Skocz do zawartości
marko

Dysk Zewnętrzny / Pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

witam , kupiłem dysk WD na USB 3 , format fat32 konsola go nie widzi , dysk kreci talerzem a swiatełko sie nei zaswieca , co moze byc tego przyczyna , kolega ma rowneiz dysk tylko ze samsung na USB 3 i ps3 normalnei go odczytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to duży dysk i ile ma partycji - swego czasu miałem problem jak utworzyłem kilka partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem , rozwiązany , wystarczyło podłaczyc dysk przez HUB USB i dysk normalnie jest widziany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz byl taki temat ale do rzeczy.

Wrzucilem na pena pare rupieci (Obrazki, Muzyka itp), mimo iz ps3 widzi pena to jak chce wejsc w niego to jest pusty. Klikam trojkat, wybieram opcje pokaz wszystko a tam pusto.

Co zrobic zeby ps3 widzialo pliki z pena ?

Formatowalem go juz z pc i nie pomoglo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formatujesz na format fat32

pozniej wciskasz trojkat i dajesz "wyswietl wszystko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formatowalem juz na fat32 i nic. Wybieram pokaz wszystko a tam pustka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem:

Tworze folder w pendrivie o nazwie "VIDEO"

Wklejam polski film och karol 2, zamykam okienko (;p)i podpinam pod PS3 i widzi plik tylko brak mu? No nie wiem co mu brakuje? Kodeków? Zamiast filmu włącza mi się jakiś program do modyfikacji filmu? Co jest?

PS> Zapomniałęm dodać, że film to plik .avi

Edytowane przez Kisiel49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam już drugi dysk zewnętrzny, Toshiba StorE Art version 3 640GB USB 2.0. Niestety dysk nie widzi go po prostu. Z pendrivem nie ma problemu... z nim niestety są.

Czy jest jakiś skuteczny sposób aby go podłączyć? W czym może tkwić problem?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób go w FAT32 i będzie widoczny dla konsoli.

Jednak jedyny minus FAT'a to to, że maksymalna wielkość pliku wynosi bodajże 2GB.

Tutaj masz programik, którym zrobisz dysk w FAT32:

http://www.verbatim.com/index/support.php?lang_id=1&cat=9&action=supportitems&pid=5411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli takie pytanie już padło i się powtarzam :)

mam podłączony do PS3 dysk z masą danych (ok 1000 teledysków, podobna ilość filmów zdjęcia itd) wszystkie dane są czytane bez problemu jedyna niedogodność to fakt

że dysk po każdym włączeniu systemu "kataloguje się" od nowa, co przy tej ilości danych trwa ok 10 - 15 minut - czy da się to jakoś obejść, tak aby dysk zewnętrzny działał

jak wewnętrzny (czyli dostęp do wszystkich treści od razu) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób go w FAT32 i będzie widoczny dla konsoli.

Jednak jedyny minus FAT'a to to, że maksymalna wielkość pliku wynosi bodajże 2GB.

Tutaj masz programik, którym zrobisz dysk w FAT32:

http://www.verbatim....titems&pid=5411

Tak, to wiem... ale 4GB mnie nie satysfakcjonuje. Film waży np. 12... Dlatego myślałem, że jest jakaś łatka albo cokolwiek co umożliwi w końcu odczytania NTFSów :x

Cóż. Trzeba czekać. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wiem... ale 4GB mnie nie satysfakcjonuje. Film waży np. 12... Dlatego myślałem, że jest jakaś łatka albo cokolwiek co umożliwi w końcu odczytania NTFSów :x

Cóż. Trzeba czekać. Dzięki.

Łatki na NTFS się nie doczekasz, bo to system stworzony przez Microsoft (FAT tak samo, ale już jest darmowy) i jego wsparcie wciąż wymaga uiszczenia odpowiedniej ilości $$$.

Nie wiem jak z Xboxem, ale tam powinien NTFS śmigać, z wiadomych względów.

Dla Ciebie jedyna opcja to albo FAT32, albo podłączasz dysk do kompa i robisz z niego serwer multimedialny dla konsoli.

To jest chyba jedyna opcja dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wiem... ale 4GB mnie nie satysfakcjonuje. Film waży np. 12... Dlatego myślałem, że jest jakaś łatka albo cokolwiek co umożliwi w końcu odczytania NTFSów :x

Cóż. Trzeba czekać. Dzięki.

12 GB jaki to format mkv ?? Tego formatu i tak nie odtworzysz na ps3, przerób go na pliki vob programem mkvtovob trwa to parę (dosłownie) minut i program podzieli ci pliki po 4GB. PORADNIK HOWTO

Ps.

Biblioteka obsługująca pliki NTFS jak i VFAT (długie nazwy plików) jest dostępna w internecie, z jednym małym ale - jest to zaimplementowane w nieoryginalnym firmware do konsoli i obsługuje to tylko jeden menadżer plików (nie domyślny XMB)

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używałem opcji szukaj i nie znalazłem o tym tematu. Wiem, że na amerykańskiej wersji konsoli nie odtworzę polskiego filmu dvd, ale czy da radę obejrzeć film z pendriva lub dysku przenośnego (oczywiście FAT 32)?

Czekam na szybkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3 formatuje po pierwszym podlaczeniu dyski wewnetrzne, a nie zewnetrzne. czytaj ze zrozumieniem

@lex16

bedziesz mogl. tylko znajdz film fullhd < 4gb. lepiej przegrac filmy na ps3 poprzez media server

ok! Jak w takim razie przegrać film z ps3 na kompa poprzez media server? Jest taka opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na media server nic nie wyslesz .... jakiego servera uzywasz ja mezzmo i nie ma takiej opcji ale w locie moge sluchac muzy ogladac foto ogladac filmy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na media server nic nie wyslesz .... jakiego servera uzywasz ja mezzmo i nie ma takiej opcji ale w locie moge sluchac muzy ogladac foto ogladac filmy itd

Czyli media serwery z ps3 działąją w jedną stronę... Ja używam PS3 Media Serwer , jednak dla płynniejszego oglądania filmów w HD wolę skopiować na ps3 i nie mam problemów z odtwarzaniem avi, mkv, itp. I właśnie tu jest zagwozdka bo padł dysk w pececie i jedyna kopia filmu jest na ps3. Jak to skopiować na dysk zewn. , pendrive'a, czy też peceta ( jest to pojedynczy plik 12GB z rozszerzeniem .mkv) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli media serwery z ps3 działąją w jedną stronę... Ja używam PS3 Media Serwer , jednak dla płynniejszego oglądania filmów w HD wolę skopiować na ps3 i nie mam problemów z odtwarzaniem avi, mkv, itp. I właśnie tu jest zagwozdka bo padł dysk w pececie i jedyna kopia filmu jest na ps3. Jak to skopiować na dysk zewn. , pendrive'a, czy też peceta ( jest to pojedynczy plik 12GB z rozszerzeniem .mkv) ?

Nie skopiujesz tego na żadne urządzenie. Masz 2 wyjścia. Postawisz sobie serwer www na pc i w przeglądarce w ps3 wpiszesz sobie adres ip z pc. I wrzucisz przez protokół ftp na pc. Tutaj niezbęda jest choć odrobina wiedzy na ten temat.

Opcja 2. Kupujesz sobie serwer np w home.pl nie musisz płacić masz 14 dni na darmowe testowanie. np. opcję BuisnesServer masz 50GB przestrzeni na pliki. Przez przeglądarkę w ps3 wysyłasz na ftp plik a na pc pobierasz z tego ftp.

Nie wiem czy ta operacja jest warta zachodu, no chyba że to jakiś film np. z prywatnej kolekcji nagranie z wakacji lub coś w ten deseń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, spróbuję opcję pierwszą . Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dysk przenośny USB Memorex 250gb który służył mi głównie do przezucania roznych plikow na ps3 lecz gdy teraz probowalem go odpalic po podłączeniu nie czyta go... :( W czym moze być problem? (na kompie działa, ps3 restartowałem, kabelków bardziej się nie da docisnąć :)

Mam taki sam problem jak kolega wyrzej pendrive (fat 32(ps3 czyta bez problemu ale juz dysku zewnetznego niechche niewiadomo dlaczego (dysk tez fat 32 ) prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kilka opcji, dlaczego nie dziala

system plików fat 32 - napisales, ze jest ok

partycje - dysk ma x partycji i powoduje to problemy

sterowniki do dysku - czy dysk potrzenuje jakis sterowników do poprawnego wykrycia?

zasilanie - czy dysk dostaje odp napiecie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×