Skocz do zawartości
Schemat

Ankieta Dla Konsolowych Graczy - Badanie Do Pracy Seminaryjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do Was pewną prośbę. Przeprowadzam obecnie badanie dotyczące grupy konsolowych Graczy. W tym celu stworzyłem ankietę, o której wypełnienie bardzo bym Was prosił. Wyniki posłużą mi do napisania pracy seminaryjnej. Czas potrzebny do jej wypełnienia jest bardzo krótki.

Poniżej podaję bezpośredni link do ankiety:

http://ebadania.pl/d9aa0bc36fb0e6c1

Z góry dziękuję za każdą wypełnioną ankietę.

Pozdrawiam serdecznie, Schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry strzelankowe rządzą :thumbsup: wypełnione

Edytowane przez LethalDoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta wypełniona, co do pytań to odnoszę wrażenie że autor niewiele ma wspólnego z konsolami :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial ze badanie "okresla" jacy sa gracze konsolowi :)

Ankieta wypelniona wink.gif

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta wypełniona, co do pytań to odnoszę wrażenie że autor niewiele ma wspólnego z konsolami :laugh:

To chyba czysta złośliwość z Twojej strony :) Jakoś na innych forach nikt jeszcze takiego "wniosku" nie wyciągnął :)

@Don_Mario

Dokładnie, takie jest główne zadanie mojego badania.

Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować tym osobom, które w tak szybkim tempie wypełniły moją ankietę. Jestem ogromnie wdzięczny.

Edytowane przez Schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt.

Czy jesteś "nerdem" lub "no-lifem"

A. Tak

B. Może

C. Szpilam 24/7 więc nie wydaje mi się aby to było dużo

D. Nie

Ankiete rozwiazalem :D

Edytowane przez timetoshake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełnione ---> życzę powodzenia :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba czysta złośliwość z Twojej strony :) ...

Odniosłem takie wrażenie zwłaszcza po końcowych pytaniach ankiety, po prostu wachlarz odpowiedzi jest zbyt wąski, na szczęście jest możliwość wpisania odpowiedzi własnej ...

Co do Twojej opinii na mój temat to niestety w naszym cudownym kraju nader często własne zdanie postrzegane jest jako złośliwość .... na tym zakończe ... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosłem wrażenie, że ta ankieta jest skierowana do 5 letnich dzieci. Może warto wiedzieć, że europejska, średnia wieku dla posiadacza PS3 to 34 lata? Niestety w naszym kraju wciąż podchodzi się do tematyki gier video, jak do lekko stukniętego autystycznego dziecka, a nie poważnej dziedziny kultury o popularności i obrotach zjadających światowy przemysł filmowy na śniadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co Kill miałem na myśli pisząc że mam wrażenie że nie układał tego gracz konsolowy ... ale co tam ...

Zresztą Kill nie oczekujmy uznania grania jako dobra kultury, skoro wśród alternatywnie wybiernaych dóbr kulturalnych przez graczy autor pomiędzy Kinem a Teatrem zamieszcza Dyskotekę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosłem wrażenie, że ta ankieta jest skierowana do 5 letnich dzieci. Może warto wiedzieć, że europejska, średnia wieku dla posiadacza PS3 to 34 lata? Niestety w naszym kraju wciąż podchodzi się do tematyki gier video, jak do lekko stukniętego autystycznego dziecka, a nie poważnej dziedziny kultury o popularności i obrotach zjadających światowy przemysł filmowy na śniadanie.

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie wyciągnąłeś wnioski umieszczone w ostatnim pytaniu. Niestety, ale aby one mogły trafić to szerszego grona odbiorcy, trzeba je konstruować w jak najbardziej prosty sposób. Przypominam, nie badam tylko i wyłącznie grupy maniaków. Ankieta ta trafi również do osób mniej obeznanych w świecie gier. Stąd pewien "lapsus" językowy jakim jest gatunek "strzelankowe", a nie np. podział na TPP i FPP. Nie każda osoba rozczyta te skróty.

@Tomo

Dla Twojej informacji, jestem Graczem konsolowym i gram od "powyżej 10 lat" :) Jednak nie będę więcej drążył tego tematu. Oburzenia odnośnie umieszczenia pojęcia "dyskoteka" kompletnie nie rozumiem. Dla mnie to czyste łapanie się szczegółów dla tzw. "zasady". Ale tak, każdy ma swoje zdanie i każdy zrobiłby to lepiej ;) Mimo to bardzo dziękuję za wypełnienie tej ankiety ponieważ Wasze odpowiedzi podwyższyły mi wyniki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełnione :) 

Dyskoteka rządzi. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo

Dla Twojej informacji, jestem Graczem konsolowym i gram od "powyżej 10 lat" :) ...

Łooo matko ... Człowieku nie neguje tego że jesteś lub nie jesteś .... napisałem że po pytaniach odnosi się wrażenie że nie układał ich gracz (jakikolwiek), co pewnie wynika właśnie z uproszczenia użytego języka .... Wierzę że grasz na konsolach bo gdybyś nie grał to pewnie nie podjąłbyś się pracy na ten temat.

To na tyle

Edit

@schemat: OK, a wogóle to moja żona - też konsolowiec również została zaciągnięta do wypełnienia ankiety :)

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo matko ... Człowieku nie neguje tego że jesteś lub nie jesteś .... napisałem że po pytaniach odnosi się wrażenie że nie układał ich gracz (jakikolwiek), co pewnie wynika właśnie z uproszczenia użytego języka .... Wierzę że grasz na konsolach bo gdybyś nie grał to pewnie nie podjąłbyś się pracy na ten temat.

To na tyle ...

W takim razie przepraszam, źle odebrałem Twoją opinię dotyczącą mojej osoby :)

Tak jak wspomniałem, musiałem użyć uproszczonego słownictwa by jak najwięcej osób nie miało problemu z rozwiązaniem ankiety :)

Odnośnie tej dyskoteki to jest ona na tyle istotna, gdyż pomoże mi w utworzeniu profilu Gracza. Nie mogłem zamieścić tylko i wyłącznie dóbr takich jak kino czy teatr ponieważ wtedy niczego istotnego z tego pytania nie mógłbym wyciągnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ankieta wypełniona. Jako socjolog nie będę się czepiał :whistling: Cieszę się, że mogłem pomóc.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

• możliwość spełnienia skrytych marzeń, trudnych do zrealizowania w życiu codziennym...

hahahaha... przy odpowiedzi: Ulubiony gatunek gier - strzelanki to wychodzi niezly hardkor... Zawsze marzylem, zeby zobaczyc rozbryzgujacy sie mozg na scianie po hedszocie :D a tak trudno jest to zrealizowac w prawdziwym swiecie. Dzieki konsoli poznalem przedsmak tego uczucia i teraz wiem, ze musze to zrobic w realu... hahaha...

Ankieta wypelniona... pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta wypełniona. @Schemat stawiasz browar. thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ankieta wypełniona. Jako socjolog nie będę się czepiał :whistling: Cieszę się, że mogłem pomóc.

Pozdr.

Szczerze mówiąc właśnie Twoja krytyka była by dla mnie bardzo istotna. Sam jestem studentem socjologii III roku dlatego wszelkie Twoje uwagi byłyby dla mnie bezcenne. Jeżeli miałbyś chęć do skomentowania i napisania swoich sugestii to prosiłbym o kontakt na priv'ie.

@Tomo: Dzięki wielkie, podziękuj ode mnie również swojej żonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Informuję, że ankieta z dniem dzisiejszym została zamknięta. Chciałbym z tego miejsca podziękować serdecznie wszystkim tym, którzy ją wypełnili. Dziękuję również za krytykę, sugestie oraz pochwały :) Każdemu z osobna jestem ogromnie wdzięczny za poświęcenie swojego czasu.

Informacje dotyczące ankiety:

Czas trwania: 2010.03.21 - 2010.03.27 (niespełna tydzień)

Wypełniło: 793 respondentów

Umieszczona została: na 16 forach o tematyce konsolowej

Przede mną jeszcze opracowanie wyników. Jest to dość czasochłonne zajęcie, wymaga sporego poświęcenia, więc proszę w tej kwestii o wyrozumiałość. Na Waszą prośbę, ale również z własnego obowiązku, wyniki opublikuję na każdym z forów, na którym utworzyłem temat z ankietą. W swoim raporcie podam również adresy i krótką charakterystykę tych for.

Jeszcze raz wszystkim Wam dziękuję! Proszę również o cierpliwość. Wyniki opublikuję tak szybko jak tylko będę mógł.

Pozdrawiam serdecznie, Schemat

Edytowane przez Schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Informuję, że wyniki ankiety zostały opublikowane. Każdy respondent ma prawo do ich wglądu. Poniżej, na potrzebę forum, przygotowałem wersję pozbawioną opisów oraz tabel. Pełen opis przeprowadzonego badania, przedstawiony cel mojej pracy, tabele, opis kategorii "inne" oraz wnioski dotyczące przebiegu badania zostały umieszczone na nowo powstałym blogu. Niestety nie miałem możliwości skopiowania całości tutaj, ponieważ tekst jest zbyt obszerny. Dla zainteresowanych na samym końcu tego postu umieszczam do niego adres. Jednak informuję, że wszystkie wyniki ankiety zostały przedstawione poniżej i nie jest konieczne odwiedzenie bloga.

Tak odpowiadali ankietowani:

1. Płeć: kobieta (5%), mężczyzna (95%)

2. Wiek (w latach): 3-8 (0%), 9-14 (4,9%), 15-20 (39,1%), 21-26 (39,2%), 27-32 (12,4%), 33-38 (3,5%), 39-44 (0,5%), 45-50 (0,1%), powyżej 50 (0,3%)

3. Wykształcenie: podstawowe (24%), zawodowe (5%), średnie (46%), wyższe (25%)

4. Stan cywilny: wolna/wolny (66%), Zamężna/Zamężny (9%), w związku nieformalnym (25%)

5. Posiadana konsola: PlayStation 3 (48%), PlayStation 2 (40%), Xbox 360 (38%), PSP (37%), DS (32%), PlayStation (26%), GameBoy Advance (18%), GameBoy-Classic/Pocket/Color (17%), Wii (14%), GameCube (12%), NES (11%), SNES (9%), Inne (9%), Nintendo 64 (8%), Dreamcast (7%), Xbox (6%), Sega MegaDrive (4%)

6. Od kiedy respondenci grają na konsoli: dopiero zaczynam (4%), od roku (7%), od 2-4 lat (13%), od 5-7 lat (15%), od 8-10 lat (16%), powyżej 10 lat (45%)

7. Godziny w tygodniu poświęcane na granie (w godzinach): mniej niż godzinę (3%), 1-5 (21%), 6-10 (27%), 11-15 (19%), 16-20 (14%), 21-25 (7%), 26-30 (3%), powyżej 30 (6%)

8. Preferowany gatunek gier: Strzelaniny (69%), Przygodowe (67%), RPG (57%), Platformowe (48%), Wyścigi (45%), Sportowe (30%), Logiczne (26%), Muzyczne (25%), Strategiczne (24%), Inne (7%)

9. Wybierany tryb grania: offline (91%), online (67%)

10. Konsola na której respondenci grają najczęściej: PlayStation 3 (40,6%), Xbox 360 (26,2%), DS (12,7%), PSP (5,9%), Wii (5,6%), PlayStation 2 (4,8%), GameBoy Advance (0,9%), Inne (0,9%), PlayStation (0,5%), GameCube (0,4%), Xbox (0,4%), Nintendo 64 (0,3%), NES, (0,2%), Game Boy-Classic/Pocket/Color (0,2%), Sega MegaDrive (0,1%), Dreamcast (0,1%), SNES (0,1%)

11. Ilość kupowanych gier w ciągu roku: w ogóle nie kupuję, gdyż nie opłaca mi się kupowanie gier (8%), 1-2 (11%), 3-5 (21%), 6-9 (26%), 10-13 (16%), powyżej 13 (18%)

12. Stosunek do przerabiania konsol: popieram (15%), nie popieram, ale mam przerobioną (21%), sprzeciwiam się (33%), jest mi to obojętne, jednak nie posiadam przerobionej konsoli (31%)

13. Relacje z rówieśnikami: uważam, że bardzo dobrze (50%), raczej dobrze (36%), dość obojętnie (7%), jestem osobą zamkniętą (4%), raczej unikam kontaktów (3%)

14. Impuls, który skłonił do sięgnięcia po konsole: rozrywka (77%), chęć oderwania się od życia codziennego (33%), znajomi (19%), inne (10%), rodzina (7%), prasa (6%), reklama (3%), moda (3%)

15. Plusy jakie respondenci dostrzegli dzięki graniu: poprawa umiejętności językowych (79%), zwiększony refleks (61%), podwyższenie umiejętności szybkiego podejmowania decyzji (41%), możliwość spełnienia skrytych marzeń, trudnych do zrealizowania w życiu codziennym (27%), podwyższenie umiejętności komunikacyjnych (19%), nie dostrzegłem żadnych plusów (9%), inne (9%)

16. Minusy jakie respondenci dostrzegli dzięki graniu: zmniejszenie ilości czasu na inne czynności (53%), zmniejszenie chęci do edukacji (31%), żadnych minusów nie dostrzegłem (31%), wzrost własnej agresywności (9%), pogorszenie się stosunków rodzinnych (7%), chęć przeniesienia wydarzeń z gry do życia codziennego (5%), inne (4%)

17. Jak konsolowi gracze oceniają inne osoby, z którymi grają: są to osoby bardzo komunikatywne, otwarte (40%), wydają się miłymi ludźmi (50%), ciężko ocenić gdyż mało ze sobą rozmawiamy (26%), często nadużywają wulgaryzmów (22%), są to osoby zamknięte w sobie, nie mają ochoty do rozmowy (2%)

18. Inne dobra kultury oprócz grania, z jakich korzystają konsolowi gracze: film (92%), muzyka (89%), książka (59%), dyskoteka (23%), opera/teatr (15%), inne (11%)

Pełen opis badania wraz z tabelami znajdziecie pod adresem: www.graczem-od-dziecka.blogspot.com

Na blog zapraszam również osoby które chciałyby skomentować przeprowadzone badanie. Umieszczenie komentarza na blogu sprawi, że każdy respondent będzie miał możliwość do jego wglądu.

Dziękuję serdecznie za Wasze zainteresowanie. Jestem niezmiernie wdzięczny za każdą wypełnioną ankietę. No i cóż, kto wie, być może do następnego!

Z konsolowym pozdrowieniem, Schemat :)

Edytowane przez Schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×