Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem Samsunga 2333SW albo LG W2252V-PF. Ma ktoś taki monitor? Jakieś komentarze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDCP jest wymagane w przypadku cyfrowego przesylania obrazu. Monitor z wejsciem nie musi (a sa w ogole jakies co maja?) posiadac HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież masz dwa linki wyżej.

Ale nie wiem, który kupi... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie wiem, który kupi... :P

Oba są z tej samej firmy ale różnią się ceną. Dostałem odpowiedź, że kabel będzie do kupienie od 17-18 kwietnia i żeby sprawdzać na ich stronie www.hwsystem.pl (mam nadzieje, że nie łamie regulaminu :D).

@qgar a widziałem przynajmniej w opisie, że monitor ma tą funkcję.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HDCP jest wymagane w przypadku cyfrowego przesylania obrazu. Monitor z wejsciem nie musi (a sa w ogole jakies co maja?) posiadac HDCP.

Tak, są takie monitory, swoją drogą to chyba idziemy w tym kierunku -> złącze HDMI zamiast DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wspomniane monitory maja tylko i wylacznie wejscie analogowe? Czy posiadaja tez alternatywe w postaci DVI/HDMI?

Z tego co czytam na wiki (chociaz ostatnio jest to coraz mniej pewne zrodlo):

Technologia HDCP (ang. High-bandwidth Digital Content Protection) jest mechanizmem pozwalającym na kontrolę przesyłania dźwięku i obrazu w formie danych cyfrowych pomiędzy dwoma urządzeniami. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w postaci, która umożliwiałaby utworzenie nieautoryzowanych kopii.

tak wiec nie wiem za bardzo jak to sie ma do D-SUB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qgar właśnie to samo czytałem dlatego pytam się czy dotyczy to gier na ps3, bo filmów to rozumiem. Ochrona przed kopiowaniem dla filmów ale dla gier?. Ciekawy jestem tego kabla, bo naprawdę chętnie użył bym mojego niepotrzebnego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla TV to nie ma roznicy. Wypluwany braz cyfrowy to obraz cyfrowy i czy jest to najnowsy batman na blu-ray'u czy inny reksio na DVD, to jezeli obraz przesylany jest kablem cyfrowym (hdmi/dvi) to wg mnie HDCP ma tutaj zastosowanie i musi byc zaimplementowane w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Witam, kabel bedzie dostepny od ok. 17-18 kwietnia. Prosze zagladac na strone: www.hwsystem.pl - tam bedzie oferta aktualizowana na biezaco (jesli jest Pan zainteresowany zakupami hurtowymi, jesli nie, cena kabla wynosi 149 zl brutto).

Pozdrawiam, Justyna Dąbrowska

www.hwsystem.pl

ul. Nowowiejska 22c

58-200 Dzierżoniów

biuro@hwsystem.pl

GG: 5740038"

Tak mi odpisali w sprawie tego kabelka. Ciekawe co rozumieją przez zakup hurtowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam, bo jestem nowy na forum!

Mam pytanie. Jaki monitor HD do PS3 mogli byście mi z czystym sumieniem polecić? Cena to tak do 1500 zł. Może delikatnie wykraczać poza tą różnicę. Nie potrzebuję jakiś bajerów typu Pivot czy tuner TV. Potrzebuję go do grania na wyższym poziomie i gier na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wszystko ok ale co z tv plazmowymi czemu sa tak malo popularne? Jakosc obrazu jest na nich duzo gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w danym watku, a nie dziendobry i co byscie polecali. Moze sie nie spodziewales, ale nie jestes pierwszym, ktory pyta sie jaki monitor kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obraz jest nawet ladniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z ogladaniem meczy w tv? Obraz jest tak samo dynamiczny jak na lcd 100hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze co do tego 100Hz w meczach. Specjalnie oglądałem sobie meczyk i włączyłem tryb demo (zwykły/100Hz) i różnicy zadnej nie ma. Tak samo gram również bez tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego kabelka, sam go posiadam i jestem zadowolony, lecz niestety albo to jest wina kabla albo mojego monitora, ponieważ widać jedną pionową czerwoną kreskę. Po podłączeniu do PC tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z rozdzielczością, ostrością, czytelnością obrazu - ? Jest to coś oscylującego w granicach wysokiej rozdzielczości - ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar mi chodziło o odpowiedz na pytanie czy są monitory z HDCP, inna sprawa czy jest on w starych monitorach albo nowych tylko z D-SUB, tu może być zonk. Jak wyczytałem:

"Jeśli nie mamy monitora HDCP, odtwarzane medium (gra lub film) samo zdecyduje, jak postąpić. Może się pojawić czarny ekran, ale... w najlepszej sytuacji znajdą się właściciele sprzętu wyposażonego w analogowe gniazda D-Sub – ci zobaczą obraz o rozdzielczości 960x540 zamiast 1920x1080 pikseli."

Czyli ten kabel powinien teoretycznie działać i na pewno działa - pytanie tylko jak z jakością obrazu. Jeśli jest wyposażony w stosowne klucze kodowe (graniczy z cudem) to i w HD obraz poleci. Tu napotykamy kolejny problem - monitor może takiego sygnału nie obsłużyć, na CRT jeszcze jako tako będzie wyglądać ale LCD - tam jak nie ma obrazu pixel w pixel jest lipa.

WG mnie lepiej kupić sobie jakiś tani LCD (monitor czy TV) z HDCP niż dziadować na jakichś tam kablach które też niemało kosztują a działanie ich też jest dyskusyjne.

PS

"Oryginalnie zapakowany, wysokiej jakości kabel VGA, pozłacana wtyczka PS3

(24 karatowe złoto), najwyzszej jakości ekranowany wewnętrzny przewód, gwarantuje idealny obraz w trybach 480i/480p/720p/1080p!" - taaaaaaaaaaa a świstak siedzi i zawija w te 24karatowe sreberka

do tego nazwa "VGA Cable" też wiele może tłumaczyć - konwertuje sygnał HD na VGA (a tam max to 640x480 - 480p - dla Wii standard a dla PS3 to dużo za mało)

Edytowane przez wilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doug

Masz CRT czy LCD. Jaka jest rozdzielczość?

wilku

Jak mam CRT 19 z D-SUB to warto zainwestować w ten kabel? (nie mam dobrego tv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 zł za kabel który może przesyłać niewiele lepszy sygnał niż standardowy dołączany do PS3 (Composite), ja bym nie ryzykował ale najwyżej sprzedasz go poźniej. Jak masz TV >= 21" będzie on napewno lepszym rozwiązaniem niż monitor 19".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu monitor nie umie opsłózyć 576p na ślepo bym przeztawił na 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapytam czy ten kabel HDMI -> DVI to już przetestowałeś na innych mediach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem dzisiaj neta i... natrafiłem na bardzo fajną okazję 23 calowy Monitor Acer H233HA KLIKNIJ Posiada on złącze HDMI , ale czy dałoby radę podłączyć do niego PS3 ? [ monitor chyba nie ma HDCP ] :crazy:

Edytowane przez Adrianeqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×