Skocz do zawartości
geralt

Przycinka Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Ello. Otwieram ten temat z prostej przyczyny, mianowicie chcialbym sie dowiedziec czy macie podobny poblem.:/ Kupilem play-a jakies 2 miechy temu, nowy na gwarancji...i wszystko dzialalo poprawnie dopoki, dopoty nie zaczolem grac w fife 2009 (tez oczywiscie nowa, bez zadnych rys). Problem pojawia sie dopiero kiedy zaczynam grac miejwiecej dluzej niz godzine...a wyglada on w ten sposob ze poprostu gierka zwalnia (mozna powiedziec ze sie lekko zacina...:/). Nie mam pojecia co moze byc problem i jak go "naprawic". A chcialbym wspomniec ze "zwalnia" tylko przy tej jednej gierce, bo odrazu kiedy zaczelo sie cos dziac to sprawdzilem na innych gierkach (uncharted, star warsy, tenis, mortal itp...) to tego problemu nie bylo. Prosze o pomoc...moze powinienem zareklamowac play-a? ale co powiem w sklepie...sluchajcie fifa mi sie po jakims czasie tnie?? nie jest to zbyt dobry argument...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam fify wiec nie mam porownania, ale niestety nie widze tu objawow zadnej usterki. Po prostu slabo napisana gran. Jestes pewien ze te przycinki pojawiaja sie dopiero po jakims czasie uzytkowania? Moze te przycinki wystepuja od samego poczatku, tylko zaczynasz zwracac na nie uwage dopiero po jakims czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja mam fifę i nic mi się nie zacina. Może konsola się przegrzewa? Bo innego wytłumaczenia nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko przy Fifie to niemożliwe by coś dolegało chlebakowi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje ze konsolka się przegrzewa, masz ją włozoną do jakieś półki czy lezy sobie na wolnej przestrzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się zdaje ze konsolka się przegrzewa, masz ją włozoną do jakieś półki czy lezy sobie na wolnej przestrzeni?

Wiesz play lezy spokojnie w komodzie (ktora jest otwarta, takze sadze ze jakas cyrkulaja powietrza jest)...ale chyba jest to jakis problem z tym przegrzewaniem??(chociaz jak sprawdzalem temperature, to tak mi sie wydaje ze nie jest az taki goracy). A nie sadze ze jest to wina plyty, a na 100% wczesniej dzialala gierka normalnie (czyli plynnie, bez zadnych przyciec)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestancie gadac o tym przegrzewaniu. Jakby sie konsola przegrzewala to na pewno tego objawem nie byloby stopniowe pojawianie sie przeskokow w grze. Konsola dzialalaby identycznie. Gdyby sie przegrzala to po prostu by sie wylaczyla a wczesniej wiatraki zaczelyby robic wichure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem wielokrotnie w fife 09 i nigdy jeszcze się nie pojawił mi owy przypadek . Jednak skoro tutaj jest wykluczane chłodzenie - to możliwe , że masz jakąś wadę konsoli :confused: . Radziłbym sprawdzić jej wydajność na chociażby K2 - bądź innym tytule o sprzętożernej naturze :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jakoś się z tym uporam, ale nie dałem rady i proszę was o pomoc :P Mam ps3 od ~lipca. Na początku grałem na starym kineskopowym tv (brak funduszy) i jakoś sie dawało grać. Od jakiegoś miesiąca mam telewizor 46-calowy sharpa - 46d65e i zauważyłem, że gry wyglądaja tak, jakby nie były w HD. Nie ma takiej płynności jaka jest np u mojego kumpla na konsoli, tylko takie "mini zacięcia". Obraz jest ok, ale płynność troche mnie nie zadowala. Już nawet jak oglądam trailery na kompie w rozdzielczości HD, to jest wieksza płynność niż na konsoli. Może to zależy od kabla HDMI? Kabel kupiłem za 70zł w Avansie. A może zależy to od tego ze telewizor ma 60hz? Jak tak, to sprawa załatwiona, jakoś przeżyje. A jak nie, no to będę probował z tym walczyć :D Mial ktoś już tak problem? W filmach już takiego problemu nie ma. A może jestem przewrażliwiony? :pardon:

Edytowane przez keloj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina kabla. To wina gier. One po prostu tak dzialaja. A kolega moze miec jakies bonusy w TV w stylu 200hz/600hz albo inne motion flow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO nie jest wina gier tez tak mam i dalej nie wiem co tym zrobić na początku jak kupiłem konsole nie miałem tego problemu dopiero zaczolem to zauwazac na gta 4 ktore na początku chodziło dobrze a teraz przycina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, bo taki skate u mojego kumpla chodzi jak marzenie a u mnie czasami podcina :/ Nie mam pojęcia od czego to może zależeć. Nawet patrzyłem w ustawieniach i nic :( Nie przeszkadza to za bardzo w graniu ale takie małe zacięcia to jest troche wkurzająca rzecz, tymbardziej jak chce się odstresowac :P jedyna gra jaka mi sie nie zacina to chyba flower lol No nie wiem, później jeszcze popróbuje.

Edytowane przez keloj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI nie tno sie sie gierki tylko na ps3 na przyklad uncharted kilzon 2 lbp widocznie so dobrze zoptymalizowane masz jescze gwarancje na swojo konsole ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę odświeżyc temat. Ostatnio kupiłem sobie SW: TFU no i byłoby git gdyby nie lekkie zacięcia. Jak narazie doszedłem do Felucii. W niektórych momentach zacięcie jest tak silne, ze zwykly skok trwa jakies 5 sekund dłużej niż zwykle. Tak jakby konsola nie wyrabiała. W filmach wszystko jest ok. Flower sie nie zacina. Skate 1 czasami, skate 2 czesto. Shaun White i LBP sie nie zacinają. Co może być nie tak? Kabel HDMI? Ustawienia? A może telewizor?

IMO płynność powinna być taka -

A jest dużo gorzej :( Nie wiem kompletnie co mam robić :o

edit:

przywróciłem ustawienia fabryczne - nic to nie dalo :( Wygląda tak jakby gra zacinała się wtedy, gdy na ekranie dużo się dzieje - dużo kolorów, etc

Edytowane przez keloj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie ustawieniami tv. tez mam sharpa i on ma wredne ulepszacze obrazu. Na poczatek wylacz calkowicie DNR i tryb filmu. Mozesz tez od razu ustawic tryb gry z pilota.

sprawdz swoja konsole na innym tv, np u znajomka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w trybie gry od początu :biggrin: zaraz ide spróbować pozmieniać ustawienia tego obrazu, mam nadzieje, że bedzie lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy trzeba pisac ze pewne gry po prostu gubia klatki :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdziwilbym sie jakby gra napisana specjalnie na ps3 gubilaby klatk, (nie mowie tu o multiplatformowych tytulach)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina była po stronie telewizora - pobawiłem się w ustawieniach, nic się już nie zacina po lekkim zmniejszeniu ostrości :) no teraz to ja moge graać :laugh: dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, napotkałem następujący problem, mam konsole ps3 slim 120 gb i jak włączam grę (sprawdzałem na FIFIE 09 i Resistance 2) gra ma mniej fps niz miec powinna, problem potem znika (gdzieś po 2/3 godzinach grania) ale to strasznie denerwuje... Jest moze ktoś w stanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy mniej niz powinna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy mniej niz powinna ?

Jak na przykład wykopujesz pilkę bramkarzem na drugą połowę to przejścia kamery nie wiem jak to nazwać, przerywają? Płynnie, zcinka, płynnie, zcinka i tak to mniej więcej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i rzeczywiscie powinno byc plynnie, ale wiekszosc gier tak wlasnie dziala (gubi co najmniej pojedyncze klatki) na ps3. Jezeli chcesz dobra gre ze stala i plynna animacja to kup modern warfare, wszystko jedno ktora, albo wipeouta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem tutaj o tym, że gry na ps3 się zacinają - w SW:TFU zmieniłem ostrość i jakoś mniejsze to było, nie przeszkadzało aż tak mocno dopóki nie kupiłem uncharted :)

Telewizor - Sharp Aquos LC-46D65E

Po prostu gry się zachowują tak, jakby nie były w HD. Tak jakbym grał na kompie w grę, do której mam o 1gb ramu za mało. Czyli grać się da, ale nie wygląda to tak jakbym chciał. Przetestowałem wszystkie możliwe ustawienia telewizora - począwszy od redukcji szumów, skończywszy na zmianie ostrości, barwy, kontrastu itp. Efekt? Mały. W ustawieniach w ps3 mam ustawione na HDMI, 1080p.

1. Kumpel ma Samsunga 100hz, mój Sharp ma 50 czy 60, czy to ma jakąś widoczną różnice na LCD? I może być to wina tego "zacinania"?

2. Pytanie dla posiadaczy Uncharted - http://www.youtube.com/watch?v=5VsQj33C1Fs - czy tak u was wygląda gameplay? Jeśli tak, to kolejny znak że coś u mnie jest nie tak :P

3. Może to wina kabla HDMI? Kupiłem go jakiś czas temu w Avansie za 69zl, moze jakis wadliwy?

4. A może coś z konsolą nie tak?

Dzis mam zamiar wziac kabel HDMI kumpla i przetestować go u siebie. Dodam też, że po kupnie TV podpiąłem go pod RGB... zacinania nie było, tylko obraz nie był w HD. Teraz już sam nie wiem :/

dodam tez, ze sciagnalem trailer GTA IV... zacina sie i to dosyc mocno

przewrazliwiony chyba nie jestem, ale moim zdaniem gry na telewizorze 46' nie powinno az tak bardzo sie roznic od gier na tv kumpla 42' ;/

Edytowane przez keloj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×