Skocz do zawartości
Evil-one

xcm v-box

Rekomendowane odpowiedzi

Gierasty ale na twoim CRT wyglada to naprawde ladnie.

Czy moglbys dac jakas fotke z gry RFOM i innych?? Ciekaw jestem bardzo roznicy jakosci grafiki u Ciebie w stosunku do telewizora CRT. Jest to dla mnie dosc istotne gdyz posiadam monitor CRT 22" (obsluguje 1080p), a wlasnie mam zamowic LCD 24". Jesli u Ciebie bedzie ten tytul wygladal ogien to po co mam wywalic 2000zl.? 2"-3" mnie nie zbawia a kase zachowam na zakup tv LCD. Bede Ci bardzo wdzieczny jesli mi pomozesz w podjeciu decyzji, gdyz moze warto jednak poczekac i na przejsciowym sposobie sie na razie pobawic?

Pozdrawiam

Skoro masz dobry 22"-owy monitor CRT, to na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał nad zmianą na LCD. Obraz na dobrym CRT jest o niebo lepszy.

Jak chcesz mieć super jakość obrazu w dużej rozdzielczości z PS3, to mogę Ci spokojnie polecić konwerter HDTV-to-VGA, z którego sam korzystam. Tu jest strona firmy, która go produkuje: http://hdtv2vga.com Jeśli, jak sugeruje twój nick, jesteś z Krakowa, to na Twoim miejscu umówiłbym się w tej firmie na prezentację - bo ten konwerter to nie jakiś chiński wynalazek. Firma, która go produkuje mieści się w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spider poszukaj w temacie mojego posta ale wspomnę jeszcze raz tutaj.

Zgadza się emulacja przez upscalowanie nie działa ale na 576p działają i DVD Video i gry PSX I PS2.

Co do posta Gierastgo nie zgodzę się z nim. Ponieważ tego czarnego paska może nie być wtedy gdy monitor będzie obsługiwał rozdzielczość pełną dla 720p i 1080p oraz połączenie przez HDMI jeśli monitor ma DHCP.

Ale tak to jest super.

Zaraz poszukam, ale wczoraj przeglądałem i miałem do wyboru tylko 576i, nie pamiętam, żeby było tam "p". W każdym razie sprawdzę to wieczorem, jeśli jest tak jak mówisz, to nie mam więcej pytań i komentarzy. Urządzenie jest jak najbardziej OK. Długo czekałem aż coś takiego pojawi się na polskim rynku.

uaktualniam: Faktycznie działają gry z PS2, nie zauważyłem tego trybu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,jak myślicie czy takie cudo dobrze będzie działać z Moim monitorem HP w2007v??

Na fajne LCD będe musiał jeszcze poczekać około 3miesięcy a granie na zwykłym tv trochę mija się z celem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakowiak
Skoro masz dobry 22"-owy monitor CRT, to na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał nad zmianą na LCD. Obraz na dobrym CRT jest o niebo lepszy.

Jak chcesz mieć super jakość obrazu w dużej rozdzielczości z PS3, to mogę Ci spokojnie polecić konwerter HDTV-to-VGA, z którego sam korzystam. Tu jest strona firmy, która go produkuje: http://hdtv2vga.com Jeśli, jak sugeruje twój nick, jesteś z Krakowa, to na Twoim miejscu umówiłbym się w tej firmie na prezentację - bo ten konwerter to nie jakiś chiński wynalazek. Firma, która go produkuje mieści się w Krakowie.

Powiem krotko. Decyzja podjeta i olalem monitor lcd. Dzieki panowie za pomoc i odzew, bo sie bardzo przydaly te opinie. W poniedzialek podjade do nich do firmy i poprosze o prezentacje z mojej plejki.

Panowie, jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hi,jak myślicie czy takie cudo dobrze będzie działać z Moim monitorem HP w2007v??

Na fajne LCD będe musiał jeszcze poczekać około 3miesięcy a granie na zwykłym tv trochę mija się z celem.

Pozdro

Twój LCD ma prawie identyczne parametry elektroniki jak mój Acer AL2416WB (odchylanie poziome od 24kHz, pionowe od 50Hz), więc myślę, że z konwerterem http://hdtv2vga.com będą Ci działać nie tylko tryby 480p i 720p, ale również 1080i i 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem krotko. Decyzja podjeta i olalem monitor lcd. Dzieki panowie za pomoc i odzew, bo sie bardzo przydaly te opinie. W poniedzialek podjade do nich do firmy i poprosze o prezentacje z mojej plejki.

Panowie, jeszcze raz dzieki

no i prawidłowo, , mniejszy wydatek a jakość też HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Ta kostka HD idealnie działa z monitorami LCD? I działa upscaling gier? Tzw zależało by mi na pograniu w gry PS1 i PS2 ale w 720p i jest wtedy wszystko pełno ekranowe czy też pozostaje jakiś mały odstęp tzw. czarny pasek? Może zarzucisz jakieś fotkę iż działania tego będę wdzięczny. Bo mnie zależy na razie na obrazie na monitorze LCD na tv trzeba się wstrzymać do wakacji.

A przyglądałem sie też fotkom tej kostki i widzę że właśnie z niej nie ma jak dźwięku wyprowadzić chinchami mylę się? Bo z vga boxa mogę sobie z componenta podłączyć pod kostkę logitecha głośniki i dźwięk mam a tutaj trzeba kombinować. Jakieś koncepcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twój LCD ma prawie identyczne parametry elektroniki jak mój Acer AL2416WB (odchylanie poziome od 24kHz, pionowe od 50Hz), więc myślę, że z konwerterem http://hdtv2vga.com będą Ci działać nie tylko tryby 480p i 720p, ale również 1080i i 1080p.

hi,dzięki za info czyli wystarczy kupić ten konwerter i wszystko będzie ok? Czy coś jeszcze jest potrzebne?

Działa na tej samej zasadzie co v-box??Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hi,dzięki za info czyli wystarczy kupić ten konwerter i wszystko będzie ok? Czy coś jeszcze jest potrzebne?

Działa na tej samej zasadzie co v-box??Pozdro

Konwerter HDTV-to-VGA to nie dokładnie to samo co VGA box. W zeszłym tygodniu miałem okazję pobawić się VGA boxem i z porównania wyszło mi, że jakość obrazu w dużych rozdzielczościach na HDTV-to-VGA jest zdecydowanie lepsza. Jest to szczególnie widoczne, gdy puści się wysoką rozdzielczość z komputera. Korzystając z HDTV-to-VGA w rozdzielczości natywnej mojego LCD - 1920x1200 - obraz jest identyczny, jak w sytuacji, gdy monitor jest podłączony bezpośrednio do komputera. Gdy podłączyłem monitor przez VGA boxa, to przy tej rozdzielczości litery na ekranie stały się nieostre, a cały obraz ciemniejszy.

Zaletą VGA boxa jest z kolei to, że w komplecie dostajesz komplet kabelków pasujący do wszystkich popularnych konsol. Są to co prawda kable raczej miernej jakości, ale ich dostępność w komplecie jest niewątpliwym udogodnieniem.

W przypadku konwertera HDTV-to-VGA w kabelki component musisz zaopatrzyć się sam. Aby nie zepsuć sobie jakości obrazu w dużych rozdzielczościach nie radzę kupować byle jakich. Najlepsze są chyba oryginalne http://allegro.pl/item269831798_kabel_comp..._sony_ps3_.html, ale ja mam takie http://allegro.pl/item264454821_markowy_po...av_ps3_ps2.html i ich jakości też nie mogę niczego zarzucić. Byle jakie poznasz po tym, że ich przewody są znacznie cieńsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konwerter HDTV-to-VGA to nie dokładnie to samo co VGA box. W zeszłym tygodniu miałem okazję pobawić się VGA boxem i z porównania wyszło mi, że jakość obrazu w dużych rozdzielczościach na HDTV-to-VGA jest zdecydowanie lepsza. Jest to szczególnie widoczne, gdy puści się wysoką rozdzielczość z komputera. Korzystając z HDTV-to-VGA w rozdzielczości natywnej mojego LCD - 1920x1200 - obraz jest identyczny, jak w sytuacji, gdy monitor jest podłączony bezpośrednio do komputera. Gdy podłączyłem monitor przez VGA boxa, to przy tej rozdzielczości litery na ekranie stały się nieostre, a cały obraz ciemniejszy.

Zaletą VGA boxa jest z kolei to, że w komplecie dostajesz komplet kabelków pasujący do wszystkich popularnych konsol. Są to co prawda kable raczej miernej jakości, ale ich dostępność w komplecie jest niewątpliwym udogodnieniem.

W przypadku konwertera HDTV-to-VGA w kabelki component musisz zaopatrzyć się sam. Aby nie zepsuć sobie jakości obrazu w dużych rozdzielczościach nie radzę kupować byle jakich. Najlepsze są chyba oryginalne http://allegro.pl/item269831798_kabel_comp..._sony_ps3_.html, ale ja mam takie http://allegro.pl/item264454821_markowy_po...av_ps3_ps2.html i ich jakości też nie mogę niczego zarzucić. Byle jakie poznasz po tym, że ich przewody są znacznie cieńsze.

\

Wielkie THx

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem.

Kupiłem HDTV2VGA i kable component. I teraz jak podłączam PS3 do ytego boxa to jak włącze monitor to mi wyskakuje: 'Out of Range'

CO mam zrobić. nie mam w domu tv, Mój monitor to iiyama prolite 2200WS-B1.

Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale z tego co znalazłem w google to Twój monitor nie obsługuje obrazu w częstotliwości którą wysyła konwerter i dlatego wyskakuje ten komunikat. Wpisz w google "HDTV2VGA out of range"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzumaki174: zarąbisty efekt. Czy coś takiego miało by sens na monitorze 19" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam problem.

Kupiłem HDTV2VGA i kable component. I teraz jak podłączam PS3 do ytego boxa to jak włącze monitor to mi wyskakuje: 'Out of Range'

CO mam zrobić. nie mam w domu tv, Mój monitor to iiyama prolite 2200WS-B1.

Pomocy!

Potrzebujesz wziąć konsolę do kogoś, kto ma jakikolwiek telewizor i w ustawieniach trybów graficznych konsoli http://manuals.playstation.net/document/pl...ideooutput.html wybrać wyjście COMPONENT, wybrać rozdzielczości 480p, 576p, 720p, 1080p, wyłączyć wszystkie inne rozdzielczości (interlace'owe) i zapisać ustawienia. Odtąd nie powinieneś mieć żadnych problemów z wyświetlaniem obrazu z konsoli na Twoim monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak wtedy z Linuxem na monitorze? Bo słyszałem, że na telewizorach nie-HD bywają z nim problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o linuxa to jest jeden problem, bo podczas bootowania odpala się zawsze niska rozdzielczość (576i). YDL linux przeprowadza już całą instalację w 720p, więc nie ma problemu, ale potem i tak pierwsze 10-15 sekund przy odpalaniu linuxa to czarny ekran, dopóki się sam nie przełączy. Chociaż nie wiem jak na LCD, bo sam mam CRT, ale pewnie tym bardziej nie wspierają trybów "i".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o linuxa to jest jeden problem, bo podczas bootowania odpala się zawsze niska rozdzielczość (576i). YDL linux przeprowadza już całą instalację w 720p, więc nie ma problemu, ale potem i tak pierwsze 10-15 sekund przy odpalaniu linuxa to czarny ekran, dopóki się sam nie przełączy. Chociaż nie wiem jak na LCD, bo sam mam CRT, ale pewnie tym bardziej nie wspierają trybów "i".

Czyli po chwili to znika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co znika?

Przy uruchomieniu YDL z tym boxem jest ok 20 sekund, gdzie nie widać ekranu, potem YDL przełącza się w tryb 720p (chyba domyślnie) i wczytuje resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem co znika?

Przy uruchomieniu YDL z tym boxem jest ok 20 sekund, gdzie nie widać ekranu, potem YDL przełącza się w tryb 720p (chyba domyślnie) i wczytuje resztę.

Chodziło mi o to, że problem znika i wszystko jest jak powinno być, czyli "tak, znika"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wiele pytań dotyczących jak podłączyć monitor do ps3, i cały czas pojawiają się nowe, więc postanowiłem to wszystko usystematyzować.

Żeby podłączyć monitor będziemy potrzebowali konwertera HDTV2VGA, polecam go jest to najlepszy konwerter, dostępny na polskim rynku.

A teraz kilka aspektów technicznych:

1) jeśli nasz monitor może przyjąć sygnał fullHD to polecam kable component sony, są dobre, a jeśli nie ma takiej mozliwości, to kable do 50zł wystarczą.

2)Przy komponencie, nie ma skalowania filmów w ogóle, oraz filmy blu są wyświetlane tylko w rozdziałce 720p, ale że mamy do czynienia z crt, więc skalowanie nie jest potrzebne, jakoś obrazu jest doskonała w każdej rozdzielczości.

3)WAŻNE: monitory LCD nie obsługują rozdziałek "i" a crt są wstanie wypalić oczy przy tych rozdziałkach.

4)HDTV2VGA nie skaluje obrazu, jego zadaniem jest przesłać sygnał component na vga, do ma żadnych konwerterów w sobie wbudowanych, czego skutkiem nie ma możliwości wyświetlenia 1080p na monitorze 4:3, ponieważ obraz fizycznie nie mieści się.

5)Jeśli masz LCD 4:3, i nie ma trybu aspect strech albo trybu 1:1 dla kabla vga, to zapomnij o nim, ponieważ to nie crt, i nie masz możliwości dowolnie konfigurowania danych obrazu.

6)W konsoli zaznacz tryb 576/480p to wtedy każdy materiał DVD, będzie skalowany do rozdzielczości do trybu progresive, i będziesz mógł go obejrzeć na monitorze.

7)576/480i, tych rozdzielczości nie przyjmują w ogóle monitory.

Jak to wszystko podłączyć:

Potrzebujemy, monitor ze złączem d-sub, ps3, kable component, konwerter, i monitor albo telewizor ze złączem component.

1. Podłączamy kable component do MONITORA ALBO TELEWIZORA ZE ZŁĄCZEM COMPONENT!!!!!!!!

2. Wchodzimy w ustawienia obrazu i ustawiamy, rozdziałki 576p/720p/1080p,i je zapisujemy a dźwięk puszczamy chinczami, optykiem lub hdmi.

3. Odłączamy konsole od monitor albo telewizor ze złączem component.

4. A teraz podłączamy konsole do konwertera, a konwerter do monitora. I wszystko powinno śmigać.

Wersja alternatywna podłączenia

Potrzebujemy, monitor ze złączem d-sub, ps3, kable component, konwerter, kable chinch które dostaliśmy w zestawie, telewizor crt/plazma/lcd który ma złącze chinch.

1) Podłączamy ps3 do TV kablami chinch, wchodzimy w ustawienia display

2) Wybieramy sygnał kablem component

3) Następnie zaznaczamy rozdzielczości obsługiwane przez twój monitor i nic dalej nie naciskamy.

4) Podłączamy component do konwertera, a konwerter do monitora I DOPIERO TERAZ PODŁANCZAMY KABLE COMPONENT DO PS3

5) Naciskamy dopiero teraz przycisk w prawo na pazie/klawiaturze/pilocie.

6) Zapisujemy ustawienia obrazu, i ustawiamy czym ma lecieć dźwięk.

7) Powinno śmigać

Jeśli mamy zwykły monitor o proporcjach 4:3, oraz nasz monitor nie przeskaluje obrazu do panoramy, to aby otrzymać obraz panoramę:

1) Mierzymy wysokość ekranu.

2) Następnie mnożymy to razy 0.75.

3) Wynik to wysokość obrazu w trybie panoramy.

4) Ustawiamy obraz w meni monitora.

W moim przypadku w monitorze 22 cali crt ponad full HD to otrzymałem wynik 23,25cm, nie wiem jak z innymi monitorami, ale najlepszy obraz z ps1/2 otrzymamy bez upscallingu.

To chyba na tyle jeszcze jakieś pytania to odpowięm na nie z miłą chęcią, to jest mój post z innego forum, to tak gdyby się ktoś czepiał o jego autentyczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że odkopuję, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy za pomocą HDTV2VGA podłączę PS3 do monitora nec lcd195nx oraz dlaczego ten konwerter jest lepszy od vgabox'a (no, trochę noobowy post, ale jak ktoś napisał, jest to charakterystyczne dla użytkowników z nr. powyżej 9000 :whistling: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×