Skocz do zawartości
Pips

Konwersja filmów, ale czym?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MetAtroN
@: Napisał to dk75, user Ubuntu 7.04 na PC który sam sobie co tydzień kompiluje MPlayera wraz z dodatkami (x264, live555, dvdnav, mozilla-mplayer-plugin) oraz już dwa kernele patchował i kompilował

PS3 jest od grania a nie kompilowania

A co do programów do konwersji to jak narazie PS3 Video 9 odpada ze względu na chamskie reklamy zajmujące pół ekranu. Posprawdzam jeszcze jak działa SUPER i PS3 Video Converter 3. Pewnie zostawię oba ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do PS3 polecam megui: megui, wiele profilow mozna sciagnac po instalacji, oraz RipBot264, bardzo dobry: 1.8.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przerobki divx-a itp na mp4 polecam Pocket divx encoder

Program ma mozliwosc dodawania napisow w formacie str..Jedynym minusem jest to ze dzwiek konwertuje tylko w stereo.A reszta to bajer prosta i dosyc szybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla osób, które nie posiadają Windowsa, a Linuxa (tak jak ja) na swoim PC polecam do konwersji każdego formatu na chociażby avi, który bez problemu mi czyta PS3 program Mencoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przerobiłem rip z bluraya filmu "I Am Legend" (który tak naprawdę nie ma 720 ) na MP4 i nie wiedzieć czemu wyskakuje mi 'not supported file'. Zmarnowane ponad 30h kompresowania, przerabiania czy jak to tam można nazwać :/

Sampel po przerobieniu w ten sam sposób działał idealnie. Wielkość pliku to coś ok. 4 GB. Używam TVersity Media Center, a do konwersji użyłem PS3 Video 9 ustawiając wszystko na maxa by uzyskać jak najlepszy efekt (nieskutecznie jak widać). Aha i skorzystałem z VideoWizard, czyli wszystkie bardziej zaawansowane funkcje zostały samoczynnie ustawione.

Czy ktoś zna może przyczynę tegoż faktu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ze swojej strony XviD4PSP 5.032, darmowy, kombajn obsługujący prawie wszystkie formaty wraz z możliwością dodawania innej ścieżki dźwiękowej niż w oryginalnym pliku, oraz wklejania napisów w film, hardsub , wymaga win xP z net framework 3.0, albo Visty. można go pobrać stąd

strona wymaga zarejestrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytalem temat i nie znalazlem programiku, którego uzywam sam jak i wielu innych ludzi z ktorymi mialem kontakt w srodowisku PS3.

Osobiscie uwazam iz nie ma lepszego, darmowego, bez reklam i prostszego w osbludze, a mowa o MKV2VOB.

Do pobrania tu http://forum.doom9.org/showthread.php?t=131782

Programik remuxuje plik mkv do pliku vob, audio dostajemy zawsze w AC3.

Przerobilem tym programikiem terabajty filmow. Jak narazie spotkalem sie z jedna sytuacja w ktorej sie wysypal, bylo to przy Rambo w 1080p. Reszta bez problemu.

W zaleznosci od tego co zawiera plik mkv, programik albo tylko muxuje plik co trwa doslownie chwilke, albo na nowo transcoduje nie zmieniajac przy tym zadnych parametrow pliku wejsciowego. To co wkladacie otrzymujecie dokladnie w takim samym stanie.

W opcjach mozna wybrac rodzaj dzielenia pliku wyjsciowego np. dla partycji FAT32, albo tak zeby wszedl na plytke 4.3 GB. Wedle uznania.

Istnieje rowniez opcja dodawania napisow, plik z napisami musi byc w formacie SRT. i o takiej samej nazwie jak plik mkv.

Format napisow SRT mozna uzyskac z TXT poprzez prosta konwersje w programiku SUBEDIT, ktory rowniez goraco polecam.

Tak wiec osobiscie uwazam iz MKV2VOB rzadzi na calej linii, a inne moga sie poprostu schowac.

Oczywiscie program ten sluzy tylko do przerabiania plikow x264 (.mkv), wmv ani ts tym nie ruszycie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie extra...tylko jak zrobic teraz, zeby taki plik po konwersji mkv->vob zmiescil sie na 1 plycie dvd? Mam film 4,35 gb w mkv i po konwersji zajmuje 4,61 wiec sie nie miesci. I jak go upchac na plytke bez utraty jakosci i dzielenia na dwie czesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady niestety, bez straty jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) czytalem z wielkim zianteresowaniem wasze posty bo mam problem z filmami hd. a jak wiadomo chcialem wykorzystac konsolke nie tylko do gier ale do ogladania filmow w swietnej jakosci zrobilismy z koelga na proble film "300" wszystko swietnie, po wyborze formatu jednowarstwowej plyty obieclo pare minut przy koncu. Mimo wszystko obraz pozostla zyleta. Kumpel wrzucil na plyte napisy w formie srt, i po odpaleniu filmu na konsoli pisze ze napisy sa niedostepne :/ Tu zwracam sie do Was koledzy z wielka prosba. CZy moglbyscie podac dokladna recepte na to jak zaimplementowac napisy do filmu. I czy istnieje szansa zmieszczenia filmu na jednej plytce? jesli nie, to nie ma tragedii bo plyty dwuwarstwowe i tak drogie nie sa B. mi an tym zalezy a nie mam sie do kogo zwrocic bo kazdy ejst zielony w tej kwestii. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytasz posty z zainteresowaniem to bedzie ci latwiej znalezc topik w ktorym jest opisane jak wkleic napisu do filmu. O dziwo ten topik byl linijke nizej pod tym :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od siebie dorzucę iż niezłym programem do konwersji filmów na ps 3 (i wielu innych urządzeń) jest XviD4PSP, program można ściągnąć ze strony:

http://www.winnydows.com/news.php

Program jest darmowy i Twórcy często go aktualizują. Dodam że bardzo dobrze radzi sobie z dodawaniem napisów do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm probowales moze bawic Ci sie tym programem? Udalo Ci sie przerobic plik mkv tak zeby dzialal na ps3 i czy udalo Ci sie dolaczyc napisy? w komentarzach pod tym programem ludzie pisza ze im sie wysypuje podczas enkodowania :/ ciekawe kiedy pwostanie program idealny. Szybki, latwy i dodajacy napisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój problem tkwi w tym że po ściągnięciu filmu "Open.Season.2006.1080p.BluRay.x264.PL.DUB-disk2.mkv"

przerobiłem najpierw za pomocą mkv2vob ,ale co się okazało na PS3 leci tylko dzwięk ,a obraz jest czarny.

Przerobiłem również programem tsmuxer na format Blu-ray i to samo.

o co znów teraz chodzi, czekam na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy został ten program już wspomniany na forum , polecam TVersity , wszystkie filmy działają z kompa bez przerabiania (sprawdzone) . Jeszcze nie rozkminiłem napisów , ale podobno można ustawić żeby bezpośrednio wyświetlało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nie wiem czy został ten program już wspomniany na forum , polecam TVersity , wszystkie filmy działają z kompa bez przerabiania (sprawdzone) . Jeszcze nie rozkminiłem napisów , ale podobno można ustawić żeby bezpośrednio wyświetlało.

mam prosbe jezeli rozkminisz te napisy to napisz do mnie pw z gory dzieki

Edytowane przez olek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×