Skocz do zawartości
marcinoo

Internet "z powietrza" a PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka miesięcy się przeprowadzam (jak nie zwariuję podczas urządzania domu i użerania się z wszystkowiedzącymi fachowcami). Niestety tam gdzię będę mieszkał na razie nie ma internetu przez kabel (TV kablowej nie ma, TPSA mnie olała - doiwedziałem się, że na razie nie planują tam inwestycji).

Czy ktoś używa z PS3 Sferii albo internetu z oferty operatorów komórkowych? Czy to działa? Jeśli działa, to da się grać po sieci, czy tylko jako tako można ściągać demka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz neta od operatorów do PS3, to tylko Blueconnect, jako jedyni nie mają ograniczeń, po prostu masz taki transfer jak masz zasięg. Mój ojciec ma w laptopie czasem ponad 2mb/s . Musisz wykombinować to tak, żeby kupić router, które przyjmuje SIM (a są takie?), albo z laptopa z wejściem na karte zrobić router :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz neta od operatorów do PS3, to tylko Blueconnect, jako jedyni nie mają ograniczeń, po prostu masz taki transfer jak masz zasięg. Mój ojciec ma w laptopie czasem ponad 2mb/s . Musisz wykombinować to tak, żeby kupić router, które przyjmuje SIM (a są takie?), albo z laptopa z wejściem na karte zrobić router :P

Na co nie mają ograniczeń? Na ilość ściągniętych danych?

Mogę udostępniać z laptopa. Ktoś próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to też :P Nie mają ograniczeń na prędkość przesyłu danych (transfer), ściągasz tak szybko na ile pozwala ci zasięg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rauko

Są routery z taką funkcją, ale nie jest to tania zabawa.

(nie linkujemy do allegro)

Ten mogę polecić bo miałem z nim do czynienia i spisywał się doskonale - chociaż sama prędkość transferu pozostawiała trochę do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rauko

Z funkcją 3G - czyli wkładasz kartę sim od operatora i normalnie Ci dzieli łącze po kablu lub po WiFi - model routerka - LINKSYS WRT54G3G-EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z funkcją 3G - czyli wkładasz kartę sim od operatora i normalnie Ci dzieli łącze po kablu lub po WiFi - model routerka - LINKSYS WRT54G3G-EU

Dzięki za info! Fajna sprawa. Sprawdzę jak działa internet bo mam laptopa z kartą HSDPA. Jeśli będzie ok to sobie taki routerek zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to też :P Nie mają ograniczeń na prędkość przesyłu danych (transfer), ściągasz tak szybko na ile pozwala ci zasięg :D

Nie rozumiem troche Twojej wypowiedzi...Troszke bzdure tutaj napisales...O co chodzi, ze nie ma ograniczen na predkosci przesylu danych i sciaga sie tak szybko, na ile pozwala zasieg...???Przepraszam Kolego, ale w np Orange rowniez nie ma takiego limitu...Nie wiem skad taki pomysl, ze w ogole jest taki limit...Bierzesz w Orange (i Plus tez na pewno ma taka opcje) usluge pt bussiness everywhere i jedziesz...A predkosc sciagania zalezy miedzy innymi od tego, w zasiegu jakiej technologii sie znajdujesz...W mniejszych miejscowosciach nie bedzie to z pewnoscia 2 Mb. Dlaczego? - poniewaz poza najwiekszymi miastami Polski ZADEN operator nie ma uruchomionego 3G (UMTS) - i jeszcze dlugo miec nie bedzie...W praktyce wyglada to tak, ze kupujesz usluge dostepu do netu z karta do laptopa i korzystasz z internetu. W zaleznosci od tego, w zasiegu jakiej technologii bedziesz - predkosci mozesz spodziewac sie bardzo roznych. Tylko 3G daje mozliwosci predkosci powyzej 1Mb i to w dodatku, jesli operator ma wlaczona usluge HSDPA. Predkosci HSDPA tez sa rozne - zalezne od wersji. W chwili obecnej w Orange mozesz smialo smigac z predkoscia w praktyce powyzej 4 Mb przy sciaganiu i ponad 1,5 Mb dla wysylania...Warto kupujac karte o tym wiedziec, jakie daje ona nam mozliwosci...No i gdzie operator ma 3G uruchomione...Karty sa kompatybilne wstecz, tzn, ze nawet jesli nie bedziesz w zasiegu 3G, to karta dopasuje sie do starszej technologii, jaka jest np EDGE, czy nawet GPRS i nadal bedziesz mogl laczyc sie z netem, ale oczywiscie z mniejszymi (i to duzo) predkosciami...Jesli kogos interesuje ten temat, to chetnie jeszcze poopowiadam. Zadnym autorytetem nie jestem, ale pracuje juz w telefonii komorkowej kilka lat...I to nie w sprzedazy czy marketingu, ale w dziale technicznym, wiec wiem co mowie...uffffff - sie rozpisalem

A konkluzja jest taka - kazdy operator na dzien dzisiejszy ma usluge, ktora pozwala na bardzo szybkie lacze z internetem i kazdy operator rozbudowuje siec przekaznikow tak, aby rowniez w mniejszych miejscowosciach odpalic abonentom taka mozliwosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×