPC, mam 2mbs od nich i do czasu jak nie gram w online chodzi elegancko. Odpalam dowolną grę i mam wysokie pingi oraz disconnecty. W tem sposób załatwili mi przyjemność z grania w AION Online. A na wsparcie techniczne z ich strony nawet nie licz (chodź oczywiście spróbuj zgłośić problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie identycznie ... wszystko działa jak złoto do czasu jak odpalę gry w online :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak sprobowac po przez router Dsl np jakiegos Linksysa badz D-Linka i sprobowac po Wi-Fi choc nie jest to najtansze rozwiazanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może sobie jeszcze powiedź gdzie mieszkacie. U mnie we Wrocławiu/Psie Pole nie występują takie problemy z UPC. Ba, upc ostatnio daje łącze 150MBit :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne teorie snujecie, posiadam internet z upc praktycznie od ich początków w Polsce z rożnymi prędkościami aż do dziś ostatnio ps3 podpięte kablem 10mb teraz przez wifi 15mb i nigdy przenigdy nie było większych problemów, tylko ewentualnie jakieś małe awarie bardzo rzadko ale to zdarza się pewnie wszędzie. być może problem leży w miejscowości w której korzystacie, tak czy siak zadzwoń sobie do nich-potrafią czasem pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w jakimś temacie pisał o tym Żywy. Wejdź w network settings w konsoli i ustaw ręcznie DNSy:

DNS1: 208.67.222.222

DNS2: 208.67.220.220

"Morze pomorze" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ...

Zmiana adresów dns niestety nic nie pomaga ... rozłączanie występuje ciągle bardzo często

ale mam tez dobra wiadomość , zgłosilem usterkę na infolinii upc w dziale technicznym.

Po rozmowie z informatykiem okazało się, że w moim rejonie występuje co jakiś czas szum lub zakłócenie i jest bardzo możliwe że ten błąd powoduje rozłączanie.

Usterka ma zostać naprawiona w ciągu 5 dni roboczych.

Dam znać czy problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety , sygnal mam juz piekny a granie w sieci w grida nie ma najmniejszego sensu... dalej zostaje rozlaczany co 3 min ... z tego co zauwazylem to wylazi mi konsola z calego psn po czym nastepuje autosign :/

zmienilem kabel ... nic nie pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w sumie dziwne i zastanawiam się czy to nie jest wina konsoli lub coś w tym stylu.

Mam UPC 15mb/s przez WIFI do ps3 - działa elegancko

znajomy ma UPC 15mb/s przez WIFI do ps3 - często się rozłącza.

To jest podejrzane -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje. Jakiś czas temu miałem UPC 10MB puszczone przez ruter d-linka 524. Ps3 było podpięte przez wi-fi ale, ze sygnał był w granicach 50-60% miałem słabe prędkości i czasem potrafiło zrobić mi DC. Potem podłączyłem konsole po kablu i już dało się pograć normalnie w Resistance 2 ale Burnout PC już mi robił DC po jakis 2 minutach grania (pingi były w granicach normy) więc zaczołem grzebać w ustawieinach rutera, zmieniłem FW w ruterze oraz ustawiłem by konsola była widziana na zewnarz no i już nie było zadnych problemow z internetem. Teraz mam UPC 15Mb z modeme z wbudowanym ruterem, obawiałem się, że bedę miał problemy takie jak wczesniej lecz po pdpieciu konsoli prez kabel ine ma zadnych problemow. Zadnych naglych DC z PSN. Ja bym dradził urzyć jakiegos rutera albo d-linka (tanie rutery) a najlepiej jakiegos linksysa i sprawdzić, powinno to pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje. Jakiś czas temu miałem UPC 10MB puszczone przez ruter d-linka 524. Ps3 było podpięte przez wi-fi ale, ze sygnał był w granicach 50-60% miałem słabe prędkości i czasem potrafiło zrobić mi DC. Potem podłączyłem konsole po kablu i już dało się pograć normalnie w Resistance 2 ale Burnout PC już mi robił DC po jakis 2 minutach grania (pingi były w granicach normy) więc zaczołem grzebać w ustawieinach rutera, zmieniłem FW w ruterze oraz ustawiłem by konsola była widziana na zewnarz no i już nie było zadnych problemow z internetem. Teraz mam UPC 15Mb z modeme z wbudowanym ruterem, obawiałem się, że bedę miał problemy takie jak wczesniej lecz po pdpieciu konsoli prez kabel ine ma zadnych problemow. Zadnych naglych DC z PSN. Ja bym dradził urzyć jakiegos rutera albo d-linka (tanie rutery) a najlepiej jakiegos linksysa i sprawdzić, powinno to pomóc.

a mialeś problem z rozłączaniem gdy łączyłeś konsole kablem ze starym modemem upc z pominięciem routera ?

Edytowane przez aftea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !

Przegrzebałem co się dało w necie ( zagraniczne tez i nikt nic nie wie )

Odpowiedź :

Zakup Routera , w moim przypadku D-link 300 ... smigam 3 godzine w grida , zero rozłączeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×