Skocz do zawartości
czyzyk80

Gwarancja Producenta Na Produkt Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję u progu wyboru konsoli - oczywiście waham sie pomiędzy PS3 a xbox 360. Czytam ostatnimi czasy i jedno i drugie forum, analizuje za i przeciw, poznaje wątki o awaryjności obu urządzeń. Stąd też wazny jest dla mnie okres gwarancji producenta. Wiem, że zgodnie z prawem europejskim jest coś takiego jak niezgodność towaru z usługą - ale też powszechnie wiadomo, jak sprzedawcy do tego podchodzą. Dlatego ważniejsza dla mnie jest gwarancja producenta. I tu mnie zastanawia jeden fakt:

Na stronie :

http://pl.playstation.com/ps3/support/

mam na dole "najnowsze instrukcje obsługi", tam w drugiej pozycji "PS3 Manufacture's Guarantee", a w niej

słowa o jednorocznej gwarancji. Zaś tutaj:

http://support.sony-...?site=odw_pl_PL

Mam nastąpujące zdanie:

W gwarancji Sony zapewnia, że produkt wolny jest od wad materiałowych i konstrukcyjnych od dnia zakupu przez okres:

* DWÓCH LAT dla telewizorów LCD BRAVIA (zakupionych po 15 stycznia 2008 roku)

* DWÓCH LAT dla laptopów VAIO (zakupionych po 1 lipca 2008 roku)

* DWÓCH LAT dla pozostałych kategorii produktów zakupionych po 1 października 2009 roku*

* JEDNEGO ROKU dla kategorii WALKMAN

* Produkty sprzedane konsumentom przed datą 1 października 2009 roku pozostają przy rocznej gwarancji i wszelkie reklamacje dotyczące tych sprzętów rozpatrywane będą na dotychczasowych warunkach.

I teraz pytanie - ile wynosi gwarancja na konsolę PS3? Jak ktoś ma wiedzę w tym temacie, będę wdzieczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem konsoli PS3 jest Sony Computer Entertainment Polska a nie Sony Poland (przed powstaniem SCEP to Sony Poland prowadziło dystrybucje).

Edytowane przez andrzej001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem konsoli PS3 jest Sony Computer Entertainment Polska a nie Sony Poland (przed powstaniem SCEP to Sony Poland prowadziło dystrybucje).

Tak, to by pewnie wyjaśniło tą kwestię...Napisałem też oficjalne pytanie do Sony, zobaczymy, co odpowiedzą. Na zdrowy rozum Sony to Sony, ale jak widać nie wszystko jest tak proste ;-) Dzięki Andrzej za celną odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet adres ten sam :biggrin:.

Kiedyś pytałem się Sony Poland o gwarancję extra i tyle mi powiedzieli w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ps3 w sklepie euro rtv agd i sklep mi dał gwarancje 2 lata na podstawie paragonu. (Pytałem o gwarancje przed zakupem) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem w sklepie EURO i powiedzieli mi że jest rok gwarancji producenta ale sklep odpowiada za towar przez dwa lata od daty zakupu także jest dwa lata gwarancji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×