Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

przejrzałem ten topic, pare stron wcześniej bł post o samsung le530, i link do testu: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le32c530-le40c530-20100813815.htm

Zamierzam kupić jakiś 40' tv- ten ma bardzo mały input lag- 14ms

No i cena też ok - mógłbym pomyśleć np o listwie z dźwiękiem przestrzennym sony playstation...

Jednak mam trochę nie pewności co do niego: czy aby brak 100hz nie pogarsza obrazu...?

Myślałem też, żeby trochę poczekać i kupić LCD 3D Samsung c750 który ma input lag 40ms a kilka stron wcześniej wyczytałem że to jest nie zauważalne dla oka taki lag.

Wreszcie jak jest z głośnikami w le530 i c750- w testach ogólnie mają średnie nastawienie do głośników w tv - a jak wygląda to od strony userów? Bardzo kiepskie? teraz gram z głośnikami z monitora - tv i fakt - super dżwię to nie jest , brakuje tej przestrzennośći ale bez przesady IMO.

Dziś przejrzałem filmiki na YT z modelem ex 500 Sony i nie widziełem input laga.... Jak z głośnikami w tym modelu?

z góry dzięki za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Chciałbym sie dowidzieć czy da sie oglądać filmy Blu-ray 3D z napędu PC na PS3 i podłączonym do niej telewizorze ? Czy przez DLNA można tylko pliki odczytywać ?

2. Czy w ten sposób telewizor bedzie w stanie obsłużyć technologie 3D ?

A co Ty kombinujesz. Jak masz płytę BD 3D to wsadzasz do ps3 i działa. Jeszcze trzeba tylko aby ps3 wykrył taki tv. Jeżeli natomiast masz pirata w postaci obrazu to chyba sam sprawdzisz czy to działa.

@Singularity wszystko to pojęcie względne. Znam takich którzy nie widzą różnicy pomiędzy dvd a bd na 40 calach. Tobie może nie będzie przeszkadzał input lag w ex500. Ja też nie wiem, jakich to efektów ktoś spodziewa się po dwóch głośnikach w tv. Jak ktoś pisał wyżej, 100Hz po co, skoro gry są w 50/60Hz. Niby sztuczne podbijanie ale czy każdy to widzi i czy nie ma to jakiegoś wpływu na obraz tego się nie dowiemy. Można za to wyczytać, że często ludzie wyłączają tryb "gra" w tv bo ni jak ma się to do poprawy płynności i zabawy z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ex 500 ostatecznie odrzucam. Samsungi mają świetny styl i grubość (nawet lcd...) który mimo wszystko też jest ważny (szczególnie że chcę powiesić tv) a pozatym ex500 ma lag 60ms, może bym tego nie czuł ale jak mogę mieć coś lepszego w tej kwestii to czemu nie... także będę wybierał między c 530/550 /c650 albo 3D c750. serii 6xxxx raczej nie biorę pod uwagę gdyż nie wiele tańsza od c750 z 3d....

Ja też nie wiem, jakich to efektów ktoś spodziewa się po dwóch głośnikach w tv

hmm... chciałbym żeby dźwięk był w miarę dobrej jakości (czystość etc), żeby nie był jak z komórki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Jaki będzie najlepszy zakup w 32 calach (do PS3 i PC) bez limitu ceny. Większy telewizor nie wchodzi w grę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten model Samsunga C530 w 40 calach to już chodzi poniżej 1700zł. Jeżeli ma taki sam input lag jak 32 to ciekawy tv za tak niską cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytałem znajomego, twierdzi że tego efektu nie widział ale widzi oglądając mecze, podczas np zbliżeń na gracza, który wolno idzie i nagle rusza to obraz przez chwilę jest rozmazany. Także nie ma tv idealnego :).

Widziałem wyższy model w sklepie VT i cóż może przy szybkich akcjach coś sie pojawiało, ale 3D na naprawdę wysokim poziomie. Dziekuje za pomoc, pewnie i tak jeszcze trochę będę sie zastanawiał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość z was piszę o TV a ja chciałbym sprawić sobie jakiś dobry monitor pod ps3. Może już ktoś to opisywał ,ale nie każcie mi przeglądać 253 stron tego tematu. Mianowicie, mam stary Daewoo (kineskop) i wiadomo jak to jest z grafiką na tego typu rzęchach :tongue:. Czy jest możliwość podpięcia monitora z kompa pod ps3? Albo powiem tak, chciałbym się cieszyć dobrą grafiką, i czy muszę do tego kupować TV za 2, 2,5 tysia czy jakiś monitorek taki 21" zadowoli moje oko pod tym względem?? I ile bym mnie to kosztowało, ja myślę o przeznaczeniu kwoty około 500- 700 zł.... czy tyle wystarczy...? Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość podpięcia monitora z kompa pod ps3?

Jest tylko musi obsługiwać HDCP.

Albo powiem tak, chciałbym się cieszyć dobrą grafiką, i czy muszę do tego kupować TV za 2, 2,5 tysia czy jakiś monitorek taki 21" zadowoli moje oko pod tym względem??

Wszystko w jakości HD będzie lepsze od obecnego kineskopowego telewizora którego używasz, nawet jeśli będzie miał 21 cali.

I ile bym mnie to kosztowało, ja myślę o przeznaczeniu kwoty około 500- 700 zł.... czy tyle wystarczy...? Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi

Na monitor z pewnością.

Edytowane przez TomXsz
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gandihigh może nie tyle lepiej się sprawuje z tv Sony, co po prostu współpracuje w systemie Bravia Sync. Daje to tyle, że włącza i wyłącza tv razem z konsolą i pilotem możesz latać po XMB. Na marginesie z moim samsungiem o dziwo też to działa, oprócz wyłączania. Jeśli chodzi o sam wybór tv, to jeśli masz taką możliwość to poproś o podłączenie konsoli w sklepie na spokojnie do kilku modeli przy różnych ustawieniach i sam zobaczysz. Mój sąsiad kiedyś tak zaniósł dvd i PS2 i pół dnia siedział, aż wybrał. Sprzedawca musiał być bardzo cierpliwy :)

Edytowane przez metju_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, przede wszystkim dlatego że między 32 a 40 cali jest większa różnica niż się wydaje. Poza tym nie zachęca wyglądem/opisem/marką. Nie wiem jak z jakością, ale rewelacji bym się nie spodziewał :) Jeśli chcesz poczytać więcej o doborze tv itp. wysyłam Ci link do forum HDTV Polska na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konsola lepiej sprawuje się z telewizorami SONY, czy to bez znaczenia? W najbliższym czasie będziemy brali telewizor i rozmyślam nad tymi modelami:

LG 42LD550

Samsung LE40C550

Samsung LE40B550

Sony KDL-40EX402

Mam 402. Raczej wszystko ok więc z czystym sumieniem mogę polecić. We wrześniu 2010 dałem 2040 zł.

Niestety integracji z ps3 nie miałem okazji przetestować bo działa tylko ze Slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję skompletowanie zestawu, myślałem nad ps3 slim i takim monitorem. Widzę że monitor ma dhcp ale tylko przez dvi ale ma też wyjście audio mini jack, myślałem aby podo monitora podpiąć taką przejściówkę a potem kablem hdmi do ps3 i do przejściówki, i dzwięk minijackiem na głośniki, czy taka przejściówka przeniesie mi dzwięk ? czy będę musiał kombinować inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje pomocy zakupilem samsunga PS50C680G5K 3D i ps3 i po probie odtworzenia filmu na blue ray 3d resident evil after life wyskakuje komunikat ze wymagany jest 3d tv i 3d player,tak samo jest z gt5 i cod black ops dodam ze mam kable hdmi 1.4 i softa 3.60 blagam pomozcie bo brak mi już pomysliow wydalem pare tysiecy na 3d a nie mam go jestem zalamany. mam jeszcze n tv i n show 3d dziala i jest spoko ale nic poza tym jeszcze raz pomocy!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to ja mam takie pytanko ...

Czy słyszał ktoś opinie albo najlepiej ma TV Samsung LE40C750?

Interesuje mnie głównie:

- jak działa 3D ( najlepiej w grach :) )

- co z tym imput lagiem ? (w końcu tv za ponad 3.5 tysia )

- no i ta technologia motion flow czy jakoś tak (200hz- słyszałem że są z nią problemy )

Ewentualnie patrzałem także na wersję tego tv w rozmiarze 46 cali ( LE40C750 to 40' )

Z góry dzięki za wszelkie opinie i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje pomocy zakupilem samsunga PS50C680G5K 3D i ps3 i po probie odtworzenia filmu na blue ray 3d resident evil after life wyskakuje komunikat ze wymagany jest 3d tv i 3d player,tak samo jest z gt5 i cod black ops dodam ze mam kable hdmi 1.4 i softa 3.60 blagam pomozcie bo brak mi już pomysliow wydalem pare tysiecy na 3d a nie mam go jestem zalamany. mam jeszcze n tv i n show 3d dziala i jest spoko ale nic poza tym jeszcze raz pomocy!!!!!!

Musisz zrestartować ustawienia konsoli obrazu albo sprawdzić ustawienia w konsoli. Nie pamiętam dokładnie ale po prostu konsola musi zobaczyć, że masz tv3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje pomocy zakupilem samsunga PS50C680G5K 3D i ps3 i po probie odtworzenia filmu na blue ray 3d resident evil after life wyskakuje komunikat ze wymagany jest 3d tv i 3d player,tak samo jest z gt5 i cod black ops dodam ze mam kable hdmi 1.4 i softa 3.60 blagam pomozcie bo brak mi już pomysliow wydalem pare tysiecy na 3d a nie mam go jestem zalamany. mam jeszcze n tv i n show 3d dziala i jest spoko ale nic poza tym jeszcze raz pomocy!!!!!!

Zanim zrobisz to co kolega wyżej napisał, zrób tak:

1) odłącz kabel HDMI od konsoli

2) podłącz go z powrotem

3) Przytrzymaj przycisk "power" na konsoli tak długo, aż "zapika" drugi raz

W ten sposób konsola przystosowuje się do telewizora, i podejrzewam że właśnie takie coś powinno pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam PS3 i monitor Samsung SyncMaster P2250. PS3 z monitorem podłączone jest za pomocą kabla HDMI - DVI i obraz jest wyświetlany bardzo dobrze. Niestety mój monitor nie posiada dźwięku ani też wejścia na głośniki. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy jest możliwe podłączenie konsoli do komputera, żeby dźwięk był słyszalny z głośników do niego podłączonych?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam PS3 i monitor Samsung SyncMaster P2250. PS3 z monitorem podłączone jest za pomocą kabla HDMI - DVI i obraz jest wyświetlany bardzo dobrze. Niestety mój monitor nie posiada dźwięku ani też wejścia na głośniki. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy jest możliwe podłączenie konsoli do komputera, żeby dźwięk był słyszalny z głośników do niego podłączonych?

Pozdrawiam.

Nie ma możliwości podłączenia konsoli pod komputer. Jeśli monitor nie ma wejścia na dźwięk, ani wbudowanych głośników, to niestety ale jesteś skazany na grę bez głosu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości podłączenia konsoli pod komputer. Jeśli monitor nie ma wejścia na dźwięk, ani wbudowanych głośników, to niestety ale jesteś skazany na grę bez głosu :(

Wcale nie ... jest w naszych czarnulkach taka opcja w ustawieniach dźwięku ( bynajmniej w mojej ) jak multi-out czy jakoś tak.

Umożliwia to nam podpięcie np kablem HDMI-DVI do monitora a drugim (tym co masz w zestawie z PS'em) do kolumny i masz dźwięk i obraz HD.

U mnie co prawda w tej chwili jest to podłączone jednym kablem ale u kumpla podłączyłem tak jak teraz mówię i wszystko śmigało idealnie ;)

@edit

Ponawiam swoje pytanie odnośnie tego czy ktoś posiada telewizorek Samsung LE40c750 lub czy słyszał jak on się sprawuje z ps3 :)

Z góry dziękuję

Edytowane przez Łukasz Dąbkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod komputer to oznacza, że karta dźwiękowa na pc musi mieć wejście np. optyczne. I nie potrzeba żadnego multi out. Normalnie ustawiasz, że dźwięk ma wychodzić i tu zaznaczasz czym. Można jeszcze (i tu było przerabiane tysiące razy) podpiąć bezpośrednio głośniki od kompa (w zależności jakie ma kable) do ps3 poprzez przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy na tego typu tv http://allegro.pl/telewizor-22-technika-z-dvd-hdmi-ipod-tanio-i1530776020.html da rade w miare przyjemnie pograc na ps3 ? Mój model jest troche inny niz ten z linku, dokladnie Technika D19087 ale nie moge znalezc na necie tego modelu :D Tak czy siak ten moj tez ma wejscie na hdmi ...

Mam tez 2 TV i jest to http://www.ceneo.pl/4567390s jednak do tego podlaczalbym konsole tylko gdyby na tym 1 nie dalo rady pograc. Na tym powinno byc wszystko ok ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego, dobrego monitora lub telewizora 22-24 cale!

Najlepiej żeby były dostępne w znanych sklepach typu Media Markt, Euro Rtv Agd, Media Expert, Avans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego, dobrego monitora lub telewizora 22-24 cale!

Najlepiej żeby były dostępne w znanych sklepach typu Media Markt, Euro Rtv Agd, Media Expert, Avans.

Polecam Samsunga BX2331, dziś kupiłem, monitor jest świetny. W Euro Rtv jest taniej jak zamówisz na ich stronie i poprosisz o dowiezienie do sklepu (różnica w cenie 60zł). thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×