Skocz do zawartości
TheMichal

World Rally Championship

Rekomendowane odpowiedzi

Gameplay? Człowieku, ten news powyżej to chyba dopiero jakaś pierwsza informacja na temat tej gry.

Jak trailer zobaczymy w przeciągu kilku miesięcy to będzie dobrze, a gameplay...to jeszcze daleka droga.

Co do odwzorowania wszystkich OS'ów, to czemu nie. Przy dzisiejszej technologii oraz zasobności dysków BD nie widzę problemu.

Jedynie co może sprawić problem, to ogromna ilość czas na zrobienie tego, a Panowie mają jeszcze sporo innych rzeczy do zrobienia poza trasami.

Ale tak szczerze mówiąc to wydaje mi się, że oni po prostu mieli na myśli oficjalne odcinki z WRC, a nie ogólnie z całego świata, bo tego na pewno nie zobaczymy.

Zresztą już nawet w takim WRC na PS2 było ich za dużo. Im więcej tym trudniej potem wszystko spamiętać, a trzeba przeważnie znać każdy zakręt i "niespodzianki" na trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ta możliwość ścigania się z prawdziwymi kierowcami to przecież na pewno nie chodzi o to, że w rzeczywistości będzie siedział po drugiej stronie jakiś kierowca WRC, tylko że w grze będą wszyscy kierowcy biorący udział w WRC. Tzn. na pewno każdy to wie, ale pierwsze wrażenie miałem dość dziwne.

Fajnie by było, jakby na każdej trasie był realny rekord przejazdu.

ja stawiam, że to ma być coś w stylu Virtual Spectator znanego z relacji TV, tylko aktualny przejazd będzie jako duch na trasie - na autoklubie o tym czytałem dawno temu, że mają takie założenia co do tej gry. Ale jak to będzie dokładnie wyglądać, to ciężko stwierdzić. Jednak nic nie zmieni faktu, że PS3 doczeka się prawdziwej rajdówki. Ciekawe jak sobie ze wszystkimi OSami poradzi X360 i DVD-DL :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli będzie tak jak mówisz to rzeczywiście ciekawa opcja.

Co do X'a to WRC był takim naszym exclusive z górnej półki. Niech znów lepiej zrobią tak samo teraz, bo w przypadku X'a będą musieli się z czymś ograniczyć.

O ile na PS3 mają dość szerokie pole manewru, to już sama płytka DVD na X'ie ich nieco ogranicza. I na pewno będą musieli z czegoś zrezygnować w takim wypadku.

A wiadomo co najczęściej cierpi w takich momentach...grafika... Nie to, żeby mi zależało na grafice, ale skoro mogą zrobić lepszą, a będą musieli specjalnie robić gorsze tekstury, itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilometrów OSowych w cyklu WRC jest kilka tysięcy - na jednym DVD, nawet przy słabych teksturach sądzę, że ciężko będzie to wszystko zmieścić, czyli Xbox dostanie kilka krążków. A nie sądzę, aby porzucili pomysł wszystkich odcinków, bo Microsoft nie potrafił myśleć perspektywicznie :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby byli wstanie zrobić wszystkie odcinki z mistrzostw świata. Z reguły w grach rajdowych jest ok 40-50 OSów, na które średnio potrzeba 3-4min na przejazd (wiadomo są wyjątki - krótsze i dłuższe). W rajdowych mistrzostwach świata każdy rajd (w poprzednim sezonie było ich 12) ma po około 15-18 odcinków i praktycznie każdy ma kilkanaście, a niekiedy i kilkadziesiąt kilometrów. Łączny czas przejazdu takiego rajdu wynosi ok 3h. Nie wierze, że będą wstanie odwzorować tak dużą ilość odcinków na porządnym poziomie.

Dlaczego niby nie? Codemaster chwalił się, że wykorzystywał Lasery aby odwzorować jak najlepiej tor do Formuły 1, a jak wiadomo tory do krótkich też nie należą. Co do samej gry to ostatnio bardzo cicho o niej jest nawet na stronie Milestone nie podali,że pracują nad gra :o.. Jeśli WRC będzie wyglądało jak dirt 2 + kosmetyczne poprawki nie będę narzekał na oprawę graficzną

link z dema z x360 i nie widać, aby gra jakoś ubolewała graficznie Edytowane przez Bagley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jeszcze kupa czasu do ujawnienia czegokolwiek, patrz na F1 2010, wciąż żadnych konkretniejszych informacji, nie mówiąc już o jakiś trailerach.

A co dopiero WRC. Wolę jak Panowie są skupieni na grze, a nie na rozdmuchiwaniu jej na wszystkie strony świata, jaka to ich gra nie będzie wspaniała.

Ostatnio mieliśmy kilka takich przypadków, a jak sama gra wyglądała to już mówić chyba nie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby nie? Codemaster chwalił się, że wykorzystywał Lasery aby odwzorować jak najlepiej tor do Formuły 1, a jak wiadomo tory do krótkich też nie należą.

Tor F1 ma średnio 4km, najdłuższy swego czasu Spa w Belgi miał nieco ponad 7km. GP w sezonie jest 16 (teraz chyba 17-19, nie chce mi się sprawdzać bo to co roku się zmienia). A, więc cały sezon F1 długościami torów nie odpowiada nawet 1 (słownie - JEDNEMU) rajdowi, bo pojedynczy odcinek specjalny ma kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów. Jedno okrążenie w F1 zabiera ok 1min 30sec. Całe GP trwa ok 1godz 30 min na tym samym torze pokonywanym ok 60-70 razy. Rajd trwa ponad 3h na różnych 16-18 odcinkach, co prawda niekiedy pokonywanych 2 razy czy tez w przeciwnych kierunkach, ale jednak odcinkach, których ciężko się nauczyć na pamięć bo są inne i nie nauczysz się ich na pamięć jak toru.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale samo wykorzystywanie Laserów do stworzenia toru jak i otoczenia jest męczące, co do trailera F1 to już jest od bardzo dawna za wiele on nam nic nie mówi

i to chyba jedyny trailer, nie licząc tych na psp i wii, ale to w ogóle inna grafika itd... do WRC musimy poczekać do września, może po nowym roku coś się pojawi.. Może te odwzorowanie to będzie tylko pod iOpenera aby porównać czas z kierowcą z reala... Ale nie wyobrażam sobie bicia czasu z Loebem o_O, chociaż fizyka gry jest daleka tej od rzeczywistości :P

Edit: Przepraszam jest jeden tor który dorównuje WRC Nordschleife (dł. 28km ehh Piękny tor :( )

Niestety bezpieczeństwo ponad wszystkim, ale można się przejechać swoim autem.... Polecam wrażenia niesamowite : ) Jedno okrążenie moim POLO (niecałe 100 km) 19 min :) ale przy okazji można było podziwiać ferrari Lambo i inne w swoim żywiole

Edytowane przez Bagley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Przepraszam jest jeden tor który dorównuje WRC Nordschleife (dł. 28km ehh Piękny tor :( )

Na którym oficjalnie nikt się nie ściga :) A jak już porównujemy osiągi aut na tym torze to równie dobrze możemy brać pod uwagę auta grupy B, albo auta F1 z turbo. Stare czasy :)

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tor F1 ma średnio 4km, najdłuższy swego czasu Spa w Belgi miał nieco ponad 7km. GP w sezonie jest 16 (teraz chyba 17-19, nie chce mi się sprawdzać bo to co roku się zmienia). A, więc cały sezon F1 długościami torów nie odpowiada nawet 1 (słownie - JEDNEMU) rajdowi, bo pojedynczy odcinek specjalny ma kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów. Jedno okrążenie w F1 zabiera ok 1min 30sec. Całe GP trwa ok 1godz 30 min na tym samym torze pokonywanym ok 60-70 razy. Rajd trwa ponad 3h na różnych 16-18 odcinkach, co prawda niekiedy pokonywanych 2 razy czy tez w przeciwnych kierunkach, ale jednak odcinkach, których ciężko się nauczyć na pamięć bo są inne i nie nauczysz się ich na pamięć jak toru.

w Rally Championship z 99 roku Magnetic Fields stworzyło kilkaset kilometrów OSowych, które wiernie odpowiadały swoim odpowiednikom w rzeczywistości. Obecnie z technologią nowszą o 10 lat, wsparciem firmy zajmującej się medialnym aspektem zawodów FIA i nośnikiem kilkanaście razy pojemniejszym sądzę, że trzeba wierzyć w twórców w tym aspekcie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Rally Championship z 99 roku Magnetic Fields stworzyło kilkaset kilometrów OSowych, które wiernie odpowiadały swoim odpowiednikom w rzeczywistości. Obecnie z technologią nowszą o 10 lat, wsparciem firmy zajmującej się medialnym aspektem zawodów FIA i nośnikiem kilkanaście razy pojemniejszym sądzę, że trzeba wierzyć w twórców w tym aspekcie :thumbsup:

Tak wiem, ale tam i tak było tylko 6 rajdów po 6 odcinków (owszem niektórych bardzo długich, ale to nadal tylko sześć). W WRC by musieli zrobić 12 rajdów po 18 odcinków.

Szkoda, że nie jestem w tej kwestii takim optymistą jak wy, bo chętnie bym pojeździł po tylu OeSach. Przejechanie mistrzostw w kilkadziesiąt godzin to by było coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zrobią bardzo fajny tryb zniszczeń, bo w WRC to bardzo często spotykane zjawisko. Również zniszczenia na zasadzie: psujące się hamulce, problemy ze skrzynią, nie wskakujące biegi, gaśnięcie samochodu, itd.

O ile dobrze pamiętam, to chyba część z takich usterek była już w WRC na PS2, ale nie dam głowy.

Ale na pewno Panowie robiący WRC na PS3 będą się wzorowali garściami na WRC od Evo Studio, i w sumie to dobrze, bo jak brać to od najlepszych.

Nie mogę się doczekać jeżdżenia bokiem po trasach Finlandii czy może nawet naszej Polski, która wypada bardzo dobrze na tle innych zawodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby się nie wzorowali w tłuczeniu reflektorów tylnych, bo to mnie swojego czasu mocno wkurzało - lekka obcierka bokiem samochodu - nawet drzwiami i bach - całe światło zbite. Może detal, ale wpływał na prezencję samochodu podczas rajdu :whistling:

A co do zniszczeń - też jestem ciekaw czy pójdą w stronę powyginanej blachy i bitych szyb, czy bardziej w stronę zużywania się części i uszkodzeń mechanicznych spowodowanych kraksami. Tak jak np. w Rally Championship - po uderzeniu w coś przodem można było się spodziewać w przyszłości uszkodzeń chłodnicy, co za tym idzie przegrzewania silnika. Albo niszczenia opon, gdy wybraliśmy np. śniegowe na szuter (pierwszy rajd mistrzostw - odcinki 3 i 4, jedna strefa serwisowa - zawsze był dylemat jakie opony wybrać ;)).

Hmm...jak tak myślę, to gdyby wzięli Rally Championship, wsadzili nowe samochody, OSy, dopakowali grafikę to byłoby chyba najlepiej dla nowego WRC :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale tam i tak było tylko 6 rajdów po 6 odcinków (owszem niektórych bardzo długich, ale to nadal tylko sześć). W WRC by musieli zrobić 12 rajdów po 18 odcinków.

Szkoda, że nie jestem w tej kwestii takim optymistą jak wy, bo chętnie bym pojeździł po tylu OeSach. Przejechanie mistrzostw w kilkadziesiąt godzin to by było coś :)

Ale Rally Championship bylo na plycie CD (!) a teraz mowimy o BD, wiec wszystko sie zgadza z zapasem na nowoczesna grafike...

A tam odcinki byly naprawde dlugie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na golu pisze, że gra ma mieć premierę już w czerwcu...nie wiem ile w tym prawdy, nie sugeruje się tym nawet.

No, ale jeśli rzeczywiście, to nie jest to troszkę za szybko? Żeby nie wyszło z tego jakieś drugie Sega Rally przy okazji, bo chyba fani WRC zjedzą ich żywcem.

Chciałbym strasznie, żeby były odcinki które się jedzie po 10 czy nawet 20 minut na pełnym skupieniu.

Pamiętam zawsze jak jeździłem Włochy i tamte wąskie dróżki asfaltowe, a obok zaraz przepaść. Jakież to było skupienie, żeby tam nie wylecieć. Mały błąd i już jesteśmy na dole.

Byłaby to świetna sprawa takie długie odcinki.

Do tego, żeby dorzucili też troszkę starsze modele aut WRC. Jak chociażby Citroen Xsara WRC, uwielbiałem ten samochód w WRC na PS3. Zawsze nim jeździłem.

Starsze Lancery i Imprezy też byłyby bardzo fajnym dodatkiem. Nigdy w sumie nie spotkałem tego w żadnej grze WRC, no ale kto wie?

Najważniejsze w to jaką publikę celują producenci. Jeszcze nie powiedzieli ani słowa na ten temat, czy będą szli w stronę symulacji czy arcade bardziej?

Przy takim tytule to raczej nie ma nic do gadania, ale patrząc na dzisiejsze czasy i poziom gier, to zastanawiam się właśnie.

Żeby nie okazało się, że to kolejna gra dla 13-letnich debili...nie zniósł bym tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tak źle nie będzie, bo gra WRC będzie adresowana głównie dla fanów, a oni modelu jazdy z Sega Rally by nie zdzierżyli. Pozatym Sega Rally była finansową klapą, więc jeśli trochę pomyślą to dojdą do tego, że nie tędy droga ;) No i jeśli popatrzą na to, jakim kultem jest otoczony RBR i jak wszyscy pochlebnie wypowiadają się o WRC od Evolution, to będą wiedzieć jak model jazdy powinien wyglądać, aby wszyscy byli zadowoleni :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie o to boje... Nie ma co gadac, nie ma co sie spodziewac jazdy na poziomie richard burns rally ;) Fajnie byloby zeby nie bylo jazdy jak w dircie (absolutnie nie mowie ze tam zle sie jezdzi, jezdzi sie bardzo fajnie, ale raczej w wrc licze na wieksze wyzwanie podczas ujarzmiania takiego czterolapa :P), liczmy ze bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mówię, fizyka jazdy podobna do WRC 4 i będzie bajka. Gdybym tylko miał PS3 60GB to WRC4 i Gran Turismo 4 były grami, w które na pewno bym śmigał.

Może Sony kiedyś wprowadzi emulację software'ową, bo teraz te gry kosztują grosze, a dają frajdę niesamowitą.

Tak swoją drogą to patrzyłem na stronki internetowe Black Bean i Milestone. Myślałem, że znajdę może jakieś informacje o projekcie WRC, ale niestety nic.

W ogóle ogólnie to strasznie biedne te stronki. Ja wiem, że nie ocenia się książki po okładce, itd. Tym bardziej, że to stronka. Ale jak sobie przypomnę stronkę WRC to była świetna.

Zresztą co ja tu porównuje...to przez tą porę i zmęczenie.

Żyje w nadziei, że będzie to świetna gra i obyśmy wielcy fani WRC nie zawiedli się na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś odzew, ale to wciąż mało. Ten screen gry z to chyba z jakiejś bardzo wczesnej wersji, bo strasznie brzydki ten Citroen.

Ale najważniejsze, że coś już się dzieję. Napisali na końcu również, że już niedługo powinniśmy otrzymać dużo więcej informacji na temat gry.

Liczę na solidny trailer, albo chociaż sporą dawkę screenów.

Ależ mi brakuje porządnego WRC na PS3. Mam nadzieję, że rozwinie się na tej konsoli tak samo jak WRC od Evo rozwinęło się na PS2.

Bo do WRC i F1 nie ma mocnych, poza Gran Turismo, ale tam to jeździmy wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez brakuje takiej własnie gierki... DIRT to jednak nie to samo... a co do informacji o WRC to niby pisze że będzie "realistyczny model jazdy"... pytanie tylko na ile realistyczny:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez wlasnie pokladam nadzieje w fajnej fizyce ;) Oczywiscie nie spodziewam cos na miare rbr ale zeby dalo sie fajnie jezdzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co znalazłem:

http://www.youtube.com/watch?v=iwESiu0pCGo

Podczas filmiku widać pierwsze projekty tras w grze. Nie spodziewajcie się cudów!

To jak na razie BARDZO wczesne stadium gry, ale widać że Panowie pracują i mam nadzieję, że przykładają się do roboty, a to jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dzisiaj będąc na oficjalnej stronie WRC znalazłem filmik - zwiastun gry :)

http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=300&featureid=1639&desc=Sneak preview: New WRC game

Znalazłem flmik jak robią gre i testują

Ciekawe czy coś było o tej grze na targach E3 ?

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×