Skocz do zawartości
JCK

Czy Mogło Sie Uszkodzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie dawno miałem sytuację że musiałem trzymać PS w pudełku i na to pudełko weszło dziecko....oraz woziłem też ostanio często ps3 w samochodzie w bagażniku...transport raczej bezpieczny, wiadomo też jakie są nasze polskie drogi...co mogło się uszkodzić w ps3? Jakie będą objawy gdy będzie coś nie tak sie działo? Za odp. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego przewiedzieć czy coś się stanie czy też nie xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:woot: ręce mi opadły ... nawet sam nie wierzę w to co tu napisano :down:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie dawno miałem sytuację że musiałem trzymać PS w pudełku i na to pudełko weszło dziecko....oraz woziłem też ostanio często ps3 w samochodzie w bagażniku...transport raczej bezpieczny, wiadomo też jakie są nasze polskie drogi...co mogło się uszkodzić w ps3? Jakie będą objawy gdy będzie coś nie tak sie działo? Za odp. dzięki.

kosmos...

w samochodzie, w bagażniku sa wstrząsy i nie wiem jak ps3 ale w ps2 sie cewka lasera przesuwała od wstrząsów (wiem z własnego doświadczenia)

a trzymanie sprzętu typu ps3 w aucie gdzie wieczorem a tym bardziej w nocy temperatura spada do -20 C to wielka sztuka.

Nie wiem czy w instrukcji ps3 jest napisane w jakiej temp ma byc ps3 ale ostatnio ktoś mi przyniósł laptopa do naprawy którego miał w aucie, po otwarciu torby z laptopem ukazał sie laptop w wersji FROST wiec nie trzeba tego komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jak ktoś ma sprzęt elektroniczny w zimnej temperaturze a potem wniesie do ciepłej xD to radzę odczekać z 24 h :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie bardzo istotne odpowiedzi na Twoje pytanie:

1. Jasne że mogła się uszkodzić

2. Pewni nic się nie uszkodziło

Sprawdź po prostu swoją konsolę i daj znać ktory punkt jest właściwy ... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie 24 godziny bo to z lekka przesada ale 2-3 godzin zawsze czekam i jak do tej pory nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie w sumie do tematu(nowego tematu nie chciałem zrobić).Otóż moją slimke trzymam na subie,gdy puszczam muzykę to są dość mocne bassy i konsola wibruje z lekża,czy powinienem jej zmienić miejsce ?Trochę głupie pytanie i mało sensu,ale nie wiem jak napisać :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja mam takie pytanie w sumie do tematu(nowego tematu nie chciałem zrobić).Otóż moją slimke trzymam na subie,gdy puszczam muzykę to są dość mocne bassy i konsola wibruje z lekża,czy powinienem jej zmienić miejsce ?Trochę głupie pytanie i mało sensu,ale nie wiem jak napisać :P.

Bijesz na glowe autora postu!!

Wiesz ze głośniki promieniują?? A jeśli to jest jeszcze sub no to ma magnes jak pięść.

Osobiście mam wielkie kolumny Diora 400 W i nawet pilota od TV na nich nie kładę.

Gdy przy starych kineskopowych TV w niewielkiej odległości stały głośniki były w stanie zrobić widoczne odbarwienia kineskopu (namagnesować go)

To taki prosty przykład

Edytowane przez Musashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to trzeba będzie zmienić miejsce chyba :P,na razie jest wszystko ok.Nic na razie się z konsolką złego nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musashi chyba jednak popadł w jakąś lekką paranoję - pewnie jego ps3 stoi obłożone wytłaczankami do jajek i w ponieszczeniu z regulatorem ciepła ...

Reakwon mój brat trzyma Ps3 na Sub'ie od ponad 2 lat - premierowa 60tka - zero problemów :thumbsup:

Nikogo nie dziwi wpływ magnesu na stare ekrany kineskopowe - to wnikało z ich budowy, ale jaki może mieć wpływ magnes zamknięty w skrzyni i na dodatek za pewne siła pola magnesu nie jest bezpośrednio skierowana w Ps3

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak ściągnął z suba.

Zostawiasz płytkę w napędzie może? Nie wiem czy to realne ale mi się np coś takiego kojaży. Zostawiasz w środku płytkę, odpalasz muzę sub daje bas i płytka drgając w minimalnym stopniu zahacza o soczewkę lasera (?). Po prostu na zimne bym dmuchał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiajac ps3 na subie balbym sie wlasnie glownie o wibracje a nie o pole magnetyczne. Plyta moze rysowac sie o elementy wewnetrzne ps3, a mozliwe ze nawet wpasc w jakis rezonansi peknac wewnatrz konsoli. Wiem ze to przypadki ekstremalne, ale akurat wibracje sa be, szczegolnie dla szybko wirujacych elementow jak plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Płyta po graniu zawsze wyciągnięta,muzykę zazwyczaj mam na dysku(chociaż wyjątki są)ale z tego co pisze Tomo raczej problemu nie będzie,chociaż jakiś procent jest.Na razie będzie tam musiał stać,internet na wi-fi konsola po prawej stronie sygnał 80%-100% a po lewej już 70%-40% i wywala w tedy.

Edytowane przez Reakwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze glosniki pracuja jak w cos gracie. Wtedy plyta sie kreci i wlasnei wtedy drgania moga zaszkodzic. Na konsole w spoczynku raczej nie maja znaczacego wplywu, czy plyta jest w srodku czy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musashi chyba jednak popadł w jakąś lekką paranoję - pewnie jego ps3 stoi obłożone wytłaczankami do jajek i w ponieszczeniu z regulatorem ciepła ...

Reakwon mój brat trzyma Ps3 na Sub'ie od ponad 2 lat - premierowa 60tka - zero problemów :thumbsup:

Nikogo nie dziwi wpływ magnesu na stare ekrany kineskopowe - to wnikało z ich budowy, ale jaki może mieć wpływ magnes zamknięty w skrzyni i na dodatek za pewne siła pola magnesu nie jest bezpośrednio skierowana w Ps3

lepiej zapobiegac niz leczyc

pozniej sa pytania czemu konsola nie dziala, czemu nie czyta plyt.

jak twoj brat lubi trzymac ps3 na kolumnie to jego sprawa moze nawet w lodowce ja zostawiac ale to nie znaczy ze kazdy tak ma robic

przy duzej sile pole magnetyczne przechodzi przez ta licha sklejke kolumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×