Skocz do zawartości
Gość RudiFM

Głośność pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łuki

Witam.

A jak jest w waszych konsolach z laserem, jest głośny , jak wciąga plytę to słychać mechanizm transportu? U mnie  w czasie grania jest cichutki, ale jak zacznie wczytywac dane np. kiedy odtwarza  jakiś filmik z gry to słychać takie delikatne stuknięcia w mechanizmie lasera.

Druga sprawa to czy podczas wczytywania gry( zaraz po wyświetleniu napisu playstation3) na ekranie jest mignięcie jasnych  pasków na czarnym tle? To samo jest jak konsola wychodzi z gry.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Puskin

Jeżeli chodzi o głośność pracy systemu, to z tego co mi wiadomo (tak jak pisaliście wcześniej) konsola zwiększa stopniowo (w zależności od wydzielanego ciepła) prędkość obrotu wiatraków, co może zaowocować zwiększeniem stopnia słyszalności sprzętu, ważny również jest fakt, gdzie umiejscowimy ps3, czy będzie to miejsce przewiewne np. na wierzchu komody lub nieco bardziej zamknięte np. we jakiejś wnęce itd. Ja tam wole ją słyszeć i być spokojnym o temperaturę procka, tudzież układu graficznego, niż żeby się nadmiernie grzała a była niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz21

WitaM.Ja po odpaleniu konsolki na poczatku mialem totalna Proznie nawet po paru ghodzinach gry.Ale ostatnio<po lekkim ociepleniu> konsola po paru minutach chodzenie zaczyna byc glosniiejsza, tzn szybciej coolery zaczely chodzic?? czy to normalne??Oraz czasem<roznie czasem co pare minut kilkanascie> z wnetrza konsoli slychac roznego rodzaju "strzyki" i czy to jest normalne nawet jak nie czyta plytki tylko chodzi sobie na loozie??W ogole po nacisniecia palcami na srodek pudelka z napisem PS3 czuje jak loozna jest... nie wiem czy to moja nadwrazliwosc czy poproostu cos ZLEGO;]...poprosze o pomoc...z gory dzieki za odpowiedz..POzdrawiam Tomasz<kg>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa to czy podczas wczytywania gry( zaraz po wyświetleniu napisu playstation3) na ekranie jest mignięcie jasnych  pasków na czarnym tle? To samo jest jak konsola wychodzi z gry.     

Jest to najprawdopodobniej związane ze zmianą rozdzielczości.

Widocznie Twój TV tak ma, że się pojawiają jasne paski. U mnie jest czarne mrugnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to moja nadwrazliwosc czy poproostu cos ZLEGO;]...poprosze o pomoc...z gory dzieki za odpowiedz..POzdrawiam Tomasz<kg>

To Twoja nadwrażliwość. Wyluzuj trochę, bo przeczytawszy Twojego posta nie wiem dlaczego prosisz o pomoc. Przeczytaj kilka wiadomości wcześniej, o wszystkim już było.

Strzelanie plastiku jest spowodowane najprawdopodobniej wydzielaniem ciepła.

To normalne też , że konsola szumi po jakimś czasie.

A co do obudowy to moja też jest trochę 'luźna'. Tak jak był wątek o skrzypiących padach, to ja mogę napisać, że moja konsola przy uciskaniu (przytulaniu :) ) skrzypi.

Kogo jeszcze uspokoić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McBor

Szczerze mowiac troche sie dziwie, ze ten watek sączy sie niemrawo, bo problem z glosna praca PS3 JEST. Wbrew zapowiedziom producenta, ktory obiecywal, ze konsola bedzie cicha jak SlimLine PS2, znaczna ich czesc jest prawie tak glosna jak xbox 360. Najwiecej takich przypadkow zdaje sie byc w Niemczech. Na oficjalnym forum watek poswiecony tej sprawie liczy juz ponad 2300 postow ! (z czego 14 jest moich :-)

http://community.eu.playstation.com/showth...highlight=video

Jak kto woli po angielsku

http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=75005

http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=72767

http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=76030

Bardzo dobry opis problemu wraz z nagraniem jest tu

http://asklandd.dk/ps3/

Dla nieznajacych angielskiego:

Istota problemu polega na tym, ze wentylator po wejsciu na trzeci poziom pracy (glosnosci), co w jednych dzieje sie przy obciazeniu (gra, folding@home itp.) w innych nawet bez obciazenia (XMB)  po ok. 20 min., nie umie zejsc (tak jak to jest np. w notebookach) na poziom 2 (cichszy) po powrocie do XMB, nawet gdy ja na godzine wstawic do lodowki ;). Wystarczy ja jednak wylaczyc i wlaczyc i zachowuje sie adekwatnie do  temperatury.

Dzieki uprzejmosci MM moglem przetestowac w domu 5 konsol, z ktorych tylko jedna nie wchodzila bez obciazenia na 3. poziom i jest na tym 3. poziomie nieco cichsza od pozostalych. Zostawilem ja, mimo ze i ona nie potrafi samodzielnie przejsc z poziomu 3. na 2., co jest szczegolnie wkurzajace przy ogladaniu filmow na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MC_Bor: prawdopodobnie wina firmware konsoli. Ja czekam na następny update, jeżeli to nic nie naprawi to trza będzie zastanowić się nad oddaniem konsoli do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widzę, że w necie ludzie zaczynają panikować. Ja tak naprawdę się nie przysłuchiwałem kiedy konsola przechodzi na 3 poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie faktycznie nie jest tak cicha jak ps2 slim. Wentylator słychać ale i tak jest lepiej wyciszony od mojego kompa. Zobaczymy jak będzie dalej.

No ale Sony ma znowu minusa. Mówili że ma być cicho, a wyszło jak z PSStore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemow... nie nazekam.. jesli konsola musi sie chlodzic to niech to robi...

PS. mi wentylator wraca sam na nizsze obroty.. ale nie odrazu po skonczeniu np. F@H, po jakis 30 sekundach..

Sorki za brak zakow PL pisze z PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przysłuchać czy u mnie wraca.

Nie narzekam (strasznie) ale denerwuje mnie, że firma coś obiecuje a później nie dotrzymuje słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak ze..oni mowia ze konsola jest cicha... ale nie precyzuja co dokladnie dla nich znaczy cicha... to korporacja.. zawsze bedzie manipolowala slowami. Dla ciebie czy mnie slowo cicha moze oznaczac zupelnie inny poziom dzwieku.

ps.konsola chodzila cala dzis noc przy F@H, i ostro szumiala... teraz jest cichutka...a siedze ok 30 cem od niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McBor
MC_Bor: prawdopodobnie wina firmware konsoli. Ja czekam na następny update, jeżeli to nic nie naprawi to trza będzie zastanowić się nad oddaniem konsoli do naprawy.

To ostatnia nadzieja, chociaz dlaczego przy tym samym FW jedne sa ciche a inne nie? Wymiana na ogol nic nie daje, ludzie dostaja dokladnie tak samo glosne. Jezeli nie znacie niemieckiego, to zobaczcie chociaz wynik ankiety.

Jesli chodzi o naprawe, to bedzie mozliwe, jesli Sony przyzna sie do bledu i UZNA to za usterke. Na razie nabrali wody w usta, ale - O DZIWO - grzecznie sprzet wymieniaja. Dzwonilem do niemieckiego serwisu, opisalem problem, powiedzieli, ze to nie jest normalne zachowanie konsoli i ze mam sprzet wymienic.

Tyle, ze to nie jest oficjalne stanowisko. Nie wiem tez, jak sie bedzie zachowywal serwis Sony w Polsce, a w Polsce sprzet nabylem.

Mysle, ze raczej trzeba poczekac pare miesiecy na nowe serie (grubo powyzej 70xxxxx) i wtedy reklamowac. Teraz szanse na sukces sa male.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na http://community.eu.playstation.com/showth...6030&page=2 i http://www.ps3forums.com/showthread.php?t=64858&page=12 , że jest to wina wiatraczka. Zastosowano dwa jego rodzaje różniące się miedzy innymi ilością skrzydełek: 15 i 19. Najprawdopodobniej wersja z 15 nie wydmuchuje gorącego powietrza wystarczająco szybko na 2 biegu i dlatego włącza się 3 bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McBor
Czytałem na http://community.eu.playstation.com/showth...6030&page=2 i http://www.ps3forums.com/showthread.php?t=64858&page=12 , że jest to wina wiatraczka. Zastosowano dwa jego rodzaje różniące się miedzy innymi ilością skrzydełek: 15 i 19. Najprawdopodobniej wersja z 15 nie wydmuchuje gorącego powietrza wystarczająco szybko na 2 biegu i dlatego włącza się 3 bieg.

To jedna z "teorii". Trudno to sprawdzić, ale niektórym udaje się to jakoś podejrzeć za pomocą latarki, czy tam lampy stroboskopowej.

W Stanach jakiś czas temu popularna była wersja z niedostateczną ilością/jakością pasty termicznej na procesorze. Co odważniejsi (lub bardziej zdesperowani) machają ręką na gwarancję, rozkręcają i smarują najwyższej jakości pastami. Na ogół z mizernym, albo nie w pełni satysfakcjonującym skutkiem niestety.

Temat nie zostałby tak rozdmuchany, gdyby nie istnienie cichych (czytaj: prawidłowo działających) konsol, co dokumentują posty wybrańców losu na podanych przeze mnie forach i już kilka wpisów tutaj. Nie każdy chce się  po wybuleniu 600 euronów z tym swoim pechem pogodzić. MM daje 7 dni na przetestowanie sprzętu, wykorzystałem je z opisanym wyżej skutkiem. Nie domagałem się zwrotu pieniędzy, bo po pierwsze wydałem w międzyczasie sporo  na gry, po drugie syn by mi nie pozwolil :), a po trzecie AZ TAK ten mankament tego sprzetu nie dyskwalifikuje. Bardziej tu chodzi o zasade i za przeproszeniem sprawiedliwosc (troche sponiewierane slowo ostatnimi czasy ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to jest tak ze..oni mowia ze konsola jest cicha... ale nie precyzuja co dokladnie dla nich znaczy cicha... to korporacja.. zawsze bedzie manipolowala slowami. Dla ciebie czy mnie slowo cicha moze oznaczac zupelnie inny poziom dzwieku.

Kenet cytując McBora: "Wbrew zapowiedziom producenta, ktory obiecywal, ze konsola bedzie cicha jak SlimLine PS2...". Nie słyszałem tych zapowiedzi, ale jeśli to prawda to chyba mamy jasny punkt odniesienia? Mam Ps2 slim w domu i nie wydaje ona praktycznie żadnego dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McBor
Kenet cytując McBora: "Wbrew zapowiedziom producenta, ktory obiecywal, ze konsola bedzie cicha jak SlimLine PS2...". Nie słyszałem tych zapowiedzi, ale jeśli to prawda to chyba mamy jasny punkt odniesienia? Mam Ps2 slim w domu i nie wydaje ona praktycznie żadnego dźwięku.

Prosze bardzo:

" Los Angeles, May 8, 2006 – Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) announced today that it would launch PLAYSTATION®3 (PS3) in “Clear Black” throughout mainland Europe and Australasia on November 17, 2006, as part of a worldwide simultaneous launch.

(...)

Equipped with basic input/output ports, PS3 supports a broad range of displays from conventional NTSC/PAL standard TVs to the latest full HD (1080i/1080p) flat panel displays, offering the joy of the most advanced computer entertainment contents to homes around the world. For use in living rooms, maximum heat and noise reduction has been achieved with a noise level equivalent to that of the current slim-line PlayStation 2. "

(podkreslenie McBor)

Całosc komunikatu np. tu: http://www.scee.presscentre.com/Content/De...mp;NewsAreaID=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, no to pięknie. Teraz wezmę do Sony moją PS2 i PS3, postawię obok siebie i sobie posłuchamy  ;)

A tak serio to na razie szkoda mi czasu bo jak słusznie zauważyłeś (McBor) nie jest to aż tak uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flavio

Dzisiaj dzwoniłem do biura obsługi klienta Sony Poland, ponieważ mam już dość oglądania filmów czy słuchania muzyki w rytm monotonnego i uciążliwego szumu.

Mój egzemplarz szybko wchodzi na trzeci poziom chłodzenia i nie schodzi na niższy.

BOK Sony Poland to zwyczajna żenada. Paniusia, z którą rozmawiałem, nie miała pojęcia o problemie i zwyczajnie odesłała mnie do serwisu. Na moje pytanie, czy konsola winna się tak zachowywać, z rozbrajającą szczerością oznajmiła, że ona tego nie wie.

Sama niewiedza, rzecz jasna, nie jest niczym nagannym, pod warunkiem, że pracownik, która ma być podobno do dyspozycji klienta, wyrazi chociaż gotowość zapoznania się z problemem. Ta ciamciaramcia, z którą rozmawiałem, zaświadcza o trosce Sony o klienta.

Może Wy będziecie mieli więcej szczęścia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konsola wchodzi na 3 poziom tylko jak korzystam z folding@home, a schodzi z niego max do 5 minut po wyłączeniu fałdowania xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony nie ma Help Desc'u i przez telefon nikt ci nie pomoże... zresztą jak ci może pomóc przez telefon ?  To jest usterka sprzętowa, nie programowa (soft każdy ma taki sam) więc tylko może być interwencja serwisu. Wkurzają mnie tacy ludzie i liczą że zadzwonią i problem się rozwiąże pęknięta matryca się sama załata brzęczący wiatrak sam sie wyczyści/naprawi.

Zresztą moja ps3 mimo iż jest solidnie obudowana naprawdę jest mało słyszalna.. i przy oglądaniu filmów wogóle jej nie słychać...

Nie można oczekiwać od ludzi czegoś czego nie zrobią bo nie mają możliwości, trzeba najpierw pomyśleć nad tym  o co się pyta, zresztą Ona dobrze ci odpowiedziała " do serwisu "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie słyszę Ps3. no chyba że ostro sie nagrzeje i wiatrak wskoczy na najwyższy bieg, to wtedy pobrzęczy chwile i przestaje. A rzadko kiedy tak sie dzieje bo mam świetną wentylacje (ręcznej roboty) Sonki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flavio
Sony nie ma Help Desc'u i przez telefon nikt ci nie pomoże... zresztą jak ci może pomóc przez telefon ?  To jest usterka sprzętowa, nie programowa (soft każdy ma taki sam) więc tylko może być interwencja serwisu. Wkurzają mnie tacy ludzie i liczą że zadzwonią i problem się rozwiąże pęknięta matryca się sama załata brzęczący wiatrak sam sie wyczyści/naprawi.

Zresztą moja ps3 mimo iż jest solidnie obudowana naprawdę jest mało słyszalna.. i przy oglądaniu filmów wogóle jej nie słychać...

Nie można oczekiwać od ludzi czegoś czego nie zrobią bo nie mają możliwości, trzeba najpierw pomyśleć nad tym  o co się pyta, zresztą Ona dobrze ci odpowiedziała " do serwisu "

Przede wszystkim, trzeba myśleć przy czytaniu, a jak się niewiele zrozumiało, to należy zastanowić się, czy warto tę swoją ignorancję publicznie obnażać.

No, ale zawsze możesz wysłać aplikację do Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zła wentylacja pomieszczenia/pokoju/salonu ma własnie wpływ na grzanie sie sprzętu rtv i samej ps3...siedzenie w dusznym i spoconym pokoju nie wspomne zadymionym od fajek brak powietrza nawet lekkie przewietrzenie pokoju daje wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Flavio że cię najechałem, ale jesteś w błędzie. Babka ci dobrze powiedziała do serwisu i ja też tak ci radze jak masz dobrą wentylację pokoju. Ja bronie tej osoby bo sam pracuje w serwisie i wiem jak ludzie potrafią denerwować swoimi oburzeniami..

Jesteś klientem, ale nie można oczekiwać nie wiadomo czego tylko dlatego że zapłaciłeś.

Zresztą nawet jakbym pracował w Sony, to też tak bym ci powiedział:

Nie wiem czy tak powinno być, (za dużo rzeczy wpływa na pracę chłodzenia) i proszę o kontakt z serwisem. Serwis wykona ekspertyzę przetestuje czy u nich faktycznie się tak dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×