Skocz do zawartości
geralt

Przycinka Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tylko jedną grę ?

Jeżeli nie to sprawdź, czy na innych ten problem nie występuje. W sytuacji, gdy dalej będzie ten sam problem, spróbuj naprawić dysk twardy, z poziomu menu serwisowego.

Tj. najpierw format, a później próba naprawy bad sectorów, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi MW2 w ogóle nie przycinało, cały czas tak samo płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oddam na gwarancji PS'a, to wymieniliby dysk? Ile to może kosztować?

@OFF

przepraszam, że długo nie odpisywałem, ale nie było mnie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że to winna konsoli a nie płyty.Pójdzie do kolegi/koleżanki czy znajomego i zobacz czy ma ten sam problem,jeśli nie winna konsoli i wymień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam konsolę PS3 60GB i od jakiegoś czasu wszystkie nowe gry które kupuję zacinają się w różnych momentach. Obraz jest wtedy taki jakby grafika wysiadła,a wyłączenie konsoli możliwe jest tylko przyciskiem z tyłu. Dzieje się tylko tak przy graniu na konsoli. Może miał ktoś z Was taki problem? Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam konsolę PS3 60GB i od jakiegoś czasu wszystkie nowe gry które kupuję zacinają się w różnych momentach. Obraz jest wtedy taki jakby grafika wysiadła,a wyłączenie konsoli możliwe jest tylko przyciskiem z tyłu. Dzieje się tylko tak przy graniu na konsoli. Może miał ktoś z Was taki problem? Dziękuję za pomoc

Konsola umiera. Mnie się zawiesza czasem od np internetu albo płyta porysowana bo jakiś baran wyskrobał dziury na odwrotnej części gry że tego nie widać (na szczęście wymieniłem ją)

Ale zawsze się zawiesza w stylu pauzy a nie grafiki popsutej tak jak karty graficzne na pc które się przegrzewają

Jak ci się zawiesi zrób zdjęcie z ekranu co pokazuje po zawieszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam fife 09 i mam lekkie zacięcia zwłaszcza przy rzutach rożnych czy wykopaniu piłki przez środek boiska od bramkarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FIFIE to normalne, ale są one praktycznie nie zauważalne, a już napewno nie przeszkadzają w miodnej rozgrywce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam fife 09 i mam lekkie zacięcia zwłaszcza przy rzutach rożnych czy wykopaniu piłki przez środek boiska od bramkarza

w 09 nie pamiętam już dokładnie ale były spadki animacji przy wykonywaniu rożnych. A w 10 się zawiesza przeważnie przez błąd na łączu internetowym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne gry nie przycinają sie wcale a moh cały czas, czy to wina mojego napędu czy tagra jest tak zoptymalizowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to porównać z cięciami kiedy na PC ustawisz trochę za wysokie ustawienia graficzne, chyba rozumiesz..

Edytowane przez BC 222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować - jest mały problem czasami potrafi się podgrzać (jak zaczęła się przycinać to bod konsolą było bardzo ciepło - stwierdzenie organoleptyczne), ja ustawiłem swoją w pionie ponieważ zauważyłem, że czasami po dłuższym graniu przycina się, wcześniej by to sprawdzić zrobiłem mały myk i postawiłem konsolę na pudełkach od gier co widać na 

http://www.ps3site.pl/forum/topic/936-player-room/page__view__findpost__p__287547

przestało się zwieszać ale denerwowało mnie jak chciałem zagrać w jedną z 4 gier co robiła za podstawkę, postawiłem w pionie i jak ręką odjął natomiast przysłoniłem obecnie kable także jeszcze ładniej się prezentuje :)

Jak się przycina - zrób pauze i sprawdź czy nie jest za ciepło pod konsolą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono

Problem, z którym się do Was zwracam jest jak AIDS - powszechny, ale nie wyleczony. Plynność. Zacznę od sprzętu:

- PS3 80 GB

- TV LG 47' 60Hz

To spięte kablem HDMI z pozłacanymi końcówkami (podobno ma to jakieś znaczenie, nie jestem znawcą więc nie wiem) za 70zl o długości 1,5m.

Początkowo grałem na RGB i wszystko było fajnie, płynność gier w miarę tylko wiadomo, że jeżeli chodzi o grafikę RGB a HDMI to przepaść (jak dla mnie).

Zakupiłem ten kabel i odkąd z niego korzystam płynność działania WSZYSTKICH posiadanych przeze mnie gier spadła. Mam świadomość, że w grach zdarzają sie momenty bardziej lub mniej sprzętożerne, dlatego nigdy nie płakałem jak mi przycięło gdzieniegdzie, jak co poniektórzy;) Ale przekłnałem ten spadek płynności, bo mimo że jest minimalnie zauważalny nie wpłynął znacząco na przyjemność grania. Tutaj chcę się zapytać znawców : Czy to norma, że przy korzystaniu z kabla HDMI w porównaniu do RGB spada płynność? Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Dużo gram w Fallouta 3 ostatnimi czasy i poprostu nie wiem , czy to przypadłość gdy czy nie, ale pomijając, że spadek płynności chyba w nim jest najbardziej zauważalny (kwestia wcześniej porszona przeze mnie) to są momenty niezależnie od miejsca (bylem w tym miejscu - płynność ok, wracam po jakimś czasie do tego samego - płynność spada WTF!) że poprostu szału dostaje. Płynność spada do kilku klatek na sekunde a czasem nawet do 2 klatek na minute :| Kurde ja rozumiem, są gry sprzętożerne ale PS3 to taki sprzęt na którym nie powinno być takiego spadku płynności bo nie ma możliwości modyfikacji poprawiającej zdolności wyświetlania. Ma ktoś jakiś pomysł, albo uwagi? Porady też mile widziane.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat fallout zrobiony jest na silniku obliviona, a ten jest raczej do bani. Bardzo wiele gier zwalnia, czy to zaleznie od lokacji, czy to od tego co sie dzieje na ekranie (np GTA4 gdy goni cie policja). Zwolnienia w znacznej czesci sa spowodowane kiepska optymalizacja gry przez programistow.

Co do roznicy plynnosci animacji, to teoretycznie mozliwe jest zeby plynnosc spadla po przejsciu na HDMI, a to z tego wzgledu, ze grafika generowana jest w wyzszej rozdzielczosci. Podkreslam, ze jest to z mojej strony tylko teoretyzowanie, zadnych badan w tym zakresie nei popelnilem. Mozesz sprobowac odznaczyc rozdzielczosci HD (720 i wiecej), wymuszajac w ten sposob prace konsoli w rozdzielczosci SD na kablu HDMI. Porownaj czy plynnosc animacji jest wowczas taka jak na kablu RGB. Jezeli tak, to najprawdopodobniej spadek animacji to wlasnie kwestia rozdzielczosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak Wy - dotyczy gry Battlefield Bad Company 2. Gra - w single, tak jak i w multi - nie chodzi płynnie, co praktycznie uniemożliwia jakąkolwiek rozgrywkę. Na oko ilość klatek waha się pomiędzy 15 a 20. Nie ważne, czy na ekranie coś się dzieje, czy nie, gra koszmarnie haczy. Od razu odpowiadam, że z innymi grami nie mam najmniejszego problemu, tylko ta jedna generuje opisany problem. Deklarowany przez wydawcę framerate to 30fps, więc powinno być w miarę płynnie. Czy ktoś ma podobny problem? Pozdr, Apo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko 30fps w BC3 to jest jak straniesz przy scianei i sie gapisz w plaska teksture. Tej grze duzo brakuje do tego, by byla ladna i plynnie dzialala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem udało mi się rozwiązać. Winny okazał się kabel HDMI, pozłacane styki i specyfikacja 1.3b - a powodował, że gra chodziła paskudnie. Ciekawy jest jedynie fakt, że tylko po uruchomieniu BBC2 dawało się to odczuć, inne gry chodziły bez najmniejszych zgrzytów. Po wymianie - niebo a ziemia - w końcu da się grać. Modern to nie jest pod względem płynności wyswietlanej grafiki, ale ułomności w urodzie nadrabia bardzo przyzwoitą grywalnością.

P.S. Wątek z ogólne/pomoc/szukam kogoś z krakowa jest już do usunięcia. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×