Skocz do zawartości
Dante

Made in Poland czyli...

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to gra na PC, ale warto o niej wspomnieć, gdyż jest pierwszą grą stworzoną w Polsce, która odnosi tak wielki sukces, oceny serwisów internetowych mówią same za siebie. Gra jest Hitem!

Osobiście grałem w Witchera na G|C w Lipsku, oraz byłem na pokazie (dostałem nawet koszulkę ), po którym mogłem zamienić kilka słów z jednym z twórców (Polakiem!!).

The Witcher na PS3 i X360? Tak! To możliwe. Z informacju, które uzyskałem wiadomo, że to zależy od sprzedaży gry na PC. Sam w sobie produkt oczywiście będzie robiony przez inny oddział (który ma pewne doświadczenie w konsolach), ale pod ścisłym patronatem panów z CD Project Red. Najprawdopodobniejszą platformą będzie X360, ale PS3 nie jest skreślone z listy (głównie dzięki temu, że Pan narzekał na DVD w X360). Planowane wydanie? Ciężko powiedzieć. Jeżeli w ogóle to najpewniej początek 2009r.

Moja opinia o The Witcher? Bardzo mnie do gry nastawił pokaz na Games Convention. Gra pełna akcji, fabuły, smaku i Tego Czegoś. Niestety PC w domu, które pozwalają mi odpalić grę jedynie w 1280x1024 i minimalnych detalach odepchneły mnie trochę.

Sytuacja się zmieniła, gdy wszedłem do Empiku i zobaczyłem wielką wystawę The Witcher. Gra PC, gra karciana, edycja kolekcjonerska książek Sapkowskiego, audiocd z muzyką inspirowaną grą. Postanowiłem zakupić muzykę. Wracam do domu. Słucham... Szok! Muzyka świetna, niesamowita! Szybko pobiegłem do sklepu i biorę z półki grę karcianą. Wracam, gram z kumplem. Znowu szok! Jestem zafascynowany! Na kolejny ogień pójdzie sama gra (i pewnie mały upgreadzik pc'ika), a potem książki. Już w tej chwili zamówiłem sobie wielkie naklejki (jak te z podłóg w Empiku) 60x40cm z logiem Witcher'a!

Geralt hitem roku 2007r. ?? Dla mnie tak! Przynajmniej na PC. Gra wciąga i nie puszcza. Polecam wszystkim nawet na minimalnych detalach. Osobiście walczę u kumpla na wypasionym sprzęcie do czasu kiedy nie kupię swojej kopii, a w domu karcianka i delektowanie się muzyką na sprzęcie 7.2 Pionnera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh milo byloby zobaczyc ta produkcje na ps3...ale wiem ze bylby to tylko kiepski port z pc. Swoja droga...do roku 2009 wyjda nowe gry, na ktorych tle wiedzmin nie bedzie juz taki super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Superowość" Witchera nie polega na grafice, czy innych tego typu popierdółkach. Ta gra ma klimat, to coś co do tej pory ostro mnie trzyma przy, np. Neverwinter Nights 2, czy Baldur's Gate. Będę zapewne ją przechodził dziesiątki razy, a dzięki kompletnym braku liniowości każdy raz będzie magią. Wiedźmin i za 10 lat będzie świetny, bo nie jest po prostu "grą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales, nie mialem na mysli grafiki, ale wyjdzie white knight story, moze wkoncu final fantasy i mysle ze konsolowcy poprostu zapomnieliby o wiedzminie na tle 2 gier ktore moga...ale nie musza zrobic furrore (mowie wlasnie o fabule, klimacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra Wiedzmin n aPC jest baaaardzo słaba... naprawde hmm słaba... co ja moge wiecej powiedziec? Polski dubbing jest zalosny.... gre oceniam na 5/10 ;/// miał byc hit a jest syf ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się Idź w NFS: PS albo w Unreala pograj. Istne wakacje dla mózgu xD Widać RPG'i i im pochodne wykraczają poza możliwości pojmowania niektórych osób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin wcale nie jest pierwsza dobra polska gra.

Jest pierwsza polska gra ktora osiagnela taki sukces

Przed wiedzminem przeciez byly Chrome, Painkiller, Call of Juarez itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome był dobry?? Painkiller to bezmózga strzelanka. Juarez był OK, ale nic nadzwyczajnego, zero klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P0k3m0n

ej a ja mam pytanie czy na komputerze 512 ram procek 1.83 karta graficzna ati raedon 9200 czy na tym komputerze odpali na low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpali ale bd mulic w cholere. [; ładowac ci sie bd strasznie długo ja tak miałem i sie wściekłem kupiłem 1 gb ramu i mi śmiga na full. ;dd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłem na piracie. Już zamówiłem oryginałke z gram.pl . Mam 2 PC i dla obu gra działa tak:

1 PC:

Athlon XP 2400+ 2.0Ghz kręcone na 2.27Ghz

786DDR 400Mhz GoodRam Infiniton

GeForce 7600GS Gigabyte AGP8x kręcone softwareowo

Na tym PC gra chodzi w 30-40fps w 1280x1024 na totalnym minimum, przy większych akcjach potrafi przyrwać.

2 PC:

Intel Pentium 4 3.0Ghz

1Gb DDR 400Mhz Kingstone

GeForce 6600 NVIDIA PCI-EXPRESS 16x

Na tym PC gra na minimum i 1280x1024 chodzi w 60-70 fps. Na średnich w 30-40fps

Moim złotym środkiem było przeniesienie 256DDR z pierwszego PC do drugiego i dzięki temu na tym drugim PC w średnich detalach, przy delikatnie kręconej karcie graf. mam 50-60 fps i da się grać. Fajerwerków graficznych nie ma, ale jest porządnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się skuszę, chociaż pewnie w wakacje albo ferie bo wybitne gry RPG w czas gdzie trzeba się uczyć są zabójcze. Tak samo było z KOTORem "a...zobaczę o co w tym chodzi" i dwa tygodnie męczarni, bo z jednej strony obowiązki, a z drugiej KOTOR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chrome był dobry?? Painkiller to bezmózga strzelanka. Juarez był OK, ale nic nadzwyczajnego, zero klimatu.

Albo sie nie znasz na grach , albo grałeś w te gry dłógoooo po premierach. Swego czasu chrome pozamiatał , a painkiller rozwalił wszystko co było wtedy na rynku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emmm z tego co pamiętam to chrome nie pozamiatał jako produkcja sama w sobie tylko jego silnik był zalicencjonowany do wielu produkcji i to jego jakość była tym czymś. Painkiller to naprawdę był sukces, do tej chyba pory ludzie grają w to po sieci jak w q3 i ut. Polacy z tego co widzę mają niezły pociąg do tworzenia niezłych silników (np Painkiller, Chrome) Co do portu choćbym chciał to mi się wydaję że ewentualny port mugłby być tylko na x360 z racji podobnej architektury co pc. A z kolei model walki musiałby być diametralnie przemodelowany.

co do samego tematu:

Wiedźmina a raczej sagę jego przeczytałem ładne kilka lat temu i do tej pory uważam za najlepszą literaturę fantasy (a czytałem sporo), co do gry to ciekawe jak na to Sapkowski reaguje i dodatkowo co ta gra przedstawia jako całość po zakończeniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Dante - ta gra jest przecudna, widziałem jak gra mój kumpel . Niestety na moim kompie muli się nawet na LOW , mam nadzieję ,że wyjdzie port na PS3.Byłaby to dla mnie jedna z największych nowin growych roku ach...marzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK

Przeszedłem grę na 3 różne sposoby, najlepszy RPG w jaki grałem... a jestem ich fanem... Polacy się spisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P0k3m0n

No to jak dokupie jeszcze 512 ram to wszystko gucio będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zaczynam pierwsze kroki stawiac w Wiedzminie...Troche brakuje mi kluczowych postaci z sagi Sapkowskiego...kto czytal ten wie zapewne kogo mam na mysli...a dzieki tej gierce troszke kasy moze uda sie zaoszczedzic - nie trzeba bedzie preorderow na PS3 zamawiac na razie...bedzie co robic...mam nadzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żaden The Witcher tylko Wiedźmin! Proszę szanujmy pana Sapkowskiego i jego wkład do literatury polskiej. Co do gry to jest dobra, tylko silnik graficzny ma bolesny. I niech nikt nie porównuje JRPG do RPG-ów zachodnich. Żaden FF nigdy moim zdaniem nie przebije Fallouta1 czy 2, a Wiedźmin jest robiony na modłę zachodnią. Klimat w każdym razie ma i gdyby nie dziwnie wymagająca grafika to bym dał tej grze 8/10, a tak będzie 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
Nie żaden The Witcher tylko Wiedźmin! Proszę szanujmy pana Sapkowskiego i jego wkład do literatury polskiej. Co do gry to jest dobra, tylko silnik graficzny ma bolesny. I niech nikt nie porównuje JRPG do RPG-ów zachodnich. Żaden FF nigdy moim zdaniem nie przebije Fallouta1 czy 2, a Wiedźmin jest robiony na modłę zachodnią. Klimat w każdym razie ma i gdyby nie dziwnie wymagająca grafika to bym dał tej grze 8/10, a tak będzie 7/10.

Bądźmy światowi i zostańmy przy The Witcher, co do porównań JRP i RPG.. to zupełnie coś innego.. diametralna różnica, co do wymagań, w tej grze doświadczamy pięknej gry świateł, płomienie, księżyc, słońce, przedmioty rzucają niesamowicie piękne i realne cienie - to właśnie to powoduje te wymagania, a na najniższych detalach, to wszystko odpada, i na komputerze z kartami GeForce z serii 6, 512-1gb ramu i prockiem 2-2.8 gra powinna hulać bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ps3 rox x360 sux

Mam procek athlon 2500 1.8 512 mb ddr ram karta graficzna radek 9200

Gra mi niedziała odpala się raport o błędach wiecie oco chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK

Ja myślę, że twój PC=KUPA, jak można coś krytykować i nie napisać słowa wyjaśnienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ps3 rox x360 sux

Prorok to jak wiesz może ty dlaczego mi niedziałą czy wina płytki (kopia zapasowa) czy może kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×