Skocz do zawartości
v0yag3r

Programy P2P


Rekomendowane odpowiedzi

Hejo Wpadłem na pomysł by założyć sondę o programach P2P i się o nich wypowiedzieć. A więc dzisiaj ściągnąłem sobie program P2P Ares i jestem bardzo pozytywnie do niego nastawiony po przygodach z eMule i innymi. Emule używałem na początku z braku wiedzy o innych. Potem brat mnie przestawił na eMule + i było w miarę znośnie. Potem przestałem na jakiś czas i teraz mam Aresa. Na razie maksymalna prędkość to ok 100kb/s przy neostradzie 1.3mb. Wrażenia bardzo pozytywne i szczerze polecam wam ten program bo jest łatwy w obsłudze i ma bardzo łandy wygląd, chociaż zależy to od gustu.

Jest tutaj też przeglądarka internetowa i odtwarzacz podobny do windows media player Zapraszam do dyskusji na temat samej sieci jak i programów oraz głosowania.

Edit: Nie mogę wstawić sondy :/ Postaram się zaraz to naprawić.

Edit2: Już się uporałem z problemem Jeszcze dokładnie nie zapoznałem się z interfejsem forum, i jeszcze raz zachęcam do głosowania.

Edit3: Dodałem do sondy te programy o jakich mówiliście. Jak będą jeszcze jakieś warte uwagi dajcie znać

Fotka Aresa:

fortaol1.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to teraz na topie, programik, który oprócz p2p łączy w sobie przeglądarkę, player'a wszelkiej maści muzyki i filmów oraz komunikator.

W sondzie brakuje bardziej popularnych klientów. bardzo popularny wśród mojego otoczenia jest mikrotorrent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK

uTorrent lub BitTorrent(nowy) z dobrych trackerów, leci ok 2000kb/s ze zwykłych ogólnodostępnych po 100 do 400 gdy dobrze pójdzie

Pamiętajcie nie oszukujcie ! Kupujcie oryginały! a P2P tylko do Freeware'u albo Shareware'u !=] =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ściągałem instalkę linux'a i Archlorda przez torrenta, coraz więcej legalnego software'u można ściągać przez p2p. Cieszę się, że w końcu wszelkiej maści producenci dostrzegają zalety tej technologii. A podstawową jest to, że nie potrzeba do rozpowszechnienia serwera i szerokopasmowego łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy tylko poznalem p2m porzucilem p2p, z p2m polecam moorhunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
gdy tylko poznalem p2m porzucilem p2p, z p2m polecam moorhunt

Używam Moorhunta, i p2m, ale nie zastąpi nigdy w pełni p2p

Dokładnie SPIDER, coraz więcej legalnego darmowego oprogramowania i innych dupereli z P2P można ssać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiem możesz powiedzieć coś więcej o P2M? To jest chyba peer to mail ale na jakiej zasadzie to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam obecnie azureusa, ale to raczej z przyzwyczajenia. jak tylko dokonczy obecna zadania, to pojdzie w odstawke. Poki co nie wiem jeszcze co wybiore na jego miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z P2P nie korzystam, jeśli już to bardzo rzadko żeby sobie TopGear ściągnąć w przyzwoitej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mac-a i system OSX polecam Transmission - bardzo dobry i wydajny klient torrent-owy. Ewentualnie LimeWire, ale ostatnio cos cienko chodzi.

pozdrawiam

P.S.

Na marginesie, to uzywam tych programow baaardzo rzadko - serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uTorrent lub BitTorrent(nowy) z dobrych trackerów, leci ok 2000kb/s ze zwykłych ogólnodostępnych po 100 do 400 gdy dobrze pójdzie

Pamiętajcie nie oszukujcie ! Kupujcie oryginały! a P2P tylko do Freeware'u albo Shareware'u !=] =]

ProroKu ale jaki ty masz internet? Bo dla mnie radością jest 125kb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xiem możesz powiedzieć coś więcej o P2M?

Tak peer to mail, sciagasz pliki zarchiwizowane i podzielone na segmenty (przewaznie 7-10mb) umieszczone na skrzynkach pocztowych, w moim przypadku zaden p2p nie dorowna predkoscia wlasnie moorhuntowi (sciagalem tym zawsze seriale w hd, ktorych nasza wspaniala polska telewizja nie oferuje). Po sciagnieciu plik sam sie scala i jest gotowy do uzycia. Jak chcesz to na pm moge podac Ci forum ktorego programisci napisali moorhunta, maja tam mase roznych uploadow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BearShare i czsem Moorhunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić sonde kto ile much zatłukł na ścianach w tym roku?...

To serwis o PS3 i pochodnych, rany koguta, P2P mają swoje serwisy i fora i nawet na Off wolałbym poczytać cos bardziej zbliżonego do PSX, PS2, PS3... ogólnie SONY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtopic to offtopic, ba, przeciez nikt nie zmusza Cie do czytania.

Btw. uzywam jeszcze durie ;] ale to tez p2m..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dominuje rapid, z prostego powodu, transfery ;x Rapid i ewentualnie P2M to podstawa, ale trzeba mieć dobre wejście do portali warezowych i for, które często niechętnie witają nowych klientów. Wszelkiego rodzaju P2M jak i torrki nie dorównają nigdy RS/P2M ponieważ są uzależnione od drugiej strony, a te drugie z kolei lecą przez port www serwera czyli z max prędkością. Można pociągnąć przez P2P z kupą cyferek na sekundę, ale trzeba dobrze poszukać, przy innych metodach taka zabawa jest zbędna. Ktoś wyżej napisał Bearshare, współczuję... największy syf zaraz obok kazaa o_O co drugi plik to fake, albo z niespodzianką, dobre jedynie do mp3 i tyle. Dobre rozwiązanie to również DC, albo jak ktoś napisał Durie. Ten ostatni to program dla elity, przeciętny użytkownik internetu nie będzie nawet wiedział skąd go ściągnąć, tajemniczy projekt ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dominuje rapid, z prostego powodu, transfery ;x Rapid i ewentualnie P2M to podstawa, ale trzeba mieć dobre wejście do portali warezowych i for, które często niechętnie witają nowych klientów. Wszelkiego rodzaju P2M jak i torrki nie dorównają nigdy RS/P2M ponieważ są uzależnione od drugiej strony, a te drugie z kolei lecą przez port www serwera czyli z max prędkością. Można pociągnąć przez P2P z kupą cyferek na sekundę, ale trzeba dobrze poszukać, przy innych metodach taka zabawa jest zbędna. Ktoś wyżej napisał Bearshare, współczuję... największy syf zaraz obok kazaa o_O co drugi plik to fake, albo z niespodzianką, dobre jedynie do mp3 i tyle. Dobre rozwiązanie to również DC, albo jak ktoś napisał Durie. Ten ostatni to program dla elity, przeciętny użytkownik internetu nie będzie nawet wiedział skąd go ściągnąć, tajemniczy projekt ;x

Ale Rapid ma limit 100mb na (chyba) 24h, więc sobie nie pościągasz za dużo Chyba że masz premium/memba lub coś innego to nie masz limitów. Moja kuzynka używa Bearshare i jak narazie tylko 1 wirus. Jak na BS to nieźle, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Rapid ma limit 100mb na (chyba) 24h, więc sobie nie pościągasz za dużo Chyba że masz premium/memba lub coś innego to nie masz limitów. Moja kuzynka używa Bearshare i jak narazie tylko 1 wirus. Jak na BS to nieźle, nie?

na RSa można kupić abonament - 25zł na miech wychodzi, a można ściągać do woli (chociaż jest limit 25GB/5dni) ale i tak cena jest spoko jak za jakość usług...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

Rapid najlepiej sprawdza się na neostradzie. Ściągasz plik, resetujesz modem, zmienia się IP i ściągasz kolejny plik.

Osobiście używam uTorrent - mały i szybki. Nie przepadam za wielkimi kombajnami oferującymi mnóstwo opcji, których w sumie i tak się potem nie używa. Podoba mi się, że czasem jak wychodzą jakieś demka albo trailery jest możliwość ściągnięcia ich za pomocą torrenta, czasem idzie o wiele szybciej niż normalne ściąganie http z serwera, który jeśli plik jest popularny szybo się zatyka. Poza tym nadaje się właśnie do ściągania wszelkiego rodzaju dystrybucji linuksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moorhunt no ale to p2m.

Jedynie do pojedynczych piosenek-bearshare (oczywiście oryginały mam w domu i ściągam tylko kopie zapasowe, bądź tylko po to żeby przesłuchać raz i usunąć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utorrent + torrentleech + btgigs + polishtracker = wszystko czego sobie zyczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z p2p to uzywam utorrenta (mininowa itd) i bearshare (a w sumie uzywalem bo juz cos go nie wlaczam) ale ogolnie od p2p odchodze, komp sie zmula etc. Coraz czesciej siedze na op2m - szybciej listuja sie pliki i transfer (prznajmniej dla mnie) jest duzo lepszy.

na RSa można kupić abonament - 25zł na miech wychodzi, a można ściągać do woli (chociaż jest limit 25GB/5dni) ale i tak cena jest spoko jak za jakość usług...

Wystarczy pozmieniac sobie ustawienia w proxy - za pomaca na przyklad proxy switcher i masz problem z glowy - to jest jest nie masz dynamicznie przydzielanego ip oczywiscie. Aha tylko uwazaj zeby ci admin porta nie przycial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×