Skocz do zawartości
Pips

Konwersja filmów, ale czym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej malutkiej konsolce PSP używam PSP Movie Creator no ale wiadomo 320x240 rozdielką filmu na wielkim PS3 w niczym się nie przyda, i tu pytanie czym wy użytkownicy konwertujecie swoje filmy do mp4 dla swego ps3? Najlepiej żeby był darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepiej w tym PS3 Video Converter oczywiscie nie jest on darmowy ale kto wie gdzie szukać będzie miał..

PS3 Video Converter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Total Video Converter - ma duzo wiecej opcji. 15 dni a free potem trzeba kupic albo skasowac (albo usunac wpisy z rejestru i kolejne 15 dni, i tak dalej i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Total Video Converter - ma duzo wiecej opcji. 15 dni a free potem trzeba kupic albo skasowac (albo usunac wpisy z rejestru i kolejne 15 dni, i tak dalej i tak dalej

Gdzie dokładnie te wpisy się znajdują ;]? Jak tu nie można pisać na temat tego to napisz mi na pw.

EDIT: Już nie ważne tamte pytanie znalazłem, darmowy program Jodix Free iPod Video Converter tu macie link ;] http://www.snapfiles.com/get/jodixipodvideo.html potrafi prze konwertować na rozdzielke konwertowanego pliki a o to mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPrawdz pare filmow tym programem i daj znac jak idzie i jak dlugo. W razie czego ew. wysle ci adresy wpisow na pw. pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakis program do przerabiania filmów 720p na mp4 czy tez na to co ps3 czyta? + dodawanie napisów? Chodzi mi o np. prison breaka w 720p który jest chyba w formacie x264 albo mkv czy tez podobnie nie wiem nie znam się ale mam za słabego kompa aby na nim oglądać w hd... więc zrzucałbym na pendriva i do ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SPrawdz pare filmow tym programem i daj znac jak idzie i jak dlugo. W razie czego ew. wysle ci adresy wpisow na pw. pozdra

(ja ci dam serial number... /admin)

To daj ; d żart xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zupełnie darmowy SUPER © Simplified Universal Player Encoder & Renderer. Nazwa może głupia ale program faktycznie super

W sumie 36 predefiniowanych formatów, które oczywiście można dopieścić samemu.

Oczywiście są też formaty PS3 i PSP.

Sprawdzałem z PS3 na "Żyj wolny lub szklana pułapka" i działa idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używa PS3 Video 9. Swietny program(link po niżej)jest darmowy. Prosty w obsłudze,sami wybieramy sobie do jakiej rozdzielczosci chcemy konwertowac plik.Czego dusza zapragnie.

.

PS3 Video 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który z tych programów co podaliście ma opcję coś jak PSP Movie Creator? Że np. ustawiamy że np. od 5:36 do 14:26 ma konwertować tylko w tym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dk75 mozesz po polsku dac instrukcję? z tego nic nie kumam :/

Musisz ściągnąć i zainstalować MKVToolnix-mb - repozytoria:

deb http://www.bunkus.org/ubuntu/feisty/ ./
deb-src http://www.bunkus.org/ubuntu/feisty/ ./

http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html dla innych wersji Ubuntu

Potrzeba będzie również ściągnąć źródła i skompilować GPAC - http://gpac.sourceforge.net/index.php

Potrzeba do przeróbki pliku MKV ze strumieniem video 720p zakodowanym w AVC\H264 (x264)

mkvextract tracks "test.mkv" 1:video.h264 2:audio.mp3

mplayer audio.mp3 -vc null -vo null -ao pcm:file=audio.wav

faac -q 200 -o audio.m4a audio.wav

MP4Box -new test.mp4 -keep-sys -add "video.h264:lang=eng:mpeg4:name=video:fps=23.976" -add "audio.m4a:lang=jpn:mpeg4:name=audio"

ghex2 test.mp4

Po załadowaniu gotowego pliku do ghex2 szukamy "Stringa" "avcC". Za tym "stringiem" znajduje się jeden bajt o nie znanym mi przeznaczeniu (najczęściej o wartości 01) a potem 24bit liczba szesnastkowa określająca PROFILE iLEVEL naszego MP4. I o ile PROFILE można zostawić takie jakie jest to LEVEL trzeba zmniejszyć do 4.1 bo inaczej będzie albo "format unsupported" albo bedzie dźwięk bez obrazu.

Pierwsze 16bit tej 24bit liczby to PROFILE:

42E0xx: baseline

58A0xx: extended profile and low complexity aac

4D40xx: main profile and low complexity aac

6400xx: high profile

xx powyżej to jest LEVEL:

29 (hex, dziesiętnie to jest 41) - LEVEL 4.1

2A (hex, dziesiętnie to jest 42) - LEVEL 4.2

33 (hex, dziesiętnie to jest 51) - LEVEL 5.1

Więc jeśli za "avcC" będzie liczba HEX "01640033" to już wiadomo, że to jest HIGH PROFILE i LEVEL 5.1 - a więc trzeba zmienić PROFILE na 4.1

W tym celu wybiera się z menu zamiast "wyszukaj" to "zamień" i wpisujemy "640033" na frazę szukaną oraz "640029" na frazę zamienną i dajemy "zamień wszystko" (parę wpisów w całym pliku musi zmienić).

Po tej operacji otrzymujemu plik MP4 odtwarzany w PS3 bez utraty jakości (bez ponownego encodowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam zupełnie darmowy SUPER © Simplified Universal Player Encoder & Renderer. Nazwa może głupia ale program faktycznie super

W sumie 36 predefiniowanych formatów, które oczywiście można dopieścić samemu.

Oczywiście są też formaty PS3 i PSP.

Sprawdzałem z PS3 na "Żyj wolny lub szklana pułapka" i działa idealnie

Potwierdzam wspaniałe funkcjonowanie tego programu i polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przerobić film w formacie mkv z użyciem programu Super@... ale nie szło. Wybrałem więc PS3 Video Converter i ten działa. Jednak film panoramiczny zostaje nieco ścieśniony i postacie sa wydłużone. Występuje to bez względu na ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

Jakiegoś specjalnego lidera widzę nie ma. Spróbuje 3 z nich i potem się okaże, który jest najlepszy. Pewnie wyjdzie na to, że w każdym znajdzie się jakaś funkcja której pozostałe mieć nie będą. W sumie i tak najważniejszym kryterium pozostanie szybkość konwersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, problem ścieśniania panoramy nie wystąpił gdy kodowałem film z formatu xvid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ps3 posiadam od niedawna. Zacząłem ostatnio konwertować pliki video. Ma trochę materiałów w HD w postaci plików *.ts ,które są kodowane

w formacie mpeg2 i jak wszyscy wiemy PS3 czyta go bez problemu(przerabiam tylko *.ts na *.mpg). Tak jak piszę obraz jest odtwarzany, nie ma

natomiast dzwieku, który jest zakodowany w różnych formatach np.AC3. Tu pojawia sie moje pytanie: Czy znacie soft, który konwertuje tylko scieżke audio

bez strumienia video. Owszem znalazłem polecany i darmowy www.erightsoft.com/SUPER.html,ale coś nie dziala: konwersja przebiega pomyslnie, scieżka audio zapisana jest w :mpeg audio layer 2, ale mimo tego zupa. Oczywiscie mogę przekonwertowac całosc (sciezka video i audio) i to działa, ale jest to niestety juz konwersja i straty w obrazie mimo wysokiego bitrate sa widoczne.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mencoder film.ts -of format=mpeg -ovc copy -oac lavc -lavcopts acodec=mp2:abitrate=224 -o film.mpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dk75 a mozna po polsku prosic ^ ^

Jest na Ubuntu jakis program ktory divixy przerabia na mp4 ? i do ktorego mozna napisy dodac ?

I zeby dalo sie go w miare latwo zainstalowac ;p a nie grzebac pol dnia zeby dzialal

z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież podałem gotowe polecenie wystarczy tylko "film.ts" zamienić na swój plik TS a "-o film.mpg" na taki plik jaki chcemy otrzymać.

Aby to zadziałało jednak to trzeba ściągnąć źródła mplayera i samemu skompilować (jeśli się jeszcze nie ma) ;PPPp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok potestuje potem

A niemoglbys napisac jakis utoriali dotyczacych Lina bo widze ze sie na tym znas

PS.Przydaloby sie zrobic na forum dial tutoriae napewno wielu osobom by pomogl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się.

Linux na PS3 jest bardzo ubogi, prawie nic nie ma w "paczkach" i trzeba samemu ręcznie kompilować, patchować ogólnie cuda na kiju.

Raz się zabrałem do kompilacj MPlayera i owszem, skompilował się ale jakoś tak dziwnie działał i dałem sobie spokój - nie użwam linuxa na PS3.

@: Napisał to dk75, user Ubuntu 7.04 na PC który sam sobie co tydzień kompiluje MPlayera wraz z dodatkami (x264, live555, dvdnav, mozilla-mplayer-plugin) oraz już dwa kernele patchował i kompilował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×