Skocz do zawartości
Gość night-hunter

Monitory Gateway do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość night-hunter

Witam, planuje nabyć monitor LCD do PS3 i zastanawiam sie nad kupnem Samsunga 226bw\cw, lecz jestem ciekawy czy ktos juz mial styczność z monitorami firmy Gateway, dlatego ze tażke brałem pod uwage kupno tego monitora (niezly wyglad, funkcjonalnosc i oczywiscie cena). Czy ktoś już ma podłączonego PS3 do takiego monitora? Jeżeli tak, to jak sie sprawuje? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway to monitory kierowane do odbiorców masowych, czyli biur itp. ich jakość jest niesamowicie kiepska, wykonanie w najlepszym przypadku tandetne, bardzo przekłamane parametry, fatalne skalery, marna matryca... to moja opinia o ich monitorach. Jedyna zaleta to...... CENA.... Ale do PS3 się NIE NADAJE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27780-032055300 1283954893_thumb.jpja mam podobny problem, jestem właśnie na kupnie ps3 i monitora, czytałem dużo pochlebnycvh opinii o samsungu 226BW ale zastanawiam się jeszcze nad modelem samsunga 2232BW, niby różnią się tylko o 10' katem widzenia na plus 2232BW i tym że 226BW można powiesić na ścianie, poza tym to chyba niczym innym. Ale chciałby poznać Wasze opinie na temat tych monitorów bo może się mylę, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość night-hunter

Czyli radzisz bardziej samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to że samsunga to raczej oczywiste ponieważ takiej jakości za tką cene nie dostaniesz nigdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość night-hunter

ale czytalem, ze te Gatewaye sa nawet niezle, i matryce maja lepsza, ale nigdzie nie moglem znalesc opinii jak sie sprawdzaja z ps3 ;/ podobno ten samsung potrafi wycisnac 1080p, ale watpie w to szczerze, moze 1080i najwyzej, chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial jezeli ma takie kombo ps3 + monitor lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość night-hunter

a tak na marginesie to bralbym samsunga 226CW bo tam nie ma loterii z matryca przynajmniej, pewne jest, ze bedzie od samsunga a 226bw ma bodajze 4 producentow matryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway odpada.... nie bierz tego chłamu. Polecam Samsunga 226BW i 226CW... Z tym, że 226BW jest tańszy o jakieś 300zł, a różnica w jakości jest niezauważalna dla śmiertelnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość night-hunter

wyglada to cenowo tak:

1. samsung 226bw (1049.-) - http://www.allegro.pl/item276546411_hit_mo...a_warszawa.html

2. samsung 226cw ( 1259,-)- http://www.allegro.pl/item278939653_megace...lcd_22_dvi.html

3. gateway 2185w (1199,-) - http://www.allegro.pl/item275373500_piekny...s_fv_gw36m.html

ps. nie wydaje mi sie aby ten gateway byl jakims shitem, bo ma niezle parametry i do tego nawet fajnie wyglada, wiec nadal nie wiem co wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orak

Mi też ten gateway wydaje sie kuszący. Jednak co marka to marka.

Mam też pytanie czy macie jakiś pomysł na monitor z wbudowanym tunerem tv, bo wolałbym wygodnie mieć wszystko elegancko podpięte i niezależnie działające. Czy może lepiej zwykły monitor i tuner np K166 z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry to możesz sobie w rzyć wsadzić... 90% firm sprytnie przekłamuje parametry swoich produktów... czasy reakcji i kontrasty to najczęściej i najbardziej przekłamywane z nich. Najważniejsze są odczucia prywatne i opinie ekspertów. Moje odczucia są bardzo negatywne, a opinie ekspertów mówią same za siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji i kontrast jest podawany z testów w warunkach laboratoryjnych, więc to dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje pracować na monitorach Gateway i odradzam zakup tego badziewia każdemu,bo tak w skrócie można je nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariuszk1970

Nie wiem o jakim modelu Gateway'a mówicie ale FPD 2185W z matryca S-PVA to nie to samo co TN.

http://www.allegro.pl/item275373500_piekny...s_fv_gw36m.html - wcale nie jest taki beznadziejny w porownaniu z Samsungami Gateway oferuje bogatsze wyposazenie , a pozatym :

Gateway 2185W uplasował się w pierwszej piątce rankingu monitorów LCD,

prestiżowego serwisu branżowego reviews.cnet.com

o czyms to swiadczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod swojego ps3 kupilem telewizor samsunga model 81b 23 cale, i obraz wyglada (oczywiscie HD ready czyli 720p) wg bardzo, bardzo schludnie, dodam, ze uzywam go rowniez jako monitora do kompa:) polecam dobry zakup w rozsadnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcus_gad

Witam

widzę że trafiłem na idealnu temat w którym mogę zabrać głos. Od 3 miesięcy jestem szczęsliwym posiadaczem dwóch monitorków Gateway 2185W Wiszą u mnie na ścianie i cieszą moje oko Od razu powiem że był to zakup w pełni przemyślany, gdyż spoktałem się z wieloma opiniami. Postanowilem sam sie przekonac bo cena i monitor naprawde robi wrazenie. Po takim czasie mogę stwierdzić że trafiłem bez podła FPD 2185w jest niesamowity. Super kolory, fajny wygląd, możliwość powieszenia na ścianie, Pivot i wiele, wiele innych bajerów czego chcieć więcej Kupiłem monitory w http://www.cnt.sklep.pl/ więc mogę z czystym sercem polecić ten sklep. Fachowa obsługa w doborowym towarzystwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak podlaczyc ps3 pod taki monitor Samsunga? Jaki kabel trzeba miec do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze jakie ten monitor ma wyjścia z tyłu. Ale pewnie ma DVI więc kablem DVI-HDMI albo kombinuj z przejściówkami bo mogą wyniknąć problemy z HDCP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RGB IN i DVI in wiec jak jest mozliwosc podlaczenia pod monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość night-hunter

Sucre wystarczy wpisac w SZUKAJ i bedziesz mial wynik napewno zadowalajacy Kabel DVI - HDMI i po klopocie

s_gad, co do tego Gatewaya, to jest on podpiety do ps3? jak sie sprawuje, bo jestem strasznie ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dante - zabawnie czyta się jak opisujesz Gateway jako "chłam" a następnie polecasz Samsunga :-)

Tak się składa, że właśnie Samsung jest producentem matrycy do tego Gatewaya.

Co więcej, polecany przez Ciebie samsung jest na starej matrycy TN, natomiast Gateway jest na S-PVA.

Napisałeś że najważniejsze są odczucia prywatne. Zastanawia mnie więc co ukształtowało Twoje uczucia, widziałeś w ogóle ten monitor ?

@night-hunter

Wracając jednak do tematu wątku - w tym przedziale cenowym (eko) Gateway 2185w to całkiem niezły wybór.

Miałem okazję podłączyć do takiego monitora swoje PS3.

Konsolę podłączyłem kablem HDMI-DVI. Możliwa była praca we wszystkich rozdzielczościach - 576, 720p, 1080i oraz 1080p.

Grało się bezproblemowo, obraz wyglądał żywo, nie zauważyłem żadnego smużenia. Nie ma żadnych problemów ze skalowaniem, monitor posiada HDCP więc nie ma kłopotu ze współpracą z PS3.

Dante ma rację pod jednym względem - staraj się nigdy nie porównywać elektroniki tylko na podstawie specyfikacji producenta.

Dlatego dobrze by było abyś przed ew. zakupem sam ocenił na ile każdy z polecanych monitorów odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×