Skocz do zawartości
DaraS

Star Ocean: The Last Hope International

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ze leworeczni moga sie dostosowac do praworecznego ukladu na padzie, jednak u mnie dochodzi jeszcze "defekt" mojej prawej reki dziala ona na 50% sprawnosci waszej prawej reki :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem leworęczny i jakoś nie mam żadnych problemów ze sterowaniem

a tak swoją drogą ktoś się szykuje na calaka w SO? ;P mi to zajmie chyba z 1000h ;D

Calaka powiadasz ... no nie wiem.:o

Choćby samo battle trophies, w trójce było ich 300 ogółem, a tutaj po 100 dla każdej postaci.

W SO3 doczołgałem się gdzieś do 65 % (pamiętam że odblokowałem menu muzyczne).

A z bossów to pamiętam że pod koniec walki z Lenneth lała mnie tam niemiłosiernie, a miałem 255 lv (co za wstyd i to na poziomie Galaxy, nawet nie chcę wiedzieć co się działo na 4D :wacko: ).

www.gamefaqs.com/boards/genmessage.php?board=946860&topic=48307117

Tutaj zestaw tylko dla 2 postaci, a tych jest znacznie więcej (zestawy tez się mocno różnią).

Do tego dochodzi tworzenie przedmiotów itd.

Coś cienko to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamefaqs....le/939441/56247 tu masz spis wszystkich :)

ta wiem BT są ostre mam ledwo ok 260 ale Edge i Arumat z 30 000 killsow to masakra ;D

niestety nie grałem w SO3 więc nie wiem tutaj chyba jest ta Ethereal Queen i mówisz ze nawet na 255 lvl mogą być problemy heh ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.gamefaqs.com/console/ps2/file/536705/38855

Tu trofiki z trójki (twórcy mieli poczucie humoru :biggrin: ).

50,000 Battles

Defeat 50,000 Enemies

1,000,000 Button Presses :shok:

O pokonaniu najpotężniejszych opcjonalnych bossach na 4D nawet nie wspominam (taka Lenneth zabiłaby ostatniego fabularnego bossa samym spojrzeniem).

Freyi ani Ethernal Queen nawet nie odblokowałem.

Na obronę dodam że grałem bez jakiegokolwiek opisu, no i to był mój pierwszy SO ever.

Tri-Ace lubuje się w tej ekipie bossów (Gabriel, Freya, Ethenal Q, Lenneth itd) więc w Resonance of Fate też się pewnie pojawią.

I gdyby tam była jakaś wieża albo loch, i co 20 piętro wyszkoczyłby ktoś z tej ekipy też bym się nie zdziwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

whoa niezły hardcore :D (każdy opcjonalny boss na 4D without taking damage...)

w SO4 na szczęście nie ma BT za pokonanie tych bossów na poziomie chaos ;]

mój pierwszy SO to była 2 i to na emulatorze :) też gram teraz bez opisu jedynie patrze na BT bo twórcy nie dość że dali ich 900 to jeszcze większość jest "?????????????" potem odpalam na universe i robie 100% questów, 100% zakończeń, 100% weapon/ship data i 100% craft (ale tu się jeszcze zobaczy ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

whoa niezły hardcore :D (każdy opcjonalny boss na 4D without taking damage...)

w SO4 na szczęście nie ma BT za pokonanie tych bossów na poziomie chaos ;]

mój pierwszy SO to była 2 i to na emulatorze :) też gram teraz bez opisu jedynie patrze na BT bo twórcy nie dość że dali ich 900 to jeszcze większość jest "?????????????" potem odpalam na universe i robie 100% questów, 100% zakończeń, 100% weapon/ship data i 100% craft (ale tu się jeszcze zobaczy ;P)

100% monster/weapon/ship data to nie problem. 100% Craft może być różnie z tym, 100% questów da rade ale te BT......:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że tamte to nie problem dlatego będę je na universe robił bo pewnie ship i weapon ominę jakieś przy pierwszym przejściu bez opisu ;]

co do BT no cóż... ja zostawiam sobie save z galaxy i na nim będę robił wszystkie z wyjątkiem 1 postaci - dla niej i dla pierwszego BT Sary (ulecz za 777hp) zacznę chyba na easy przez co muszę przejść tą grę 4 razy ;P ale wszystko w swoim czasie nie spieszy mi się ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla szerszego obrazu napiszę swoją opinię o Star Ocean. Nie bijcie...

Dawno już nie miałem okazji zagrać w równie szajsowatą produkcję. Grafika to jest coś tak obrzydliwego, że nawet włączając stare rpgi na PS2 można doznać rozkoszy przy porównaniu. Animacja bohatera to kpina. Dosłownie 5 klatek. Teren jak i wystrój wnętrz przypomina gry z PSX. Walka to jakieś kompletne nieporozumienie, jakby to powiedzieli amerykanie, clusterfuck. Menu ma wygląd i czcionkę jak na 8 bitowym Atari. Muzyka została prawdopodobnie zaczerpnięta z terapii osób z psychozą maniakalno-depresyjną. Zagryzając zęby poddałem się po około 2 godzinach tortur moich oczu, uszu i umysłu. 0/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze napisz czy wczesniej miałeś styczność z tą serią i czy Ci się podobała i jak znajdujesz system gry w porównaniu do wcześniejszych części co by było jasne czy brać Twoją opinię na poważnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym żartował to wyglądałbym jak clown i występował w cyrku klaszcząc uszami. Nie po to piszę posta, żebym musiał potem udowadniać czy grałem, widziałem i lizałem. Może napiszę jeszcze, że pierwszy raz zagrałem w roku 1981 podczas wakacji na Helu, gdzie w małym pokoju wypożyczało się Ponga na godziny? Mam się odnieść w pewnej chwili do tych przeżyć w relacjach ze Star Ocean? Nie jestem niedzielnym graczem i to chyba widać więc jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Kill, ja też nie pytam bez powodu i nie sugeruje, że żartujesz. Czytałem opinie innych graczy, którzy znają serie i ją lubią, były "troche" inne od Twojej. Żebyś mnie dobrze zrozumiał zapytam jeszcze - czy opinia o FFXIII kogoś kto nie miał styczności z tą serią byłaby wg. Ciebie miarodajna?

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że przy Second Story straciłem ponad 200 godzin, pomimo tego, że gra była chyba w większości 2D a ludziki kupką sprite'ów. Till the end of time już mi się mniej podobał ale skończyłem. No ale to tutaj... Brak słów. Zresztą no sam powiedz. Temat nie ma nawet dwóch stron. Na świecie sprzedało się ledwie 200 tys. egz. gdzie przy pozostałych wersjach nie schodzono poniżej miliona. Na Forum grają w to może ze 3 osoby. Dobre gry nie osiągają takich wyników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiłeś bo Second Story też bardziej mi się podobał niż TtEoT i wracam do niego czasami po dziś dzień :/ Chociaż grałeś tylko 2h, może nie jest tak źle. No i bądzmy jednak poważni, z ilośći stron w temacie i wyników sprzedaży nie da się wywnioskować czy gra mi się spodoba. Widziałeś gdzieś na polskim forum rozbudowany topic King's Fielda? Dla mnie to jedna z ulubionych serii. Przy ulubionych, niszowych (a taką grą SO teraz jest) seriach liczy się tylko opinia innego gracza, fana serii, taka jak Twoja. Tylko te 2h i jazda w większości po oprawie a/v w erpegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Second Story przeszedłem 2 razy na psx(oboma postaciami) i całkiem niedawno po raz 3 na psp .

Gra nawet dzis prezentuję sie bardzo ładnie nie odstaje poziomem od gier z psp.

Co do SO 4 to grałem juz chwile u kolegi i gra prezentuje sie ciekawie, przynajmniej jezeli chodzi o system i ciekawe dungeony/ miasta bo fabularnie jest podobno tragedia ale to akurat nidgy nie było silna strona serii .

Graficznie jest całkiem niezle, niektóre miasta prezentuja sie naprawde pieknie i sa sporych rozmiarów, wnerwia natomiast pop up .

Mój kolega przeszedł linnie fabularna w 32h ale podobno jest od groma questów pobocznych .

Generalnie bedzie to ciekawa odskocznia po nastawionej na Fabułę 13, ale to za jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat bo od 2 dni ostro młuce i mam 1 ale mega zastrzeżenie save pointy no k... gdzie one są chyba raz 1,5 h biegłem przebijając się przez setki walk nic nie jadłem, lać mi się chciało. Z tą grą i ze mną jest coś nie tak. Historia i dialogi to face palm czoło mnie boli reszta zresztą też ale te walki ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh a jednak upadłem na głowę i zrobiłem to

huh_1.jpg

to chyba moja najcięższa platyna ;]

stary jesteś kotem jakich mało, może platyna nie jest zbyt trudna jednak ilość godzin potrzebna do zrobienia tych wszystkich BT to jest masakra jakaś .

Ja również staram się platynować gierki mam kilka wymagających platyn jak chociażby Demon soul's ale przy SO 4 nawet nie brałem jej pod uwagę .

Może pochwal sie ile godzin straciłeś na zrobienie platynki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie było źle z tymi BT - tak naprawdę tylko 3 były trochę masakryczne ;]

czasowo tak to mniej więcej wygląda:

normal (main save) - 392h (w sumie 472h bo po ok 80h zacząłem grać od nowa)

easy (faize save) - 68h

hard - 21h

very hard - 19h

najbardziej mnie denerwuje to, że żeby walczyć z Ethereal Queen trzeba przejść najpierw 20 pięter losowo generowanego dungeona bez możliwośći saveowania - a naprawdę fajnie się z nią walczy zwłaszcza z 6 skrzydłową formą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie było źle z tymi BT - tak naprawdę tylko 3 były trochę masakryczne ;]

czasowo tak to mniej więcej wygląda:

normal (main save) - 392h (w sumie 472h bo po ok 80h zacząłem grać od nowa)

easy (faize save) - 68h

hard - 21h

very hard - 19h

najbardziej mnie denerwuje to, że żeby walczyć z Ethereal Queen trzeba przejść najpierw 20 pięter losowo generowanego dungeona bez możliwośći saveowania - a naprawdę fajnie się z nią walczy zwłaszcza z 6 skrzydłową formą :)

OMG litośći 500 godzin ze STAR OCEAN :):):)

No niestety ja nie dysponuje taką ilością wolnego czasu(Praca/treningi/rodzina)

Ja właśnie odpuściłem sobie ten dodatkowy dungeon po tym jak zauważyłem ze po wyjsciu z tego dungeonu trzeba zasuwać od początku a sama walka z Bossem trwa podobno kilkadziesiąt minut i jest bardzo trudna .

Gdzieś widziałem zestawienie najtrudniejszych platyn i star ocean było w czołówce razem z wipeoutem i disgae'ą 3 (która mam nadzieje nie długo ograć)

W każdym razie gratulację pewnie jesteś jedną z niewielu osób na świecie które zrobiły ta platynę i satysfakcja na pewno jest ogromna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki no satysfakcja jest całkiem spora :)

ale prawdę mówiąc nie było tak źle - mi ogólnie się te Battle Trophy podobały (z wyjątkiem kilku oczywiście) i robienie ich było całkiem fajne ;]

co do trudności - to ta trudność polegała praktycznie tylko na ilości czasu jaki trzeba było poświęcić na zrobienie tego wszystkiego (900 BT, 321 itemów do craftu, 201 questów), jedynie poziom Chaos czasami stwarzał problemy. Ethereal Queen nie jest trudna jak się wejdzie do niej na 255 lvl z top sprzętem to pierwszą 2 skrzydłową formę bez problemu pokonuje się poniżej 10 min

Disgaea 3 mówisz - dla mnie ta gra jest genialna, maksowanie jej to był czysty 100% fun :) jak będziesz miał jakieś problemy albo pytania to pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grę nabyłem bo bardzo niskiej cenie 49 zł nówkę w foli !! gra mnie się wspaniale nie wiedziałem że ta gra tak wciąga :) mam pytanie odnośnie trofeów czy Ktoś tu ma wbitą platynkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie trofeów czy Ktoś tu ma wbitą platynkę ?

Raptem sześć postów w górę.... ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×