Skocz do zawartości
cwir

Android

Rekomendowane odpowiedzi

Android.png

Temat dla uzytkownikow telefonow z systemem Android. Dzielcie sie opiniami na temat aplikacji, gier czy samych telefonow na ktorych uzywacie Androida.

Wieczorem napisze swoja liste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android.png

Temat dla uzytkownikow telefonow z systemem Android. Dzielcie sie opiniami na temat aplikacji, gier czy samych telefonow na ktorych uzywacie Androida.

Wieczorem napisze swoja liste.

G2

Gry:

-Robo Defence (wciąga niemiłosiernie)

-Grid Droid ( to za to wciąga jak jasna ... :D)

-Sudoku :D

-Chess

-Solitaire

Programy:

-ASTRO (przeglądanie plików)

-Advance Task Killer Free ("zabijanie" aplikacji)

-ColorNote (notatki...)

-Gadu-Gadu (wiadomo)

-GPS Speedo

-GPS Status

-PS3 Trophied :D

-Tłumacz Google

A do nawigacji długo dystansowej Mobile Maps 9

Cóż, przesiadłem się z WM i nie żałuję ani trochę, na początku może troszkę, ale jak poznałem Android Market i te programy co w nim są, jeszcze forum obczaiłem to wręcz zakochałem się w Androidzie.

Android 2.1 (albo 2.0) wychodzi od Ery w połowie/pod koniec lutego więc będzie jeszcze lepiej :laugh:

PS. Coś nie widać Twoje listy cwir ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jakie mam na G1 to Robo Defense i Dactyl. Obie fajne, polecam.

Aplikacje:

Advanced Task Manager (zabijanie procesów, odinstalowywanie itp. Do tego można umieścić widget na pulpicie i jednym kliknięciem zakończyć niepotrzebne procesy)

Any Cut (rózne skróty na pulpit np. jednym kliknięciem sprawdzam stan konta)

APNdroid (program do właczania/wyłączania APN, także ma widget)

ASTRO (przęglądarka plików)

Baterry status (posiada kilka fajnych skinów baterii, posiadają przy tym % naładowania)

Documents To Go (doc, xls itp.)

Goggles (ciekawa aplikacja, robisz zdjęcie jakiegoś produktu i szuka ci go w google, im lepsze połaczenie z internetem tym szybciej szuka)

Handcent SMS (do smsów, nie ma lepszej aplikacjii)

My Tracks (program dla osób, które uprawiają sporty na dworze np. biegnie, jazda na desce czy nartach. GPS zapisuje jaką trasą się poruszałeś. Później eksprotujesz to do Map i Docs Google'a i masz kilka dodatkowych informacji takich jak maksymalna prędkość, czas itp.)

My Backup (do kopii danych)

Note Everything (notatnik do notatek tekstowych, pisanych po ekranie i głosowych)

Opera Mini (przeglądarka jeżeli łączę sie z internetem przez EDGE/3G)

Polish Dictionary (translator offline)

Power Manager (program do zarządzania energią, wydłuża jej czas czuwania poprzez wbudowane profile; można robić własne)

SnapPhoto (do zdjęć)

Sticky Memo (notatki na pulpit)

Timeriffic (zarządzanie profilami, ustalasz kiedy i o której jakie opcje telefonu mają być włączone/wyłączone)

WeFi Connection (wyszukiwanie sieci wi-fi)

Wcześniej miałem kilka telefonów z symbianem, ale żaden z nich nie dorównuje mojej G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Coś nie widać Twoje listy cwir ;>

Zajety bylem :).

Ja mam HTC Hero ktory pomijajac slaba kamerke jest zajebistym telefonem i sie nacieszyc nim nie moge, a mam go niecale 2 miesiace dopiero.

Uzywam nastepujacych aplikacji:

3G Watchdog - monitoruje uzywanie mobilnego internetu. Ustawiasz sobie jaki masz miesieczny przydzial i w jaki dzien miesiaca sie "zeruje" konto i programik pilnuje zeby tego nie przekroczyc, pokazuje statystyki uzywania itp. Bardzo przydatny.

Aldiko - calkiem niezly programik do czytania ksiazek z darmowymi pozycjami. Na razie wiekszosc to klasyka ale sa dodawane nowe caly czas. Ksiazki sa po angielsku.

AndWobble - najlepszy app pod sloncem!! :D -

Barcode Scanner - skanuje roznego typu kody kreskowe i wyciaga z nich informacje. Wyszukuje tez ceny produktu w sieci (uzywajac domyslnej przegladarki) ale do tego akurat lepszy moim zdaniem jest ShopSavvy ktory ma wyszukiwarke cen wbudowana i szuka tez lokalnie w sklepach, nie tylko w internetowych. Nie wiem jak z ich dzialaniem w Polsce. W Anglii dziala super, zwlaszcza jak sie szuka gier na PS3.

Bluetooth File Transfer - jak nazwa wskazuje. Uzywam bo HTC Hero choc ma wbudowany Bluetooth, nie ma opcji wysylania plikow przy jego uzyciu. Ten app to umozliwia.

Coin Flip - orzel albo reszka :)

ColorNote - do robienia notatek. Ma tez widget ktory przykleja mala karteczke na desktopie z tytulem notatki, w wybranym kolorze.

Currency Converter - konwerter walut. Przydaje sie na emigracji badz w podrozy.

DailyStrip - jedna z moich ulubionych aplikacji. Dziesiatki roznych komiksow z gazet (przewaznie 3-obrazkowych typu Garfield, Calvin and Hobbles, Haggar the Horrible czy Dilbert) aktualizowanych codziennie. Mozna zrobic swoja liste ulubionych badz ogladac wszystkie. Swietna sprawa. Dymki w jezyku angielskim.

Dolphin Browser - przegladarka. Taki Firefox na komorki. Funkjonalnosc moim zdaniem swietna (taby, gesty itp) ale po ostatniej aktualizacji cos sie przycina czasem i dodali reklamy do listy ulubionych (male bo male ale irytuja jak sie niechcacy kliknie).

ES File Explorer - super manager plikow. Ma tez ftp oraz LAN. Mozna sie polaczyc ze swoim kompem stacjonarnym (tylko lokalnie przez WiFi) i miec dostep do kazdego dysku i pliku na nim i kopiowac go.

ES Task Manager - dobry task manager do wylaczania aplikacji i odinstalowywania ich. Ma tez widget na pulpit ktory wylacza wszystkie aplikacje jednym przyciskiem.

Facebook - wiadomka...

Gigbox - wyszukuje wszelkiego rodzaju koncerty w okolicy lub wybranym miescie. Super sprawa jak sie mieszka w Londynie i chadza na koncerty :). Nie wiem jak w Polsce.

GPS Tracker - lokalizuje twoj telefon. Mozesz sledzic jego pozycje na przegladarce na kompie. Nie testowalem jeszcze.

Layar - Reality Browser. Zajebista aplikacja. Przy uzyciu kamery, gps i internetu naklada na ekran rozne informacje o tym co widzisz. Na przyklad stoisz na ruchliwej ulicy w centrum miasta i jestes glodny. Wybierasz warstwe "Food & Drink", wlacza sie kamera i patrzysz dookola przez ta kamere i na ekranie naklada Ci ikonki i informacje w miejscu gdzie sie znajduja restauracje. Caly czas rozbudowywana. Ludziom szczena opada jak sie im pokazuje jak to dziala :)

Na razie tyle. Oczywiscie mam tego duzo wiecej ale dopisze reszte innym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ES File Explorer

ES Task Manager

Coś nie mogę znaleźć tych dwóch aplikacji, na bank dałeś dobre nazwy, bo wyglądają na fajne :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ES File Explorer

ES Task Manager

Coś nie mogę znaleźć tych dwóch aplikacji, na bank dałeś dobre nazwy, bo wyglądają na fajne :laugh:

Sorry, podalem nazwy pod ikonkami. Pelne nazwy maja EStrongs zamiast ES:

http://www.androidzoom.com/android_applications/productivity/estrongs-file-explorer_cc.html

http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/estrongs-task-manager_bkhd.html?related

W ogole polecam stronke powyzej (www.androidzoom.com). Sa wszystkie appy na niej z Marketu opisane. I na kazdej stronce aplikacji jest barcode, skanujesz go Barcode Scannerem (o ktorym pisalem wyzej), odczytuje Ci link, klikasz Open i znajduje Ci ta aplikacje w Markecie. Duzo latwiej tak szukac dobrych aplikacji :).

Niebawem dopisze reszte + gry ktore mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Nexus milo sie prezentuje z Androidem 2.1 :-). Koncepcja jest swietna, mysle o czyms takim, ale minimum za rok, gdy oprogramowanie i sam "Store" dojrzeje. Poki co zostaje przy iPhone'ie - za rok zobaczymy czy jakis Android czy kolejna generacja - poki co bezkonkurencyjnego - produktu Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Nexus milo sie prezentuje z Androidem 2.1 :-). Koncepcja jest swietna, mysle o czyms takim, ale minimum za rok, gdy oprogramowanie i sam "Store" dojrzeje. Poki co zostaje przy iPhone'ie - za rok zobaczymy czy jakis Android czy kolejna generacja - poki co bezkonkurencyjnego - produktu Apple.

Czy ja wiem czy bezkonkurencyjny ten Apple jest? Nie miałem iPhone na własność jedynie się bawiłem kolegi telefonem, ale z tego co mi znajomi opowiadają to masa problemów z muzyka jest. Ja z moim G2 nie miałem na razie żadnych problemów :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×