Skocz do zawartości
Gość Buson

Dentystaaa (buuu)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Buson

Ehh, zakładam temat bo już z bólu zęba nie wytrzymuje i muszę się czymś zająć, jakie macie doświadczenia, z dentystą?

Ja w wieku 9 lat miałem mieć rwane 4 zęby, dentystka nie podała mi znieczulenia... to było półtorej godziny cierpienia czystego bólu... jeszcze pod koniec powiedziała, że teraz widzi, że piąty ząb też musi wyrwać... to już było ukoronowanie tego sadyzmu... 

..Nie boje się lekarzy, zastrzyków.... niczego, ale jak ktoś by mi miał wbić igłę w dziąsło, lub zrobić cokolwiek z zębami... to gula w gardle mi się robi... teraz rozbolał mnie ząb, powinienem iść do dentysty, ale nie zmuszę się... dużo trenuje etc, a teraz jestem po długiej chorobie w związku z tymi 2 rzeczami nie mogę być poddany narkozie :( jedyne wyjście to igła w dziąsło i rwanie na żywca... może polecicie mi jakiegoś dobrego dentystę w Krakowie.. lub cokolwiek... buuuu  <beczy> <beczy> <beczy> <beczy>

ps: jak mnie zaboli, to zanim wyjdę stamtąd z moimi pieniędzmi, to wyrzucę dentystę przez okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

hmm jak byłem małolatem i mieszkałem w niemczech to często chodziłem do dentysty dziury po słodyczach ;pp Powiem elegancja francja nic nie bolało króciutko i w ogóle :) Natomiast w Polsce to porażka... Nic mnie nie bolało, ale że długo nie byłem poszedłem na kontrole. Zrobiono mi jeden ząb zaplombowano i po tygodniu boli, poprawka znowu 7dych... po tygodniu boli poprawka znowu 7dych... i i tak mnie boli chodzę już tak z miesiąc i jem wszystko na jednej stronie... Mam nadzieję jednak że trafiłem na złego dentystę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
hmm jak byłem małolatem i mieszkałem w niemczech to często chodziłem do dentysty dziury po słodyczach ;pp Powiem elegancja francja nic nie bolało króciutko i w ogóle :) Natomiast w Polsce to porażka... Nic mnie nie bolało, ale że długo nie byłem poszedłem na kontrole. Zrobiono mi jeden ząb zaplombowano i po tygodniu boli, poprawka znowu 7dych... po tygodniu boli poprawka znowu 7dych... i i tak mnie boli chodzę już tak z miesiąc i jem wszystko na jednej stronie... Mam nadzieję jednak że trafiłem na złego dentystę...

Dzięki stary, pocieszyłeś mnie... <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę chodzić do dentysty. Nic przyjemnego i na dodatek trzeba wydać kupę kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Nienawidzę chodzić do dentysty. Nic przyjemnego i na dodatek trzeba wydać kupę kasy.

Ej dobra, chcecie mnie dobić całkiem >,< ? <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nikt nie lubi chodzić do dentysty  :P. Ja natomiast lubie chodzić do dentysty, nigdy nie miałem jakiegoś strachu przed wierceniem  =]. Aktualnie chodze na wizyty i jestem zadowolony. Musisz podejść do tego optymistycznie, pomyśleć o przyjemnych rzeczach i wiedzieć że gdy wyjdziesz z gabinetu będzie Ci o wiele lepiej. Tak właśnie myśle.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie boję się chodzić, bo mam fajna dentyskę  ;). Na 30. mam umówioną ponad 2 godzinną wizytę :].

A igły nie ma co się bać. Za każdym razem gdy siadam na fotel wbija mi ją, a ja jej prawie nie czuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Też nie boję się chodzić, bo mam fajna dentyskę  ;). Na 30. mam umówioną ponad 2 godzinną wizytę :].

A igły nie ma co się bać. Za każdym razem gdy siadam na fotel wbija mi ją, a ja jej prawie nie czuję :P

Ja tam strach przezwyciężyć moge :P dziwnych rzeczy mnie od 10 lat na ninjitsu uczą ^^, ale to jest bariera psychiczna... >,< po prostu nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pojechalem do polski na 2 tygodnie na urlop i spedzilem 6 dni u dentysty i wydalem 850 zl za kanalowe jednego zeba ktorego juz wczesniej prosilem aby mi zrobila ale powiedziala ze nie widzi i za korone drugiego zeba ktorego defacto juz mi robila i mi sie zlamal :/ dentysci to bezlitosne zmije i nie lecza drobnych uszkodzen tylko czekaja az sie czlowiek nameczy i bedzie musial duzo zabulic :/ najlepiej wyslac wszystkich dentystow na wyrywanie zebow i by sie nauczyli co to bol zeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 miechów mam dziurę w z zębie tak wielką że włazi tam cała zapałka... Wypadła mi plomba podczas gry i jakoś nie miałem czasu iść.

A teraz łeb mnie coraz częściej boli (ognisko bólu to ten nieszczęsny ząb) i muszę w przyszłym miesiącu iść  <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast lubie chodzić do dentysty, nigdy nie miałem jakiegoś strachu przed wierceniem

Ja się bardziej boję wiercenia w portfelu niż w zębach  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allu, mam to samo, tyle że nie wypadła a wpadła do środka (źle założona) i rozsadziła ząb, tak że całkiem popękał. Oczywiście po czymś takim odechciewa się chodzenia do dentysty, więc chodzę tak od ponad roku. Dobrze, że ząb był wcześniej zatruty, bo inaczej z bólu to bym wył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam chodzenie do dentysty nie sprawia większych problemów. Może dlatego, że nigdy nie miałem/dopuszczałem do stanu w którym musiał bym cierpieć z powodu zębów (lepiej zapobiegać niż leczyć - jakieś tam jedynie małe dziurki były).

Prorok na ul.malborskiej jest super dentystka, a jeśli potrzebujesz chirurga stomatologa to przy końcu długiej (bliżej placu) jest dobry salon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyjemny temat....

Ząb boli to trzeba do dentysty... sam chodzę bo mam już dość..

jak sie nie dba o zęby (2xdziennie mycie przez miń 2 minuty) to się cierpi... wiem bo cierpię..

a cz te 4 minuty dziennie to aż tak wiele.. nie KU#$%@? Nie! a jakoś mi sie nigdy nie chce.. ale teraz kiedy na leczenie wydałem już ponad 1500zł mam motywację.. NIGDY WIĘCEJ TAKICH WYDATKÓW.. ILE GIER BYM ZA TO KUPIŁ.. i poświęcam te 4 minuty dziennie na mycie zębów.

To tylko 4 minuty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Mi tam chodzenie do dentysty nie sprawia większych problemów. Może dlatego, że nigdy nie miałem/dopuszczałem do stanu w którym musiał bym cierpieć z powodu zębów (lepiej zapobiegać niż leczyć - jakieś tam jedynie małe dziurki były).

Prorok na ul.malborskiej jest super dentystka, a jeśli potrzebujesz chirurga stomatologa to przy końcu długiej (bliżej placu) jest dobry salon.

Ogólnie zdrowy ze mnie gość, więc chyba zdecyduje się na narkozę.. po tym co mi kiedyś zrobiła dentystka szkolna, jak patrzę na fotel to odechciewa mi się żyć.. a boli już dosyć mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andre_07

a ja zapłaciłem za aparat do zębów 3000zł >:( >:( i co miesiąc chodze do dentysty na kontrole i zrzera mi 200zł >:(! . Za niecałe dwa miechy zdejmuje aparat i jakieś płytki mam kupić za 800 zł no i pomyślec ile za to bym mógł kupić gier na ps3 >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co miesiąc chodze do dentysty na kontrole i zrzera mi 200zł >:(!

To co on ci tam robi ? Ja za taką wizytę placę góra 60zł :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
(...) i pomyślec ile za to bym mógł kupić gier na ps3 >:(

Nie przeliczaj zdrowia na gry... Za parę lat możesz zechcieć wstawić sobie ząb, potrzebny będzie implant i wydasz ok. 10k złociszy.. Teraz pomyśl iiiiile za to konsol można kupić?! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,stary mam to samo :/ Jednak mi się udało przezwyciężyć strach (głównie dzieki dziewczynie:))Najgorsze jest samo wejsc do gabinetu,ta oblesna woń unosząca sie w powietrzu skutecznie odpycha.Wbijaj  do gabinetu proś o znieczulenie,zamykaj oczy i everything will be allright.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moja mama jest dentystką a mimo to na sama mysl o spotkaniu z nia w gabinecie dostaje drgawek  <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja lubię dentystę, chodzę co 2 tygodnie. Gdybym miał więcej kasy pewnie bym przesiadywał na fotelu co tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bosh, ja jak widzę te narzędzia i czuję zapach w gabinecie to mi się momentalnie robi słabo... Nienawidzę i panicznie się boję dentysty (tak samo jak strzykawek)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi raz  rwali zęba prawie 3,5 godziny, pani dentystka poparzyła mi usta narzędziami prosto z pieca, ząb pękł i trzeba było go po kawałku wyciągać do końca życia nie zapomnę tego horroru. Zmieniłem dentystę i jest super nigdy nie biorę znieczulenia, u nich jest jak w każdym zawodzie zawsze musi być paru partaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Siedzi u stomatologa 18 letni facet, 188 cm wzrostu cały spocony. Pani dentystka mówi żeby sie nie denerwował i co chwila wyciera jego zlane zimnym potem czoło, co chwilę jęczy chociaż dostał bardzo mocne znieczulenie. Co wy byście zrobili widząc taką scenę? Mi nie jest do śmiechu bo to właśnie ja siedzę na tym fotelu. Nie boję się lekarzy, zastrzyków itp. ale dentysta to dla mnie HORROR!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dentysta jest pół na pół Pamiętam jak rwali mi zęba uff... to był horror Ale jakoś żyję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×